Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фенер за ежедневно носене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

    Няма смисъл да спорим , повечето е по-хубаво Ама аз се спрях да този вариант , защото ползвам фенерчето и като резервен челник. Монтирам го на лентат на челника , ако нещо даде фира( веднъж ми се случи вече ) , а 50 грама повече на главата си се осещат да ти кажя
    Нуждите на всеки са различни и затова има разнообразие на пазара.
    Имам и М22 с 18650 батерия , ама той е за други цели
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

      Не спорим. Изнасяме факти. Останалото са просто сметки, които всеки си прави за себе си. Фенерочелник е друга бира, с други сметки, съответно.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

        Не разбрах какво ти пречат 50г в повече не се вживявайте какво ще ти пречат 50г.да не би да не можеш да си вдигнеш главата.Челник за 10лв.и китайски фенер за 15 върши същата работа.

        Коментар


        • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Не разбрах какво ти пречат 50г в повече не се вживявайте какво ще ти пречат 50г.да не би да не можеш да си вдигнеш главата.Челник за 10лв.и китайски фенер за 15 върши същата работа.
          Като ти висят на главата няколко часа може и да пречат.

          За китайския фенер за 15лв - ми сори, ама НЕ върши същата работа, и то по много параметри.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

            Добре де, кажете нещо на кой фенер да се хвърла / задължително Olight *====
            говорим за тактически фенер...

            Сега за всекидневно носене, считам че джобен фенер Powerking, захранван от 1хАА батерия и 2хААА батерии е много добър избор...
            засега , в раницата заоцеляване съм набавилфенери за ежедневно ползване, захпранвани от популярните бат3ерии АА и ААА...
            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

            Коментар


            • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

              За резервни /допълващи фенери в раницата за оцеляване имам ето тази двойка фенери...Струвт индвата - 12 лева....За автомобила, за у дома и за резервни фенери в гората са добри..
              Снимков материал:
              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

              Коментар


              • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                Няма нищо лошо в марковите фенери. Стига да ви се дават пари и за марка освен за прякото му предназначение. След няколко години интензивна експлоатация на единия китайски фенер (другите си стоят в кутиите и не знам кога ще влезнат в работа) установих една единствена разлика с марковия (на един колега) фенер - цената. Десет пъти!!!
                След като китайската батерия умря нейде на втората година си купих една качествена 18650 и оттогава само веднъж на 3-4 седмици я презареждам и толкоз. Достатъчно херметизиран по китайските мерки за 20 лева - 4-5 пъти е падал в язовири, локви при слизане или качване от колата, сняг, киша - проблеми никакви. Колко дъжд е понесъл - той си знае. За изтърването му по обектите даже не ги броя. Поолющи си боята тук-таме и толкоз. Единственото важно нещо според мен - качествена батерия и качествено зарядно (не фабричното). Останалото е суета.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                  Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                  Добре де, кажете нещо на кой фенер да се хвърла / задължително Olight *====
                  говорим за тактически фенер...
                  Еми като за начало кажи какво точно искаш от него - да праща на близо или надалеч, да е фолям колкото предишните ти, или може малко по-голям (по-дебел всъщност), да си има вградена зареждачка от USB или не, ще го закачаш ли за някоя пушка или не, и всякакви такива подробности.

                  Спрямо сегашните ти фенери кажи-речи всичко с 18650 и 22650 батерия ще е на светлинни години.

                  От цялата им гама в момента на мен R50 Seeker ми е абсолютния фаворит, ама аз по горите с пушки не ходя. В момента чакам един AceBeam EC50 да се дотътри до мен от Германия. Общо взето еквивалента на R50 Seeker, ама без USB зареждане. Единствената причина да го взема е че е кажи-рерчи на половин цена спрямо R50-ката.

                  И не дръж чак толкова да е Olight. Fenix не им отстъпват по нищо например. Въпроса е като го хванеш в ръка и си поиграеш с него да си кажеш "Това е моя фенер". В магазина на армс.бг има доста модели на 3-4 фирми, включително Olight и Fenix. И по-горе споменах - на Fenix-а на жена ми не мога да му намеря абсолютно никакъв кусур, и като качество на изработка, и като функции.

                  Та, кажи си изискванията, пък после ще ти изброя няколко модела на Fenix и Olight. Таман ми е прясно. Миналата седмица рових доста по въпроса преди да си поръчам AceBeam-а.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    Останалото е суета.
                    Ми, не.
                    1. Идват с по-качествена батерия с реален капацитет (Кулминацията при евтините е батерия, завършваща на "fire", 6000mAh, която при тест излиза 900) Само хубава батерия струва 15-20лв по нашите магазини.
                    2. Идват с по-качествена електроника, заради което светят по-дълго и греят по-малко, при еднакви други условия.
                    3. Много често охлаждането е много по-добре реализирано, от което диода свети повече и живее повече, има и контрол по температура за високите режими.
                    4. Сигурен си с какъв диод идват, сигурен си и точно колко свети и колко време.
                    5. Качеството на изработка на тялото е на светлинни години по отношение на уплътнения, резби, бутончета, стъкла, гумички и т.н.
                    6. Имаш между 3 и 5 години гаранция.

