Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тежки БМП вместо танкове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тежки БМП вместо танкове?

    Танкове, многослойните минните полета по границата (това е невъзможно, разбира се), Ми-24 и Су-25, артилерия и ОТР... С една дума - реална обучена армия.

    Коментар


    • От: Тежки БМП вместо танкове?

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      Танкове, многослойните минните полета по границата (това е невъзможно, разбира се), Ми-24 и Су-25, артилерия и ОТР... С една дума - реална обучена армия.
      За мен проблема на всичко това, е първо - недостатъчните налични количества, второ - плачевното състояние на това което имаме (е останало...), трето - крещяща нужда от модернизацията му, четвърто - произхода на това което имаме (руско е, пък ние сме в НАТО - хипотетичен противник сме и руските цени, ще са като за такъв...), пето - нямаме пари, шесто - нямаме стратегическо дългосрочно планиране в сферата на отбраната. Иначе съм склонен да приема казаното от теб.

      Коментар


      • От: Тежки БМП вместо танкове?

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        За мен проблема на всичко това, е първо - недостатъчните налични количества, второ - плачевното състояние на това което имаме (е останало...), трето - крещяща нужда от модернизацията му, четвърто - произхода на това което имаме (руско е, пък ние сме в НАТО - хипотетичен противник сме и руските цени, ще са като за такъв...), пето - нямаме пари, шесто - нямаме стратегическо дългосрочно планиране в сферата на отбраната. Иначе съм склонен да приема казаното от теб.
        Забравих - и държавен резерв нямаме вече, а армия (еле пък обучена такава) без ресурси си е нещо като жена с патка (травестит...)!

        Коментар


        • От: Тежки БМП вместо танкове?

          Не че нещо ма за чий се напъваме тогава,срещу кого ще скачаме?Турците направят ли разходката каквато си направиха Руснаците в Украйна ние с какво ше ги бием?Смешно ма като няма НЯМА,при проблем подобен на гражданската война дето я водят там не е ли по-добре по една джипка и обучени и леко въоръжени от колкото милиони левове дето ги нямаме за 5 машини на кръст?
          В Украйна се вдигнаха хеликоптери,самолети,транспортни,артилерия,танкове.........и се млатят един срещу друг.Някой от Разградско да може самолет да пилотира,да намери въоръжен такъв който да може да излети ма да гледа и зареден да е???Срещу кого какво ни трябва?
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Тежки БМП вместо танкове?

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            Едни набързо мисли на глас

            - Тежка БМП на базата на танк има ли си същия ресурс като танк?
            - Тогава за нея ще трябва ли СПЕЦИАЛИЗИРАН влекач?
            - Колко ще струва на държавата нейната поддръжка, щото танковия двигател бая гълта, моторесурса му е мизерен, и тп?
            - А какво ще стане със пътищата след едно масираното настъпление/отстъпление с верижната техника, някой има ли идея?
            Kакво ще стане с пътната инфраструктура, мисля, че ще е последна ни грижа ако има война.
            А тежката БМП (на база на танк) има същите теглови параметри, значи подръжката и ресурса (на двигател, трансмисия, окачване...) не са по-различни от на танка. Както и влекачите, и ремонтно евакуационните машини. Така че дали имаме 150 танка или 150 тежки БМП, разходите са съпоставими.

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            А мантрата "НАТО ще ни пази" не е ли тя?
            Пази ни и то мисля надежно от външна намеса. Но не може да ни опази от самите нас - от започване на гражданска война.
            Ако някой през януари беше казал, че Русия ще анексира Крим и в Украйна ще почне дълга гражданска война, с масово използване на тежка техника, щеше да падне голям смях. На сто процента, нямаше и един да повярва в това. Но е факт, че се случи, затова никой не може да е сигурен какво се готви или може да се случи в районите с турско етническо население.
            Факторите са налице - достатъчно са много, достатъчно плътно са концентрирани по границата с Турция, достатъчно много от тях са малограмотни и бедни, така че могат по-лесно да се манипулират... и т.н.

