Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тежки БМП вместо танкове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Тежки БМП вместо танкове?

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Няма спасение към момента! Затова и още в началото на дискусията дебело съм подчертал - каквото и да правим, многоцелева авиация и адекватно ПВО ще ни трябват винаги.
    То от втората световна насам всяка война с това започва . Осигуряване на въздушно превъзходство . Явно старите управляващи много добре са го разбирали за да имаме до 1990 година най модерните ВВС на балканите .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #92
      От: Съветски/руски vs. западни танкове

      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
      Господине , това не е танк и не е направено на базата на танк. Май не ги различаваш. Танка не може да се преработи в този вид заради разположението на двигател и трансмисия които са отзад . По-просто казано танка е с " задно предаване " , а БМП с предно .
      Това си е построено точно на шаси от танк (вярно - с много преработки и доработки)! Има достатъчно инфо по въпроса...

      Коментар


      • #93
        От: Тежки БМП вместо танкове?

        За мен лично като инженер тая доработка е безсмислена . Практически трябва танка да го нарежеш и да го събереш отново с над 80% нови възли и агрегати . Това е с пъти по скъпо от колкото да го направиш от нови материали . Друга бира е руското БМПТ там само е изваден купола с основното оръдие и на негово място е сложен универсален боен модул . Такава модернизация дори и с много зор за малко машини е възможна все още в България . Тук завод с производствен профил вече нямаме а на базата на ремонтния Терем Търговище чак толкова не можем да направим .
        Последно редактирано от sek.1; 06-10-14, 08:34.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #94
          От: Съветски/руски vs. западни танкове

          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
          Господине , това не е танк и не е направено на базата на танк. Май не ги различаваш. Танка не може да се преработи в този вид заради разположението на двигател и трансмисия които са отзад . По-просто казано танка е с " задно предаване " , а БМП с предно .
          Като се говори наизуст, обикновенно се бърка. И ти в момевнта доста си се объркал.
          Това, че не е бил преработен танк, го кажи на тези: http://topwar.ru/35625-ukrainskie-bm...anka-t-64.html


          Сега си мисля, за разрухата на нашия ВПК. Вярно, големите заводи са унищожени, но все ми се струва, че ще се намерят частни инвестиции и нови производители поне на част от предполагаема модернизационна програма.

          Ето колко е "високотехнологичен" необитаемия купол за БМПТ. Колко да е трудно ?



          Пък пълнежа не е задължително да го произвеждаме - малка страна сме и все може да си купим 150 комплекта.
          Сега ако чакаме да си произвеждаме оръдия, снаряди, оптики и т.н. - сигурно няма да доживеем да го видим.

          Ето го целия купол:

          Последно редактирано от nitro; 06-10-14, 08:45.

          Коментар


          • #95
            От: Тежки БМП вместо танкове?

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            За мен лично като инженер тая доработка е безсмислена . Практически трябва танка да го нарежеш и да го събереш отново с над 80% нови възли и агрегати . Това е с пъти по скъпо от колкото да го направиш от нови материали . .
            Според мен, украинците са искали да копират хем тежко израелско БМП, хем руския БМПТ. И затова са се захванали да местят двигател и трансмисия. Между другото, поне визуално се е получила добра машина. При всички положения, пехотата ще е по-защитена от кое да е друго руско БМП.


            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Друга бира е руското БМПТ там само е изваден купола с основното оръдие и на негово място е сложен универсален боен модул .
            Така е, там философията е за запазване на машината и подмяна на модула при повреда или унищожаване. Просто модула е разходен.

            Коментар


            • #96
              От: Тежки БМП вместо танкове?

              Като го гледам това е модул съставен от по малки модули . Така че подменяш само повреденото .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #97
                От: Тежки БМП вместо танкове?

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Айде ще ви поставя нещата от друг ъгъл! Ако не дай Боже в момента тук се случи нещо като в Украйна или Сирия и Ирак - как и с какво примерно бихме влезли да прочистваме Кърджали или който и да е друг български град (подчертавам думата "български")..?!! Айде обяснете ми, как ще се случи тази работа с това което имаме в момента, че да видим какво ни липсва и какво ни трябва наистина..?!!
                Питанката ми, си стои... Ако вземем за пример Кърджали - имайте на предвид, че целия град се блокира от максимум 200 човека и 3 камиона натоварени с нафта и амониева селитра (който държи язовирните стени, той държи града като заложник...) - ето ви един напълно реалистичен сценарии за разлика от български танкове на Босфора или където и да е... Слушам ви!

