Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолет Аркус

    Първоначално публикуван от Лунджов Преглед на мнение
    Колеги , ако мога да Ви попитам един въпрос в тази тема , все пак става въпрос за Аркус . Ще вземам пистолет втора ръка и съм се насочил към Аркуса на един колега 94C , но друг ми предлага и ЧЗ 100 , като и двата са запазени , поддържани и малко е стреляно с тях , цената е еднаква да кажем 200 лв. Не разбирам много от пищови и техните характеристики но визуално по ми допада аркуса , по - тесен ми се струва, а ЧЗ 100 ми идва май по - широк. Та почти съм си направил избора , но не съм стрелял с нито един от тях и за това Ви питам за мнение , който има преки наблюдения и е стрелял и с двата . Поздрави !
    Единия е недомислие с което чехите показаха, че могат да правят и калпави оръжия, а другия жалко недодялано копие на вече много остарял като модел пистолет.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • От: Пистолет Аркус

      Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
      Единия е недомислие с което чехите показаха, че могат да правят и калпави оръжия, а другия жалко недодялано копие на вече много остарял като модел пистолет.
      Брех!
      Няма да споря с теб за недодяланото копие но какъв точно ти е проблема с Браунинга?
      42

      Коментар


      • От: Пистолет Аркус

        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
        Единия е недомислие с което чехите показаха, че могат да правят и калпави оръжия, а другия жалко недодялано копие на вече много остарял като модел пистолет.
        Остарял пък още го произвеждат и го продават в цял свят . Все още си е на въоръжение в доста армии които определено не са бедни .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Пистолет Аркус

          Почти всички съвременни пистолети използват системата на Брауник.С какво технологично повече се отличава Глас от Броунинг.

          Коментар


          • От: Пистолет Аркус

            @Лунджов
            Колега, ако си някоя супер тактикууул черно-зелена-сиво-червена барета се ориентирай към Хеклер или Зиг а ако пистолета ти е за само-охрана (или както там е термина) 94С ще ти свърши чудна работа. Ако все пак решиш да направиш завой в друга посока те моля съвсем сериозно, да ме свържеш с човека, който го продава - имам много сериозен интерес към оръжието при обявената цена.
            Поздрави!
            42

            Коментар


            • От: Пистолет Аркус

              Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
              ... вече много остарял като модел пистолет.
              Мнооого остарял. Както и М1911 или М2 ...

              Май модата да се сменят GSM-и като носни кърпички, щото излязъл нов модел, та старият вече не е куул, е налазила и пищовджиите.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Пистолет Аркус

                На времето нашия оръжейник в ОСОто като го питаха за Глок редовния отговор му беше : Най прекия път към пластмасова жена е през пластмасов пищов
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Пистолет Аркус

                  Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                  Брех!
                  Няма да споря с теб за недодяланото копие но какъв точно ти е проблема с Браунинга?
                  То да беше Браунинг нямаше да се обадя.
                  Извинявам се най вече на притежателите на Аркус. Съжалявам, че говоря така за пистолетоподобието. Никога няма да правя повече така. Обещавам! Всичко идва от незнанието и опита ми, но ще се науча ииии.....
                  П.П. Към автора на темата: купи си Аркус. Добре говори за него, че го използват богати армии по света.
                  Последно редактирано от dido uzunov; 29-04-16, 19:07.
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • От: Избор на КНО за самоотбрана

                    Четеш ме криво. Както и да е

                    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
                    42

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      Почти всички съвременни пистолети използват системата на Брауник.С какво технологично повече се отличава Глас от Броунинг.
                      За системата Броунинг не говоря там нещата са ясни. Става дума за Аркус, който технологично се различава значително от Броунинг от 1935.
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • От: Пистолет Аркус

                        Ти явно не си виждал скоро Брауниг-нр-35.Къде ги видя тези толкова различия.

                        Коментар


                        • От: Пистолет Аркус

                          Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                          За системата Броунинг не говоря там нещата са ясни. Става дума за Аркус, който технологично се различава значително от Броунинг от 1935.
                          В грешка си.
                          В технологично отношение разликата м/у Аркус 94 и Б1935 е в това, че Браунинга от този период е с вътрешен изхвъргач. Ако това за теб е значително, тогава ок. Нека не забравяме, че Аркуса по-скоро е "копие" на Hi Power от 1962-ра, когато е въведен външния изхвъргач. Ако вземем за референтен този пистолет, то той е идентичен в технологично отношение с Аркуса. При по-новите (след 1982г) разликата там е че при Аркус 94 няма блокировка на бойната игла за разлика от Браунинг МК2 за повечето пазари.
                          Повече разлики има между Браунинга и 98-цата на Аркус, като там те са основно в УСМ.
                          Последно редактирано от slaf4u; 29-04-16, 20:55. Причина: допълнение и уточнение
                          42

                          Коментар


                          • От: Пистолет Аркус

                            Първоначално публикуван от Лунджов Преглед на мнение
                            Колеги , ако мога да Ви попитам един въпрос в тази тема , все пак става въпрос за Аркус . Ще вземам пистолет втора ръка и съм се насочил към Аркуса на един колега 94C , но друг ми предлага и ЧЗ 100 , като и двата са запазени , поддържани и малко е стреляно с тях , цената е еднаква да кажем 200 лв. Не разбирам много от пищови и техните характеристики но визуално по ми допада аркуса , по - тесен ми се струва, а ЧЗ 100 ми идва май по - широк. Та почти съм си направил избора , но не съм стрелял с нито един от тях и за това Ви питам за мнение , който има преки наблюдения и е стрелял и с двата . Поздрави !
                            Вземай Аркус-а slaf4u каза, че е най убавия и е уникален.......и са само по 200лв.
                            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                            Коментар


                            • От: Пистолет Аркус

                              Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                              Вземай Аркус-а slaf4u каза, че е най убавия и е уникален.......и са само по 200лв.
                              Не защото на Славчу му харесва..., просто пистолета е хуваб, това е истината, а ако на теб не ти хареава-в магазина други-бол...!

                              Коментар


                              • От: Пистолет Аркус

                                Избора на оръжие е строго индивидуален . На един му харесват новите пластмаси на друг стоманените доказали се във времето класики .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X