            Затова идеята от едни обучени и адекватно въоръжени за граждански конфликт вътрешни войски, в състав от 2-3000 души не е лоша.
            Колкото до останалата армия, мисля, че трябва да се премахне всичко, което не отговаря на съвремеността (старата руска техника) - само смуче финансов и човешки ресурс за подръжка, а няма голяма бойна стойност.
            Ако има останало нещо "по-така" (РСЗО, САУ, ПВО...) - по възможност да се модернизира или подържа, докато се закърпи положението и да се търсят политически пътища и цени за купуване ( или най-вече подаряване) на съвременна техника и изграждане на модерна армия.
            Последно редактирано от nitro; 06-10-14, 17:12.

            Коментар


            • От: Тежки БМП вместо танкове?

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              Само ако под него е територия на поредната папуасия. При минималната войскова ПВО пилота няма дори да успее да видя зададен квадрат на картата. За справка, ТТХ на Тунгуска, Бук, Тор, Оса и темподобно...

              Едни набързо мисли на глас

              - Тежка БМП на базата на танк има ли си същия ресурс като танк?
              - Тогава за нея ще трябва ли СПЕЦИАЛИЗИРАН влекач?
              - Колко ще струва на държавата нейната поддръжка, щото танковия двигател бая гълта, моторесурса му е мизерен, и тп?
              - А какво ще стане със пътищата след едно масираното настъпление/отстъпление с верижната техника, някой има ли идея? Аз - имам, видях подобните неща през живота.

              И темподобни глупости...
              Като ще правиш така или иначе такава модернизация никакъв проблем не е да смениш двигателя със съвременен дизел . Отдавна дизеловите двигатели на тежките камиони са с достатъчна мощност и ресурс от над 1 милион километра . Освен това са много по леки ; компактни и икономични . Както съм писал и по нагоре навремето в БЕТА имаше изпитани прототипи с двигатели Шкода Шумен а една партида за една африканска държава си я поръчаха с МТО Къминс .
              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
              Ако има останало нещо "по-така" (РСЗО, САУ, ПВО...) - по възможност да се модернизира или подържа, докато се закърпи положението и да се търсят политически пътища и цени за купуване ( или най-вече подаряване) на съвременна техника и изграждане на модерна армия.
              Тия подаръци ще ни излезат както винаги през носа щото нито имаме база за поддръжка нито произвеждаме боеприпаси за тях . Виждаш колко се експлоатира въоръжението на белгийския скрап по морето . А в случай на война доставчика може да се окаже от другия отбор или да ни наложат санкции ако е гражданска та да се наложи да се оправяме с това което имаме и си произвеждаме . В тази сфера трябва да сведем зависимостите от политическия фактор до възможния минимум . Примери от историята колкото искаш дори и в днешно време руснаците са си платили два кораба ама не се знае дали ще ги получат . Виж защо са ги поръчали навън като могат да си построят и по добри не знам .
              Последно редактирано от sek.1; 06-10-14, 17:54.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Тежки БМП вместо танкове?

                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                Kакво ще стане с пътната инфраструктура, мисля, че ще е последна ни грижа ако има война.
                Тогава се замисли как и с какво ще се прави логистика на армията, след като твърдите настилки на пътищата ще си заминат. Твърде си далече от дори и минималните познания за стратегическото планиране и темподобни неща.

                Коментар


                • От: Тежки БМП вместо танкове?

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  Тогава се замисли как и с какво ще се прави логистика на армията, след като твърдите настилки на пътищата ще си заминат. Твърде си далече от дори и минималните познания за стратегическото планиране и темподобни неща.
                  Ама и ти си диалогичен, та пушек се вдига!

                  Мисля, че гумените тампони по веригите отдавна не се водят секретна разработка..?!! А що се отнася до опазването на пътната инфраструктура - бих се притеснявал много повече за вражеската артилерия и авиация от колкото за траковете на собствената си техника, която до зоната на бойните действия обикновено стига или качена на ЖП вагони, или на влекачи, или ако се налага на собствен ход - максимално по черно. В зоната на бойните действия - все тая! И без това пътищата ще са станали или ще станат на решето...

