Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • veskov
    отговори
    От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

    Практиката се доближава до теорията ката започнеш да мериш влязло/излязло от акумулатора и правиш необходимите корекции, не с пари. На хладилник в такива условия му трябва ,,комин" с принудително вентилиране. Това са прекалено чести проблеми и във всяка съвременна кухня

    Остави коментар:


  • kalinntv
    отговори
    От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

    И това е вярно....
    Ако имам 50% загуба по кабелите,НИКОГА НЕ БИХ СЕ ЗАНИМАВАЛ СЪС ТОК ОТ СЛЪНЦЕТО
    А къмпинговия хладилник винаги седи на сянка....поне аз досега не съм виждал някой да си е пльоснал хладилника на слънцето

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    Това с 0.3 киловатчаса за домашен не може да е вярно.
    Хладилникът у дома, дето малките го забравят отворен поне по веднъж в седмицата, харчи 0.4 киловатчаса на денонощие.

    Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
    Ясене,тези изчисления са прекалено хубави за да са истина.
    Я го знам. Не случайно съм написал че това са идеалните условия. Те се реализират рядко.


    Впрочем основната интрига в къмпинговия хладилник е той да седи на сянка, а панелите - на слънце. При работа на 12в това води до досадни загуби (има-няма 50%) по кабелите.

    В ограничени случаи съм виждал успешно използване на сянката на самия панел за хладилника.

    Остави коментар:


  • kalinntv
    отговори
    От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

    Ясене,тези изчисления са прекалено хубави за да са истина.Казвам го като човек,който от 7-8 години ползва през лятото слънчеви панели,акумулатори,хладилници,фризери,осветление,музика,флексове,бормашини,кафемашини и каквото се сетиш на енергия от слънцето.
    На практика нещата са различни

    Остави коментар:


  • Jimi
    отговори
    От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Хубав хладилник (голям, домашен, що-годе модерен, с 1 компресор) ако не го отваряш много за денонощие изяжда 0.3-0.6 киловатчаса.
    Това с 0.3 киловатчаса за домашен не може да е вярно. Дават им годишна консумация на 250 киловатчаса, което е 0.7 киловатчаса денонощие, така за целта на упражненето бих го смятал 1 киловатчас на ден. 150 ватов панел ги прави без проблем в слъчвево време и с насочване, 200 ватов ще ги направи и легнал на покрива без насочване.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

    Хубав хладилник (голям, домашен, що-годе модерен, с 1 компресор) ако не го отваряш много за денонощие изяжда 0.3-0.6 киловатчаса. Това на 12в прави 25-50 амперчаса, а ако приемем че панелът е огрян директно от Слънцето в рамките на 6 часа, то мощността му трябва да е около 150 вата.

    Ама това ако има кой да върти панела по Слънцето. Ако няма, или ако огряването е ограничено от релефа и растителността, трябват повече ватове на панела. И още повече, ако хладилникът непрекъснато се тормози да прави лед, и/или е огрян от Слънцето, и/или е поставен вътре в кемпера/караваната и не му е осигурено достатъчно охлаждане на външния радиатор.

    Отделно ако ток се ползва и за други цели (музика, интернет, телевизия и/или осветление нощем).

    Остави коментар:


  • kalinntv
    отговори
    От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

    Това е вариант,макар,че сутрин след като го включиш започва да гълта доста повече ток докато навакса,но пък тогава се очаква че има слънце и акумулаторите зареждат...

    Остави коментар:


  • REGULATOR
    отговори
    От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

    Изключвал съм го,и тогава изкарвам доста повече. Лошото е,че забравям да го включа на сутринта,а като се сетя,мръвката вече е готова за скарата!

    Остави коментар:


  • kalinntv
    отговори
    От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

    Круме,а пробвал ли си да го изключваш нощем,или не си струва?

    Остави коментар:


  • REGULATOR
    отговори
    От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

    Не съм залягал да меря дневната консумация,но факт е че до 6-тия ден съм почти на финала. Инвертора изключва на 10.6 волта.
    Верно е,че хладилника работи на 6 от 7 степени,но на по-малко вътре не е както трябва в големите жеги.
    Тия дни ще монтирам и другия панел,и ще кажа как е след това!

    Въпроса беше да ориентирам питащия за това какво и колко!

    Остави коментар:


  • Jimi
    отговори
    От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

    Е то хубаво 8А, но колко му е дневната консумация? Над 2kWh, защото толкова трябва да произвеждаш с тези панели...странно.

    Остави коментар:


  • REGULATOR
    отговори
    От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

    За малко,но не им стига! Имам още един 100W,ама нямам време да го монтирам. С него вече трябва да му стигне тока на този хладилник.С тези в момента вадя 9-11 ампера,което явно не е достатъчно.

    Остави коментар:


  • Пенчо
    отговори
    От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    Газовите хладилници работят до -30 спрямо външната температура, така че твоя му има нещо. На моя караванен на 30 външна имаше лед на изпарителя.

    .
    И моя прави лед в камерата дори и при 35 градуса навън.
    Вижте дюзата да не е запушена.

    Остави коментар:


  • kalinntv
    отговори
    От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

    Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
    Аз съм с компресорен на 220в. и при 260W панели и 280Аh акумулатори, на 6-тия ден приключвам с хладилника! Това при перфектно слънчево време! Моят дърпа 8 ампера.
    Круме,искаш да кажеш,че панелите не успяват да наваксат 8 ампера консумация?

    Остави коментар:


  • REGULATOR
    отговори
    От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

    Аз съм с компресорен на 220в. и при 260W панели и 280Аh акумулатори, на 6-тия ден приключвам с хладилника! Това при перфектно слънчево време! Моят дърпа 8 ампера.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X