                    Та разликата в цената не е единствена. Само така изглежда. Пък и зареждане веднъж на 3-4 седмици никак не ми се връзва с интензивно ползване.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                      1. Това е вярно. И моята беше някакъв "fire", но ми дожаля да я метна в коша още първия ден и реших да я уморя от естествена смърт. След около две години, когато я пенсионирах, ми издържаше 30-40 минути в нужната ми осветеност.
                      2. Тъй като от електроника не разбирам - ако греенето е някакъв показател - моя не грее въобще. Или просто не ми прави впечатление, което от потребителска гледна точка е едно и също.
                      3. и 4. До тук - почти 4 години безупречна работа за 20 лева. За 200 лева 40 години ли да го ползвам??? Да не се бъркаме в работите на Господ, но аз не съм сигурен, че ще живея толкоз... Няма никакви признаци за умиране а и да умре - просто го мятам в коша или му правя ъпгрейд за десетина - петнайсет лева и смело напред.
                      5. Не знам ти какви китайчета си разглеждал наживо, но това категорично не е вярно.
                      6. Винаги, когато съм се позовавал на гаранция (в България или извън) съм късал нерви, придружено с дълготрайно (говоря за месеци в добрия случай) неползване на съответния материален актив. Така че (поне за мен) това не е някакъв солиден довод.

                      Моето интензивно ползване не е да светя всяка нощ по цяла нощ. Средно дневно не ми се събира повече от половин час плюс-минус.

                      Имам и един далекобоен китаец за 18 лева с две батерии 18650, който съм го ползвал 2-3 пъти и захвърлил в кутията по простата причина, че там, докъдето кара аз не мога да видя и в ясен ден и това, че го осветява като дистанция ми е все тая. Имам и един челник 500 лумена(според тях) с две батерии 18650, който седи в органайзера на колата, че ако се наложи да сменям гума в тъмната половина на деня да са ми свободни ръцете. За 4 години само му зареждам батериите и само веднъж го позвах при ремонт на лампата в банята.

                      Та моето ИМХО е следното: За 99% от потребителите в случаите, в които ще им трябва фенерче нищо повече от едно такова китайче плюс читава батерия не е нужно. Ако влезем в хипотезата за ползване в гората, например за 2-3 седмици, все си мисля, че за едни и същи пари (около 200 лева) в единия случай имам фенерче от село Марково с една читава батерия 18650 (например Панасоник), а в другия точно толкова светещо китайче (във всеки случай - съизмеримо) със същата читава батерия Панасоник плюс още поне около 10-12 читави батерии заредени батерии Панасоник (тафтологията е умишлена). Според тебе в кой от двата случая ще бъда по-добре подготвен?

                      И да - в този случай определено става дума за суета.
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        2. Тъй като от електроника не разбирам - ако греенето е някакъв показател - моя не грее въобще. Или просто не ми прави впечатление, което от потребителска гледна точка е едно и също.
                        Не грее, защото не го ползваш в режими, в които грее. Ама ефективността му е все тая. Например - пускаш го на 50 лумена. Драйвъра често е direct-drиve, тоест вътре имаш линеен елемент, който ограничава тока. Тоя линеен елемент, с малко късмет, се пуска и спира постоянно, като времето на светене му е примерно 10% от всичкото, ама през това време тока през диода е като при максималния режим, а тоя елемент за да ограничи мощността прервръща част от нея в топлина, батерията също загрява. Може да е с градус, два, три, пет. На фона на мощността, с която диода свети, може да се окаже че 30-50% от тока отива да топлиш времето навън, вместо да отиде в диода. Точно като нова кола, харчеща 5/100 вместо дърт Москвич, харчещ двойно.

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        3. и 4. До тук - почти 4 години безупречна работа за 20 лева. За 200 лева 40 години ли да го ползвам??? Да не се бъркаме в работите на Господ, но аз не съм сигурен, че ще живея толкоз... Няма никакви признаци за умиране а и да умре - просто го мятам в коша или му правя ъпгрейд за десетина - петнайсет лева и смело напред.
                        Просто собствената ти дефиниция за безупречна работа на фенер е различна от моята. Моята е че трябва да покрива това, което казва производителя. Сам казваш че средно дневно ти се събират 20-30 минути светене, и то надали на максимален режим. Това е като да си караш колата 1-2 пъти седмично за по половин час, и да твърдиш че е перфектната кола, защото при тая експлоатация за 20 години даже и накладки не са и сменяни. Колко струва един фенер се разбира когато изстискваш всичко от него. При мен конкретно - често го ползвам за осветление като съм някъде. И за мен има значение хем колко силно свети, хем колко дълго. Има значение и като го метна в жабката да мога да разчитам на него, а не да има милиампер разряд докато е изключен и след месец-два батерията да е свършила и да не подлежи на зареждане, защото и защита от преразреждане на батерията няма. Има значение и дали мога да го зареждам директно, или ще трябва да си нося нарочно зарядно и прочие подробности.

