Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

    Есприта затваряше този цикъл на няколко мин.
    И -ХХХ mA премерени директно на батерията са си разряд, независимо какво прави панела с този ток.

    И пак да напомня, че темата не е за това как Paradox третира акумулаторите

    Враг усраине

    Коментар


    • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
      Есприта затваряше този цикъл на няколко мин.
      И -ХХХ mA премерени директно на батерията са си разряд, независимо какво прави панела с този ток.

      И пак да напомня, че темата не е за това как Paradox третира акумулаторите
      При различно вътрешно съпротивление на батерията ,теста пак ли го разглеждаме като разряд.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

        Не го разбирам този въпрос.
        Пак казвам, че за батерията -200 mA са разряд независимо дали те отиват за захранване на датчици по шината или се отделят върху изкуствен товар за тестване на батерията.
        Предвид честотата на цикъла не е било за тест.
        Това, каквото прави едно APC примерно. Веднъж на 24 часа.
        Аз бях до тук по този въпрос.
        Иначе бихме могли да продължим със ситуацията в Каталуния или защо не с топенето на ледниците.

        Враг усраине

        Коментар


        • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          Предвид честотата на цикъла не е било за тест.

          Наистина не ми се спори,предлагам да спрем до тук.
          Относно Каталуня,не съм правилния човек.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

            Ето това имам предвид:



            Акумулаторът е тотал щета, двата CTEK-a изобщо не го зачитат за акумулатор но този OptiMate твърди, че има нещо не края на кабела.
            Опитва се да го зарежда, опитва да направи нещо с него.
            Наистина съм впечателен! Не че имам вяра, че ще го направи акумилатор но поне опитва!




            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Наистина не ми се спори,предлагам да спрем до тук.
            Относно Каталуня,не съм правилния човек.
            Това беше онагледяване за офтопик.
            Да не мислиш, че 5 пари давам за Каталуния и в частност за политика?
            Враг усраине

            Коментар


            • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              На Бош С3 също пише АГМ/снежинка:
              [ATTACH=CONFIG]934934[/ATTACH]

              За топло/студено също е ясно. При мен електрониката следи и температурата на акумулатора, и съответно коригира напреженията така, че зимата например не е учудващо да видиш на дисплея 15V (индикацията няма десетки от волта)...
              Но явно технологията има лимити... Та и затова ми възникна въпроса...
              Ето акумулатора:
              [ATTACH=CONFIG]934935[/ATTACH]
              Какво може да наложи заряд на този акумулатор с външно зарядно? Може би като да накараш Вебасто да работи с 10волта?
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                Аз понеже продавам зарядни...това, че някое зарядно захапва да зарежда скапан акумулатор само удължава агонията на собственика. Радостта е кратковременна, дано да не съм прав.

                Коментар


                • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                  О да, напълно съм съгласен!
                  Да се вдъхне живот в труп обаче винаги е била вълнуваща идея.
                  А функцията "възстановяване" на стари акумулатори в характеристиките сигурно продава повече.
                  Аз съм малко голям да вЕрвам в дЕдо Мраз но за това уредче бях чел добри неща и сега се радвам, че имам възможност да го видя на живо.
                  Интересно и не лошо.
                  Не ми допада, че е прекалено профилирано.
                  Това е ОК обаче 5А вариант не може да се настрои за работа с малки акумулатори.
                  Ако човек има кола и мотор би трябвало да си купи OptiMate 4 примерно за мотора и OptiMate 6 за автомобил.
                  Намирам подобен подход за леко досаден и скъп.


                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                    Нищо няма да му стане на акумулатора на мотора от 5 ампера.

                    Коментар


                    • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                      Няма да. Пък и алтернатора "на място" с пъти повече го "такова".
                      Има си и добра страна: Ще се зареди по-бързо с тия 5А
                      Но нали е прието все пак да не им се пуска повече от ампер.

                      Мисля, че за едно бутонче в цялото това светлинно шоу са можели да намерят място.
                      Дори и с риск индикациите да се усложнят още повече от сега, колкото и невероятно да е!
                      Вчера долният ляв индикатор за "регенерирВане" светеше постоянно в оранжево докато зареждаше,
                      После взе да мига. Оказва се, че има 2 вида мигане. Добре поне, че е само 1 цвят!
                      Та разпечатка на този шит примерно и с пиронче на стената иначе няма разбиране какво прави и говори...
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                        Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                        Аз понеже продавам зарядни...това, че някое зарядно захапва да зарежда скапан акумулатор само удължава агонията на собственика. Радостта е кратковременна, дано да не съм прав.
                        Съгласен съм донякъде... Случвало ми се е поради останала светеща лампа да падне акумулатора.. И то пада до около 2V...
                        При такова напрежение повечето 'умни' зарядни не могат да захапят и се налага да започна заряд с просто зарядно (може и неавтомобилно, но с подходящ волтаж)...
                        И след няколко часа, когато се посъбуди акумулатора - да го прехвърля към 'умното', което вече 'захапва' да зарежда...
                        След което с години съм експлоатирал същите акумулатори...
                        Затова и сега си взех 'умно' зарядно, но което има и фиксирани 13.6V, които да подаде дори и да не 'захапе' акумулатора автоматично заради спаднало напрежение...

                        П.С. я подскажете как се зареждат литиевите акумулатори... Имам две 3.7V, като едната съм я вързал на контролерче за слънчев панел и там си се зарежда нормално от слънцето... Обаче за втората (3.7V / 2.8Aч ) нямам зарядно и затова ползвах стабилизирано захранване, на което ограничих тока до 0.3А и напрежението до 4.0V...
                        Дали това са нормалните 'щадящи параметри за заряд на такъв акумулатор?
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                          Може да вдигнеш до 0,5А и ще приодължи да е безопасно.
                          Вдигни и напрежението малко но не-повече от 4.2V,
                          Става така за инцидентно зареждаже.
                          Иначе къде-къде по-удобно е да си купиш зарадно.
                          Цените са им символични.
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                            С литиево-йонните работата е относително проста:
                            Напрежението трябва да го ограничиш абсолютно винаги до 4.2 волта, началният ток да е не повече от 2C, а когато зарядният ток спадне до C/40 трябва да изключиш зареждането. Ако нямаш условия да спреш зареждането, напрежението трябва да го ограничиш до 3.9-4.0в

                            Хитрината е че ако имаш няколко клетки трябва да следиш напрежението на всичките и на никоя да не се качва над 4.2

                            Коментар


                            • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                              Само една клетка е... А захранването ми е евтин китаец, но има ограничение отделно ограничение на тока до 5A (през 0.01А) и на напрежението до 30V(с точност миливолти)...
                              Като ограничението се включва автоматично - това, което е настъпило първо...
                              Затова и бучнах батерията, първо ограничи тока, въпреки, че напрежението го държеше около 3.8V, а след качване на напрежението до 4V и намаляване на тока, напрежението остана на 4V... Изключих батерията при ток около 10мА...
                              Предполагам това е нормалният и безопасен режим за заряд, който се ползва от стандартните литиеви зарядни... Ама все пак да питам де...
                              2C ще рече, че мога да я зареждам и с 5А?! май ще и дойде множко и ще грее - там вече ще ми трябва и термозащита
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                                Зареждай си на половин ампер.
                                Вързан поп-мирно село.
                                За повече ток си купи зарядно, което да се грижи да не прегрее, да изключи зареждането и т.н.
                                Цяла "машина" за нищо пари
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X