                  Коментар


                  • От: Тежки БМП вместо танкове?

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Ама и ти си диалогичен, та пушек се вдига!

                    Мисля, че гумените тампони по веригите отдавна не се водят секретна разработка..?!! ...
                    Питай кемафите колко им ресурса на тампоните.

                    Коментар


                    • От: Тежки БМП вместо танкове?

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Питай кемафите колко им ресурса на тампоните.
                      Във всеки случай - по-дълъг от ресурса на танка влязъл в бой...

                      Коментар


                      • От: Тежки БМП вместо танкове?

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Примери от историята колкото искаш дори и в днешно време руснаците са си платили два кораба ама не се знае дали ще ги получат . Виж защо са ги поръчали навън като могат да си построят и по добри не знам .
                        Аз ще ти кажа.
                        Руската и френската корабостроителница са собственост на един и същ руски олигарх. Той просто дава хляб на двата си завода - затова разделя поръчката - два в Русия, два във Франция. Пък и политически е по-лесно, заради френският трансфер на технологии.
                        Както винаги всичко е пари

                        Коментар


                        • От: Тежки БМП вместо танкове?

                          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                          Аз ще ти кажа.
                          Руската и френската корабостроителница са собственост на един и същ руски олигарх. Той просто дава хляб на двата си завода - затова разделя поръчката - два в Русия, два във Франция. Пък и политически е по-лесно, заради френският трансфер на технологии.
                          Както винаги всичко е пари
                          Много ми е интересно кой е този руски олигарх дето е собственник на DCNS,като тя е 64% френска държавна собственност и 35% собственност на Thales.Или имаш предвид Alstom където се произвеждат носовите секции за "Владивосток" и "Севастопол"?Да ама там собственник на 31% и изпълнителен директор е Патрик Крон.
                          И договорът е за 2 кораба не за 4.
                          Колкото до това дали руснаците могат да произведат нещо подобно или по-добро-липсват им технологии,техните военни корабостроителници са задръстени от външни и вътрешни поръчки,собственните им проекти на БДК куцат-"Иван Грен" го строят вече 7-ма година.И не на последно място най-голямата военна коробостроителница в бившият СССР-там където се строяха и вертолоносачите пр.1123 "Москва" и "Ленинград" и самолетоносачите им-от "Киев" до "Варяг" остана в Украйна(61 комунари).

                          Коментар


                          • От: Тежки БМП вместо танкове?

                            Аз пак да ви питам - какви танкове и самолети си говорите,кой ни напада?Турция?Румьния,Сърбите или Украйна цапа през морето.

                            За локален конфликт тип Украински кютек какви машини ще са ни необходими при положение,че Турците примерно не подкрепят Голям Бустан Кърджалийско?За пълномащабна война ьььььььь таковата имаме шанс срещу Македония само или аз съм забравил какво беше там преди 20 години,за сега не ми се мисли.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Тежки БМП вместо танкове?

                              Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                              Много ми е интересно кой е този руски олигарх дето е собственник на DCNS,като тя е 64% френска държавна собственност и 35% собственност на Thales.Или имаш предвид Alstom където се произвеждат носовите секции за "Владивосток" и "Севастопол"?Да ама там собственник на 31% и изпълнителен директор е Патрик Крон.
                              И договорът е за 2 кораба не за 4.
                              сенатор Сергей Пугачев
                              Сега нали няма да искаш да ти предоставя и цялата финансова документация Мноого много се говори и писа за това.
                              Последно редактирано от derhunter; 06-10-14, 23:04.

                              Коментар


                              • От: Тежки БМП вместо танкове?

                                Пугачев е бил мажоритарен собственник на "Балтийските заводи" ама до юни тази година когато всичките му вложения в Руссия са конфискувани от държавата.А пък с френските корабостроителници няма абсолютно нищо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X