Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Stbd
    отговори
    Кабелът от панелите щял да е дебел - и колко пък толкова да е дебел? 2,5 кв мм стигат и това може да мине през всякаква незабележима дупчица в стена, каса на врата или между вратата и прага. 3 панела последователно ти стигат засега. Ще дадат няколко ампера ток.

    Остави коментар:


  • veskov
    коментира - отговор
    Наслагай повече ватметри(от левче, вършат работа), направи си таблици, пиши и снимай. Така се оплиташ в развойната дейност

  • stefsab
    коментира - отговор
    Виж твойте акумулатори, дали поддържат паралелно и последователно включване. Би трябвало, но го провери в даташийта.

  • BatGeorgeone
    коментира - отговор
    Докато правим нещо се учим и научаваме на множество други интересни и полезни неща, косвено, което е и целта на задачата както си усетил.

  • Stbd
    коментира - отговор
    За загуби и волтаж пишат другите. И са прави за случаите с много енергия, може би като е повече от 20 киловатчаса на ден. При малка инсталация с къси и евтини кабели решението е по-дебели проводници.
    Засега май трупането на опит и познания е задачата.
    Повишаването на напрежението има практическо значение при свързването на панелите и мппт регулирането при слабо слънце. Но не е заради загуби, а заради използването на малко повече от слабото греене

  • BatGeorgeone
    коментира - отговор
    Съгласен, обаче.

    Реално конекторите са всичките от Китай, тоест бог знае колко надежни и колко разходи те ще докарат, принципно по-високия волтаж е гаранция за по-малко загуби по трасето, това ти ми го беше обяснил.

    Реално, на практика, не знаем дали има тестове с идентични системи но на двата волтажа за да се види колко е минимална, пренебрежима или забележима разликата в КПДто, за мен КПД се измерва в колко време изкарва консуматора на двата волтажа или колко изхарчени ампера имаме за фиксирано време(24/48 часа примерно), това в контекста на тази тема.

    При мен в гаража температурата на помещението е константа, не се променя много(+-2 или 3 С), особено сега в този сезон.

    А и нямам друг начин да разбера кой от двата ми инвертора е с по-високо КПД.

  • Stbd
    отговори
    Ефективността на инверторите е еднаква или почти еднаква при така поставения въпрос за напрежение. Източник (като за масова употреба) - данните на хубавите производители. Потвърдени са опитно многократно. Експериментът не може да помогне за избора 12 или 24 и загубите. На практика такива не могат да се забележат.
    Основната и главната задача на тестовете е да покаже колко ток харчи малкия ми фризер, после имам един голям истински хл+фр, да се види колко ток отива на 12В и после на 24В и да се вземе решение на кой волтаж да се работи. Това решение да се вземе след реални измервания, а не след теоретични размишления.

    Остави коментар:


  • BatGeorgeone
    коментира - отговор
    Добре, сега разбрах за градусите, мерси много.

  • BatGeorgeone
    отговори
    Ето го фризера.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2021-04-08 10.27.313.jpg Прегледи:0 Размер:351.2 КБ ID:6730161

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2021-04-08 10.237.16.jpg Прегледи:0 Размер:433.8 КБ ID:6730160

    А ето това са панелите, десет броя, мисля са еднакви.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-04-08 10.35.533.jpg
Прегледи:184
Размер:410.6 КБ
ID:6730163
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 08-04-21, 11:39.

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    коментира - отговор
    На литиеви не бих вързал зарядно за оловни даже и 1-2 пъти за проба.С 700 вата панели загубите са пренебрежимо малки.
    В мъглива Англия или на място с малко слънце аз поне бих избрал 100 ампера зарядно ако имам вече панели по 235 вата бройката,да мога да вържа 5 панела тотал 98 ампера,с тоя контролър връзваш 3 макс
    Последно редактирано от BENZBOSS; 08-04-21, 10:25.

  • dancoo
    коментира - отговор
    Има значение и инвертора какъв е, че те са с различно КПД. Също оразмеряването има значение. Ако ползваш 3кВ инвертор със сигурност ще имаш повече загуби от примерно 500В инвертор. Идеалния вариант е да работиш близо до номинала на инвертора. Но пробвай, имаш с какво да си играеш. Пусни една снимка на фризера да го видим колко е голям.

  • stefsab
    коментира - отговор
    Те хладилниците си харчат еднакво от инвертора. Но при 24V загубите от преобразуване на енергия се очаква да са наполовина от 12V вариант. Отделно кабелите при 24В могат да са с 1/2
    по-тънки.
    Последно редактирано от stefsab; 08-04-21, 09:45.

  • BatGeorgeone
    коментира - отговор
    Имам десет ФВ панела по 235Вата всеки.

    Обаче за тестовете няма как да вкарам дебелите два кабела от панелите вътре в гаража, а сухо помещение нямам наблизо до панелите където да държа контролера и инвертора и хладилниците/фризера.

    Основната и главната задача на тестовете е да покаже колко ток харчи малкия ми фризер, после имам един голям истински хл+фр, да се види колко ток отива на 12В и после на 24В и да се вземе решение на кой волтаж да се работи. Това решение да се вземе след реални измервания, а не след теоретични размишления.

  • BENZBOSS
    коментира - отговор
    Е в бъдеще с какво ще ги зареждаш?

  • BENZBOSS
    коментира - отговор
    А така,баш това имах в предвид

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X