Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    За първи път в тази тема, нито дума след "ревю" на някоя чикийка! Странно..?!!
    Ти къде в темата в видя истинско ревю с тестове? Всичко е от рода "купих си ножка за 300 лева, много лъскава и рекламирана в американските списания, много е здрава много реже, вече трета година я държа в шкава и съм нарязал цели две парченца салам с нея..."


    Сега по темата, на мен Ножа на Марто ми харесва, имам същия тип, но на Уинчъстър, закупен от фирмен магазин на уинчестър в САЩ, естевено пак произведен в Китай. Марто, как ще бъде заточен? Ще има ли промяна в ъгъла на заточване?
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • От: Моят нож

      Абе,ама вие какво се нафърлихте така?! Чак па важности си придавал...Пита човека,какво толкова стана? Ако нямате какво да кажете за ножа-не разваляйте тишината! Или трябваше да си купи нещо "фул танг,баш-тактикъл,серетиран ,та@ак" със връх като на японски меч,та два дена да четем "ах","леле..."," Ма то...ау-у"... Човекът си е купил много хубав работен нож ,със дебело и стабилно острие от МНОГО твърда стомана и удобна дръжка от венге.Както казах,хубав работен нож,подходящ за почти всякаква работа.
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • От: Моят нож

        До BatGeorgeone
        Всъщност от къде си колега? Има ли как безболезнено да стигне до мен този нож и да поостане няколко дни..?
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          За първи път в тази тема, нито дума след "ревю" на някоя чикийка! Странно..?!! Дали ако не бях написал, че е правен в Китай, нямаше да има две страници с "евала" и т.н...?!! В момента ножа е за заточване при Bat Pepo (още си е с оригиналната слаба заводска заточка - не съм го ползвал никога) и ще ми е любопитно да напише какво мисли за стоманата на острието и въобще като цяло - за ножа..?!!
          Друже, кво те брига наличието или липсата на реакции? Ножа кефи ли те - кефи те, върши ли ти работа - върши ти, тва е най важното. И 100 човека да ти кажат "Браво" - няма да почне да те кефи повече. И 100 човека да ти кажат "Бахти боклука" - няма да почне да те кефи по-малко. Това си е ТВОЯ нож.

          Та - свиркай си, ползвай си го със здраве, и още дълги години да те радва и да ти върши работа
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Моят нож

            Не съм пускал снимки на ножа, за да стават панаири тук така, че моля всички да се успокоят! Не се правя и на ощипана мома... Просто ми стана любопитно относно причината, за тази "тишина"... Не съм и колекционер, с безчет ножове наредени по секции и чекмеджета. Имам три ножа (от които ползвам два, като по моите стандарти едното си е "ножка", а не нож - не си падам по сгъваеми остриета), които са ми повече от достатъчни - въпросния боуи за който писах по-горе, показания Ремингтън и едно малко по-голямо швейцарско ножче от по-високия клас. Преди две години си кореспондирах усилено с Дядо Благо относно изработката на точна реплика на една тракийска махейра от дамаск (да си имам и аз нещо за стената), но ме хвана и мене кризата и замразих проекта.

            Коментар


            • От: Моят нож

              Здравей Бат Пепо,

              Сега съм на морето а бучаците са в чужбина, където живеем.

              Пусни един скайп или фесбук на Лично Съобщение и ще поговорим повече

              Благодаря и всичко хубаво!

              Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
              До BatGeorgeone
              Всъщност от къде си колега? Има ли как безболезнено да стигне до мен този нож и да поостане няколко дни..?
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • От: Моят нож

                Още една придобивка, подарък от приятел.
                Острие - дължина 85мм. ширина 25мм. дебелина 3мм.; Дръжка - дължина 115мм. дебелина 20мм. Има серетация на острието 35мм. ( не ме кефи). Има добър стабилно захванат клипс. Дръжката е направена доста ергономична (с разни вдлъбнатини и накатки за по-добър захват) ама е правена за по-малка от моята ръка, материала е пластмаса някаква твърда (не е гума). Има стоманен шип за чупене на стъкла. Стабилно заключване на острието при отворено положение. Реже добре с фабричната заточка (нямам за цел да цепя косми на две). Острието е стабилно захванато, без луфтове, с някакво черно покритие. Върви комплект с калъфче.
                Ето снимките:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01288.jpg
Прегледи:1
Размер:159.1 КБ
ID:5514120

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01289.jpg
Прегледи:1
Размер:154.9 КБ
ID:5514121

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01290.jpg
Прегледи:1
Размер:120.9 КБ
ID:5514122

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01291.jpg
Прегледи:1
Размер:126.8 КБ
ID:5514123

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01292.jpg
Прегледи:1
Размер:156.0 КБ
ID:5514124

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01293.jpg
Прегледи:1
Размер:191.4 КБ
ID:5514125

