Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тежки БМП вместо танкове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тежки БМП вместо танкове?

    [QUOTE=ak101;2604098]Бутобетон за стени се ползва, само ако са язовирни.[/QUOTE

    Не съм строител но стените по тези места са най-често от блокчета леки ронливи, като тези тук у нас коминни тела. Нищо общо нямат с нашите тухли или панелки. Обяснявали са ми че една от причините да са ронливи е соленият пясък ползван за направата.. дори и тухлите не са като нашите, бяло-сиви едни такива.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • Re: Тежки БМП вместо танкове?

      Нещо темата съвсе ми стана неясна, за какво говорим поледно за машини да превозват пехота или за машини за поддръжка на танковете.
      Защото Марто си говори за возене на кашимерията а nitro за махане на куполи на танкове и замяна със ПТУРС и т.н.

      Танковите шасита няма как да возят кашимерията - двигателя и трансмисията са отзад !!!
      Последно редактирано от Daniel; 09-10-14, 13:54.

      Коментар


      • От: Тежки БМП вместо танкове?

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        Марто , нещо не ми излизат твоите сметки , по мое време РПГ-то се обслужваше от двама души , също към картечара имаше помошник картечар , имаме и механик водачи.
        Айде да хвърлим едно око на календара все пак, но ако ще си говорим за едно време - по мое време (88-91 г.) си имахме и РПГ-22 освен РПГ-07, а сега какви работи има - за отделна тема е направо! Относно помощник картечара - той по "бели гащи" ли е пуснат на бойното поле, щото на мен ми е останало в главата, че втората му основна функция, е огнева защита на разчета по фланговете и от към тила...

        Тенденцията е, пехотата да става все по-тежко въоръжена, за да може в максимална степен да оперира самостоятелно (да ангажира допълнителен ресурс само в краен случай). Мисля си, че от към сухопътни войски това е максимума който можем да развиваме. Танковете са прекалено скъпо удоволствие (тези които има смисъл да се притежават и поддържат) за нас... Артилерията (и РСЗО в т.ч.) макар и поостаряла върши същата работа, ако разчетите и са кадърни и има адекватно разузнаване - все пак тя не е на първа линия! Вече нещата от към авиация и ПВО стоят по друг начин - там няма мърдане от дебелите пари, ама няма как - не можеш ли да затвориш небето над главата си, при всички положения ядеш хурката...
        Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 09-10-14, 14:17.

        Коментар


        • От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Нещо темата съвсе ми стана неясна, за какво говорим поледно за машини да превозват пехота или за машини за поддръжка на танковете.
          Защото Марто си говори за возене на кашимерията а nitro за махане на куполи на танкове и замяна със ПТУРС и т.н.

          Танковите шасита няма как да возят кашимерията - двигателя и трансмисията са отзад !!!
          Аз говоря за тежки машини на пехотата - още от самото начало в цитата си, съм отделил снимки само на такива машини (украински - на базата на Т-72). Терминатор, за мен е безсмислица - не може да вози 10 въоръжени до зъби кашика (екипажа му - отделно). Него кой ще го пази от кашимерията на противника..?!
          Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 09-10-14, 14:30.

          Коментар


          • От: Тежки БМП вместо танкове?

            Другото хубаво нещо на гореописаната от мен конфигурация на една мото-стрелкова рота е сравнително малкия обем и тегло на мунициите - осигурява се тилово от-до само с един - два камиона. Разхода на гориво също е по-малък и т.н. Време е, да спрем да мислим с мерките и теглилките от едно време!

            Коментар


            • Re: От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              Аз говоря за тежки машини на пехотата - още от самото начало в цитата си, съм отделил снимки само на такива машини (украински - на базата на Т-72). Терминатор, за мен е безсмислица - не може да вози 10 въоръжени до зъби кашика (екипажа му - отделно). Него кой ще го пази от кашимерията на противника..?!
              Може ли линк към поста - нещо съм го пропуснал и не намирам снимки на БМП на основата на Т72.

              Коментар


              • От: Re: От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                Може ли линк към поста - нещо съм го пропуснал и не намирам снимки на БМП на основата на Т72.
                Заповядай:http://www.offroad-bulgaria.com/show...26#post2601226

                Коментар


                • Re: От: Re: От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Марто нито едно от тези няма нищо общо с тежко БМП еле па на основата на Т72. Просто, ако има нещо от танк то това е двигателя.

                  Коментар


                  • От: Re: От: Re: От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    Марто нито едно от тези няма нищо общо с тежко БМП еле па на основата на Т72. Просто, ако има нещо от танк то това е двигателя.
                    Два-три поста по-надолу има линк към сайта на производителя - това си е баш (макар и напълно преработено - за украинците не е проблем) на шасито на Т-72! Заповядай:http://topwar.ru/35625-ukrainskie-bm...anka-t-64.html

                    П.П. - Грешката е моя - с кафявия камуфлаж е на базата на Т-64, а зеленото е на базата на Т-72...

                    Пак грешка - всичко е 64-ки (не знам защо в главата ми остана Т-72 като го четох първия път..?!)
                    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 09-10-14, 15:24.

                    Коментар


                    • Re: Тежки БМП вместо танкове?

