Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    Повече от легенда.Навремето в Люлин ,при скандал ,един колега произвежда изстрел във въздуха и уби човек на 9-тия етаж излязъл да пуши ,на около 300м.

    Коментар


    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Кьде го уцели?Врата или ?



      Разбрах - под окото.
      Последно редактирано от BENZBOSS; 07-02-15, 09:26.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
        Повече от легенда...
        Някога, някъде съм чел (руски източник) дори съвсем практически указания за приложението на ватенката в този смисъл.
        пп
        Май беше из едни архивни „тефтери" на Стефан.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Някога, някъде съм чел (руски източник) дори съвсем практически указания за приложението на ватенката в този смисъл.
          пп
          Май беше из едни архивни „тефтери" на Стефан.
          Това ще да е било от раздела "Митове и легенди" на споменатите тефтери. Тестовете на боеприпаси през 4 слоя плат ги правят не за да видят дали ще пробият, а дали ще експандират, както се очаква да го направят, защото се е установило, че при преминаване през по-тежко облекло кухите върхове може да бъдат запълнени с плат, което да доведе до това, че се държат като FMJ. Т.е. не експандират, поради което в същност могат да проникнат по-дълбоко, отколкото нормално биха го направили ...

          The “winter clothing” issue requires some additional discussion. Most people assume that heavy winter clothing will limit penetration in flesh. The EXACT OPPOSITE is what actually happens. Heavy clothing plugs hollowpoints and inhibits their expansion. A plugged hollowpoint acts the same as a ball (full metal jacket) round and will actually penetrate MUCH DEEPER. The round will fail to expand in heavy winter clothing. It won’t fail to penetrate.
          http://www.activeresponsetraining.ne...-defensive-use
          Оказва се, че при американците също са вървяли някакви версии от "архивни тефтери", според които облеклото на севернокорейците (май точно ватенки) в някои случаи не можело да бъде пробито от .30 куршуми. Този експеримент както и този са посветени на тях ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Макаров все още нямам,.......
            Моят съвет е да си вземеш един и тогава пак да си пишем. При вас поне е лесно. Мисля,че ще останеш силно изненадан
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Това ще да е било от раздела "Митове и легенди" на споменатите тефтери...
              Не, това са си съвсем официални издания, използвани за обучение. „Тефтери", защото представляваха едни пожълтели, полуразпаднали се брошури. И не се визират ефектите (нито игнорирането на кухината на HP, нито замръзване), които споменаваш, а става въпрос за поведението на куршума във ватата.


              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              ...според които облеклото на севернокорейците (май точно ватенки) в някои случаи не можело да бъде пробито от .30 куршуми...
              Ударението е на: „някои случаи", че ватенката е бронежилетка (доколко пък тя е стопроцентова защита е друг въпрос) никъде не се твърди.
              Последно редактирано от davc; 07-02-15, 21:01. Причина: сенатор
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                По един на месец ни дават тук ма трябва пак да видя и за старите ли важеше,втората ръка.Аз едно старо нямам и май ще го търся нов нашенски.Имам още 16 дни да чакам,че си взех Барета преди 2 седмици и тоя месец съм пас.

                Патроните им в калибъра са една идея по-скъпи в момента незнайно защо.Последно преди 4 дни взех още 1000 броя 9Х10 Федерал на 225 кинта,а за Макаров ги гледам с двайсетина повечко.

                Ще го мисля и ще чакам да ми изпадне един,бащата определено ще се зарадва на стария си познайник,а и тестове срещу Барета ще му въртя.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  Колеги, ще споделя по темата, че притежавам повече от 10г. Байкал 442 с утежнения затворе блок, бутон за пълнителя и т.н. С две думи т. нар. модернизиран ПМ. Изстрелял съм около 3 000 патрона. Проблеми до сега не съм имал и мога да споделя само положителни отзиви за това оръжие, което е чудесно за самозащита и тренировка. Фен съм и на класическия ПМ и някой ден ще се сдобия и с него. Разбира се могат да се намерят много недостатъци на ПМ и ПММ, но това важи за почти всички КНО. Все пак говорим за личен избор и предпочитания.

