Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

    Да, за 180 Ah става въпрос. Парите му са идеални, но какво точно означава "everActive CBC-10 може също така да поддържа акумулатор в режим на плаващ заряд (само за 12V акумулатори тип SLA, VRLA, AGM)" - това поддържащата функция ли е(да го зарежа докато потрябва камионът)? Само на 12 V може да се използва?
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

      Това е вид поддържащ режим, приложим конкретно за гелови акумулатори.
      Е Ясен е алкимикът
      Иначе според мануала:

      4. End of charge, maintenance charge.


      When the battery voltage reaches cut-off value 14.4

      V/14.7V for 12V battery, 28.8V/29.4V for

      24V battery the charge process is terminated, 100%

      green LED indication lights up. The charge

      state of the battery is continuously monitored. Whe

      n the self-discharge occurs, trickle charge

      is reapplied automatically to maintain full charge
      Тоест мониторира си батерията като я поддържа заредена през цялото време.
      По един или друг начин
      Също така пише, че при спиране на тока тръгва автоматично на 2 А заряд.
      За напрежението очевидно разчита на автоматичното разпознаване (12/24V),
      Изглежда барнато...
      Враг усраине

      Коментар


      • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

        По описание и на мен ми звучи добре, ама както казах аз с тока не се разбирам. Иначе с такива функции ги гледах по 300+ лева. Автоматичното тръгване и аз го видях. Основно ми трябва поддържащата функция. Иначе зарядно имаме и при ел.техниците, ама искам това да стои само в гаража, ще го въртим на двата камиона, че ако не караме повече от месец и нещо и падат акумулаторите.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Мамка му и прасе. Що не пуснат за 24в?
          ISDT SC-620 каквото имам зарежда 24v акумулатор от 12v такъв. За твоя случай за камиончето, мисля е най-доброто. Сега има и нов модел T8 1000W 30A.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
            ISDT SC-620 каквото имам зарежда 24v акумулатор от 12v такъв. За твоя случай за камиончето, мисля е най-доброто. Сега има и нов модел T8 1000W 30A.
            Ти така и не написа какво що за този прибор. Я кажи бива ли го?

            Коментар


            • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              ...Иначе зарядно имаме и при ел.техниците, ама искам това да стои само в гаража, ще го въртим на двата камиона, че ако не караме повече от месец и нещо и падат акумулаторите.
              Ще върши работа за подръжка!
              Малко му е по-малка мощността за 180Ач акумулатори в серия но това не е никаква драма.
              Пък и каза, че си имате голями зарядни.

              И между другото аз нямам преки впечатления от тоя модел - просто ми попадна и го споделям,
              Пък и Ясен страдаше по-горе, че нямало в плод-зеленчука на 24V,
              Това не е плод-зеленчуково но на мен ми изглежда като удачен вариант.
              Ако няма подводни камъни,,,
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Ти така и не написа какво що за този прибор. Я кажи бива ли го?
                Не съм го изследвал под лупа но според мен си зарежда перфектно. Зареждал съм оловни акумулатори и LI-ION. Спрямо най-мощното захранване от 220в което съм му слагал 200W комутира тая мощност без да я усеща. Ако е имал някакви бъгове те изкарват нови ъпдейти, вчера го ъпдейтнах последно. Ако искаш мога да ти го дам за 2/3 дни за проба.

                Таман ти ще му направиш ревю за което аз нямам това време.
                Последно редактирано от disko04; 11-10-17, 14:36.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                  То и аз нямам време.

                  Все едно, спрели са го от производство. Ще чакаме някой от следващите да кацне в Европа.

                  Коментар


                  • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                    Това което сега се сещам е че ако ползваш 12в акумулатор за заряд на 24 волтови, може да се посочи точно минимално напрежение и мощност на входа (което иначе е 9в като минимум) за да изключи ако подаващия акумулатор падне под минимума който си посочил. За модела Т8 който правят сега мисля минимума е 12в което няма да е добре. Иначе аз го купих от Китай но го пуснах на английския адрес на Габко и мина без проблем до тук. А и не беше много скъпо 52.62 лири със фри доставка, сега погледнах.

                    От тоя търговец точно- https://www.ebay.co.uk/sch/m.html?_o...=isdt&_sacat=0
                    Последно редактирано от disko04; 11-10-17, 14:55.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                      ясно.

                      Коментар


                      • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                        Имам задачка:

                        На силно епизодично използвана кола в гараж трябва да се поддържа акумулатора в прилично състояние. Случва се да не се ползва и по 6-8 и повече месеца. В гаража има 220V. Трябва ми устройство, което при паркиране в гаража да се завира в запалката и да поддържа акумулатора неограничено и независимо от временни прекъсвания на тока. Запалката е с непрекъснат +.

                        Има ли алтернатива на:
                        - ctek
                        - lidl зарядно зад ups
                        - откачане на клема/ключ маса

                        ?

                        Коментар


                        • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                          Пловдивчанин прави за около 30лв зарядни за мотор.
                          Има ги в еб@алника.
                          Трансформаторно е, компактно, тръгва при включване, зарежда и поддържа.
                          Не е подходящо за зареждане на кола но за подръжка с неговите 500mA е идеално.
                          Човекът ги прави отдавна, мисля и гаранция даваше.

                          Трябва да замениш щипките с конектор за запалка - продават се.
                          Точно последното не е добра идея защото тези букси са или некачествени, или разбити.
                          Прекъсват при лек повей. Изобщо това нещо е подходящо само за запалка.
                          Сигурно за затова и така се казва.

                          Тази тема отдавна стана люпилня но са споменати доста варианти, за всеки.
                          Включително и този. Някъде напред...

                          А заради цената ли изключваш ситек-а?
                          Останалите са ясни...


                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                            Не съм го изключвал, даже е на първо място. Просто се чудя дали не пропускам нещо очевидно и евтино.

                            Коментар


                            • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                              Иначе аз го купих от Китай но го пуснах на английския адрес на Габко и мина без проблем до тук. А и не беше много скъпо 52.62 лири със фри доставка, сега погледнах.

                              От тоя търговец точно- https://www.ebay.co.uk/sch/m.html?_o...=isdt&_sacat=0
                              А Гъбкото не те ли таксува за митницата в УК или нямаше митница?
                              WG 2.7 CRD

                              Коментар


                              • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                                Някой ползвал ли е или да има мнение за употреба на хубав ups с умрели батерии за поддържащо зарядно?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X