Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолет Аркус

    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
    + LR Defender!
    Да дефендъра е наистина уникална машина - за мен е от фаворитите.

    Коментар


    • От: Пистолет Аркус

      Не съм сигурен, че носенето на оръжието с дръжката напред е удачен вариант.Съществуват два варианта на носене с дръжката напред(говорим за оръжие само на колана под мишницата е друго):

      1.Когато си десничар и го носиш отляво(или обратно)- изваждането на оръжието нестава по бързо(ръката изминава много по дълъг път), а все пак това е едно от най важните действия с оръжието наред с точността на стрелбата и с безопасното боравене(след изваждането от кобура цевта ще сочи в страни докато изнасяш оръжието напред).
      2.Като на клипчето- вижда се ,че при такова носене на оръжието,при вадене ръката извършва въртеливо движение което несъмнено забавя изваждането. И друго важен момент е, че много лесно ръката може да бъде блокирана при такова вадене.

      П.п. това е мое мнение, но произтича от дългогодишно носене и много опит особено с КНО.
      Май темата беше за друго ама ако модератора реши да,трие.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • От: Пистолет Аркус

        Абсолютно съм съгласен с доводи казани от колегата Узунов. Няма какво да се правим на каубои, има си начини за носене на оръжия. Щом всички въоръжени структори и служби го носят по даден начин, значи има защо.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Пистолет Аркус

          Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
          Не съм сигурен, че носенето на оръжието с дръжката напред е удачен вариант.



          Тоз чичко,не е много скрито обаче ма пьк бьрз.


          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Пистолет Аркус

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение


            Тоз чичко,не е много скрито обаче ма пьк бьрз.

            Лека му пръст на човека!
            42

            Коментар


            • От: Пистолет Аркус

              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
              Абсолютно съм съгласен с доводи казани от колегата Узунов. Няма какво да се правим на каубои, има си начини за носене на оръжия. Щом всички въоръжени структори и служби го носят по даден начин, значи има защо.
              Безусловно!
              Ставаше въпрос за СКРИТО и ненатрапващо се носене от цивилни лица които не са на работа във военизирани въоръжени структори и които не държът да се афишират, че са въоръжени.

              Малко отклонение.
              Този начин го усвоих като старшина-школник през 1973г. без да съм бил запознат с практиката на ФБР.
              Моя взвод топографи в състава на Батареята за управление спеше в сградата на щаба. Н-к щаба ме беше харесал и буквално от прозореца сутрин на развода ми разпореждаше да поема дежурен по парк или дежурен по кухня защото съответния свръхсрочнослужещ сержант не беше се явил. На старшината на батареята буквално му писна постоянно да отпечатва и запечатва касата с пистолетите на щаба и да ми дава оръжие за дежурството. Така постепенно аз си присвоих правата да ходя постоянно въоръжен. чат-пат ме питаше къде е пищова и аз му го показвах. Трябваше обаче постоянно да го нося с мен и на физзарядка и на занятия, и в отпуска. Трябваше да не личи най-вече за да не дразня другите офицери на които командира на полка беше забранил на всички младши офицери да носят оръжие, защото вечер като се напиеха си стреляха по балконските крушки на офицерските блокове.
              Та така. За мен това е начин за скрито носене от цивилни, а не за участие в операции.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • От: Пистолет Аркус

                Има и нормални начини да се носи оръжие скрито и долу горе добра готовност за стрелба. Вече пазара е залят с всякакви кобури за всякакви нужди и вкус. Иначе прекаленото скрито "носене" се превръща направо в "пренасяне"...
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Пистолет Аркус

                  Наемам се да намеря подходящ кобур и да направя клипче с такова вадене и стрелба- подобно на това с ДА то на Зига.... Въпрос на навик - по спомени разликата беше от порядъка на 0.12 сек.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: Пистолет Аркус

                    Не съм съгласен с теб. Носене с дръжката назад е по-добрия вариант.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      И двамата грешите, носене в ръката е най-добрия вариант!
                      42

                      Коментар


                      • От: Пистолет Аркус

                        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                        Не съм съгласен с теб. Носене с дръжката назад е по-добрия вариант.
                        Виж сега.... По- добрият вариант е за всеки както му е удобно. И аз предпочитам да нося от дясно с ръкохватката назад, ама съм носил и от дясно с ръкохватката напред, от ляво с ръкохватка за "кръстосано" вадене, апендиксно на гърба отзад, хоризонтално на гърба отзад с ръкохватката нагоре, на ляв глезен и прочие и прочие. Всяка една система е въпрос на навик и тренировка- и повярвай ми разликите във времената са относително малки - ако говорим за чиста практичност на носенето.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Пистолет Аркус

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          Всяка една система е въпрос на навик и тренировка- и повярвай ми разликите във времената са относително малки - ако говорим за чиста практичност на носенето.
                          Пренебрежимо малки бих казал.
                          Още едно отклонение.
                          Правехме си фазаните състезание кой пръв ще извади пищова и ще "щракне" петлето /при изваден пълнител разбира се/. Аз с пистолет под куртката затъкнат в колана с дръжката напред и колегата с пистолет във външен строеви кобур закопчан.
                          Еми побеждавах ги
                          Номера беше, че аз с едно движение повдигах куртката с лакътя и предмишницата, изваждах пистолета с обърната китка и докато го изнеса пред мен вече бях взвел петлето с палец. Някои още се бореха с откопчаване на кобура.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • От: Пистолет Аркус

                            Вече със 17 заряден пълнител.
                            Пълнителя е внесен от щатите по пощата.
                            На митническата декларация е отбелязано: Browning HP magazine
                            Няма лъжа, няма измама...
                            Пълнителя е KDR, с две капачки - малка и голяма. При монтирана малката е 15 заряден, при голямата 17. Визуално разликата между капачките е около 3-4 мм, на снимките е голямата.
                            Имах и изненадка в пратката - на последната снимка.
                            Прикачени файлове
                            42

                            Коментар


                            • От: Пистолет Аркус

                              Вече си в клуб 17.Честито.Остава и ПВЦ рама да ти доставят....

                              Коментар


                              • От: Пистолет Аркус

                                Аз това му разправях до преди малко. Хубав е пълнителя, макар че предния тунингования, който той така умело счупи бе много по-удобен.
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X