                  Коментар


                  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    Ето ме и мен в клуба... с "гуд, олд Мак", както казва Хийкок 45...
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150305_120809.jpg
Прегледи:1
Размер:109.3 КБ
ID:5646392Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150305_120716.jpg
Прегледи:1
Размер:118.6 КБ
ID:5646393

                    Коментар


                    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      Добре изглежда

                      Коментар


                      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        Ако нещата не бяха толкова тегави в БГ щях и аз да си взема поне 1-2 макарова. За съжаление не виждам, как скоро ще се случи...

                        Коментар


                        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
                          Ако нещата не бяха толкова тегави в БГ щях и аз да си взема поне 1-2 макарова. За съжаление не виждам, как скоро ще се случи...
                          За да не ровя пьк и защото тук нещата са различни мммммм Я ми кажете кой е най-добрия Макаров и по какво го познаваме?
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            По-стария е по-добър. Т.е. да е произведен в старите заводи, а не в Нити ли как там се казваше или сегашния Арсенал. Спорен мен търси нещо 80-та / 90-та година.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                              По-стария е по-добър. Т.е. да е произведен в старите заводи, а не в Нити ли как там се казваше или сегашния Арсенал. Спорен мен търси нещо 80-та / 90-та година.
                              Много ми е интересно, когато се правят подобни умозаключения, на каква база става това...
                              Напр. интересно ми е, колегата The Back Bone колко лични пистолета Макаров е имал, какви са били те, по какъв критерий ги е сравнявал и какви дефекти е установил при произведените след 1990 г. напр. в Арсенал /а не в Нити, двете фирми са съвсем различни/.
                              Задокеанските ползватели на Макаров, произведен в Арсенал, имат мнение доста различно от това на The Back Bone:
                              https://www.youtube.com/watch?v=fJ_XCZsfrr0
                              https://www.youtube.com/watch?v=ZsoJOjt25vU
                              https://www.youtube.com/watch?v=VGHj2jGbtLQ
                              https://www.youtube.com/watch?v=eO2HC8XJnJ4
                              https://www.youtube.com/watch?v=GXRMLKiPLkY
                              https://www.youtube.com/watch?v=IAEbbhRJNYw
                              След видяното, бих се радвал да чуя по каква причина следва да се избере стар, употребяван пистолет на незнайно колко изстрела и незнайно как почистван и поддържан пред нов, произведен в България. И моля не излизайте пак с глупостите на "военната приемка", че вече става смешно.
                              Не ме разбирайте погрешно! Предишният ми пистолет беше CZ 75 B и пред него Макаровия ми изглежда като грешка на техниката, крив и неудобен, с излишно твърда пружина, нулева ергономия, тежък за размерите си, с дребни, почти невидими за мен мерни и прибори, лош баланс, трябва да си съчинявам някакъв друг захват, защото този, който практикувах при ЧЗ-то е неприложим за Макаров, боеприпаса не може да събори стандартен попър за IPSC и пр. Общо взето, Макаров ми е временното решение за КНО, докато чакам възможността да си купя каквото ми е легнало на сърце.
                              Но това, че аз не мога да стрелям с Макаров не означава, че е лошо оръжие, особено като гражданско КНО за самоотбрана.
                              Тъй като аз лично вече съм се прецаквал с оръжие на старо, окепазено от предишния собственик, считам, че покупката на нов пистолет е най-правилното решение.
                              Последно редактирано от popov308; 08-03-15, 06:44.

                              Коментар


                              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                За истинските фенове на макаров, както и за бой със зомбита...

                                http://edcforum.olight.bg/index.php/topic,249.0.html - 80-заряден пълнител за ПМ!

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:130273127-660x439.jpg
Прегледи:1
Размер:84.4 КБ
ID:5646777

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X