Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фенер за ежедневно носене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    И като свети,грее особенно след петата минута.
    След 3-тата минута диода е спекъл достатъчно за да му падне напрежението, а батерията е достатъчно свежа за да даде повече ток в следствие на това спадане. След 10тата започва да спада, само дето това с очи трудно се забелязва, защото става плавно.

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Държи десетки часове на макс светене.
    Мултицет знаеш как се ползва, и знаеш как да четеш, нали? Фенера ти на свежа батерия харчи 3.5А от нея на макс светене - нали помниш че го мерих. Еми батерията ти има капацитет за около 45-50 минути такова светене, и то ако драйвера може да го осигури, а той не може. За да свети 10 часа средния ток за тия 10 часа трябва да е 340mA, а при 340мА тоя диод дава 160 лумена, и то ако е на 25 градуса и ако наистина е XM-L2 T6, а той особено в началото, докато тегли над ампер, е много над това, защото след 5 минути се е спекъл доволно добре.

    Просто премери колко харчи на макс светене на свежа батерия и студен, и после премери примерно след 2 часа. Ще видиш интересни неща.

    И друго - ако помня добре, беше казал че си го забравил в жабката и той се включил. Изкарай го навън и го остави да свети. Също ще видиш интересни неща, например как драйвера го гаси през известно време, заради прегряването.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
      Няма нужда от нерви. И аз на младини съм бил в положението да си закупя някой силно надценен материален актив и сетне да убеждавам света (всъщност себе си) колко съм бил прав. Всеки сам решава дали да прави ирационален или рационален избор. Аз правя рационален.
      Заблудил си се за нервите, както и за това какво съм си купил. Нито е Olight, нито е Fenix. Не се скърших да дам 300лв вместо 160, за това, което съм си поръчал. Имам и китаец, завършващ на fire за 35 долара вместо за 7, та ми е съвсем ясно кое колко дава. Само че за разлика от теб, критерия ми не е "свети да си прибера багажа на 300м", а "свети X часа, давайки Y лумена". А то тия работи си ги пише из документацията на електронните елементи и батерията. Другото са просто сметки. Трябва ми нещо, дето да дава 300 лумена 8-10 часа и не да праща на 300м, а да е с широк лъч, и съм си поръчал нещо, което и по спецификации на производителя и по сметките от въпросните документации ги дава. Ако искате като дойдат ще ги сложим един до друг, ше ги пуснем, ще оставим една камера с фиксирана експозиция да ги снима 10 часа, и каквото сабя покаже. Ще се видят интересни неща, това поне е сигурно.

      Та, намери ми 20 левов, дето го може, и ще си го купя. Ама не в началото да дава 500, а след 4 часа 100. Такъв и сега си имам.
      Последно редактирано от sparkybg; 21-09-16, 09:55.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

        Днес направих много добра покупка на лед фенерче от една от големите веригимагазину в България. Останах приято изненадан от опциите на фенера, силата на светене и най- вече от факта, че. същият се захранва с фенери тип АА.
        Фенерът е никому неизвестната марка X-Cite.
        Има четири режима на работа
        1.бСтандартен силен (100 лумена)
        2.Икономичен (30 лумена)
        3. ,,Строб" тежим.
        4. Режим на светене SOS.
        Всичко това е в корпус от анодизиран алуминий и струва 21.
        Цената е 14.99 лева. Оферта си е отвякъде
        Свети еднакво силно, както фенер Нексторч Z9/T9.

