Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолет Аркус

    Трябва да са от 44год

    Коментар


    • От: Пистолет Аркус

      Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
      Ако не се лъжа - немски патрони за картечен пистолет от Втората световна война.
      Ако е така хвала и на швабите и на лясковец.От стотина броя -две засечки За групираност-да кажем че нямаше извън мишената-25м
      Румен Николов

      0888 358 572

      Коментар


      • От: Пистолет Аркус

        Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
        Нещо историята не ми хваща окото.Ако има проблем от боеприпас и раздут патронник,полирането ще е като автомивка за смачкан калник.
        Гледа го с лупа и каза, че имало някакви вдлъбнатинки и гилзата се раздувала по тях и изхвъргача затова я изпускал и ставало засечка.
        Аз нямах никаква представа, че има такива рискове, когато се стреля със стари патрони, но вече се научих. За съжаление по трудния начин...
        Последно редактирано от tzetzo_slavista; 19-09-13, 21:29.
        Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
        Ямаха ХТ 600Е 95г.

        Коментар


        • От: Пистолет Аркус

          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
          Ако не се лъжа - немски патрони за картечен пистолет от Втората световна война.
          Оригинални немски 9 мм патрони 1944 г. Въпреки "компромисите" по съхранението...
          Имахме навремето в ОСО-то един сандък такива, в картонени кутийки по 16 бр....все едно, че вчера бяха излезли от завода.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • От: Пистолет Аркус

            Първоначално публикуван от tzetzo_slavista Преглед на мнение
            Гледа го с лупа и каза, че имало някакви вдлъбнатинки и гилзата се раздувала по тях и изхвъргача затова я изпускал и ставало засечка.
            ...
            Не е зле да пробваш и при друг майстор.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • От: Пистолет Аркус

              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
              Оригинални немски 9 мм патрони 1944 г. Въпреки "компромисите" по съхранeнието.
              Че то тези въобще не бяха съхранявани.Намерих ги на един таван,изсипани в някаква вече изгнила мешка.Всъщност ,затова ме загложди любопитството,дали са още годни,и дали пистолета ще ги яде.Все пак армейско оръжие не трябва да е капризно и да работи и с трофейни патрони.Това ме подтикна да пострелям с тях ,и съм изненадан че военновременни патрони са правени с доста голяма еднаквост.
              Румен Николов

              0888 358 572

              Коментар


              • От: Пистолет Аркус

                В дебелите книжки пише, че патрони, по които има ръжда не трябва да се стрелят...

                Коментар


                • От: Пистолет Аркус

                  Знам,но така или иначе сторил съм го.
                  Все някой трябва да е експериментатор.
                  Румен Николов

                  0888 358 572

                  Коментар


                  • От: Пистолет Аркус

                    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                    Оригинални немски 9 мм патрони 1944 г...
                    Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                    ...щемпела...
                    И по-конкретно: Производство от RWS, Динамит Нобел, Дурлах (днес в Карлсруе).
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                      Че то тези въобще не бяха съхранявани.Намерих ги на един таван,изсипани в някаква вече изгнила мешка.Всъщност ,затова ме загложди любопитството,дали са още годни,и дали пистолета ще ги яде.Все пак армейско оръжие не трябва да е капризно и да работи и с трофейни патрони.Това ме подтикна да пострелям с тях ,и съм изненадан че военновременни патрони са правени с доста голяма еднаквост.
                      Немска му работа
                      Я пробвай български ВДФ 1946 или 1947 г. и седмаци /7.65х17/ 1950 г. Фифти-фифти /или ще гръмне или няма/.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • От: Пистолет Аркус

                        Колеги, някой чувал ли е за SFS системата за ХайПаур и 1911? Имам познат американец който успешно я е инсталирал на 94 и Карийн. Изглежда много добро решение за SA пистолет. По-долу пускам видео на това как работи. Моля ако някй е виждал такова на живо да сподели и каже цена евентуално... Същинската информация почва от 1.40 мин. Забележете как сваля чука без да пипа спусъка и как превежда пистолета в положенеие за стрелба само с предпазителя !
                        http://www.cylinder-slide.com/videos.shtml#SFS
                        42

