Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сталин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сталин?

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Моето лично мнение
    Хареса ми поста ....

    Мисля си пак хипотетично, ако Хитлер не бе нападнал Русия(имат договор за ненападение) , а се беше поизтощил и спрял, Сталин би ли го нападнал(знае се че не се е готвил за война).....т.е. той има ли мотив.
    Ще попитам и друго:- Ако Хитлер имаше потенциала на Русия ,би ли нападнал и би ли успял ?
    Моите отговори са 1не,2да т.е Хитлер и Сталин са доста различни.Може и да греша ,но не знак къде.....

    А САЩ....тия поне са ясни и предвидими...
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

    Коментар


    • От: Сталин?

      Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
      Ще попитам и друго:- Ако Хитлер имаше потенциала на Русия ,би ли нападнал и би ли успял ?
      Ако ще се заиграваме, на Хитлер не му трябва потенциала на Русия. Достатъчно е да слуша какво му говори Гудериан, да не хаби сили за Киев, Югославия и прочее глупотевини. Стратегията Светкавична война печели само когато кампанията е светкавична, ако ми позволите този каламбур.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Сталин?

        Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
        Хареса ми поста ....

        Мисля си пак хипотетично, ако Хитлер не бе нападнал Русия(имат договор за ненападение) , а се беше поизтощил и спрял, Сталин би ли го нападнал(знае се че не се е готвил за война).....т.е. той има ли мотив.
        Ще попитам и друго:- Ако Хитлер имаше потенциала на Русия ,би ли нападнал и би ли успял ?
        Моите отговори са 1не,2да т.е Хитлер и Сталин са доста различни.Може и да греша ,но не знак къде.....

        А САЩ....тия поне са ясни и предвидими...
        Можели са да си делнат света...Поне Евразия и Африка.Но и двамата са били прекалено амбициозни...
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • От: Сталин?

          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
          Това е във вашите глави..

          В главите на обикновенният руснак има съвсем друга картина, няма как да ви я обясня, но по онези земи се уважава само някой, който е готов да избие поголовно населението...

          Това са наследници на най-войствените племена на шведите и няма как да се изкара от гена силата на северната агресия!
          Варяги кво да правят....
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • От: Сталин?

            Не може да се установи в Новгород и да създаде Киевская Рус едновременно погледни картата.....Киевска Рус и северните градове държави са различни светове..
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • От: Сталин?

              Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...321#post448321 - да не се повтаряме.

              Култът към жестокия тиранин е характерен за примитивните общества. Неслучайно българинът Иван Страшний (да не превеждам буквално, че ще стане като с Красивия площад) е един от най-известните им царе...
              Я, защо е българин? Явно нещо ми се губи.


              ПП Или визираш майчината му линия - рода Бранкови?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Сталин?

                Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                Хареса ми поста ....

                Мисля си пак хипотетично, ако Хитлер не бе нападнал Русия(имат договор за ненападение) , а се беше поизтощил и спрял, Сталин би ли го нападнал(знае се че не се е готвил за война).....т.е. той има ли мотив.
                Ще попитам и друго:- Ако Хитлер имаше потенциала на Русия ,би ли нападнал и би ли успял ?
                Моите отговори са 1не,2да т.е Хитлер и Сталин са доста различни.Може и да греша ,но не знак къде.....