                Коментар


                • #98
                  От: Тежки БМП вместо танкове?

                  Аз именно заради този сценарий почнах темата (отклонението и) за БМПТ.
                  Заплахите са нови, воените действия са нови, затова трябват и нови оръжия.

                  Ако вкараме сегашните си Т-72 и БМП в Кърджали, ще си имаме наш Грозни.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Тежки БМП вместо танкове?

                    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                    Аз именно заради този сценарий почнах темата (отклонението и) за БМПТ.
                    Заплахите са нови, воените действия са нови, затова трябват и нови оръжия.

                    Ако вкараме сегашните си Т-72 и БМП в Кърджали, ще си имаме наш Грозни.
                    Проблема е там, че у нас все още масово се сънуват руските военни филми от петък вечер по БНТ...

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      За пилота на щурмови самолет/хеликоптер е все едно какво има под него . Вижда еднакво добре танковете и БМПтата и с еднаква лекота ги унищожава .
                      Само ако под него е територия на поредната папуасия. При минималната войскова ПВО пилота няма дори да успее да видя зададен квадрат на картата. За справка, ТТХ на Тунгуска, Бук, Тор, Оса и темподобно...

                      Едни набързо мисли на глас

                      - Тежка БМП на базата на танк има ли си същия ресурс като танк?
                      - Тогава за нея ще трябва ли СПЕЦИАЛИЗИРАН влекач?
                      - Колко ще струва на държавата нейната поддръжка, щото танковия двигател бая гълта, моторесурса му е мизерен, и тп?
                      - А какво ще стане със пътищата след едно масираното настъпление/отстъпление с верижната техника, някой има ли идея? Аз - имам, видях подобните неща през живота.

                      И темподобни глупости...
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-10-14, 09:50.

                      Коментар


                      • От: Тежки БМП вместо танкове?

                        Сибирски, не е задължително да е на базата на танк. Тук въпроса е, въобще на България трябват ли и танкове с оглед на новите реалности? Въпроса касае военната ни доктрина, която според мен просто липсва (както и каквато и да е свежа мисъл в тази посока...). Не се прави нищо, или ако се прави нещо, то е "на парче" и общо взето кърпи дупки, които нямат запушване по подразбиране...

                        Коментар


                        • От: Тежки БМП вместо танкове?

                          Как така нямате доктрина?! А мантрата "НАТО ще ни пази" не е ли тя? Говоря баш в темата, не са много армии които са имат БМПТ на въоръжението. Що ли? Нехайство за личен състав или просто реален поглед ввърху нещата...

                          Коментар


                          • От: Тежки БМП вместо танкове?

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            Как така нямате доктрина?! А мантрата "НАТО ще ни пази" не е ли тя? Говоря баш в темата, не са много армии които са имат БМПТ на въоръжението. Що ли? Нехайство за личен състав или просто реален поглед ввърху нещата...
                            НАТО си е НАТО, а ние как ще си развиваме армията и в каква посока, си е съвсем отделен въпрос...
                            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 06-10-14, 10:40.

                            Коментар


                            • От: Тежки БМП вместо танкове?

                              Вие ще си развивате своя армия в тази посока, в която ще ви каже НАТО.

                              Коментар


                              • От: Тежки БМП вместо танкове?

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                Вие ще си развивате своя армия в тази посока, в която ще ви каже НАТО.
                                НАТО каквото имаше да ни казват (да нарежем...) вече ни го казаха. Каквото искаха да получат, вече го получиха... НАТО с това какво да си правим скрапа не съм чул да се занимават (стига да го подаряваме/продаваме на правилните хора...)... В случая нещата си зависят изцяло от нас... Интересно ми е твоето мнение - танкове или тежки БМП с оглед на нашите условия и евентуални нужди?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X