Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тежки БМП вместо танкове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тежки БМП вместо танкове?

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Аз пак да ви питам - какви танкове и самолети си говорите,кой ни напада?Турция?Румьния,Сърбите или Украйна цапа през морето.

    За локален конфликт тип Украински кютек какви машини ще са ни необходими при положение,че Турците примерно не подкрепят Голям Бустан Кърджалийско?За пълномащабна война ьььььььь таковата имаме шанс срещу Македония само или аз съм забравил какво беше там преди 20 години,за сега не ми се мисли.
    За асиметрични конфликти танковете определено не пречат ако ги имаш, но гореописаните тежки БМП-та са много по-подходящи за целта! Аз лично бих предпочел да вляза в бой с такава машина. За пълномащабна война не трябва да ни минава мисълта, дори и на сън - отдавна нямаме с какво да я водим (не знам и дали сме имали кой да ни води едно време...) и именно заради това е моята позиция - трябва ни въоръжение подходящо за партизанска война - само за това имаме ресурс (ама много евентуално).

    Коментар


    • От: Тежки БМП вместо танкове?

      Така де,това чак на мен ми е ясно.

      ОБАЧЕ като няма пари за такива то какво ни остава?Колкото и стари да са танковете ако ще се ползват същите мотори за чий да се преработват 200 броя такива,ресурса и на едната и на другата машина ще е еднакъв.Не е ли по-добре да се направят,вземат,преоборудват,изпросят.......30-40 бройки леки машини които да могат да изпълняват задачи в града,оборудвани как си трябва от колкото да се чудим на 200 бивши танка какво да сложим с 5 лева?
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Тежки БМП вместо танкове?

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Така де,това чак на мен ми е ясно.

        ОБАЧЕ като няма пари за такива то какво ни остава?Колкото и стари да са танковете ако ще се ползват същите мотори за чий да се преработват 200 броя такива,ресурса и на едната и на другата машина ще е еднакъв.Не е ли по-добре да се направят,вземат,преоборудват,изпросят.......30-40 бройки леки машини които да могат да изпълняват задачи в града,оборудвани как си трябва от колкото да се чудим на 200 бивши танка какво да сложим с 5 лева?
        Аз освен по въоръжение и защита друго не съм коментирал! Въпросите ги отнеси към колегата... Обаждам се само за неща, от които си мисля, че разбирам!

        Коментар


        • От: Тежки БМП вместо танкове?

          Спомена се локален конфликт където да речем се водят действия срещи партизански отряди или подобни горили.Тук няма как да стане като там в Украйна - няма как и двете страни да ползват Калашник,Руски модели танкове и машини или оборудване,не говорят на един и същи език,че и униформите им или дрехите ще се познават с просто око от дистанция.Няма как да се краде танк от противника да речем или не в такива размери като в Украйна.

          Говорим за кои,срещу кой пращаме част от армията или жандармерията?Румьнци трудна работа и ще ни сгазят,Сърби едва ли,Турците ще ги познаем,а намесят ли се шанса ни срещу Глиган Геудово е никакъв,Гърците колко и да са го закъсали пак са с мноооого повече техника от колкото ние можем да заредим само.

          аз нали от скоро такова съм си наумил някои неща и по тукашни цени за един калпак за да го оборудваш,облечеш и въоръжиш отиват едни хубави 10 000 долара та не ми се мисли колко ще трябват за едни 5-10 000 човека да ги вкараш на ниво 21 век.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Тежки БМП вместо танкове?

            Като чета коментарите някои колеги не правят разлика между БМП, БМПТ и МТЛБ
            БМПТ

            БМП

            МТЛБ
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Тежки БМП вместо танкове?

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Спомена се локален конфликт където да речем се водят действия срещи партизански отряди или подобни горили.Тук няма как да стане като там в Украйна - няма как и двете страни да ползват Калашник,Руски модели танкове и машини или оборудване...
              От уики - "Bulgaria has a military stockpile of about 5,000,000 small arms"

              Тъй че, дано да не става, но евентуални сепаратисти все биха намерили от къде да вземат по някое пушкало от складовете.
              Направо не е истина - на 7 -8 милиона народ, 5 милиона оръжия по АВ-тата. Вярно, има много останали стари от времето на Втората война, но цифрата стряска.
              А за броя на мунициите на склад не ми се мисли...

              За тежко въоръжение съм съгласен - то не остана за армията, камо ли за партизаните
              Там е интересно колко РПГ-та ще набарат.

              Коментар


              • Re: От: Тежки БМП вместо танкове?

