Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

    Давал съм контролера като алтернатива за решение на проблема със спиране на тока при лидълското и не ти се дават пари за истинско, иначе не.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      ...Пловдичанинът може да е пич, може да е българин, ама като видях снимките на платката ми се отщя да имам нещо общо с така направен дивайс.
      Нямам идея дали е каквото и да било ама работят.
      Освен това снимката е от преди години.
      Сега може да има солдер маска и бял печат.
      Честно казано не ме интересува особено - няма да ставам акционер, я


      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Изобщо не съм попадал на такъв проблем.
      Казваше "Бад батери" тъпото амреиканско аки.
      Умните такива.
      Както и да е - било е преди 10 години!
      Враг усраине

      Коментар


      • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

        Аз преди 10г де, тогава преоборудвах едни офиси с безсмъртни UPS (2 по 220 Ач)

        А сега глася един такъв да го интегрирам в кемпера. Ще изпълнява и двете функции.

        Коментар


        • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

          Еми правеше някакви тестове на батеиите може би.
          Опитвахме с Smart 1400 и 800 - не харесваха външни аку-та за разлика от някакъв бекъп модел.
          Да не мислиш, че сме имали на разположение всички модели за да го тестваме?!?


          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Давал съм контролера като алтернатива за решение на проблема със спиране на тока при лидълското и не ти се дават пари за истинско, иначе не.
          Дай пак моля, че стана трудно за следене...
          Враг усраине

          Коментар


          • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

            Аз точно за тия модели говоря де.

            Коментар


            • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

              Може би в ръцете на отявлен американоФОБ но при мен не работеха.
              Как да е
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                Моето решение е:
                - тъпо зарядно, без никакъв акъл - бичи колко може (6А) до 15 волта - зависи от мен кога да го спра по-рано.
                - треньор на батерии с акъл - заряд-разряд с малки суми но редовно

                Прекалено умните зарядни не ме кефят. Няма как някой друг да решава вместо мен дали съм закачил 12 или 6 волтов акумулатор.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  Дай пак моля, че стана трудно за следене...
                  Когато е коментирано, че при прекъсване на тока лидълското не се справя съм споменавал варианта соларен контролер за мозък+постояннотоков източник вместо панел= умно зарядно. Бюджетно е колкото лидълското, но не се влияе от спирането на тока. В зависимост от източника може 12/24в и достатъчно много ампери. Не е баш по темата.
                  пп доста, и добри упс не работят коректно с мощни външни акумулатори, особено при заряд. За това тази идея не ми допада. При такава постановка често се слага и външно зарядно на външния акумулатор. Работи, но става едно... .
                  Последно редактирано от veskov; 17-10-17, 21:26.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                    Хъм, сега осмислям, че имам една такава ху..я, която дойде в комплект със соларен панел Goal Zero и представлява точно такъв контролер.
                    Панела си го ползвам но без това и сега като споменаваш няколко пъти тая идея ми светна, че наистина мога с един лаптопски адаптор да го впрегна за зарядно при нужда

                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                      За лидълското зарядно с дисплея, някой да знае каква е разликата в режимите между тоя за нормален автомобилен и другия със снежинката?
                      В упътването пишеше нещо от сорта, че снежинката е за много студено време и бързо зареждане, а другия режим само за автомобилни 12V акумулатори.
                      С две думи, ако има бързо зареждане, за чий ....... да го пукам на бавно такова?

                      Коментар


                      • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                        Двата режима са почти едни и същи.При нормалния режим минава в подзаряд при достигане на около14,4В, а при снежинката минава в подзаряд при около 14,7В.Зареждал съм на режим снежинка и не се забелязва някакво бурно кипене,но и при това напрежение тока е около 0,8А.

                        Коментар


                        • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                          Мисля че тогава зарежда до повече от 14.4 волта, както е стандарта.
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                            На теория до 14.7 V. На практика някой трябва да провери

                            Коментар


                            • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                              Режимът със снежинката се води за студено време и АГМ акумулатори. Зарежда до 14.7V.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                                Така пише във всички инструкции, обаче интересно защо на моя AGM акумулатор пише на голям червен стикер 'в никакъв случай не превишавайте 14.4V'.....
                                Къде е грешката?
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X