Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тежки БМП вместо танкове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Тежки БМП вместо танкове?

    Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
    ...Трето-въоръжение.По темата вече писах-нищо освен 30 мм снаряди не се произвежда в България-демек трябва да се купува,същото важи и за СУО,"Найт" "Термо" и всякаква там оптика и електроника....
    Не зная защо се Угледах точно в това ти твърдение, та понеже си имам едни агенти тук-там им дадох зор да ми доставят производствената листа на "Арсенал". Е получих я и: В 30Х165 мм. осем /8/ позиции различни снаряди. В 100 мм-3 позиции. В 115-една. В 122-5 поз. В 125-една. В 130 и 152 по две поз.
    Та кво каза?
    пп И в производство в момента IGLA-1E STRELA-2M STRELA-3
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #77
      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Не се хаби - колегата ги разбира нещата повече... Едно време във флота (колегата е морски) им раздаваха ПТУР вместо кортици - толкова много ги имаха и стреляха с тях... Ние в кашимерията и вие кемафите - нищо не сме видели и караме на преразказ по картинка. Нас така ни учиха - видиш ли вражески ДОТ, звъниш във флота, да ти обяснят как да го неутрализираш, но това с уговорката, че на близо няма достатъчно пияни танкисти, да тръгнат да го оправят на "право мерене"...
      Драги ми Смехурко!Година и половина служих в танково поделение-септември 1990-март 1992/24-та танкова бригада Айтос/2-ри танков баталион (горният район) на Т-55АМ2 със чешка СУО "Кладиво" ,та какво каза ???

      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      Не зная защо се Угледах точно в това ти твърдение, та понеже си имам едни агенти тук-там им дадох зор да ми доставят производствената листа на "Арсенал". Е получих я и: В 30Х165 мм. осем /8/ позиции различни снаряди. В 100 мм-3 позиции. В 115-една. В 122-5 поз. В 125-една. В 130 и 152 по две поз.
      Та кво каза?
      пп И в производство в момента IGLA-1E STRELA-2M STRELA-3
      Говорех какво от въоръжението на БМПТ се произвежда в България.30 мм боеприпаси-произвеждат се,АГС и боеприпаси-произвеждат се ,ПТУРС-"Фагот" и може би "Конкурс","Корнет" и "Метис"-носеха се слухове ама надали.МЗА-23 мм ЗУ,30 мм цеви даже несме ги помирисвали.Много на тези брошури недей вярва,те някъде още пишат,че произвеждаме МТ ЛБ,"Гвоздика" и т.н ама мини да видиш "Бета".

      Коментар


      • #78
        От: Тежки БМП вместо танкове?

        Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
        Говорех какво от въоръжението на БМПТ се произвежда в България.30 мм боеприпаси-произвеждат се,АГС и боеприпаси-произвеждат се ,ПТУРС-"Фагот" и може би "Конкурс","Корнет" и "Метис"-носеха се слухове ама надали.МЗА-23 мм ЗУ,30 мм цеви даже несме ги помирисвали.Много на тези брошури недей вярва,те някъде още пишат,че произвеждаме МТ ЛБ,"Гвоздика" и т.н ама мини да видиш "Бета".
        Виж ся, на кого и на какво да вярвам избирам сам, а на агента му вярвам много щото....нали. Относно ПТУРС, в момента в производство са Фагот, Факториа, Конкурс и Метис. МТЛБ и Гвоздика не фигурират в производство, а "Бета" съм го виждал и работещ и като руина.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #79
          От: Тежки БМП вместо танкове?

          На нас ни трябва военна доктрина и ясна идея какво ще правим с армията. След това лесно ще намерим играчки.

          Коментар


          • #80
            От: Тежки БМП вместо танкове?

            Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
            Драги ми Смехурко!Година и половина служих в танково поделение-септември 1990-март 1992/24-та танкова бригада Айтос/2-ри танков баталион (горният район) на Т-55АМ2 със чешка СУО "Кладиво" ,та какво каза ???