        Снимки:
        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

        Коментар


        • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160924_003352.jpg
Прегледи:1
Размер:79.5 КБ
ID:5729037
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160924_003500.jpg
Прегледи:1
Размер:124.2 КБ
ID:5729038

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160924_003500.jpg
Прегледи:1
Размер:124.2 КБ
ID:5729038Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160924_003418_1.jpg
Прегледи:1
Размер:96.1 КБ
ID:5729039

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160924_003446.jpg
Прегледи:1
Размер:58.7 КБ
ID:5729040

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160924_003500.jpg
Прегледи:1
Размер:124.2 КБ
ID:5729038

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160922_162945.jpg
Прегледи:1
Размер:133.3 КБ
ID:5729041

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160924_003418.jpg
Прегледи:1
Размер:88.1 КБ
ID:5729042
          https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

          Коментар


          • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

            Това са два малки (добни) EDC фенерчета, закупени за по 6 (ШЕСТ) лева ......Като за цената си са перфектни
            По-късото и по_дебело фенерче се захранва от 1брой батерия тип АА.
            По-дългият фенерче се захранва от 2 броя батерии тип ААА...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160924_005152_1.jpg
Прегледи:1
Размер:87.6 КБ
ID:5729043
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160924_005210_1.jpg
Прегледи:1
Размер:88.3 КБ
ID:5729044
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160924_005221_1.jpg
Прегледи:1
Размер:86.3 КБ
ID:5729045
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160924_005203_1.jpg
Прегледи:1
Размер:87.8 КБ
ID:5729046
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160924_004841.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:5729047

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160924_004901.jpg
Прегледи:1
Размер:80.4 КБ
ID:5729048
            Та...в заключение, мога да кажа, че за не много пари сеснабдих с няколко евтини, практични и лесни за обезпечаване фенери за
            EDC от ,,Кауфланд", като едното фенерче е подходящо и за извършване града, били в гориста местност, било в планина...
            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

            Коментар


            • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

              Не мисля, че на цивилен като мен за ежедневно носене са нужни за осветяване 800 лумена светлинен сноп...За постоянно използване, основно за ситуации по намиране на ключалката на входа, ходене по коридорите на мазето, ходене през нощта до колата или при някакви ситуации по самата кола на пътя, мисля най подходящи са компактни, дори малки евтини фенери , захранвани с намиращите се във всеки магазин масови, евтини и достъпни батерии тип ,,АА" или тип ,,ААА"..... За аутдоор фенер или за войн или прочее екстремни ситуации, Д, наистина нужен е мощен тактически фенер, работещ в няколко режима на сила ии интензитет на светене и захранвани от 2 или 3 батерии тип CR123...
              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

              Коментар


              • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                Спарки,не говоря за тоя фенер,който ти го мери,а за друг китаец от най китайските.Както казах само рефлектора , корпуса и капачката са си негови.Позлатена пружина,бутон от олайт,самсунг батерия и т.н.Диод Т6.Оставен да свети,свети докъто изсмуче батерията,а това е денонощие и повече
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Диод Т6.Оставен да свети,свети докъто изсмуче батерията,а това е денонощие и повече
                  Да, но не свети с максимална яркост, я свети с постоянно падаща такава. След първия половин час тока е вече няколко стотин милиампера (при над 2.5-3 ампера в началото), а след 10-я вероятно са под 100. Няма нищо свръхестествено - просто сметки, подлежащи на проверка.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                    Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                    Не мисля, че на цивилен като мен за ежедневно носене са нужни за осветяване 800 лумена светлинен сноп...
                    Те затова по ревитата вече говорят за лумен-часове. С тая характеристика получаваш кристално ясна картинка за ефективността на фенера.

                    Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                    основно за ситуации по намиране на ключалката на входа
                    ..прекрасна работа върши и миниатюрно фенерче с батерии тип "хапче". Таков си носих с ключовете доволно дълго време.

                    Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                    захранвани с намиращите се във всеки магазин масови, евтини и достъпни батерии тип ,,АА" или тип ,,ААА"
                    И точно при тия типове батерии разликите между добре и зле направен фенер са в пъти, не в проценти, и като сила на светене, и като време на светене.

