Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фенер за ежедневно носене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на фенер за ежедневно носене.

    Бе лично аз нося средно два до три фенера в себе си- ежедневно.
    Единия задължително "по тялото"- в дхоба на паталона или на колана - втория в чантата плюс една от малките INOVA на презрамката на чантето. В "Аварийната" раница в къщи е още един с батерии АА плюс общо 8 литиеви батерии. Преди носех и инфра червен "Строуб" ама надали ще ме спасява от зоната на бойните действия с очила за нощно виждане та го махнах.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • #47
      От: Избор на фенер за ежедневно носене.

      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
      Бе лично аз нося средно два до три фенера в себе си- ежедневно.
      Единия задължително "по тялото"- в дхоба на паталона или на колана - втория в чантата плюс една от малките INOVA на презрамката на чантето. В "Аварийната" раница в къщи е още един с батерии АА плюс общо 8 литиеви батерии. Преди носех и инфра червен "Строуб" ама надали ще ме спасява от зоната на бойните действия с очила за нощно виждане та го махнах.
      Да, а като си носите очила за нощно виждане отпада необходимостта от фенерче, тъй като те сигурно си имат вграден инфра червен.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #48
        От: Избор на фенер за ежедневно носене.

        Да, а като си носите очила за нощно виждане отпада необходимостта от фенерче, тъй като те сигурно си имат вграден инфра червен.
        Имат, един светодиод дето се чуди на него си ли да прави подсвет, на мене ли. Визиирам "любимите" ми БГ очила за нощно невиждане.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • #49
          От: Избор на фенер за ежедневно носене.

          Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение

          П.п. Олайта и Феникса имат разни IPX защити от водица и тн .. но при Скилхънта не ги виждам .. Хосе я дай жокер дали го има това бонусче към Ц1 ?
          Разбира се - Skilhunt са водоустойчиви по IPX 8. (демек 2м под вода).
          Въобще моят идеал за ЕДЦ е субкомпактно фенерче с една CR123. Супер мощни за размера си при нужда (всеки килограмов маглайт издиша) , както и голям рънтайм на слабите режими. В комбинация с никакво тегло.

          Коментар


          • #50
            От: Избор на фенер за ежедневно носене.

            Не подценявай килограмовия маглайт,в фирмата имаме едни модели дето се ползват от година две,със светодиод,с 4-5 батерии от големите кръглите,тежки са като бухалка,ама държат, не светят нещо кой знае колко
            :
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #51
              От: Избор на фенер за ежедневно носене.

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Не подценявай килограмовия маглайт,в фирмата имаме едни модели дето се ползват от година две,със светодиод,с 4-5 батерии от големите кръглите,тежки са като бухалка,ама държат, не светят нещо кой знае колко
              :
              Ами за мен лично са морално остаряли. Предпочитам 50-100грамово фенерче, което свети 3 пъти по-силно при необходимост и ти се събира във всеки джоб на панталона.
              В момента модерните "килограмови" фенери са с възможност за осветяване на няколко стотин метра.

              Коментар


              • #52
                От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                Съгласен съм.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                  LED LENSER
                  Производителя предлага много модели около 60-70. Р5 за моите нужди се оказа много добър.

                  Една АА баКтерия, фокусиране на снопа, 11 см, 80 г, водоуспойчив IPX7. Предлагат сe aксеКсоари като калъфче, сиджимка, магнитна и универсална стойка и клипс. Ползвам няколко - в колата, в къщи, с мен.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                    +1 за LED LENSER! Модела А2, който си е отвсякъде евтинийка, предлага 24L светлина с рантайм 6ч, което за р-ри: дължина 79/14мм., тегло 26гр.!!! и 1ААА батерия е повече от супер!/по-малък е от запалка, това за тези, които "нямат място по джобовете"/ Препоръчвам!
                    "Make love, not war!"

