Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мъже,
    Това е моя концепция (ПМ/ПП), не е задължително да се приема на 100%!
    Моля да не влизаме в дребнави дискусии.
    Мисля, че много точно формулирах вижданията си!

    Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
    9х17 и 9х18 в един момент се приемат за ташак от някои,в друг момент се оказва че са напълно подходящи и достатъчно ефективни калибри за самоохрана!
    Аз ги приемам като равностойни!
    Съжалявам, но не мисля, че си прав!
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-02-15, 19:44.
    Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
    "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

    Коментар


    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
      Мъже,
      Това е моя концепция (ПМ/ПП), не е задължително да се приема на 100%!
      Моля да не влизаме в дребнави дискусии.
      Мисля, че много точно формулирах вижданията си!
      Що не помислиш за CZ-82?Вярно по-скъп е ама пък по-модерен.И аз напоследък се замислих за едно такова.Иначе наскоро гледах разривноекспанзивни,хидрошокови или както там се казват патрони 9х18 на Фиоки и изглеждаха впечатляващо.Вярно са забранени, но това май е много размито и субективно.

      Коментар


      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        Да довърша идеята.
        След всяка употреба на лично КНО (в рамките на закона) органите на разследването първо изземват самото оръжие. Може и да го върнат ... След две-три години, но може да стане и друго. Справка - мой колега. И тогава въпросът, дали КНО е за 2400 лв. (Зиг) или за 120 лв. (ПМ) стои със страшна сила - поне за мен. Това ме накара да преосмисля концепцията!
        Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
        "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

        Коментар


        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Лично за мен, ПМ не е лошо ооръжие (но пък кое му е хубавото). Позволявам си да направя такъв коментар, понеже съм имал служебни, личен и имам база за сравнение с други пистолети. За мен ПМ става да го притежавам, понеже е емблематичен пистолет, и ми прави удоволствие от време на време да стрелям с него за кеф. Не бих го предпочел за лично или служебно оръжие, поради боеприпаса, от чиято специфика пък произлиза принципа на действие на затвора. Все пак концепцията не е от най-ефективните и лично аз не приветствам свободния затвор за лично и служебно ползване. Оръжието има още други недостатъци към сегашно време, които са конструктирни и по времето коагато е праве по заданието си, тези недостатъци не са били недостатъци.За мен са проблем мерните прибори, свалянето на пълнителя и общо взето това е. Лошо оръжие няма, но ПМ-а както и западните му аналози не сам много актуални. Цената въобще не е фактор и тя не трябва да се гледа. Дали дадено оръжие е скъпо, това не е нещо важно. Лично аз за слаб боеприпас предпочитам 22лр. За компактен пистолет примерно един малък Глок 26 в калибър 357 ЗИГ. Не виждам с какво ПМ-а превъзхожда един Глок. И не, по телевизията не съм гледал с такъв Глок някой да стреля, нито съм фен на Рамбо. И пак казвам, не гледайте цената. Но от друга страна колко струва един ПМ....ми за толкова пари-толкова....
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            Вижте това:

            https://www.xssights.com/Products.aspx?CAT=8222
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
              Лично за мен, ПМ не е лошо ооръжие (но пък кое му е хубавото). Позволявам си да направя такъв коментар, понеже съм имал служебни, личен и имам база за сравнение с други пистолети. За мен ПМ става да го притежавам, понеже е емблематичен пистолет, и ми прави удоволствие от време на време да стрелям с него за кеф. Не бих го предпочел за лично или служебно оръжие, поради боеприпаса, от чиято специфика пък произлиза принципа на действие на затвора. Все пак концепцията не е от най-ефективните и лично аз не приветствам свободния затвор за лично и служебно ползване. Оръжието има още други недостатъци към сегашно време, които са конструктирни и по времето коагато е праве по заданието си, тези недостатъци не са били недостатъци.За мен са проблем мерните прибори, свалянето на пълнителя и общо взето това е. Лошо оръжие няма, но ПМ-а както и западните му аналози не сам много актуални. Цената въобще не е фактор и тя не трябва да се гледа. Дали дадено оръжие е скъпо, това не е нещо важно. Лично аз за слаб боеприпас предпочитам 22лр. За компактен пистолет примерно един малък Глок 26 в калибър 357 ЗИГ. Не виждам с какво ПМ-а превъзхожда един Глок. И не, по телевизията не съм гледал с такъв Глок някой да стреля, нито съм фен на Рамбо. И пак казвам, не гледайте цената. Но от друга страна колко струва един ПМ....ми за толкова пари-толкова....
              Аз разбирам твоята гледна точка на военен, който с пистолет си вади хляба, но погледни малко и от друга гледна точка. Да направим разлика между различни нужди и предназначение, между нападателно и отбранително оръжие, между пистолет за цивилен и за професионалист.
              За цивилен:
              1. Най-важното е надеждност- да се отбранява, когато се наложи. Затова често се препоръчва револвер, а макаров е много надежден в това отношение.
              2. Да е удобен за носене- да е малък и не много тежък, това пък означава едноредов пълнител с по-малко патрони. Макаров отговаря на това изискване.
              3. Да е ефективен- точен и с добър спиращ ефект до 10-15 метра, защото това са реалните дистанции за самоотбрана. Оттам нататък или е нападение, или се отбраняваш срещу хора въоръжени с оръжия с по-голям обсег. Макаров е ефективен за дистанциите за самоотбрана.
              4. Мерни прибори- да, на Макаров не са най-подходящите, но се свиква и не са такава драма.
              5. Капацитет на пълнителя и бърза смяна на пълнителя. Кажи ми един реален случай на самоотбрана в България, където да са изстреляни повече от 6 патрона? Въобще, би ли си представил цивилен да изстреля 2 пълнителя по 15 патрона- общо 30 патрона- в градска среда? Пак за револверите- за самоотбрана се ползват и револвери с по 5 патрона и естествено бавно зареждане (без спиидлоудъри). Според мен, даже е полезно да са само 8 патрона и по-бавна смяна на пълнител-така човек има време да помисли и да се оттърси от шока, щото ако не успее, може да се стигне до превишаване на пределите на неизбежната отбрана.
              6. накрая, цената на пистолета. Ами за цивилен, дето могат всеки момент да му вземат разрешителното и може цял живот да не ползва пистолета за самоотбрана (не си вади хляба с пистолет), цената си е доста важна и е фактор! А Макаров втора ръка- 50-100 лв., кво му плащаш?!

