Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фенер за ежедневно носене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

    Имаше едни руски телевизори с периодично повтаряща се повреда(ППП- златна мина)-гасне, изписва ,,sorry sony", светва и филмът продължава. Въпреки това се купуваха много, защото бяха 4-5 пъти по на ,,далавера" от сонито Днес със същия дефект са вече страшно много телевизори, но разлката в цените се увеличава със същия знак,
    качеството с обратен. Което не пречи да се харчат.
    пп за возене в София въпреки дупките и лошото зимно почистване предпочитам малък лек автомобил. По магистралите зимата предпочитам джип, а за другаде- кола.
    пп2 За половин цена от немско спокойно бих си купил китайска гега без гаранция
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

      Леки автомобили са и Жигула, харчеща 10-12/100, и модерен автомобил, харчещ 5/100. Ми аз предпочитам второто, даже и бензина да ми е без пари, нищо че жигула струва половин средна заплата, а другото 3-4 заплати.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

        http://arms-bg.com/component/virtuem....html?Itemid=0
        За тоя феникс съм сигурен, че ще отнесе много други с 1000 та си лумена.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          http://arms-bg.com/component/virtuem....html?Itemid=0
          За тоя феникс съм сигурен, че ще отнесе много други с 1000 та си лумена.
          И с времето на светене ще ги отнесе, както при най-високия, така и при другите режими. Реално 1000-та лумена се ползват крайно рядко, но фенера е по-ефективен във всичките си режими, оптиката също му е по-ефективна, и точно в това е съществената разлика. Това конкретно за EDC се е утепАло, макар че точно за EDC предпочитам нещо с вградена USB зареждачка. MicroUSB-та дал господ, а вече и почти всички телефони са с такова. RC11, UC30 и UC40UE са такива.
          Последно редактирано от sparkybg; 20-09-16, 18:41.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Леки автомобили са и Жигула, харчеща 10-12/100, и модерен автомобил, харчещ 5/100. Ми аз предпочитам второто, даже и бензина да ми е без пари, нищо че жигула струва половин средна заплата, а другото 3-4 заплати.
            Говоря не за жигула, а за лек автомобил, кола и джип. Щото всяка зима има тема за закъсали джипове в идеалния център. И за гега без гаранция на половин цена. Дали ако им я платя на магазинската няма да ми дадат двойна гаранция?
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Говоря не за жигула, а за лек автомобил...
              Така де, то и за фенерите е същото.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                И с времето на светене ще ги отнесе, както при най-високия, така и при другите режими. Реално 1000-та лумена се ползват крайно рядко, но фенера е по-ефективен във всичките си режими, оптиката също му е по-ефективна, и точно в това е съществената разлика. Това конкретно за EDC се е утепАло, макар че точно за EDC предпочитам нещо с вградена USB зареждачка. MicroUSB-та дал господ, а вече и почти всички телефони са с такова. RC11, UC30 и UC40UE са такива.
                Искам ако се наложи да ми изтощи батерията светейки, а не да ми гори ръката. 40+ $ са доста пари.
                Един кабел с адаптор за различни куплунги + една банка с 2×18650 ми върши работа даже и за 6310i. А 18650 зощото почти всичко ми е с тях.Както и да е.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Леки автомобили са и Жигула, харчеща 10-12/100, и модерен автомобил, харчещ 5/100. Ми аз предпочитам второто, даже и бензина да ми е без пари, нищо че жигула струва половин средна заплата, а другото 3-4 заплати.
                  Само дето в случая не сравняваме Жигула със съвременен автомобил, а в най-лошия случай два последователни модела на един и същ автомобил или дори само фейслифт с базовото му издание. Значи добавихме в новия по-модерните светодиодни фарове и по-изтумбени стопове и му искаме десеторна цена... 5-10% разлика бих разбрал, но...

                  П.С. Или за по-ясно - сравняваме Audi Q7 с Порше Кайен от една и съща година.
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    Само дето в случая не сравняваме Жигула със съвременен автомобил, а в най-лошия случай два последователни модела на един и същ автомобил или дори само фейслифт с базовото му издание. Значи добавихме в новия по-модерните светодиодни фарове и по-изтумбени стопове и му искаме десеторна цена... 5-10% разлика бих разбрал, но...
                    Правилн ааналогия, само че не е вярна.

                    Сега и ще ти изброя защо, бък белким най-накрая ме разбереш.

