Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BENZBOSS
    коментира - отговор
    А така,25 ампера на 24 часа на един друг волтаж няма да ти врътнат електромера даже.

    Ако сметките ти са верни то всичко живо щеше да ползва 110 или 220 волтови хладилници през инвьртъри пък последните 20 години това не съм го забелязал да е така.

    Оправи сметките с волтажа, само инвьртьра за да е включен и загубата по кабелите ще е ампер,хладилника с компресор 220 волта 100 литров му остава.......от въздуха да работи,е няма как

  • Stbd
    отговори
    На теория 100 литра на 220 волта харчи грубо 150 киловата на година,а сметни го сега Ампер на час ще изпапка само инвьртьра
    Излиза по половин киловатчас на ден. И правотоковият е там някъде, малко повече, но пък на практика.

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    коментира - отговор
    На теория 100 литра на 220 волта харчи грубо 150 киловата на година,а сметни го сега

    Ампер на час ще изпапка само инвьртьра

  • Stbd
    коментира - отговор
    Чакай, и аз казвам същото !
    А инверторите са много ефективни. На теория.
    Търсеното сравнение е дали два еднакви хладилника с правотоков и с променливотоков съответно компресор консумират различно количество енергия. Първото, което бие на очи е разликата в максималната консумирана мощност. На теория ако се използва ефективно ще охлади по-бързо.

  • BENZBOSS
    коментира - отговор
    4 ампера на 12 волта хранят 64 литра фризер с 10 см изолация и компресора работи 30% от времето на 28 градуса външна температура.

    90 литра хладилник кога ми изхарчи 25 ампера за 24 часа ще .......напълня моя с бира и ще я изпия топла.
    Ампер на час за 100 литра хладилник - това е нова физика,това не го хваща електромера,прати му на тоя мечтател много поздрави.

  • BENZBOSS
    коментира - отговор
    А така как си ги смяташ съм изненадан,че не са 200-300

    Единия компресорите на един волтаж ли са,един и сьщ волтаж ползват? И как сметна кое колко време работи?

    Въртиш от 12 волта на 220 волта и нямаш загуби,че и компресора е тройно по-ефективен.......давай по-сериозно и ти

  • BatGeorgeone
    коментира - отговор
    Няма нова физика бре брат, просто инвертора харчи когато е в покой, а релето по-горе на диаграмата предотвратява точно това, инвертора се пуска САМО когато температурата падне под еди си колко градуса и термостата казва пускай ток, просто, лесно и чудесно.

    Хората залагат на дебели изолации почти два пъти по-дебели са фризерите от всеки хладилник и са евтини.

  • Stbd
    коментира - отговор
    100 вата са си сто вата икономия! ))))))

  • BENZBOSS
    коментира - отговор
    Ебати сметките

  • Stbd
    отговори
    Инверторът обикновено има вход за ключе за пускане и спиране, където не е нужно никакво реле. Колко е мощността на нормален хладилен компресор? 200 - 300 Вт? Правотоковият ползва 100 Вт и работи примерно през половината време.

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    коментира - отговор
    Не се майтапи ако искаш сериозна темата,тоя е открил някаква нова физика,остави му я на него да си играе с нея

  • BENZBOSS
    коментира - отговор
    Точно па винаги е налична

    Не ми се спори,много е просто уравнението

  • BatGeorgeone
    отговори
    Благодаря на всички за съветите и подкрепата.

    Не се инатя, просто дълбая в една посока, където явно няма много информация реално проверена и с технически характеристики, и измервания.

    Ето какво казва един от нашите камионски кемперджии:

    My 93L 240v fridge and 500w victron phoenix inverter uses about 25.48 amp hrs in 24hrs. Most 12v fridges are half the size of mine and use the same or more power in 24hrs

    Моя 93Л 240В хладилник с 500вата Виктрон инвертор използва около 25.5Ампера за 24 часа, повечето 12В хладилници са на половината на размерите на моя и ползват толкова или повече за 24часа.

    12V Waeco 110litre uses 45 amps every 24 hours, 12В хладилник 110Л харчи 45А за 24часа, реални данни в местния климат.

    Ето и диаграма на свързването.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:118192047_2804360006507911_5728235958013207938_o.jpg Прегледи:0 Размер:37.0 КБ ID:6722234
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 19-03-21, 21:48.

    Остави коментар:


  • BatGeorgeone
    коментира - отговор
    На мъгливия албион имаме 24/7 магазини на всяка крачка а тук не съм се засилил да седя с дни офф грид, нещата за гледане и забавления на тия острови са около грида, каравана ми трябва за България.

  • Пенчо
    коментира - отговор
    Ама бутилката винаги е налична, за разлика от слънцето.
    Особено на мъгливия Албион.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X