              Горните неща са валидни и за повечето обикновени полицаи, така че макаров пак им върши работа. Ние да не сме в Афганистан или Ирак. Във всяка областна дирекция си има групи за задържане и реакция и те са си екипирани с друго въоръжение и екипировка. Отделно, има и СОБТ- пак с отделно въоръжение. Отделно, отряд за задържане в София, отделно - жандармерийски групи, отделно- групи в ГДБОП- всички с глокове и т.н. въоръжение. Е, за една малка България какво повече?!

              П.С. А и случая в Лясковец показа, че освен оръжие и тактикъл-командосия, и акъл трябва!
              Последно редактирано от piton; 02-02-15, 21:19.

              Коментар


              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                Дали да не си припомним заглавието на темата и първата публикация в нея, че е минало доста време и явно се е позабравило:

                КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                Колеги ,пуснат някоя тема и всичко вътре се умешва,макаров,глок,револвер.Пускам тази тема с идеята любителите на марката да имат къде да споделят мнение и информация за модела.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  Да, донякъде си прав. Относно предимствата на ПМ, които изброи, да несъмнено е така, но това важи и за почти всяко друго оръжие, от същия или по-висок клас. За цената си прав, от гледна точка на ситуацията в Бг. Относно цената основната ми мисъл бе, че ако искаш нещо да стане както трябва, имаш 3 фактора, от които можеш да избереш само един (цена, качество, време), т.е. за да е качествено дадено нещо, то ще е скъпо и ще отнеме време за разработка, изработка, тест и т.н. Няма как да е хубаво и нискобюджетно.

                  Относно дали на цивилен е нужен голям боекоплект. Надявам се - не. Искрено го пожелавам.Но гаранция няма. Виж реалната ситуация. Прострелян с 8 патрона, прострелян с 5 патрона, доста обири на банки, случаи със заложници, стрелба от движение от автомобили и това са все реални случаи в Бг, за които се споменава в медиите, бъди сигурен, че има още много, които не се споменават в сводките. Та идеята ми е по-добре да имаш и да не ти потрябва, отколкото да ти потрябва и да нямаш.

                  Относно силовите структури, трябва да имат по-добро, за да са подготвени. Не живеем в 60-та година, за да ползваме екипировка и оборудване от миналия век. Сега изискванията са други, задачите са други, времената са други. От където и да го погледнеш една организирана престъпна група разполага с доста голям ресурс, което предполага и най-висок клас оръжия които притежават. За да се доближи полицията до "конкурентоспособността" трябва да е минимум на тяхното ниво от гледна точка на екипировка и оръжие.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                    Виж реалната ситуация. Прострелян с 8 патрона, прострелян с 5 патрона, доста обири на банки, случаи със заложници, стрелба от движение от автомобили и това са все реални случаи в Бг, за които се споменава в медиите, бъди сигурен, че има още много, които не се споменават в сводките.