                    1. По-модерен диод значи повече светлина и еднакво време на светене, или повече време на светене при същата светлина. Най-наточения XM-L T6 диод дава 692 лумена при 2А ток, или около 6.4 вата, тоест 108 лумена на ват, при 85 градуса температура на кристала. Следващото поколение най-наточен XM-L2 U3 дава 776 лумена при същите 2А ток, като напредението е малко по-ниско, съответно и мощността, или нещо като 123 лумена за ват. Ето ти почти +14%.
                    2. Колкото е по-висок тока през диода, толкова повече ефективността му пада. Едните драйвъри в ниските режими пускат винаги максималния ток през диода, на пресекулки, другите пускат по-нисък ток, но за по-дълго време. От тук, при еднакви други условия (чисто електрическата ефективност на електрониката) идват до над 20% разлика.
                    3. Ако и електрическата ефективност на електрониката е различна (а тя е), айде още 5%(оптимистично, може и 20 да е).
                    4. Ефективността на батерията при големи тоци също пада - още 5%
                    5. Колкото по-студен диод, толкова по-висока ефективност, съответно колкото по-добро охлаждане, толкова по-висока ефективност. По тоя параграф има неземни издънки при евтините. Не е важно колко загрява тялото, а колко е горещ диода. При лош контакт между диода и тялото диода си стои спечен, нищо че тялото ня загрява. Разликата между ефективността при 85 градуса и 25 градуса е 15%. Хайде да сложим и тук оптимистични 5%
                    6. Реално не знаеш нито какъв диод, нито от кой бин е сложен в евтините карликата между бин T6 и U3 е пак 15%.
                    7. Лумените ги пишат едно към гьотере. Разлика само между просветлено и непросветлено стъкло може да достигне до 20%. Слагаме и тук оптимистични 10.

                    Да ти смятам ли общата разлика, или сам ще си я сметнеш? Разликата между последователни модели на един автомобил е в рамките на единици проценти, ако изобщо я има.

                    Виж разликата между жигула и Polo 1.2 при междуградско каране може и до 2 пъти да стигне. Лично съм засичал разход 4.5/100 при второто, при това без да пестя. Това хич без да споменавам общото качество на изработка и комфорта на едното и другото, както и честотата на човъркане на нещо по него, както и че едното излиза ръждясало от завода, а другото има 10 години гаранция за пробив от ръжда, както и че пътното им пиоведение няма нищо общо, както и че полото е по-мощно с 10 коня, както и комфорта, както и.... Ето това е точната съпоставка.

                    ПП: А има и още по-добри от XM-L2 U3 диоди. Само дето още не съм видял китаец за 7 долара с такива. Например XHP70 струва 15 долара. Сметката никак не излиза.

                    ППП: От сайта на Cree: при 6.47W XM-L2 U3 е с ефективност 136.5lm/W, XM-L T6 със 106.8, а XHP70 със 162. Ето ти 52% разлика само от диода.
                    Последно редактирано от sparkybg; 20-09-16, 22:27.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                      Тази теория дори да отговаря на действителността най-малкото е грешна в т.нар. механичен сбор. Просто в такива случаи като направиш механичен сбор е абсолютно сигурно, че ще сбъркаш не в сумирането, а в математическия модел. Но няма да го водя този спор - не разбирам от тези неща. Допускам, че всичко написано от теб е точно така.
                      Това, от което разбирам обаче е, че за масовия случай (онзи, заради който се купуват над 90% от фенерчетата, ако не и 99%) при светене от около 30 мин средно на ден (ако искаш час) на най-често ползваната дистанция от 5 до 20 или до 30 метра съпоставими фенерчета - китайче и марково не дават 10 пъти разлика едно спрямо друго. Не дават и 2 пъти (според механичния сбор от твоя анализ). Абсолютен факт. От години светя в мазета и въобще в тъмни помещения и събираме инструменти и материали през нощта или по мазетата. Даже и обекти са се приемали на моето светене с китайчето. При това - доста тежки обекти. И всеки свети с каквото има. И с олайти също. Т.е. ако въобще има разлика в услугата, то тя категорично не се съпоставя с разликата в цената. Говорим за един и същ тонус в батериите.
                      Както казваш - "белким ме разбереш".
                      Ся ако кажеш, че аз съм извадил някакъв див късмет с моите китаци - може. Не споря. Но не мисля, че е така.
                      Между другото - ей така за кеф съм си харесал един ултра компактен тунингован китаец за около 60 лева. Другата седмица като го взема - ще му направя ревю. (20 лева китаец, плюс 40 лв тунинг).
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                        Аз ти го написах още горе - за твоето ползване и доста скромни като характеристики фенери биха свършили работа. Вероятно за 90 или 99 или 99.9999% от хората китайчето от 20 кинта е прекрасен фенер, ама разликата между марковите и тия за по 20лв си е все там и си е все такава. Просто си я купува този, за който тя има значение.