                    Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                    ..... За аутдоор фенер или за войн или прочее екстремни ситуации, Д, наистина нужен е мощен тактически фенер, работещ в няколко режима на сила ии интензитет на светене и захранвани от 2 или 3 батерии тип CR123...
                    Не знам по какъв повод си се влюбил в тия CR123, честно. На средно голям ток (примерно над половин ампер) капацитета им започва да спада главоломно, като на ампер и половина е спаднал с 50% и повече. Вярно, траят десетилетия, сложени някъде за зор заман, ама за постоянно ползване са тотално неизгодни по абсолютно всичкитеа си параметри, включително и ценово.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                      Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                      Свети еднакво силно, както фенер Нексторч Z9/T9.
                      Пак - Nextorch-овете, които имаш са архаизъм, затова се и впечатляваш. Иди в arms-bg и пробвай 1-2 фенера за да добиеш представа за какво говоря. 100 лумена за фенер с тия размери в днешно време са просто смешна работа. Фенерчето ми с 1бр ААА дава 80 лумена за 35 минути, а с 20 лумена свети 8 часа.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                        Спарки,между другото с оня фенер щеше да има сравнение с конвой ц8 ,нищо не каза за това
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                          Конвой С8 няма нищо общо с разни файери и подобни C8. В него има много бакър, а не ал., коренно различна е изработката и компановката като цяло. Поне така беше отдавна и си заслужаваше до цент парите.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                            Тук не виждам нищо медно:
                            http://budgetlightforum.com/node/19710

                            Не виждам и да струва 20лв. Намирам го за 60-70.

                            ...май съм потурчил снимките. По спомен беше малко по-слаб от моя. Дано ги намеря.

                            Тялото на истинския трябва да изглежда така (забележете боядисаните резби на тръбата за батерията):
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1461563798672814.jpg
Прегледи:1
Размер:61.2 КБ
ID:5729062
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Пак - Nextorch-овете, които имаш са архаизъм, затова се и впечатляваш. Иди в arms-bg и пробвай 1-2 фенера за да добиеш представа за какво говоря. 100 лумена за фенер с тия размери в днешно време са просто смешна работа. Фенерчето ми с 1бр ААА дава 80 лумена за 35 минути, а с 20 лумена свети 8 часа.

                              СпаркиБГ, аз знам, че Нексторч фенерите са анахронизъм....Единичен режим на работа, крайно неикономични....Направиха ми неприятно впечатление още, когато ги придобих / 2008-2009г/...Сам знаеш, тогава в България Нексторч бяха популярни сред ловците. Освен това, към него момент, в България нямаше внос на Олайт....
                              По-горе, когато съм писал, нямах предвид че Нексторч са еталон за сравнение...Просто с това разполагам в момента като ,,тактикуул" феер...Сега какво? Това че Нексторч T9/Z9 са архаични, да взема да ги изхвърля ли? Пари съм давал за тях. Един вече подарих. Ще ги използвам, докато им изгорят батериите..ително време от тия китайски кютуци ,,Нексторч"...По времете, когато ги купувах/2008-2009 / ,,Нексторч" бяха прилични фенери....В момента е така, прав си. Тотално морално остарели са..ЕDC фенерче Олайт с една батериа CR123 свети по-силно, по-доблре и по-продължително.
                              Понеже темата е за EDC фенери, по-горе само споменавам, че фенер за 16 пари има прилично осветяване, четири режима на работа / включително ,,Строб" такъв / и се захранва от батерии на смешна цена тип АА и напълно отговаря за ежедневно носене....За мен лично, факта че един фенер се захранва с батерии тип АА или ААА е само плюс, защото тези типове батерии са навсякъде разпространени, популярни са и са всеобщо достъпни....
                              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                              Коментар


                              • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                                Какъв имаш,припомням че конвоя дето ти пратих беше тунингован,по данни на майстора трябва да е 1400 лумена,стиснахме си ръцете на 1200-1300
                                За светенето свети,на метър два пари на лицето.По силен нямам и не съм виждал,а до скоро отговарях за 30-тина Нощни патрула,които пробваха де що могат да си позволят
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X