Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тежки БМП вместо танкове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тежки БМП вместо танкове?

    Сибирски лично към теб като човек който е бил в някои горещи точки това нещо би ли ви помогнало там на място?
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • От: Тежки БМП вместо танкове?

      Само в града, и то със съмнителен резултат. 30мм оръдията му ще са безсилни срещу панелки, твърде голямо и шумно добиче, купола му лесно поразяемо дори и със стрелково оръжието. Демек вместо той да ни помага, ние трябва да го пазиме. Предпочитам танк с добре обучен екипаж!

      Коментар


      • От: Тежки БМП вместо танкове?

        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
        Нитро това чудо на картинката самите те как го кфалифицират?
        Класифицират го GCV - "Ground combat vehicles" Кой, както иска да си го превежда










        Лично за мен е много претрупано, но пък те конструкторите в BAE няма моето мнение да слушат
        58 тона в лек вариант и 70 тона с допълнителна броня - явно не искат нищо, никъде да е пробиваемо по корпуса.

        Коментар


        • От: Тежки БМП вместо танкове?

          60-70 тона е много.

          А такъв вариант,
          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
          явно не искат нищо никаде да е пробиваемо.
          , най-вероятно никога няма да има.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Тежки БМП вместо танкове?

            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
            А колко е вярно че на това едното оръдие е с бронебойни снаряди, а другото за осколъчно-фугасни(може и да бъркам но мисля че ще ме разберете)?Понеже АКО е вярно звучи много тъпо.

            Коментар


            • От: Тежки БМП вместо танкове?

              Несъм запознат в детайли за тази машина, но поне така се говори. Фактът, че тази машина приета на въоръжението само в Казахстан, и то в няколко бройки (9 машини) говори сам за себе си.

              Коментар


              • От: Тежки БМП вместо танкове?

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                Само в града, и то със съмнителен резултат. 30мм оръдията му ще са безсилни срещу панелки, твърде голямо и шумно добиче, купола му лесно поразяемо дори и със стрелково оръжието. Демек вместо той да ни помага, ние трябва да го пазиме. Предпочитам танк с добре обучен екипаж!
                Да вкарам малко по-друг ракурс- Ако имаш избор м/у колесна и верижна машина с условно еднакво въоръжение, кое би избрал? Не че не го знам отговора.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • От: Тежки БМП вместо танкове?

                  Дали ще позная отговора на Сибирски ​верижно!
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • От: Тежки БМП вместо танкове?

                    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                    ... 58 тона в лек вариант и 70 тона с допълнителна броня - явно не искат нищо, никъде да е пробиваемо по корпуса.
                    58-70 тона! Това са вече някакви изгъзици в напъните да се създаде максимално безопасна среда за ЛС! И да постигнат да му е непробиваем корпуса (с ПТ средства, известни към момента на проектирането) това нещо няма да е неуязвимо. Веригите няма как да му бронираш и, съответно, няма как да попречиш да бъде обездвижено. Веднъж като спре, може далеч по-лесно да се доубие (особено ако говорим за бой в населено място) и с импровизирани средства ...

                    Да не говорим как колона от тези 70-тонни чудовища би преминала примерно от тук ?!? Или по тесен път в пресечен терен? Т.е. приложимост в наши условия - много съмнителна!

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Да вкарам малко по-друг ракурс- Ако имаш избор м/у колесна и верижна машина с условно еднакво въоръжение, кое би избрал? Не че не го знам отговора.
                    Уклонът към колесни машини в последно време се дължи най-вече на стремежа за снижаване на експлоатационните разходи.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Тежки БМП вместо танкове?

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      58-70 тона! Това са вече някакви изгъзици в напъните да се създаде максимално безопасна среда за ЛС! И да постигнат да му е непробиваем корпуса (с ПТ средства, известни към момента на проектирането) това нещо няма да е неуязвимо. Веригите няма как да му бронираш и, съответно, няма как да попречиш да бъде обездвижено. Веднъж като спре, може далеч по-лесно да се доубие (особено ако говорим за бой в населено място) и с импровизирани средства ...