                        Коментар


                        • От: Пистолет Аркус

                          Интересна система, въпроса е струва ли си. Иновации има много (то не че това е новост де), но дали са удачни?
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • От: Пистолет Аркус

                            Аз лично съм си свикнал да работя със сингъл и тая система на мене лично ми идва излишна .
                            Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                            Че то тези въобще не бяха съхранявани.Намерих ги на един таван,изсипани в някаква вече изгнила мешка.Всъщност ,затова ме загложди любопитството,дали са още годни,и дали пистолета ще ги яде.Все пак армейско оръжие не трябва да е капризно и да работи и с трофейни патрони.Това ме подтикна да пострелям с тях ,и съм изненадан че военновременни патрони са правени с доста голяма еднаквост.
                            То няма и друг начин . Този калибър е основен за Вермахта дневно са изразходвали стотици хиляди такива и съответно някой някъде е трябвало да ги произведе . За недостиг на оръжие и беоеприпаси в немската армия започват да споменават различни източници чак към есента на 1944 година когато съюзническата авиация вече доста сериозно е разрушила промишлеността на Германия а много от заводите на окупираните територии са загубени .
                            Последно редактирано от sek.1; 22-09-13, 04:37.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Пистолет Аркус

                              Първоначално публикуван от tzetzo_slavista Преглед на мнение
                              Гледа го с лупа и каза, че имало някакви вдлъбнатинки и гилзата се раздувала по тях и изхвъргача затова я изпускал и ставало засечка.
                              Аз нямах никаква представа, че има такива рискове, когато се стреля със стари патрони, но вече се научих. За съжаление по трудния начин...
                              Ела да ти полирам патронника. После ще дадеш отзиви ...
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • От: Пистолет Аркус

                                Така, откъде да започна не знам, особено след като изчетох цялата тема. Та, фен съм на оръжията от малък, колекционирам патрони от повече от 10 години, а благодарение на работата ми като експерт-криминалист в МВР това хоби доста пъти ми е било от полза при идентифициране на разни редки боеприпаси. освен с патроните, мога да се похваля и с няколко стари пищова и една Манлихер, която гордо ми стои на камината в къщи. Първия пищов си купих още докато бях курсант през 2001г. и естествено беше Макаров съветско производство. Донесе ми два сребърни медала от полицейски турнири и до ден днешен си го държа и от време на време гърмя с него. Та след него съм сменил доста пистолети, започнах с една Астра 90, от която с кеф се отървах, имах един ФЕГ-лицензен на Браунинг но и него разкарах, минах и през Глог 17, ама нещо не се разбирахме :-). В момента освен другаря Макаров имам Хеклер и Кох Р30L, израелски Джерико и от две седмици Аркус 94 сингъл екшън, който просто не можах да подмина при смешната цена от 150 лева за чисто нов от един пенсиониращ се колега. Както и да е, да споделя малко впечатления, като точност определено надминава Джерико :-), но това отдавам все пак и на по-дългата цев. На тегло е малко по-лек от израелеца, но пък е доста по ръбат, което пък си е от модела и не ме притеснява. За пистолет на такава "смешна" цена просто не очаквам нищо повече. Знаейки за пропуските при производството тази събота в работилницата го разфасовах и му пилнах някои "изпуснати" повърхности, полирах му цялата цев отвън за да блести, както и каналчето за подвеждане на патрона в началото на цевта. Та така, мога да кажа че откакто го имам не нося друго освен него и определено смятам, че не е пистолет за подценяване. Сингъл екшън системата ми е все още малко нетипична, но мисля тези дни да погърмя малко по-сериозно и ще си паснем и с нея. Пищова има и задоволителен ресет на спусъка, което го прави подходящ за бърза стрелба. Покритието на блока е калпаво, но пък си имам малка вана за оксидация на двора и като му дойде време ще го "тунинговам".
                                Бог обича смелите, но води разумните....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X