                        Горната оптимистична разлика е от над +80% само по светлинен поток или време на светене. Песимистичната ще отиде на над 100, а ако и диода е от 15 долара вемсто от 2, като нищо ще отиде и на доста над 100. Безплатен обяд обаче няма - или си купуваш посредствена вещ правена в китайски гараж от незнайно какви компоненти, или плащаш заплатите на някоИ, които могат да направят нещото по-добро, или си го правиш сам. Цената на всеки вариант е x5 спрямо предходния, минимум, не само при фенерите.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                          Спартак, пропускаш едно нещо в уравнението
                          Ако някои изкарват 100 лева за ден , други ги изкарват за седмица. Та гледат на нещата по различен начин. Ако фенера ще ти помогне да изкараш повече пари е едно , ако ще го ползваш за кеф е друго.
                          И двамата сте прави за себе си и сте намерили решението на проблемите си, но няма как да разберете другия , без да се озовете на неговото място
                          Имам доста фенери,вече незнам колко са,китайските с читава батерия са чук от всякъде.Нямам забележки.Най много ползвам китаец купен тук от търговец от форума.Не че е нещо особенно.Батерията,диода,ключа и прижината са му нови качествени.Но пък е падал от всякъде където е било възможно да падне,плува.От носене вече не е черен А с цвят на свеж алуминий,няма и следа от нарези и канали.И като свети,грее особенно след петата минута.Свети силно,ярко бяло,батерията я зареждам еднъж през 5-6 месеца или година.Държи десетки часове на макс светене.Като цяло фенер 14 лв.диод 10 лв.с куриера,копче и пружина 10 лв.с куриера.батерия Самсунг 20-25 лв.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                            Нямам нищо против теорията на всички цифрички от рекламните брошурки. Те си имат своята функция, разбира се (да привличат мухите на меда), но практиката (а аз все си мисля, че една материална придобивка има стойност единствено в приложението й на практика) показва, че няма разлика в изделията, която да е релативна на разликата в цената. Просто няма. Тези десет пъти разлика в цената не дават десет пъти предимство в практическото използване на вещта. Не дават и два пъти. А меродавното мерило е точно това - каква услуга за каква цена. Дори да ми изтощи батерията 1,5 пъти по-бързо - с една допълнителна батерия пак не мога да достигна цената на марковото. Единственият рационален критерий е практичността. За ирационалните доводи въобще няма да отварям дума - те са си важни само и единствено в индивидуален план.

                            (Сега видях, че по-преди в темата съм пуснал снимки на двете китайчета, ако на някой му е любопитно. Този долния е изпробван на около 300-350 метра - на другия бряг на един язовир. Човекът, намиращ се там каза, че вижда всичко около себе си и си събра багажа без проблеми за около 30 минути. След това с колата обиколи язовира, за да види с какво съм му светел. 22 лева...)
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                              Нямам нищо против теорията на всички цифрички от рекламните брошурки.
                              Цифричките не са от рекламните брошурки, за съжаление, а от dahasheet-овете на производителите на компонентите.

                              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                              Те си имат своята функция, разбира се (да привличат мухите на меда)
                              Имат функцията като купуваш нещо, да знаеш какво е то.

                              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                              , но практиката (а аз все си мисля, че една материална придобивка има стойност единствено в приложението й на практика) показва
                              ...че при коректно сравнение хавата е дори по-зле от теорията.

                              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                              Тези десет пъти разлика в цената
                              Не е 10 пъти. Горе ти дадох примери.

                              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                              А меродавното мерило е точно това - каква услуга за каква цена.
                              Именно. Някои държат да карат нещо повече от жигула, нищо че и тя евентуално ще те закара до морето.

                              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                              (Сега видях, че по-преди в темата съм пуснал снимки на двете китайчета, ако на някой му е любопитно. Този долния е изпробван на около 300-350 метра - на другия бряг на един язовир. Човекът, намиращ се там каза, че вижда всичко около себе си и си събра багажа без проблеми за около 30 минути. След това с колата обиколи язовира, за да види с какво съм му светел.)
                              За колко време? 10 часа?

                              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                              22 лева...
                              Цена на Fenix, дето със сигурност свети с 50% над твоя или 50% по-дълго от твоя: 90лв тук. Разлика 4.1 пъти. Стига с 10-орната мантра. Не хваща дикиш. И това без изобщо да мерим какво реално дават. Това че някой на 300м успял да си прибере багажа не е измерване. Сегашния ми мята и по-надалеч, ама си е просто китаец.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                                Няма нужда от нерви. И аз на младини съм бил в положението да си закупя някой силно надценен материален актив и сетне да убеждавам света (всъщност себе си) колко съм бил прав. Всеки сам решава дали да прави ирационален или рационален избор. Аз правя рационален.
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X