Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
    Ето с какво ме оборудваха колеги, един от които успя да строши предишния ми Паранг, поръчван от Малайзия.
    Това "Кондор" ли е? Разправят, че са здрави железа, така че се надявам това да не се счупи. Аз имам само една тяхна брадвичка.

    Коментар


    • Подариха ми тая ножка. Всъщност масивен, голям, здраво направен , сгъваем нож, с дръжка от анодизиран алуминий, стоманен шип за чупене на стъкла, масивно острие с покритие като на дръжката (дълж. на острието 100мм. деб. 3,5мм. шир. 32мм.). С тоя нож хем мога да одера прасе ако се наложи, хем закачен на клипса или в калъфчето е супер компактен и удобен за носене при всякакви условия (калъфчето може да се носи на вратъ, да се закача хоризонтално или вертикално на колан за кръста или на ремък за чанта през рамо.
      Направо направих нови снимки, щото старите и без това бяха с телефона, та едва се виждаше за какво става въпрос:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01281.jpg
Прегледи:1
Размер:150.5 КБ
ID:5509558

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01282.jpg
Прегледи:1
Размер:138.7 КБ
ID:5509559

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01283.jpg
Прегледи:1
Размер:146.6 КБ
ID:5509560

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01284.jpg
Прегледи:1
Размер:151.0 КБ
ID:5509561

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01285.jpg
Прегледи:1
Размер:92.7 КБ
ID:5509562

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01286.jpg
Прегледи:1
Размер:148.8 КБ
ID:5509563

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01287.jpg
Прегледи:1
Размер:152.8 КБ
ID:5509564

      Сега, дали е истински BUCK не знам, щото не можах да го открия в сайта им, но е доста качествено направена (според моите норми) и ме кефи отвсякъде! Единственната ми забележка е към клипса - струва ми се , че е малко по-малък отколкото е нужно и не е твърде добре захванат (леко се клати). Но пък я взех с много удобно калъфче, което може да се закача всякак (на колан - хоризонтално, вертикално, на връв на шията, на ремъка на чанта за през рамо).
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-08-13, 06:52.
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • От: Моят нож

        Първоначално публикуван от Black Wolf Преглед на мнение
        Това "Кондор" ли е? Разправят, че са здрави железа, така че се надявам това да не се счупи. Аз имам само една тяхна брадвичка.
        Condor Parang. И аз се надявам да не се счупи.
        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
        Walter Rohrl
        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

        Коментар


        • От: Моят нож

          Пристигна менте MICROTECH-a.








          На първо четене - приятна щракалка.

          Коментар


          • От: Моят нож

            Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
            Condor Parang. И аз се надявам да не се счупи.
            Аз имам Кондор Кукри, много здраво нещо. След толкова сечене на клони, все още е изключително остро. До сега не съм го точил.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • От: Моят нож

              Пристигна менте MICROTECH-a.
              Никак не изглежда зле, даже взех да се замислям, макар че имам една торба ножове и реално не ми трябва, ама като видя нещо и....
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • От: Моят нож

                Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
                Пристигна менте MICROTECH-a.

                На първо четене - приятна щракалка.
                Каква ламарина е това нещо?
                Само за протокола - не ми харесва...
                42

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                  Каква ламарина е това нещо?
                  Само за протокола - не ми харесва...
                  Според производителя 440c закалена на 58 единици.
                  За стоманата не мога да твърдя 100%, но наистина е добре закалена (тръкнах го на диаманта за проба). Самият нож си е "боцкало" и не е много удобен за рязане.

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Ето някой от моите ножове, с които би трябвало да ходя на пикник и разходки из горите, би трябвало защото тук е забранено притежанието на разни типове ножове и забранено носенето на ножове с над 7 см острие, острие което е фиксирано и т.н.