                Купих си и някакво джобно точилце - върши работа за не много затъпени остриета.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01296.jpg
Прегледи:1
Размер:108.5 КБ
ID:5514126
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Бях се загледал по този китаец но дръжката ме отблъсна някак си. Не ми хареса с тези улеи, накатки, скосове... Пробва ли го на точилото?
                  Като за подарък е чуден!
                  42

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Поздравления за придобивката! Имам такъв walther black tac, но без серетацията. Това беше първия фолдер, който си купих навремето. Но на моя дръжките не са от пластмаса, а от оксидиран алуминий. Сигурен ли си, че на твоя са пластмасови?
                    Поздрави!
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Слави честито , хубаво ноже. Да използвам момента и да попитам , преди години над 8 см. острие се водеше хладно оръжие а сега как е ?
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        хладно оръжие
                        Няма закон в Република България, категоризиращ кое оръжие е хладно и що е то хладно оръжие. Няма хладно оръжие, няма сантиметри и глупости. На някои места (сужби, ведомства, посолства, летища и др.) има нормативни актове, където доста неща се поставят под общото наименование "опасни редмети".
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          Още една придобивка, подарък от приятел.
                          Острие - дължина 85мм. ширина 25мм. дебелина 3мм.; Дръжка - дължина 115мм. дебелина 20мм. Има серетация на острието 35мм. ( не ме кефи). Има добър стабилно захванат клипс. Дръжката е направена доста ергономична (с разни вдлъбнатини и накатки за по-добър захват) ама е правена за по-малка от моята ръка, материала е пластмаса някаква твърда (не е гума). Има стоманен шип за чупене на стъкла. Стабилно заключване на острието при отворено положение. Реже добре с фабричната заточка (нямам за цел да цепя косми на две). Острието е стабилно захванато, без луфтове, с някакво черно покритие. Върви комплект с калъфче.
                          Гледам че има флипър - отварянето асистирано ли е ?

                          Иначе и аз мисля че тия дето слагат серетация по ножовете трябва някой да им счупи и двете ръчички, та да не развалят хубавите ножове.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Маке.....въже ако реже човек точно това му трябва или поне на мен това ми върши работа.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                              Поздравления за придобивката! Имам такъв walther black tac, но без серетацията. Това беше първия фолдер, който си купих навремето. Но на моя дръжките не са от пластмаса, а от оксидиран алуминий. Сигурен ли си, че на твоя са пластмасови?
                              Поздрави!
                              Верноо, алумин е! Ей сега го дялнах да проверя и лъсна отдолу! Ама много е лек в сравнение с Бук-а дето го показах по-напред, та това ме заблуди. А покритието е някаква прахова боя, не е оксидация, на пипане си е досущ пластмаса!

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              Гледам че има флипър - отварянето асистирано ли е ?

                              Иначе и аз мисля че тия дето слагат серетация по ножовете трябва някой да им счупи и двете ръчички, та да не развалят хубавите ножове.
                              Флипър, предполагам че е оня чоп дето са го бучнали в задния край на острието, а асистирано отваряне сигурно значи да има некаква пружинка дето да помага при отварянето - ако съм познал, значи Валтера няма асистирано отваряне (пружинка) а Бук-а има, което е плюс за Бук-а ама не много голям щото пък може да се отвори в джоба когато не искаш!
                              За серетацията споделям напълно! Ако се опитам с тоя нож да срежа колан на кола за да освободя някого, серетацията ще се закачи и ще се наложи да дърпам яко, а ако тогава ми се отплесне ножа може да го освободя завинаги пострадалия!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                                Флипър, предполагам че е оня чоп дето са го бучнали в задния край на острието, а асистирано отваряне сигурно значи да има некаква пружинка дето да помага при отварянето - ако съм познал, значи Валтера няма асистирано отваряне (пружинка) а Бук-а има, което е плюс за Бук-а ама не много голям щото пък може да се отвори в джоба когато не искаш!
                                За серетацията споделям напълно! Ако се опитам с тоя нож да срежа колан на кола за да освободя някого, серетацията ще се закачи и ще се наложи да дърпам яко, а ако тогава ми се отплесне ножа може да го освободя завинаги пострадалия!
                                Да, флипер е оня чоп, служи за бързо отваряне с показалеца (можеш да пропуснеш първите 30 сек от клипа, щото е бла-бла, общи приказки):



                                За серетацията - явно споделяме едно мнение. М/у другото и Rescue tool на Victorinox има серетиран нож за рязане на колани, но:

                                1. Ножа е с тъп връх, та няма опасност да заколиш човека
                                2. Серетацията е много по не-агресивна

                                Ето и снимка - отворени са основното острие (това с дупката за палеца) и спомагателното острие за колан - вижда се коренната разлика в серетацията:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6082218187_d54eb5ce69_z.jpg
Прегледи:1
Размер:211.0 КБ
ID:5514302
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X