                А САЩ....тия поне са ясни и предвидими...
                Малко съм объркан, или може би не разбирам написаното.
                Значи, те договора за ненападение са си го имали в действителност, също така в действителност и още преди да го имат са си сътрудничели всячески и всестранно /по други разни междудържавни договорености/. Т. е. това нищо не променя в заданието, както погоре писах: ...Поради себичността на лидерите и тоталната структуроопределяща агресия заложена в държавнообразувателните им идеологии/религии, те неминуемо ще стигнат до директен, двустранен конфликт.
                Какво значи това: "...Знае се, че не се е готвил за война..." по отношение на Русия??? Ми те за нищо друго, никога /и до днес/ - всъщност - не са се готвили!!!... Друг е въпросът - доколко напрактика са се "сготвили"...
                Също така - Какво значи: "Ако Хитлер е имал потенциала на Русия"? - Да, потенциалите на тези две страни са били различни, но превеса е бил еднозначно, определено и категорично - в полза на Германия...
                Баланса в световен мащаб е бил в полза на противогерманската коалиция и резултата е известен.
                Та в този смисъл смятам, че каквото и да е общопропагандираното и всячески насаждано отношение към Хитлер, като към някакъв малоумен психопат, то ако управляваната от него Германия, притежаваше само потенциала присъщ на Русия: Отговора е: Не - не би нападнал. Въпросът: "Би ли успял?" - вече става по-интересен. В такава ситуация, Германия /и Ко/, би била в позицията на по-слабия, съответно, въпросните САЩ, щяха да се включат на тяхна страна...
                Съответно значи: -"Да, би успял..." е отговорът.

                А САЩ са ясни и предвидими - наистина - и няма друг начин, след като действат прагматично и сухо логично...
                Последно редактирано от davc; 03-07-10, 00:10.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Сталин?

                  Доставките на стратегически суровини от Русия за Германия са продължавали до последния момент,така че на практика Хитлер е разполагал с ресурсите на Русия и без да я напада...
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • От: Сталин?

                    Не съм съгласен за потенциалите, защото по природни ресурси Русия доста превъзхожда Германия.За жива сила да не говорим.Т.е. с необходимата технология и организация от там не би ли могла да тръгне доста по-мощна армия отколкото от Германия?
                    Сталин не е предвиждал нападение срещу Русия и не е произвеждал оръжия(в повече) за да воюва.Нападението го е изненадало без достатъчно танкове , муниции и т.н.Това е от историята! Това значи, че не се е готвил за война!!! Или четем различна история?

                    "Поради себичността на лидерите и тоталната структуроопределяща агресия заложена в държавнообразувателните им идеологии/религии, те неминуемо ще стигнат до директен, двустранен конфликт."
                    С това също не съм съгласен, че в идеологията на Сталин (да я наречем),както и в религията на Русия(славянството) е заложено нападението и агресията.
                    От другата страна(Германия) по съм склонен да се съглася, че е така, но допускам възможността Хитлер да е съзрял нещо и е дръзнал "да спасява света"......Не могат да се отрекат лидерските качества и на двамата.Не може ли да се допусне,че става дума за пътя към ада и добрите намерения........ Заклеймяването им е най-лесното ,но и доста полезно за нечии интереси.....Странно, но като че ли историята не съди толкова строго тези, които пуснаха атомни бомби и избиха сума ти народ и нанесоха непоправими щети за векове.И това при свършена война (ясен изход).Не са ли тъкмо тези агресорите ?!?
                    Смятате ли, че Сталин спря до Германия само защото се бе изтощил ?

                    Колега написа, че някой ги бил противопоставил Хитлер и Сталин целенасочено-е кой е той?Това го разбирам някой да мотивира Хитлер да нападне-сещам се само за един имащ този интерес.......но тогава става още по-страшно.......а Хитлер и Сталин бледнеят.....

                    ПП Пак някой да не ме разбере грешно-не съм им 'фен',проста задавам своите въпросчета и ........
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • От: Сталин?