                    За сега тия си седят в къщи докато не взема куфар за монтиране в джипа и не си ги нося там

                    На публично място с нож тук е равно на ефективна присъда и те така, седят дома и ги лъскам само

                    Полека лека съм решил да събирам малко Боуи ножове когато изпаднат на оферта и събирам всякакви други НЕкухненски ножове на оферта

                    Този с дървената дръжка бе в окаяно състояние но за 30 стотинки толкова ) след 2-3 часа търкане с 240, 600, 1000, 1500 и 2000 шкуртки придоби настоящия си вид, когато го взех беше като малкия с еленова дръжка и малко по-зле

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo 13-08-2013 21 20 57.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5510330Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo 13-08-2013 21 21 34.jpg
Прегледи:1
Размер:131.7 КБ
ID:5510331


                    Бихте ли помогнали с идеи и съвети как да обработя в домашни условия дървената дръжка за да заприлича на нещо, когато го взех бе с 1 мм грес и грязове, търках с гореща вода и веро и после на сухо с шкуртка и сега поне не е мазно ама е мега грозно... та с какво лесно да го оправя?
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      И аз да покажа (да се похваля) с нещо от личния арсенал. В случая - къс ловен нож на "Remington" (острие 95 мм.), Insignia edition от Sportsman series на марката. Дръжката е от махагон с вградена медна емблема, а канията е от фин телешки бокс с месингова закопчалка. Ножа е произведен в китайския завод на "Remington" със сертификат за произход и качество (който ако го бях открил къде е, щях да напиша и марката на стоманата). Купих го преди няколко години от фирмен магазин в Гърция.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        За първи път в тази тема, нито дума след "ревю" на някоя чикийка! Странно..?!! Дали ако не бях написал, че е правен в Китай, нямаше да има две страници с "евала" и т.н...?!! В момента ножа е за заточване при Bat Pepo (още си е с оригиналната слаба заводска заточка - не съм го ползвал никога) и ще ми е любопитно да напише какво мисли за стоманата на острието и въобще като цяло - за ножа..?!!

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Ти пък сега... Не си проси комплименти, не ти отива. А това, че е правен в Китай, не значи нищо, ама наистина нищо. Там както могат да осират всичко, така и читави неща правят. Особено ако се огледаш за някой ОЕМ производител.
                          42

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                            Ти пък сега... Не си проси комплименти, не ти отива. А това, че е правен в Китай, не значи нищо, ама наистина нищо. Там както могат да осират всичко, така и читави неща правят. Особено ако се огледаш за някой ОЕМ производител.
                            Що да е комплимент задължително..?!! Говоря въобще за липсата на реакция - нещо което определено не е нормално за тук, особено като се има предвид абсолютно приемливата цена на ножа - някъде около 50 евро беше (не помня точно). Разбирам да е нещо за което съм се тръшнал сума с още една-две нули отзад и се поръчва само от каталог и после чакаш ред 1-2 години да ти го произведат, че да си прося комплименти... Това е едно просто работно ножче.

                            П.П. Аз дори се колебаех дали въобще да качвам нещо в тая посока тук и то поне 1-2 години. Как сега да ви пусна снимка на истински нож, който си заслужава наистина..?!! Става дума за един прекрасен Bowie на Frost Cutlery, който е поне на 30 години и с много интересен "чапраз" (това е точната дума в този случай) от горната страна на острието...
                            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 25-08-13, 11:37.

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Що да е комплимент задължително..?!! Говоря въобще за липсата на реакция - нещо което определено не е нормално за тук, особено като се има предвид абсолютно приемливата цена на ножа - някъде около 50 евро беше (не помня точно). Разбирам да е нещо за което съм се тръшнал сума с още една-две нули отзад и се поръчва само от каталог и после чакаш ред 1-2 години да ти го произведат, че да си прося комплименти... Това е едно просто работно ножче.

                              П.П. Аз дори се колебаех дали въобще да качвам нещо в тая посока тук и то поне 1-2 години. Как сега да ви пусна снимка на истински нож, който си заслужава наистина..?!! Става дума за един прекрасен Bowie на Frost Cutlery, който е поне на 30 години и с много интересен "чапраз" (това е точната дума в този случай) от горната страна на острието...
                              Ами нямаше реакция, защото не е пушка помпа, а нож от колекция, който не генерира мисловно насилие.
                              Жалко, че не съм експерт да направя вярната оценка за ножа ти, но определено ми харесва.

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                За първи път в тази тема, нито дума след "ревю" на някоя чикийка! Странно..?!! Дали ако не бях написал, че е правен в Китай, нямаше да има две страници с "евала" и т.н...?!! В момента ножа е за заточване при Bat Pepo (още си е с оригиналната слаба заводска заточка - не съм го ползвал никога) и ще ми е любопитно да напише какво мисли за стоманата на острието и въобще като цяло - за ножа..?!!
                                Айде да речем че не е за пръв път а за втори (моя пост е преди твоя)! Не си придавай чак толкова важности и не се дръж като ощипана мома!
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X