Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолет Аркус

    Като машинен инженер трябва да търсиш и постигаш усъвършенстване и оптимизация, понеже именно инженерите движите света напред. Нямам предвид Аркус-а в случая, а говоря примерно.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • От: Пистолет Аркус

      копирам си писанията от друг форум...

      Скуката е голяма гад!
      Поради липса на друга работа, реших че е време да направя "нещо" по пищола. Спрях се на така нареченото Slow Rust Bluing. Не знам как може да се преведе на български, но най-логично за мен звучи "Поетапна оксидация чрез ръждясване "


      По-долу са стъпките на процеса или поне тези, които аз направих.


      1.Първоначално разчепкване на старата оксидация със шкурка 800, след това основно обезмасляване в сапунена вода.





      2. След обезмасляването, желязото покисна 2 часа в ръждо-преобразувател



      След това, изтърках останките от старата оксидация с месинова четка. Оксидацията падна изключително лесно. След премахване на оксидацията, измих частите с топла вода и след това веднага изсуших със сешоар за да не се появи потъмняване и ръжда. Нямаше нужда от допълнително полиране на повърхностите.









      3. Последва истинското обезмасляване с ацетон. Разбира се работи се само с ръкавици т.к. мазнината от кожата прецаква всичко.





      4. Следващата стъпка е нанасяне на слой оръжейна оксидация. Използвах "Ивайло" на Трохаров (лека му пръст)


      5. След нанасянето на студената оксидация, частите веднага се поставят на парна баня. Използвах кофа пълна на 1/4 с вряла вода. Овесих частите над водата и покрих с леген. Процедурата трае около 40-50 мин. , като на всеки 20 мин. водата се подменя с нова за да има пара. Докато водата се подменя, частите се изкарват за да може натрупания конденз да изсъхне върху повърхностите и да образува хубав червен слой ръжда.





      След парната баня частите се варят 5 мин. в дестилирана вода с цел да се пресече проникването на ръждата в дълбочина. На снимката се вижда хубавата червена ръждица преди да започне варенето. След варенето частите излизат черни.





      След варенето:





      6. След изваждането на частите от врящата вода, те трябва да изсъхнат идеално. Това не е проблем т.к. метала се нагрява при варенето и след изваждането им водата се изпарява бързо. След като изъсхнат, частите се изстъргват с мека месингова четка. Търка се внимателно за да се събори само излишно наслоената ръжда. на повърхността на метала остава основния слой оксидация. Процедурата от точки 4,5 и 6 се повтаря колкото пъти е необходимо за да се получи достатъчно тъмен слой.


      след изтъркване #2



      след изтъркване #3





      7. След последното изтъркване е хубаво чарколяка да се накисне в маслена баня но поради липса на такива количества го минах само с яко напоен с нанопротех парцал. След около час го забърсах и смазах с нормалната смазка, която ползвам (Gunzilla).


      Резултата е оксидация с черно-синкав отенък. За мен това е правилната оксидация за този пистолет. Предната беше ок, но тази ми харева повече. Отделно от това, вече имах възможността да се убедя, че като здравина (странно понятие за оксидация) тази е по-добре. Явно натрупването на няколко по-тънки слоя е по-правилния подход. Покритието е равно, няма по-тъмни/светли петна. Ако имах време, търпение и желание за още няколко цикъла вероятно резултата щеше да е по-тъмна към черна оксидация.
      Резултата, който виждате е след 4 цикъла на оксидация, парна баня, варене и търкане. Отне ми около 8 часа с приготовленията.
      Два са основните моменти за които трябва да се внимава - жена ви да не ви види, че вземате сешоара и след това тенджерата в която ще варите желязото.











      42

      Коментар


      • От: Пистолет Аркус

        От толко "тунинзи" нема да остане пищол накрая.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Пистолет Аркус

          Най хубавия ГарГУс ........мен ме кефи колко тЮнинг сътвори на тоя пищов!Каква любов!
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • От: Пистолет Аркус

            Много добре изглежда.Поздравления за майсторлъка!Аз нямам търпение за подобни дейности.