            Говорех какво от въоръжението на БМПТ се произвежда в България.30 мм боеприпаси-произвеждат се,АГС и боеприпаси-произвеждат се ,ПТУРС-"Фагот" и може би "Конкурс","Корнет" и "Метис"-носеха се слухове ама надали.МЗА-23 мм ЗУ,30 мм цеви даже несме ги помирисвали.Много на тези брошури недей вярва,те някъде още пишат,че произвеждаме МТ ЛБ,"Гвоздика" и т.н ама мини да видиш "Бета".
            "Драгия смехурко" казва, че за едната година в Айтос основно си търкал и лъскал танк от неизвестен набор, и с имагинерен ресурс и боеготовност - а тук пишеш за неща, за които само си чувал или са ти разказвали! Никъде не съм писал, че в момента сме в състояние да модернизираме сами или произведем каквото и да е (по тази твоята логика би трябвало директно да разпуснем армията, защото вече не можем почти нищо, или това което можем в голямата си част е морално остаряло...). По какъвто и път да тръгне армията ни от тук на сетне, ще и трябва и някакъв ВПК, ако искаме да ни излиза сметката... Както и преди, така и сега, ще трябва въпросния ВПК да се изгражда от нулата, защото нито имаме "ноу-хау" за това което ни трябва, нито имаме лицензи, нито остана оборудване, производствени бази и специалисти (за пари въобще няма да отварям приказка)... Аз от самото начало говоря само и единствено за целесъобразност, а тя не се вързва със скъпата модернизация (до ниво на технологиите от 85-90 година) на 50 - 60 годишни танкове! Виждаме какво му се случва на Булат-а в Украйна - отстрелват си го за норматив с каквото им падне... Кой би бил евентуален противник за армията ни към момента и в обозримо бъдеще, и с какво разполага той..?!! Какъв шанс биха имали тези 150 бройки, дори и перфектно модернизирани срещу танкове и ПТ средства от последно поколение и какво ще ни струва да ги поддържаме, докато разберем, че сме сбъркали! Танка е офанзивно оръжие! Кого ще нападаме, кога и как..?!!! Единственото което ни остава (и можем да направим) е да се превърнем в "червива ябълка", която никой не иска да яде... Половин милионната ни армия от времето на СИВ първо беше пълна глупост (цялата държава работеше ангария, за да я издържа...), и второ - ще си остане "мокър сън"!
            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 06-10-14, 06:43.

            Коментар


            • #81
              От: Тежки БМП вместо танкове?

              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
              На нас ни трябва военна доктрина и ясна идея какво ще правим с армията. След това лесно ще намерим играчки.
              Ето тук е заровено кучето...

              Коментар


              • #82
                От: Тежки БМП вместо танкове?

                Ето едно определение за БМПТ:
                https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91...BA%D0%BE%D0%B2
                И определение за ОБТ:
                https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E...B0%D0%BD%D0%BA
                Една интересна статия:
                http://alternathistory.org.ua/altern...pt-72a-rossiya
                Последно редактирано от gabocvet; 06-10-14, 07:52.
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • #83
                  Re: Тежки БМП вместо танкове?

                  Аз обаче не схващам идеята - да прецакаме почти негодни танкове за да ги направим на негодни и неизползваеми БМПТ, като изхварчим едни пари, които ги няма.

                  Някой ако вижда логика, нека ме просветли.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    Аз обаче не схващам идеята - да прецакаме почти негодни танкове за да ги направим на негодни и неизползваеми БМПТ, като изхварчим едни пари, които ги няма.