                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                Като чета коментарите някои колеги не правят разлика между БМП, БМПТ и МТЛБ
                Всъщност я наистина уточнете за какво говирим че и аз се обърках, ако искате от танковете да правите машини с които да се превозва пехота това не виждам как ще стане. Трансмисията е отзад и няма как да се преработи. Пехотинците ще могат да влизат единственно отгоре ??? това е тъпо. Ако искате да му махнете купола и да сложите боен модул и това за какво ??? Ако ви трябват няколко птур-а може да се монтират и на този купол. Въобще преаботка ми се струва безмислица - както по рано казах - едни пари за да прецакаш почти умряли машини и да ги превърнеш в още по безполезни такива. Единственно виждам смисъл в добавянето на активна и динамична борня.

                Относно гумените тампони - Марто това ако ставаше щеше да го има и на щатните машини за намаляване на шума - просто ресурса им е много малък, с тях се кара на ниска скорост и много внимателно. Една метла с тампоните на асфалта и вече няма да ги има - толкова им е ресурса.


                Последно редактирано от Daniel; 07-10-14, 07:52.

                Коментар


                • От: Тежки БМП вместо танкове?

                  Дани евреите могат да си преработят без проблеми техните Меркави без проблеми http://dic.academic.ru/dic.nsf/enc_t...BA%D0%B0%D0%B2 , защото при тях компановката е друга
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • Re: Тежки БМП вместо танкове?

                    И аз за това говоря, при тях двигателя е отпред и ще стане относително лесно. С това което ние имаме мисията е невъзможна и абсолютно безмислена.
                    По лесно ще е да си разработим нови.

                    п.с. Сега чакам nitro за копи пейст за нещо си отнякъде , колега не се сърди, а помисли малко

                    Коментар


                    • От: Тежки БМП вместо танкове?

                      Това нещо което съм дал за пример поне на мен ми се вижда голямо габаритно и още по тежко и не маневрено за илюстрация на габаритите

                      И шведския вариант за тежък БТР на Хааглундс
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Тежки БМП вместо танкове?

                        Да попитам знаещите кои са факторите които обуславят оцеляването но една БрМ на бойното поле?
                        П.П. Да си мълчат всички бивши кемафи, бивши пехотинци и всякакви други които са виждали БрМ на живо а не само на картинка!!!!
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Тежки БМП вместо танкове?

                          Млъквам.

                          Коментар


                          • От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            п.с. Сега чакам nitro за копи пейст за нещо си отнякъде , колега не се сърди, а помисли малко
                            Не съм от детската градина, че да се сърдя
                            По принцип тясно зададена рамка в подобна дискусия не може да има, защото в момента почти всички правят някакви разработки на вече налична техника, а тя е доста различна при различните школи.
                            Толкова много бронирана техника е произведена през миналия век, че още дълго ще гледаме вариации на тема модернизация. Просто няма как да нарежеш много, много хиляди машини и да почнеш от нулата... освен у нас .

                            Само че виждам ми се слагат думи, които не съм казал. Аз още от началото говоря за БМПТ - махаш купола, купуваш за един милион (примерно) кит, дали руски, дали нещо друго, монтираш кита, слагаш 10+ тона броня и получаваш добра машина за градски бой. Защото в последно време сраженията се водят там, а в града БМПТ има предимства пред ОБТ.

                            Мисии невъзможни няма. Ако има държавна поръчка, ще се намери кой да я изпълни и съвсем не е задължително това да е със 100% българско участие. В днешно време междудържавното коопериране е съвсем рутинна процедура.
                            Важна е цената и целите които ще се поставят на бронетехниката за близко бъдеще. Все пак говорим за едни 150 милиона, това не са пари за една държава, па макар и България. Едни 15-20 км. магистрала на Б.Б.

                            Както и да е, когато говорим за БМПТ или БМП на базата на танк, не може да ги изолираме и не може да не погледнем или поне да сравним и "конкуренцията" и да видим кой вариант е по-добър.

                            Най-големият танкоубиец от последните войни - 28 тонният Бредли



                            Новата разработка на BAE, почти 70 тона, но в момента май е в задънена улица



                            Като гледам от веригата навън колко броня са сложили ...

                            Ето и някакво ново чешко изобретение BVP-M2 - на тема повишаване на бронята










                            Не щат хората танкове, говоря за страни без заплахи и без агресивни намерения - гледат да осъвместят две в едно.

                            Коментар


                            • От: Тежки БМП вместо танкове?

                              Нитро това чудо на картинката самите те как го кфалифицират?
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • Re: Тежки БМП вместо танкове?

                                Това брадли е на едно РПГ с тандемна глава живот.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X