                      Това е страшен труд и много скъп. Между другото е на шасито на Т64 и от танка почти нищо не е останало. Такак като го ледам не виждам как са набутали двигателя и трансмисията пред механик водача - ако са ползвали тази от танка.

                      Опс намерих - я виж за какво става въпрос.
                      http://alternathistory.org.ua/chto-n...-i-t-55?page=1
                      нарязали и заварили наново.
                      Последно редактирано от Daniel; 09-10-14, 15:29.

                      Коментар


                      • От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

                        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                        Това е страшен труд и много скъп. Между другото е на шасито на Т64 и от танка почти нищо не е останало. Такак като го ледам не виждам как са набутали двигателя и трансмисията пред механик водача - ако са ползвали тази от танка.
                        Да! Базата е Т-64 (поправих се горе). Маса 35 тона, поема 105 мм снаряд челно и 30 мм. в бордовете без проблем - и това ако не е тежко БМП, здраве му кажи (за мен доста по-адекватно за нашите условя от израелския мастодонт...). Чист десантен капацитет (без екипажа) - 12 човека. Никак не е зле!

                        То е ясно, че без рязане и кърпене няма как да стане. Важен е крайния резултат и за мен той е много по-адекватен от "донора"! За съжаление - липсват ми инженерни познания и нямам на идея колко трудоемко и скъпо се явява производството им. Аз говоря от гледна точка на кашика - супер си е машината!
                        Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 09-10-14, 15:38.

                        Коментар


                        • От: Тежки БМП вместо танкове?

                          [QUOTE=derhunter;2604109]
                          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                          Бутобетон за стени се ползва, само ако са язовирни.[/QUOTE

                          Не съм строител но стените по тези места са най-често от блокчета леки ронливи, като тези тук у нас коминни тела. Нищо общо нямат с нашите тухли или панелки. Обяснявали са ми че една от причините да са ронливи е соленият пясък ползван за направата.. дори и тухлите не са като нашите, бяло-сиви едни такива.
                          За Сирия и подобни в региона държави съм чувал, че бетонните блокчета са подобни на нашите YTONG, заради жегата, като изолатори. Дали е така не знам, но е логично.
                          За арматурата също ще се съглася - щом се поставят решетъчни екрани по машините, значи и арматурата ще повлияе на снаряда или струята.

                          Но да говорим за родните особенности. По-важно е ние от какво се нуждаем със скромния си бюджет.
                          Ако имахме военния бюджет на Турция от 11 милиарда долара, щеше да е едно, но като имаме едни около сто милиона лева за капиталови разходи е друго.

                          Хайде примерно да приемем, че през 2015г. в примерно Кърджали, организацията "Бригади на мъчениците от Ал-Акса" финансирани щедро от някой дебел саудитец, започнат нещо подобно на сирийските или про-руските сепаратисти.
                          И от Турция си имат канал за подпомагане със финансови и материални средства, плюс поток фанатици, гонещи спасението на душата си.

                          Превземат полиция, блокират града, тръгват по съседни села и т.н. ... Как ги спираме ?

                          Коментар


                          • От: Тежки БМП вместо танкове?

                            [QUOTE=nitro;2604238]
                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение

                            За Сирия и подобни в региона държави съм чувал, че бетонните блокчета са подобни на нашите YTONG, заради жегата, като изолатори. Дали е така не знам, но е логично.
                            За арматурата също ще се съглася - щом се поставят решетъчни екрани по машините, значи и арматурата ще повлияе на снаряда или струята.

                            Но да говорим за родните особенности. По-важно е ние от какво се нуждаем със скромния си бюджет.
                            Ако имахме военния бюджет на Турция от 11 милиарда долара, щеше да е едно, но като имаме едни около сто милиона лева за капиталови разходи е друго.

                            Хайде примерно да приемем, че през 2015г. в примерно Кърджали, организацията "Бригади на мъчениците от Ал-Акса" финансирани щедро от някой дебел саудитец, започнат нещо подобно на сирийските или про-руските сепаратисти.
                            И от Турция си имат канал за подпомагане със финансови и материални средства, плюс поток фанатици, гонещи спасението на душата си.

                            Превземат полиция, блокират града, тръгват по съседни села и т.н. ... Как ги спираме ?
                            Към този момент - освен да ги уморим от свирки, ядене и пиене за друго не се сещам! Ще чакаме "Батко" и ще ползваме повече вазелин...

                            Коментар


                            • От: Тежки БМП вместо танкове?



                              Украинката в действие. Но защо пуши толкова много ? Това нормално ли е за този двигател ? Или демонстрират поставяне на димна завеса...

                              Коментар


                              • От: Тежки БМП вместо танкове?

                                [QUOTE=Марто (Мартин Христов);2604240]
                                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение

                                Към този момент - освен да ги уморим от свирки, ядене и пиене за друго не се сещам! Ще чакаме "Батко" и ще ползваме повече вазелин...
                                Свирки друг път. С единственият летящ самолет буфкаме стената на язовира и бригадите на мъчениците заедно с фанатиците и част от канала за подпомагане отнасят плувката в южна посока

                                пп Същата работа върши кадърен сапьорски екип, тежка артилерия базирана на майната си....
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X