Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

    Чини ми се че тороидален траф е по-добър от това в абсолютно всяко отношение, или поне не се сещам за причина да не е. Прави се по-трудно, ама китайци дал Господ, та и ценово разликата не би трябвало да е съществена.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

      Наистина, трансформатор ако не е в импулсна схема... за какво си говорим? И зарядни от 3 или 5 ампера, не ми се виждат сериозни освен да са предназначени само за подръжка на акумулатора. Тази зима по една или друга причина ми се наложи бързо вдигане на акумулатора на два пъти което значи че с тези съм обречен.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

        Като гледам... 27 страници за зарядно..В работата ми често се налага да се използват.И да ви кажа умните зарядни имат повече недостатъци.
        Засега номер едно е най простото зарядно.
        12 волтов траф 4-5 ампера.Тъй е изчислен и нагласен че на празен ход вади 14.5 волта през мощен нискоомен резистор.В резистора е тайната.
        Това нещо зарежда всичко.И като зареди накрая спира.Щото напрежението почти се изравнило и пълни с 100-300 милиампера.Бушон отпред и отзад и това е.
        Ако трябва да дам зарядно на рисков клиент то това върши идеална работа.Няма как да го изгори няма кво да обърка.Понеже е просто няма и дефекти.Ако е напълно разреден акумулатор резистора стиска и не пуска повече от 3-5 ампера.Зависи как го настроя.То просто няма какво да се повреди.
        Всичко това едва ли има повече от 20-30 лв...
        Има само един много съществен минус.
        С цел да спира автоматично тока е ограничен и реално пълни бавно.Акумулатор за кола го пълни...ами 24 часа..Което за много хора е проблем.Ама пък бавното пълнене е по добре за акумулатора..

        Коментар


        • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

          Викаш, тия бунаци, които пишат на микроконтролери за оптимално поддържане на акумулатори са си прахосали живота. Ееех....

          Коментар


          • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

            Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
            Като гледам... 27 страници за зарядно..В работата ми често се налага да се използват.И да ви кажа умните зарядни имат повече недостатъци.
            Засега номер едно е най простото зарядно.
            12 волтов траф 4-5 ампера.Тъй е изчислен и нагласен че на празен ход вади 14.5 волта през мощен нискоомен резистор.В резистора е тайната.
            Това нещо зарежда всичко.И като зареди накрая спира.Щото напрежението почти се изравнило и пълни с 100-300 милиампера.Бушон отпред и отзад и това е.
            Ако трябва да дам зарядно на рисков клиент то това върши идеална работа.Няма как да го изгори няма кво да обърка.Понеже е просто няма и дефекти.Ако е напълно разреден акумулатор резистора стиска и не пуска повече от 3-5 ампера.Зависи как го настроя.То просто няма какво да се повреди.
            Всичко това едва ли има повече от 20-30 лв...
            Има само един много съществен минус.
            С цел да спира автоматично тока е ограничен и реално пълни бавно.Акумулатор за кола го пълни...ами 24 часа..Което за много хора е проблем.Ама пък бавното пълнене е по добре за акумулатора..
            Няма как да стане само с траф и резистор.Пропускаш и изправител, и или изправители.А да не се окаже че вместо диод е тиристор.




            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Повечето, в тч и лидълските не са решение, не само заради цената. А и акумулатора не го очаква и не се нуждае в общия случай. Частния са лебедки и др екстрийми.
            Да не сме толкова категорични.Имам и лидълски и ситек,хранят ми батериите денонощно 24 часа 365 дни в годината,с изключение когато са навън от гаража.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              Като гледам... 27 страници за зарядно..В работата ми често се налага да се използват.И да ви кажа умните зарядни имат повече недостатъци.
              Засега номер едно е най простото зарядно.
              12 волтов траф 4-5 ампера.Тъй е изчислен и нагласен че на празен ход вади 14.5 волта през мощен нискоомен резистор.В резистора е тайната.
              Това нещо зарежда всичко.И като зареди накрая спира.Щото напрежението почти се изравнило и пълни с 100-300 милиампера.Бушон отпред и отзад и това е.
              Ако трябва да дам зарядно на рисков клиент то това върши идеална работа.Няма как да го изгори няма кво да обърка.Понеже е просто няма и дефекти.Ако е напълно разреден акумулатор резистора стиска и не пуска повече от 3-5 ампера.Зависи как го настроя.То просто няма какво да се повреди.
              Всичко това едва ли има повече от 20-30 лв...
              Има само един много съществен минус.
              С цел да спира автоматично тока е ограничен и реално пълни бавно.Акумулатор за кола го пълни...ами 24 часа..Което за много хора е проблем.Ама пък бавното пълнене е по добре за акумулатора..
              На баща ми бих му дал само такова зарядно, така е, с друго няма да се оправи, но за тези които се оправят това не е опция.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                Зарядното дойде, OptiMATE 5 , сложих го на един BOSCH 100ah, беше паднал на 10,5 да видим как ще справи.

                Mitsubishi Delica 4x4 / Renault Clio III

                Коментар


                • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                  Безаварийно ползване!
                  Дръпни си от нет-а графична диаграма, която анализирВа какво означават светещите и мигащи светлинки.
                  За мен поне тази феерия от шарени индикатори винаги е леко неразбираема без външна помощ
                  Поне в началото, де - докато им обръщах внимание
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • Здравейте попаднах на нещо интересно произведено в Русия цената му е около 100 лева и искам такова но не съм наясно с доставката от Русия
                     
                    Трагичното не е смъртта, а животът, който
                    хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                    Чарлз Буковски

                    Коментар


                    • Ако доставка и плащане е както от Украйна бих го подминал та ако ще цената да 1/2 на тази!

                      С какво е толкова уникално, че да влизаш във вероятно приключение с такава покупка?
                      Imax е първото, за което се сещам с подобна фунционалност.
                      Цената му също е приблизително същата.
                      Да, параметрите му са по-малки от това но се продава в БГ с гаранция и чакане от няколко дни максимум.

                      От Украйна моята пратка пътува над месец а самият паричният превод ми струва значителна сума.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • Имакс са слабички. Но има iSDT и определено ще излезе по-евтино от доставка от Русия. Аз като радикален човек си купих наскоро revolectrix 1200 (това 1200 са ватове).

                        Отделно че тоя прибор от видеото 99% е някой ребрандиран китаец и с достатъчно търсене в пещерата на алибаба ще се намери за същите пари.

                        Коментар


                        • От Русия и региона само ако мога да го поръчам на човек, който пътува там.
                          Доставките и плащанията обезмислят покупката.

                          Това, което купувах аз от Украйна беше без еквивалент.
                          Не успях да намеря близък заместител а загубих значително време в ровене на привидното изобилие в пещерата и другите таковалници!
                          След това, като купувах нямах представа колко тегаво е да купиш нещо по нормален път от там!

                          Колкото до имане и аз имам един 1500W Pulsar на масата ама питай дали някога съм полвал и 50% от енергийната му потентност

                          ПД: Досетих се за познат, фен на Нива.
                          Непрекъснато поръчва разни тунинг джади и чаркаля за глупавият нивляк, вкл от Русия.

                          Помня дори намерение да ходи там за да му монтирали клима.
                          Доставка и мито до тук обезмисляха идеята.
                          Според мен цялата идея е ялова но това е др. тема!

                          Та мога да го попитам за опитът му относно пазара от там?
                          Последно редактирано от Esper; 26-09-20, 07:02.
                          Враг усраине

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X