Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
    Серетацията е нещо много умно измислено и върши прекрасна работа. Ножа без проблем може да дялка.
    Е това е нещо ново /за мен/! Колега, би ли снимал клип как дялкаш със серетираната част на острието, ако съм те разбрал правилно! На мен това досега не ми се е удало!/винаги мога да науча нещо ново, или пък някого/ Най - добронамерено!
    "Make love, not war!"

    Коментар


    • От: Моят нож

      Че какъв е проблема да се дялка със серитацията, аз също с нея дялкам, понеже е по-близко до дръжката и ми е по-удобно. Веднага дявам пример, дялкам летвичка 5х5 см която я забивам в земята и на нея има парче шперплат на което закачам мишените.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: Моят нож

        Ако ще дялкаш колчета за домати нямаш нужда от нож. За по-фина работа не става.
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • От: Моят нож

          Серетацията е най-сигурния начин да загрозиш ножа. Може и да има някакво ограничено приложение но на мен не ми харесва. Туристически трион тип "завана" би свършил по-добра работа. Отделно че си е гърч за точене, иска си инструментариум...
          42

          Коментар


          • От: Моят нож

            Аз също не се кефя на серетацията, абсолютно ми е излишна, поне за нещата за които аз си ползвам ножовете. От друга страна, хора на които често им се налага да режат въжета, дебели платове, етц. се кълнат в нея.

            Лично за мен е странно че повечето производители серетират часта на острието близо до дръжката - а именно това е часта която най-често се ползва за дялкане. За мен сравнително разумен компромис ми се струва серетация тип Викторинокс - неагресивна серетация на връхната част на острието :

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:victorinox-noj-zastoporiavashto-se-ostrie-swiss-soldiers-knife-08-08461mwch.jpg
Прегледи:1
Размер:52.4 КБ
ID:5482885

            А най-добре - сгъвайка със серетирано и чисто острие.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От: Моят нож

              ДОК, или не гледаш снимките или не четеш какво съм писал, а то е НОЖ-а ( конкретният нож ). Да виждаш острието да има серетация изцяло. Аз също не се заяждам, но не разбирам какво толкова ви пречи серетацията. За мен е въпрос на вкус, и избор. А това дали се харесва или не е въпрос на естетически избор. Чисто практично пак ше подкрепя серетацията.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • От: Моят нож

                Няколко плюса на серейтацията (според мен):
                -много по-лесно рязане на синтетични колани, въжета и др.
                - по-голяма режеща повърхност на острието
                - дори вече изтъпено, острието продължава да работи, дори повече късайки отколкото режейки
                - при евентуална самозащита нанася гадни поражения (ФБР поръчва на спайдерко модела "цивилиън" изцяло серейтиран).
                - лесно нарязване на домати ;-)
                - агресивен външен вид

                Минуси:
                - затруднена поддръжка
                - не позволява гладък сряз (ако ви е изцяло серейтирано острието, при полу серейтирано е ОК) за луканка, препоръчвам основно гладко ;-)
                - естетически не се харесва на доста потребители (субективно).

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Отвори темата за заточване на ножове и ще ти се изясни колко човека я умеят тая работа с обикновени остриета. Сега си помисли колко от тях могат да заточат серетирано острие.
                  Ако тва е малък минус ....
                  О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Аз си го заточвам сам. Купил съм си комплект за заточване - ръчен. Имам диамантени "пили" за серитания + станок с променлив ъгъл на пилите спрямо острието. Заточва се лесно, иска малко търпение и внимание разбира се. И не е скъп комплекта.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Дотук един
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Това, че моята серитация се е изтъпила поради грубото ми отношение към ножовете и естеството на работа, не означава, че и при другите ще е така. Работата ми с нож е със груб селски характер.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                          Това, че моята серитация се е изтъпила поради грубото ми отношение към ножовете и естеството на работа, не означава, че и при другите ще е така.
                          Просто е въпрос на време
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Винаги съм се чудел защо масово слагат серетацията от към дръжката?!? Наистина не става за дялкане, а кога на обикновен потребител ще му се наложи да реже колани, въжета, и пр. фантастики в ежедневието?
                            За мен най-смислената серетация е тази на горепосочения Викс ОХТ. Имам го от 5 години и всеки път като ми се налага да режа с него пържола с върха на ножа (със серетацията ) и се убеждавам колко е полезна серетацията именно там!

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Ами то си е според нуждите, вярно че в повечето случай я слагат към дръжката, ама един си реже пържолите с върха, нали не искате някой дето реже въжета/колани и той в с върха да ги "дялка".
                              Както някой си остри колците за домат с участъка по-близо до дръжката, така е и за други "силови" дейности, съответно разни въжета/колани и т.н. където серетацията е с предимство, се ползва същия участък. Та вероятно и за това там я слагат, виж за пържолите по се намират от тия "серетираните" ресторантски ножчета (тип трион )

                              п.п. на мен също не ми допада по принцип (не намирам приложение при моите нужди), точенето също е минус.

                              п.п.2 дали не се отплеснахме от темата
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Аз мислех да кажа нещо, но колегите вече са се изказали...

                                Явно тук имаме различно разбиране относно работата на ножа и неговите качества. Някой каза, че дори със захабена серетация, ножа продължава да къса. Аз съм от хората, за които това положение е неприемливо, меко казано. Това вече не е нож... Ножът е за да реже, и то перфектно (идеен противник съм и на батонинга, макар че се налага понякога).
                                За мен да се дялка със серетацията, пък после да се реже нещо друго е доста странен вариант, ама всеки си разбира нещата по свой начин.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X