                    От където и да го погледнеш една организирана престъпна група разполага с доста голям ресурс, което предполага и най-висок клас оръжия които притежават. За да се доближи полицията до "конкурентоспособността" трябва да е минимум на тяхното ниво от гледна точка на екипировка и оръжие.
                    По двата цитирани абзаца:
                    1. Поръчковите убийства, банковите обири, кризи със заложници и стрелби от автомобили, са реални случаи, но не следва да се решават от цивилни хора с оръжие. Независимо, какво е оръжието. Това не са реални случаи на неизбежна отбрана на цивилен. Дай да не даваме материал за екшън фантазиите на хора, които четат, но са виждали пистолет само на телевизор Не е конструктивно.
                    2. Точно проблема с организираните престъпни групи се решава с качествени разследвания и разработки и събиране на доказателства за съда. Най-лесният и елементарен етап е задържането и дрънкане на оръжие. И пак- има достатъчно такива групи за задържане, лошото е че разследванията и събиране на доказателства куцат ...

                    Извинявам се за отклонението от темата, но ми се стори важно.

                    Коментар


                    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      Статистически тук въоръжено нападение в дома ти средно се прави от трима и средно трябва по 2,4 куршима за да спреш нападател като това включва включва всички калибри,стрелци и ситуации.

                      МЕН ако ме питаш дали ще избера тоя калибър и вместимоста на Макаров или ще огледам друго......друго на 100% въпреки цената на Макаров.Това на 100%,вече дали ще ми трябват 2 и няколко или по 5 и няколко на говедо дано никога не разбера.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        Относно мерните прибори на Макаров. Механичните мерни прибори, с които става най-бързото прицелване са мерна планка(като на ловните, гладкоцевни пушки) и тип "Батю". Последните се слагат на ловни нарезни пушки и съчетават лесното прицелване на планката с точността на мерника и мушката. Та в този ред на мисли преди няколко години имах идея да си сложа на Макаровия мерна планка фрезована с профил на мерник и да си запазя мушката. За съжаление не намерих оръжейник, който да се наеме до го направи. Като чуят Макаров и правят физиономии, защото мислят, че понеже пистолета е евтин сответно собственика им е беден и не могат да изкарат много пари. А аз за тунинг обикновено с охота давам доста пари, често надвишаващи цената на придобиване.
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Статистически тук въоръжено нападение в дома ти средно се прави от трима и средно трябва по 2,4 куршима за да спреш нападател като това включва включва всички калибри,стрелци и ситуации.

                          МЕН ако ме питаш дали ще избера тоя калибър и вместимоста на Макаров или ще огледам друго......друго на 100% въпреки цената на Макаров.Това на 100%,вече дали ще ми трябват 2 и няколко или по 5 и няколко на говедо дано никога не разбера.
                          Живял съм малко в Щатско и мога да направя разлика с обстановката в България. България е с малка територия, хората са по-проследими, хората се познават повече, хората са много по-различни, контролът и режимът върху оръжието е много по-различен. В БГ, със законно оръжие, много рядко се извършват престъпления- най-вече при временни или постоянни разстройства на съзнанието. А достъпът до незаконно оръжие е труден и това незаконно (късоцевно имам предвид) оръжие е най-вече макаров- по понятни причини ....

                          Ако аз бях в Щатите- за носене (доколкото е разрешено)- малък револвер или пистолет, удобен за носене, до 10-на патрона, 7.62-9 мм. За вкъщи - къса помпа 12 кал. и стига толкова. Другото са тренировки, превенция, алармени системи, системи за заключване, хубав квартал с добра полиция и т.н.

                          Коментар


                          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            Аз не говорех за хората,а за оръжието и предимствата и недостатъците които изтъкваш.При положение,че в момента спокойно се намират на нормална цена / за всеки различна /пищови които са достатъчно надеждни и носят по 15-20 патрона то не ми се вижда нормално поне за мен да спестя някой лев и да взема нещо с бройката на револвер.Това за мен е недостатък ако не смятаме парите,ако ги намесим тях......е за тия пари толкова,много по-добре от нищото.

                            Дано ме разбираш за какво ти пиша - ако ще е пищов за в нас или да си пазя живота и здравето,моето и на семейството ммммм искам 12-15 да има пък вече дали ще ги ползвам и колко от тях ще влязат друга бира.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              Разбрах те Benzboss, за всеки влак (пистолет) си има пътници (мераклии) За мен, за самоотбрана на цивилен в БГ, Макаров е оптимален като съотношение качество/цена. Няма нищо лошо, ако някой реши да си ползва 1.5 кг. пищов с дълга цев и 15 патрона 9х19 или по-мощни в пълнителя, на каквато иска цена. Те затова е свободата и демокрацията- да си сложиш каквото искаш на кръстта, след като получиш документа.

                              Коментар


                              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                Абсолютно

                                2 от малкото са почти еднакви,половината им части са взаимозаменяеми,като размер абсолютно еднакви с лека разлика в чирените,а и по-новия по-лек.Единия е мислен преди 30 години примерно,другия преди3,единия събира 8 броя,другия 14,затворите им се сменят и гърмят нормално всеки със затвора на другия.От тук и моето включване специално за капацитета,а и с цената не съм съгласен -Макаровия тук го уважават и не виждам защо това е никакви пари в Европа ма как да е.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X