Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

    E, ясно е че има значение какво храниш!
    Няма да си захраня трансивъра в т'ва, я!
    Няма да захраня и нищо скъпо с него.
    Не че айкома е много евтин...
    Обаче няма да имам ама никакви задръжки да зареждам някакъв ТЪП акумулатор с вход това нещо например.
    Иначе 3-те импулсни правят около 60V/200W вход и регулируем изход.
    Тоест лабораторен изиточник на напрежрние/ток за сравнително малко пари.

    P.S: Конкретно ето такова китайско АКИ е след три-те импулсни захранвания:

    http://www.ebay.com/itm/Programmable...item2edcd43a0a

    След него вече... На който какво му стиска.
    Но пределено имам 60В вход
    Последно редактирано от Esper; 21-09-17, 20:02.
    Враг усраине

    Коментар


    • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

      Нещо се заплеснах... Накратко: Лабораторен захранващ блок.
      60V/200W регилиуем изход благодарение на БайКитай.
      3 броя 19.5V импулсни захранвания последователно за вход.
      Не ползвам средна точка.

      Враг усраине

      Коментар


      • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

        Пиша на "коляно" за този проект с някакво бакалско закръгление и чак срам ме хваща [emoji23]
        Значи така последователно свързани, трите броя импулсни правят 3 х 19.5V - 58.5V и ток теоритично 12A.
        Което по закон е 700W общо.
        Естествено беше добре да е 1 импулсно с тези параметри ама като видях колко пари искат за един мийнуайл и ми потънаха гемиите.
        Трите HP захранвания си ги имам, много добре направени а и да трябваше да ги плащам в еб@лника са почти без пари.

        Китайският регулатор след тях (същият модел от e-bay линка по-горе) е 900W по спецификации но китайски а това е в зоната на здрача.
        Не съм правил някакви сериозни изпитания на модерният ТЕС, че го събрах сравнително скоро обаче има потенциал да върши работа за много неща.
        Но предвид китайският регулатор определено нама да го ползвам за захранване на нещо скъпо.
        Поне отпред:



        Отзад съм извел междинните изходи на трите HP брандирани захравания.
        Там вече имам по-голямо доверие на сорса но пък за сега нямам идея за какво бих могъл да ги ползвам директно.
        Освен за лаптопи. Но да има! Българите обичат да има!

        Враг усраине

        Коментар


        • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

          Вентилатор?
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

            Това ме заинтригува,на мен миналата седмица ми дотрябваха напрежения от порядъка на 45-55 волта ,ядосвах се ,натъкмих две Импулсни по 24 волта,опуках една Електроника за 425$ и си купих menwall със отстъпка накрая.
            Сега се оглеждам за лабораторен тес на смислена цена.
            Ще ми се да е по компактен,едноканален ми върши работа
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

              За сега не, предвидил съм обаче отвор в страничният капак за еърфлоу от онази въшка, която се води вентилатор и е монтиран странично на радиатора на регулатора.
              Самите импулсни не са предвиждани за охлаждане - стандартно са затворени плътно в пластмасови кутии.
              Ако се наложи ще заменя въшката с по-сериозен вентилатор - има място.
              Както казах не съм правил сериозни тестове, ползвах го няколко пъти вече за дребни неща и е доста удобно.
              Ставаше въпрос, че когато импулсните са галванично разделени, изходите им не е проблем да се свържат последователно.
              То всички трябва да са но някои са прекалено китайски [emoji6]

              Тези са разделени, освен това са филтрирани добре и не хвърлят хармоници по ефира и по захранването както много други.
              За повечето хора не е фактор ама аз чувам тези помии после в радиото и се дразня та съм малко придирчив от към това


              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Това ме заинтригува,на мен миналата седмица ми дотрябваха напрежения от порядъка на 45-55 волта ,ядосвах се ,натъкмих две Импулсни по 24 волта,опуках една Електроника за 425$ и си купих menwall със отстъпка накрая.
              Сега се оглеждам за лабораторен тес на смислена цена.
              Ще ми се да е по компактен,едноканален ми върши работа
              До тук това ми струва примерно 160лв но без захранванията.
              И без изгорели консуматори... За сега
              Реално погледнато е доста добре за параметрите си.

              И ако се окаже сполучливо.
              То не че ако се купи фабрично има гаранция, че ще е куче...
              Аз имам един линеен едноканален Axiomed който спря работи.
              Купуван е от ТМЕ има(ше) гаранция но не ми се занимава да им го пращам.
              Трябва да си платя транспорта, изобщо ялова покупка беше.

              На въпросният проект ако сложим обаче и един Meanwell 48V / 750W още 350лв примерно...
              Човек почва да се нуждае от сериозна обосновка за такъв разход.
              Абе накратко наистина трябва да му трябва.
              Последно редактирано от Esper; 22-09-17, 07:58. Причина: Допълване
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                Мммм, зависи от импулсните!

                Тук са три броя лаптопски по 19В, конкретно ТЕЗИ и като цяло бачкат като слънце.

                Можеш ли да направиш още едно такова?

                Не знаех че има лаптопи които харчат по 200 вата.

                Коментар


                • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                  Регулатора го купувах 2015.
                  Събрах го 2017.
                  Не вярвам да имаш чак такова търпение

                  Лаптопските адаптори всъщност се ползват за захранване на HP extended docking station.
                  Това е един трактор, който освен порт репликатор може да "хоства" един HDD и едно DVD/RW.
                  Освен лаптопа, който е "демуде", тоест не прилича на шиб@н таблет!
                  Аз обаче си ги ползвам и директно за лаптопа, понеже както казах не ми цапат ефира.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                    Здравейте. Зарядното което пускат LIDL в събота 30/09/2017 дали става да седи цяла зима включено и да поддържа акумулатор на кола която се използва много рядко.https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=2931

                    Коментар


                    • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                      Става.
                      В заводски вид обаче ако спре тока простп ще спре да зарежда и трябва да се пусне ръчно.
                      Поне досегашните им версии се държаха по този начин, което в повечето случаи не е проблем.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                        Някой не е ли му пребаял вече да го ,,оздрави" след прекъсване на тока?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                          По-нагоре Ронин-а беше сложил хауту доколкото си спомням.
                          Само не зная дали е приложимо за всичките вариации на плод-зеленчука.
                          Аз не съм го чел защото нямам интерес към този хардуер но със сигурност я имаше тази магия някъде по-напред в темата.
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                            Читавия вариант би бил с едно цека ключе от страни, и от него да задаваш какво да прави като спре тока.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                              Това дали ще може да зарежда батерии за упс-и от сорта на CSB - GP12170 12V/17Ah ?
                              Use since:
                              OpenBSD 3.x
                              FreeBSD 4.x
                              Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                              Коментар


                              • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                                Що па не? Има си агм режим.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X