                      Принципно Русия разполага с много повече природни ресурси от Германия - това е факт. Но в момента ние говорим за 30-те 40-те години на двайсти век, по това време, голяма част от тези ресурси не са разработени, а за друга част, никой дори и не подозира все още. Към момента на нападението над Русия, Германия освен със собствените си /впрочем, съвсем не малки/ ресурси, разполага и със нефта на Румъния /производител от световен мегамащаб за времето си/, стоманата на Швеция и Елзас и Лотарингия, въглищата на Полша. За изхранването си разполага със селскостопанския потенциал на България и Франция /Италия и Испания тогава са били "гола вода" по въпроса, но и на тях е разчитал/.
                      Това по въпроса за природните ресурси - спокойно може да се заключи, че са равностойни /та да не се окаже и че германските са повече/...
                      Стигаме до момента със ресурсите от кадри - научни, инженерни и квалифицирани работници, промишлен потенциал, производствени традиции, инфраструктура и т. н. и т. н. Е, тук вече няма какво да раздуваме, просто няма място за сравнение.
                      Тази история - за Добрият чичко Сталин, който мирно строял най-прогресивното общество, народът тънел в благата на труда си и щастливо в частушки и казачок прекарвал дните си, когато изведнъж вероломният изверг жестоко ги изненадал в гръб и аз съм я учил според школските учебници написани по едни други, източно от нас разположени земи... Само дето не предполагах, че някой, в пълно съзнание, днес, ще ми припомни тези небивалици!!!
                      Относно "Идеологията/религия", явно изобщо не сме се разбрали - става въпрос за марксизма, леко модифициран и на двете места. На едното - с вижданията на Ленин, на другото - обогатен с национализъм. И в двата случая обаче си важел стремежа към крайната цел - окончателна победа в планетарен мащаб.
                      Сталин спря до Германия защото пред него седяха тези със големите страшни фоерверки, затова и историята не съди създателите им толкова строго /даже май не ги и съди/
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Сталин?

                        "Тази история - за Добрият чичко Сталин, който мирно строял най-прогресивното общество, народът тънел в благата на труда си и щастливо в частушки и казачок прекарвал дните си, когато изведнъж вероломният изверг жестоко ги изненадал в гръб и аз съм я учил според школските учебници написани по едни други, източно от нас разположени земи... Само дето не предполагах, че някой, в пълно съзнание, днес, ще ми припомни тези небивалици!!!"
                        Доста епитети,същина няма .Комуникация 'Нула'....

                        Стигнахме до марксизма-отлична идеология бих казал, но .......утопична, с оглед реалностите днес.Капитализмът....и той започва да се изчерпва(Световната банка,заеми,печатане на пари без покритие и тн...). Логичния въпрос е какво следва....

                        Е и аз се изчерпах . Хайде със здраве....
                        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                        Коментар


                        • От: Сталин?

                          ""Историята е "различна" погледната под различен ъгъл–сам го каза.Можеш ли да кажеш със сигурност дали е истина?!"
                          (Срещнах този въпрос на едно место и бих желал да му отговоря тук, понеже не знам автора му. Другия път пиши на Лично )
                          НЕ , разбира се!Но нали за това е дискусията-да се опитаме да погледнем нещата различно, да открием нещо ново (за себе си дори).А с тези дето "знаят всичко" , даже не ми се говори(пише),камо ли да ми се спори.
                          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                          Коментар


                          • От: Сталин?

                            Йо̀сиф Джугашвѝли е с репутация "извън скалата" - някои източници твърдят, че за 6 месеца,поради него стратегия, са ликвидирани около 7 000 000 украинци, а общият резултат от тотализмът му, според една от версиите е, че в резултат на глад и репресии, в периода 1926 и 1939 са умрели между 7 и 13 милиона души.
                            Последно редактирано от trapper; 03-07-10, 16:03.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • От: Сталин?

                              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                              Йо̀сиф Джугашвѝли е с репутация "извън скалата" - някои източници твърдят, че за 6 месеца,поради него стратегия, са ликвидирани около 7 000 000 украинци, а общият резултат от тотализмът му, според една от версиите е, че в резултат на глад и репресии, в периода 1926 и 1939 са умрели между 7 и 13 милиона души.
                              Не отваряй темата, че още се спори дали това да избиеш 10 милиона украинци за една година е геноцид или просто грешка в плана за петилетката...
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X