                    Някой ако вижда логика, нека ме просветли.
                    Не знам кой е отделил темата, но за мен въпроса е принципен - в световен мащаб никой в момента не се занимава сериозно с разработката на нов танк. Виж - нови машини за пехотата се опитва да направи всеки и на всякъде тенденцията, е повече броня/защита и повече (комбинирана) огнева мощ! На всякъде ключовите думи са "многоцелеви" и "взаимно-заменяем"... Въоръжението е на модулен принцип и практически едно и също - като започнеш от това какво държи пехотата в ръцете си, какво се монтира по БМПТ-та и прочее наземни платформи и стигнем до щурмовите хеликоптери. ПТУР отдавна са се превърнали в многоцелеви комплекси и са много повече от ПТ средства (разбира се, ако ПТУР за теб не означава единствено допотопния "Фагот" и "Малютка"...). Цената на технологиите също не е тази от преди 40-50 години. В момента се разработват РПГ със самонасочващи заряди (топлинни и с лазерна подсветка) с подобрен обхват (говори се за 1000 - 1500 м.) - т.е. подобни неща ще станат масови, което ще рече, че и в един момент ще станат достъпни - ще ги има всеки, който иска да ги има (има пари). От това следва пък, че на танковете ще им трябва все повече и по-тежко въоръжена пехота, за да ги пази, а самите танкове все повече ще стоят на задни позиции в ролята си на САУ, а като такива издишат като въоръжение (в Кавказ се оказва, че щатния танков ОФ не прави почти нищо на противника, укрепил се в бетонни мазета и сгради с масивни бетонни основи и много често кемафите са стреляли с подкалибрени бронебойни - само те минават през стомано-бетона и нанасят някакви щети на онези вътре...). За тази работа си има 152 мм. и РСЗО с цялата им гама боеприпаси. За прецизни удари (не че тежката артилерия и РСЗО вече не ги могат тези неща) си има щурмова авиация и ПТУР...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Тежки БМП вместо танкове?

                      За пилота на щурмови самолет/хеликоптер е все едно какво има под него . Вижда еднакво добре танковете и БМПтата и с еднаква лекота ги унищожава .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #86
                        Re: Тежки БМП вместо танкове?

                        Марто ти съвсем ме взе за мезе Всичко това е ясно - въпроса е за нашия случай - колко броня да му сложиш ? при положение, че съвременните рактеки дупчат над метър има и разработки върхи РПГ32 - които пробиват и през активна защита, ха сега да разгледаме дори терминатор2 - колко му е животеца в градски бой със тази стърчалка отгоре - дори и с тежка картечница може да бъде повредена, да не говорим за някое рпг.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Тежки БМП вместо танкове?

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          За пилота на щурмови самолет/хеликоптер е все едно какво има под него . Вижда еднакво добре танковете и БМПтата и с еднаква лекота ги унищожава .
                          Няма спасение към момента! Затова и още в началото на дискусията дебело съм подчертал - каквото и да правим, многоцелева авиация и адекватно ПВО ще ни трябват винаги.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            Марто ти съвсем ме взе за мезе Всичко това е ясно - въпроса е за нашия случай - колко броня да му сложиш ? при положение, че съвременните рактеки дупчат над метър има и разработки върхи РПГ32 - които пробиват и през активна защита, ха сега да разгледаме дори терминатор2 - колко му е животеца в градски бой със тази стърчалка отгоре - дори и с тежка картечница може да бъде повредена, да не говорим за някое рпг.
                            Аз за Терминатор-а къде съм писал - той си е за поддръжка на танковете! Тук си говорим за тежки БМПТ. И нещо си се объркал (предполагам заради онова в скобите) - съвсем не вземам теб за мезе... За мен също Терминатора е тотална недомислица, поне докато не бъде роботизиран напълно (поне хора да не умират в него...).

                            Коментар


                            • #89
                              От: Съветски/руски vs. западни танкове

                              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                              Наистина е смешна бройката, не знам как и на кой му е хрумнало, че 150 танка са достатъчни.

                              Ето какво правят и украинците от старите танкове. Е, поне имаха желание.







                              Въпреки, че е по-лек от Терминатора, носи повече пехота.
                              И по-опростен вариант:







                              Тъй като ние нямаме нито армия, нито техника за да се противопоставим на чужда армия, то не е зле поне да сме готови за някакъв подобен на Украинския сценарий.
                              Господине , това не е танк и не е направено на базата на танк. Май не ги различаваш. Танка не може да се преработи в този вид заради разположението на двигател и трансмисия които са отзад . По-просто казано танка е с " задно предаване " , а БМП с предно .
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • #90
                                От: Тежки БМП вместо танкове?

                                Айде ще ви поставя нещата от друг ъгъл! Ако не дай Боже в момента тук се случи нещо като в Украйна или Сирия и Ирак - как и с какво примерно бихме влезли да прочистваме Кърджали или който и да е друг български град (подчертавам думата "български")..?!! Айде обяснете ми, как ще се случи тази работа с това което имаме в момента, че да видим какво ни липсва и какво ни трябва наистина..?!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X