            Коментар


            • От: Пистолет Аркус

              Поздравления за мерака и усилията! Пищова е станал наистина много добре.
              Не ми стана ясно, обаче как варенето в дестилирана или каквато и да е друга вода спира проникването на ръждата в дълбочина. Ако беше алуминий ясно, ама за стоманата ми се струва, че нещо в процеса се пропуска. Ако има някой химик да обясни. Гледам, че един се подвизава от известно време тука. ;-)
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • От: Пистолет Аркус

                Да ти кажа честно и на мен не ми е ясно "как и защо" но е факт, че след варенето ръждицата придобива силно черен цвят. Така го пише навсякъде където е описан процеса за домашно изпълнение и аз...слушам...какво да правя
                42

                Коментар


                • От: Пистолет Аркус

                  Явно някой химичен процес оцветява ръждата, ама едва ли я неутрализира в дълбочина. Алуминия прави плътен окисен слой и корозията в дълбочина спира. Това обаче не важи за стоманата. Парьозния слой на ръждата не е толкова плътен. Затова си разсъждавам и някой трябва да го обясни научно как се получава с варенето. Ако въобще се получава де.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • От: Пистолет Аркус

                    Варенето премахва остатъците от химикали и киселини, а последващото намазване на оксидацията със смазка която прониква в създадения порьозен слой, създава слой предпазващ от по нататъшно окисляване в дълбочина - ръждясване. Иначе сама по себе си оксидация без смазка не предпазва от ръждясване!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      Здравейте, искам да ви питам относно адаптера, който монтирате за преминаване към 22 калибър патрони.
                      Различен ли е за Аркус 94 и 94C и съответно 98DA и 98DAC заради различните размери и модели или е универсален?
                      И по конкретно може ли да се монтира такъв на 94C - компакт?

                      Коментар


                      • От: Пистолет Аркус

                        Не, не може. Проблема е в това, че адаптера няма "кобилица" предаваща движението на спусъка към запъвача т.е. няма как да се произведе изстрел с него. Предвиден е само за ДА модели - 98 и 98 ДАК, при които целия УСМ е в блока.
                        42

                        Коментар


                        • От: Пистолет Аркус

                          Колеги , ако мога да Ви попитам един въпрос в тази тема , все пак става въпрос за Аркус . Ще вземам пистолет втора ръка и съм се насочил към Аркуса на един колега 94C , но друг ми предлага и ЧЗ 100 , като и двата са запазени , поддържани и малко е стреляно с тях , цената е еднаква да кажем 200 лв. Не разбирам много от пищови и техните характеристики но визуално по ми допада аркуса , по - тесен ми се струва, а ЧЗ 100 ми идва май по - широк. Та почти съм си направил избора , но не съм стрелял с нито един от тях и за това Ви питам за мнение , който има преки наблюдения и е стрелял и с двата . Поздрави !

                          Коментар


                          • От: Пистолет Аркус

                            Първоначално публикуван от Лунджов Преглед на мнение
                            Колеги , ако мога да Ви попитам един въпрос в тази тема , все пак става въпрос за Аркус . Ще вземам пистолет втора ръка и съм се насочил към Аркуса на един колега 94C , но друг ми предлага и ЧЗ 100 , като и двата са запазени , поддържани и малко е стреляно с тях , цената е еднаква да кажем 200 лв. Не разбирам много от пищови и техните характеристики но визуално по ми допада аркуса , по - тесен ми се струва, а ЧЗ 100 ми идва май по - широк. Та почти съм си направил избора , но не съм стрелял с нито един от тях и за това Ви питам за мнение , който има преки наблюдения и е стрелял и с двата . Поздрави !
                            ЧЗ-та е по-съвременен, по-лек и с по-голям ресурс. Аз съм привърженик на железните пистолети но Аркуса (без да съм имал такъв) ми се вижда недоправен и не му се доверявам да ме пази и кефи!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Избор на КНО за самоотбрана

                              В никакъв случай ЧЗ 100, нищо общо с ЧЗ като философия - информация бол в нета. Аркус 94с търсих почти година...
                              Казвам го не от гледна точка на собственик на 94 а чисто прагматично - компактен и тънък стоманен пистолет изработен по доказана схема.

                              Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
                              Последно редактирано от slaf4u; 28-04-16, 14:23.
                              42

                              Коментар


                              • От: Пистолет Аркус

                                Ето ти две мнения и от полицейския форум с които приключи темата. Изводите си прави сам.

                                .да затвориш очи и запушиш уши за евтини изгодни предложения и да бягаш надалеч от това недоразумение наречено ЧЗ100!!! Имам ЧЗ 75 ,но той е класика и няма нищо общо с пластмасовия боклук с отвратителен спусък DAO-демек дабъл екшън онли !Нещо като револвер със скрито петле !За качеството на полимера -не ми се говори -прилича на воден пистолет направен от две слепени половинки от дете в час по трудово!

                                Това е най-калпавия модел на ЧЗ.Колегата горе ти е описал подробностите.Опитали са се с този модел да направят крачка към новите полимерни тенденции,но излезе лош опит.ЧЗ 110 е същата изгъзица,само дето спусъка работи и на сингъл екшън.Най-сполучливия им полимер е ЧЗ 75 Дюти-демек ,,служебен,, но незнам дали има внос на такива в БГ.Има още една изгъзица-ЧЗ Фантом.Абе въобще ако ще е ЧЗ да е метално,полимерите са си за Глок.


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X