Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Първоначално публикуван от Black Wolf Преглед на мнение
    Явно тук имаме различно разбиране относно работата на ножа и неговите качества.
    Нека все пак да отчитаме, че всеки ползва ножовете си за различни дейности. Ако си на лодка, първите неща за които ще гледаш в ножа са агресивно серетирано острие, и кука за разплитане на възли например. Ако си парамедик/спасител ще търсиш серетирано острие с тъп връх, шип за чупене на стъкла и кука за рязане на колани. И т.н.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Моят нож

      Колегата Уиндуориър го каза много точно. Всеки ги ползва за различни цели. На работа ми трябва боен нож с който и междо другото отварям сандъчета с патрони и режа ламаринени кутии. Като ходя за гъби ползвам самоделно ножче с много тънко острие и тясно (от лента на лентова механична ножовка - ръждавейка е), за да мога да изрежа добре гъбата. Като ходя за риба и на мероприятия с "цър-пър" си нося мората (Бачо ли какво е де да го знам).
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: Моят нож

        Сандъчета с патрони нямат ли някакъв специален ключ за отваране на метални кутии?

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          Сандъчета с патрони нямат ли някакъв специален ключ за отваране на метални кутии?
          Стига де, тъкмо бях повярвал, че тия момчета по цял ден отварят сандъци с патрони а през останалото време, ако не дялкат колчета за мишени, поне режат тенекиени кутии
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • От: Моят нож

            Сандъчетата с патрони, моито събират 2 кутии, са обвити с метална лента, която без инструмент е трудно да се отвори. Служебен инструмент нямаме. Сандъчетата се водят и се здават. Дори и в Афганистан ги водехме, макар и празни. В самия сандък за две кутии има една отварачка. Рядко отварачката остава, понеже някой дебел фатмак я прибира моментално след отварянето на сандъка. Така че, ако искате вярвайте, и сандъка и кутиите ги отварям с Гербер-а. И колчета за мишени съм дялкал с него.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Моят нож

              Вярно е, отварачка, при нас се казва ключ. Става и щик за АК-то.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Моят нож

                Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                Дотук един
                Добре де...Брой ме и мен

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Ти си ясен
                  О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    Нека все пак да отчитаме, че всеки ползва ножовете си за различни дейности. Ако си на лодка, първите неща за които ще гледаш в ножа са агресивно серетирано острие, и кука за разплитане на възли например. Ако си парамедик/спасител ще търсиш серетирано острие с тъп връх, шип за чупене на стъкла и кука за рязане на колани. И т.н.
                    Аз моите ги ползвам главно за гледане. А готварските за рязане на продуктии собствените ми крайници. На последния ми пикник рязах салата и мезе с едно кукри Ел Салвадор защото и то си реже доста добре. Неудобна дейност е, но изглежда яко.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Моя гербер и гербера (БГ) на колегата.


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03695.JPG
Прегледи:1
Размер:314.9 КБ
ID:5484430
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                        Дотук един
                        Пиши и мене. И аз имам комплект за заточване - ръчен + станок с променлив ъгъл на пилите спрямо острието. Заточвам си ножките сам. В колекцията нямам такива със серетирано острие, нямам и съответната пила за заточване. Сега по магазините има всичко. Пред беше по-трудно...
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          Аз също не се кефя на серетацията.....................
                          ....................За мен сравнително разумен компромис ми се струва серетация тип Викторинокс - неагресивна серетация на връхната част на острието :
                          Напълно подкрепям мнението ти. Серетацията си има прилобението но до сега най удобно наистина за мен е това на Викторинокса
                          -------Honda CR-V 128к.с.--------
                          "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Заглеждах се по много чекийки в тая тема, шарени, лъскави... В един момент реших да сменя и "изтърканото" джобно острие... Но много се кефя, че имах преди седмица един ръждив щик за АК, с който без притеснение си отворих консервата с грах...
                            Без да пускам снимки - това е моя нож!
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                              Аз моите ги ползвам главно за гледане.
                              +1. С прискърбие трябва да забележа, че и аз моите напоследък главно за това ги ползвам.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                                Аз моите ги ползвам главно за гледане...
                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                +1. С прискърбие трябва да забележа, че и аз моите напоследък главно за това ги ползвам.
                                Сигурно е така, защото имате големи колекции и само купувате. Аз когато усетих, че ще се получи такова нещо спрях. Някои разкарах. Сега останаха 5-6 които ползвам. Е един още само го гледам и аз, но няма да му се размине. Така е и с всякаква екипировка, която се трупа в повече. Купуваш, купуваш, това трябвало онова било суперско и накрая като тръгнем на палатки все по-малко неща взимам, защото другите само ги возя до там и обратно....
                                Only after the last tree has been cut down,
                                Only after the last river has been poisoned,
                                Only after the last fish has been caught,
                                Only then will you find that money cannot be eaten.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X