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                      Изчетох цялата тема и като цяло не видях точно това, което аз искам... Трябва ми евтин фенер с големина около една АА батерия (http://olight.bg/olight-i2-eos-75lm). За съжаление този от линка не е в представите ми за евтин... Ако може нещо под 20 лева да ми препоръчате. Като цяло не ми трябва голяма мощност - я ми се наложи да си светна във входа, я не. Основно ме интересува да си осветя вътре в работните станции (PC-тата) или сървърите преди да съм ги извадил на светло. Не е голяма философия - до скоро ползвах фалшив диоден фенер за десет лева (с едно диодче), но сдаде багажа, а и не осветяваше достатъчно широко пространство. Ако не намеря по-добро може и Olight-а да си взема, но много ги губя да го вземат дяволите...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        В момента имам 5-6 от тези китайските по 20-25 лв. с CREW Диодите и литиевойонните батерии,алуминиев корпус,досега не съм виждал друг фенер да свети по яко от тези,винаги имам в джоба на якето или куфара с инструменти един брой,и не че съм се чалнал а просто в работата постоянно се навираме в разни дупки !Понеже по горе нямали драйвер за управление на светодиода,незнам какво имат или нямат но една батерия кара над 10 часа .Неизползвана може да стои с месеци заредена !За тези говоря !

                        [ATTACH=CONFIG]567822[/ATTACH]

                        Ето част от тях ,от преди малко,не съм търговец,ползвам ги !

                        [ATTACH=CONFIG]567840[/ATTACH]

                        Здрасти. А какъв модел е този фенер и откъде може да се купи?
                        ;-)
                        Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                        нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                        Коментар


                        • #57
                          От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                          Модел - няма модел -китаец е , всички са с еднаква батерия (Литиево-йонна), не знам защо ги правят с различни дължини - има поне 3 различни по дължина, светят обаче еднакво, доста силно, при мен също може да се купи.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #58
                            От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                            Ето тия ги използвам в ежедневието.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01565.jpg
Прегледи:1
Размер:95.2 КБ
ID:5488614
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01566.jpg
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5488615
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01567.jpg
Прегледи:1
Размер:121.1 КБ
ID:5488616
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01568.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:5488617
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01569.jpg
Прегледи:1
Размер:65.1 КБ
ID:5488613

                            И двете са рекламни и са подаръци от фирми с които работим добре.

                            Ей тоя ветеран също го развозвам в колата всекидневно.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01575.jpg
Прегледи:1
Размер:80.6 КБ
ID:5488624

                            Върши си работата перфектно.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01576.jpg
Прегледи:1
Размер:68.7 КБ
ID:5488625

                            С къса...
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01577.jpg
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:5488626

                            ...и дълга светлина.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01578.jpg
Прегледи:1
Размер:63.7 КБ
ID:5488627
                            Дори веднъж съм ходил с него на лов.Успешен.
                            Последно редактирано от Самодържец; 01-06-13, 20:45.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #59
                              От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                              Ето и част от моите китайци и едно маклайтче което ми подари един приятел като ходи до щатите . Най големия черен е с касета 3 батерии ААА с един диод и свети много силно . Читави батерии държат по година и отгоре . Имам го от поне 3 години и няма такава експлоатация . Падал е много пъти и нищо му няма . Ползвам го постоянно в работата да си светя по машините . Кръглото синьо фенерче също е много удобно отзад има кукичка и магнит купих 5 броя по няма и 5 лева от немските магазини и съм ги разхвърлял в нас по колите и на вилата . Малкото жената го носи в чантата . Предимството на тези фенери е че са евтини и като го загубиш не те толкова яд . На времето загубих един Скорпион за 160 лева и от тогава съм се зарекъл скъпи фенерчета да не купувам . Освен това не са капризни към батериите . Като цяло за човек като мен който не търси някой в Тора Бора този клас фенерчета е повече от добър . Имам и големи акумолаторни прожектори но темата е за джобните . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0146.jpg
Прегледи:1
Размер:166.6 КБ
ID:5488652
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #60
                                От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                                За ежедневно и случайно ползване си ползвам фенерчето на телефона.
                                Предишния ми беше самсунг с гумирано тяло, от ползване с мръсни ръце гумата се разпадна.
                                Сега съм със смартфон, с малка програмка му светвам светкавицата като фенерче.
                                И на двата светят много добре. Остана и фенер да помъкна по джобовете и съвсем ще се скъсат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X