Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • veskov
    коментира - отговор
    Доста години се ползват за деж. осветление и са навън, под панела, навън се съхраняват и акумулаторни машини. Какво става с капацитета им не знам, но нямат проблеми.
    пп миналата зима видях и как гърми оловен при заряд на студ

  • stefsab
    коментира - отговор
    Не е разумно битова пералня да "друсаш" по пътищата.
    Компактна къмпинг пералня е като старите - слагаш в барабана дрехи 3-4кг., прах, топла вода. На таймер върти 200W мотор 5-15 мин. Източваш и плакнеш ръчно. После центрофуга. Нищо особено откъм енергийна гледна точка.

  • BENZBOSS
    коментира - отговор
    При мен 100 ампера батерия е достатъчна за хладилник при условие,че имам качествена нова батерия,яки кабели,220 вата истински солари и експедиционен тип хладилник,даже няма да споменавам в какви жеги работи,няма смисъл,в Европа няма къде да намериш такива температури

  • BENZBOSS
    коментира - отговор
    Аз вярвам на Виктрон зареждачки и инвъртъри
    Батериите AGM
    Монитор Ксантрекс

  • BatGeorgeone
    коментира - отговор
    ...Finally, the optimal operation temperature range is proved to be 10℃ to 40℃ according to the experimental results...

  • BENZBOSS
    коментира - отговор
    Абсолютно

    Повечето стари бангии идват с 36 волта електрика,много от големите машини вече са на 24 волта,а повечето на 12.......за едното хладилниче да се прави 24 волтова система......ми то 2 метра кабели там и 5 ампера пряко сили,само врътки

  • stefsab
    отговори

    s_s1 коментира
    Днес, 15:47






    Колко се влияят от температурата?
    На мотоциклета си преместих "китаеца" от АТВ-то. При темп около 0С /замръзнала вода в малък съд/ бодро завъртя продължително докато мотоциклета запали. Не беше пален повече от месец.



    Прикачени файлове

    Остави коментар:


  • veskov
    коментира - отговор
    Не, отдавна ползвам за бърз ориентир подобни между панели с контролери или разни зарядни и акумулаторите. Включени са постоянно, евтини и достатъчно точни.

  • BENZBOSS
    коментира - отговор
    Повечето не зареждат на отрицателни температури,струват поне тройно и си искат тяхно зарядно,губи се файдата от смисъла.

  • Stbd
    коментира - отговор
    Инверторът с консумация само 0,4 Вт съществува и няма нужда от изключване. С 10% загуби.
    Какви са наличните инвертори?

  • BatGeorgeone
    коментира - отговор
    В едни сезони когато температурите са много под нулата е нужно, и това не го казвам аз а го правят едни фирми, които продават с палетите такива батерии отвъд океана за нуждите на Канада и северните щати.

  • Stbd
    коментира - отговор
    Предвид напредъка (който и да е) се обмисля нисковолтовите системи по превозни средства да стават 48 в. За плавателни съдове е вече потвърдено.

  • s_s1
    коментира - отговор
    Колко се влияят от температурата?
    На мотоциклета си преместих "китаеца" от АТВ-то. При темп около 0С /замръзнала вода в малък съд/ бодро завъртя продължително докато мотоциклета запали. Не беше пален повече от месец.

  • Stbd
    коментира - отговор
    Нали знаеш, че пералните взривяват инверторите? Сигурно не си чувал. А истинските литиеви батерии - алтернаторите.
    Цените са за призматични клетки 160 Ач, бмс уж пълнофункционален с баланс при макс и мин напрежение или нещо още умно, с комуникация и с управление на външна защита (реле безопасност). Може да има нови неща, това беше преди година. Клетките са от Китай, може да има и тайвански.
    БМС е "123bms" или нещо такова. Популярен фейсбук-рекламиран продукт.
    Във връзка с пералнята (такава има ли в заданието горе?!) се намесва функцията за ограничаване на мощността (на АС входа). Тя е налична при устройства с цени в хиляди, ако са маркови. Самото превключване мрежово захранване-генератор-инвертор става и с ключ за 30 лв, ръчно.

    Направи си сметките писмено. Уреди, количество ползване, начини на зареждане, условия околна среда, години живот, кражби и секретност, ниво глупакоустойчивост и така се започва.
    Във втора серия се смята цена на енергията за киловатчас за избраните и оценени като реални години живот.
    Последно редактирано от Stbd; 22-03-21, 14:54.

  • stefsab
    коментира - отговор
    Ще имаш ли достатъчно вода за пералня?

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X