                      Да не говорим как колона от тези 70-тонни чудовища би преминала примерно от тук ?!? Или по тесен път в пресечен терен? Т.е. приложимост в наши условия - много съмнителна!
                      Aбсолютно съм съгласен, на нас подобни машини нито ни трябват, нито са за терена ни, нито за инфраструктурата... нито по джоба.
                      Споменах ги само заради тенденцията за "товарене" на повече и повече броня - конструкторите на поразяващи системи все по-упорито вземат надмощие над колегите си, занимаващи се с броните.
                      Трябва нещо наистина революционно в бронирането, или масова, сравнително евтина и наистина ефективна активна защита, за да се запази интригата.
                      Израел демонстрираха пред света активната си защита (на живо), сега чакаме и другите.

                      Коментар


                      • Re: Тежки БМП вместо танкове?

                        Пък с РПГ 32 хашим - демонтстрираха как се преодолява активна защита и как след нея дупчи метър броня зад динамична това 70 тонно чудо не знам за какво би ни послужило.

                        Коментар


                        • От: Тежки БМП вместо танкове?

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          ..Уклонът към колесни машини в последно време се дължи най-вече на стремежа за снижаване на експлоатационните разходи.
                          Мисля че и друг път е ставало дума, но приказка на един познат дето го е ял... "Като ти думнат веригата и ставаш неподвижна мишена. Знаеш ли как се ремонтира верига под обстрел?! Като ти спукат гуми все някоя ще те измъкне".
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • От: Тежки БМП вместо танкове?

                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            Мисля че и друг път е ставало дума, но приказка на един познат дето го е ял... "Като ти думнат веригата и ставаш неподвижна мишена. Знаеш ли как се ремонтира верига под обстрел?! Като ти спукат гуми все някоя ще те измъкне".
                            Да де, ама канадците в Афганистан са стигнали до извода, че колесните им машини LAV,

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lav-iii-m.jpg
Прегледи:1
Размер:81.5 КБ
ID:5614227


                            освен дето са по-слабо въоръжени и разните му там глинени стени се опират на 25-мм оръдие, ами и имали проблеми с проходимостта и били в голяма степен принудени да се придържат към пътищата, с което облекчавали противника. Поради което си закараха там Леопардите ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • Re: Тежки БМП вместо танкове?

                              То има и друг момент, че това дето къса веригата като думне гумата може да не остане какво да измъква.

                              Коментар


                              • От: Тежки БМП вместо танкове?

                                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                                От уики - "Bulgaria has a military stockpile of about 5,000,000 small arms"

                                Тъй че, дано да не става, но евентуални сепаратисти все биха намерили от къде да вземат по някое пушкало от складовете.
                                Направо не е истина - на 7 -8 милиона народ, 5 милиона оръжия по АВ-тата. Вярно, има много останали стари от времето на Втората война, но цифрата стряска.
                                А за броя на мунициите на склад не ми се мисли...

                                За тежко въоръжение съм съгласен - то не остана за армията, камо ли за партизаните
                                Там е интересно колко РПГ-та ще набарат.
                                Аз за това казах 21 Век въоръжение без да имам идея да обиждам Калашника.Верно е,че Калаша убива повече народ от всичко други взето заедно ма с мешка,сумка и Калаш срещу добре оборудван и обучен АЗ поне никакъв шанс нямам ако ще и танк да съм.
                                Тия машини са им последна грижа при един локален конфликт ако ме питаш мен.Комуникация,навигация,уреди за нощно,прицели.......и на финала в какво ги качваш тия войници.Наври ги в каквото искаш и ги прати в град който не познават,без да имат опита,разузнаването или плана какво точно да се прави и гледай после какво става,не 5 милиона ми 50 няма да ни оправят.Да не говорим,че това какъв скок има,може ли да тръгне от Сръбската граница,да работи седмица из Кърджалийско да речем и да се пребере само пак?

                                21 век,граждански войни вече без да ги подпира някой от вън аз не се сещам.Не ми се мисли какво ще стане ако наистина се почне кютек с добре въоръжени и оборудвани ма не е това темата.Армия няма,жандармерията поне машини да имаше ма и там май е куцо.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X