                        За твоето ползване, един Olight S2 Baton или Fenix E35 покрива много повече от това, което ти трябва. И не струва 200лв, а 90-110. С хубава батерия - 100-120. 20 за китаец + още 15-20 за хубава батерия са 40. Разликата е 3-4, а не 10 пъти. С гарантирани параметри и безупречно качество на всичко (поне при Olight и Fenix, каквито предимно съм имал или пипал).

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        5. Не знам ти какви китайчета си разглеждал наживо, но това категорично не е вярно.
                        3 мои и 10-ина чужди. И за под 20лв, и за над 100. Еми не намерих такъв, на който всичко да му е пипнато като да речем на Fenix-а на жената. Да не говорим като ги разпръцафръцам или им измеря параметрите.


                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        Ако влезем в хипотезата за ползване в гората, например за 2-3 седмици, все си мисля, че за едни и същи пари (около 200 лева) в единия случай имам фенерче от село Марково с една читава батерия 18650 (например Панасоник), а в другия точно толкова светещо китайче (във всеки случай - съизмеримо) със същата читава батерия Панасоник плюс още поне около 10-12 читави батерии заредени батерии Панасоник
                        Като за начало, не знам колко ще си подготвен, ама със сигурност ще си по-изморен. Другото с един като посочения Olight + 10 батерии (за толкова могат да да се вземат от TME на едро), на обща цена 200лв, със сигурност след 1 седмица в гората ще си върнеш поне 3-4 изобщо не пипвани, а фенера ще си свети. С китайския за 20лв с 18 батерии изобщо не се знае дали ако го поизпържиш по някакъв повод за по дълго изобщо ще успееш и една да изхабиш, а дори и да предположим че все пак свети, нищо чудно да е изразходвал 2 пъти повече батерии за същото, което ще ти даде Olight-а като осветеност и време на светене. Ама тия 2 пъти повече батерии някой трябва да ги носи, и да загуби време да ги зарежда.

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        И да - в този случай определено става дума за суета.
                        Да, суетен съм, като всеки друг. Предпочитам жигула вместо трабантче.

                        И да, данък марка определено има. Ама то със всичко е така. Само че не само данък марката е разликата между двете в случая.
                        Последно редактирано от sparkybg; 20-09-16, 13:55.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                          Влизаш в детайли, в които не съм компетентен. За прост потребител като мене са важни две неща:
                          1. Каква услуга получавам
                          2. На каква цена.

                          Моят личен и категоричен извод е, че за конкретния случай разликата в цената в пъти е крайно неоправдана. При идентични потребителски нужди да давам десет пъти повече пари (когато купувах моя фенер сходния на една маркова фирма беше даже и по-скъп от десет пъти и затова съм се спрял на това съотношение) не е оправдано от практична гледна точка. Силно се съмнявам, че 99% от купуващите фенерчета ги ползват по-често от мене. Даже и доста по-малко.

                          Иначе и аз плащам данък марка за някои неща... Като се сетя колко данък марка съм платил за риболовни пръти и макари, например... При пръти за по 3-400 лева единия последите няколко пъти вадих риби с нонейм китайщина по 30-40 лева... Тъй че по-важно е да има риба, а не с какво я вадиш. Ерго - по-важно е да си вършиш рабора с фенерчето, а не на коя марка е (и дали въобще е на марка).

                          Разлика в китайските фенерчета и марковите дори да я има не е в пъти... Това всъщност е основната ми мисъл...
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                            Спартак, пропускаш едно нещо в уравнението
                            Ако някои изкарват 100 лева за ден , други ги изкарват за седмица. Та гледат на нещата по различен начин. Ако фенера ще ти помогне да изкараш повече пари е едно , ако ще го ползваш за кеф е друго.
                            И двамата сте прави за себе си и сте намерили решението на проблемите си, но няма как да разберете другия , без да се озовете на неговото място
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                              ... но няма как да разберете другия , без да се озовете на неговото място
                              Мба! Бил съм на неговото място и много точно го разбирам. Просто показвам една друга гледна точка. Може би е от възрастта, но предпочитам вече по-практичните неща без да се съобразявам с марки.
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                                Ако някои изкарват 100 лева за ден , други ги изкарват за седмица.
                                Кой колко изкарва на ден няма абсолютно никаква връзка с качествата на фенерите и разликите между марков и евтин такъв.

                                Още повече ако ще ползвам нещо за да изкарвам пари с него, цената никога не ми е на първо място в списъка, именно защото ще се ползва всекидневно и за дълго. Служебния ми компютър е на 7 години. Беше скъп тогава. Ама до сега за тия години колегите са сменили по 2, а моя все още се брои добър. Дали не ми е излязло даже по-евтино?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X