Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сталин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Сталин?

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    Да, изпитвам огромно уважение към Йосиф Виссарионович. Защо - дълга тема. И да, ако бях един от милионите в ГУЛАГ, едва ли бих го уважавал толкова. Но не съм. И си имам своите причини да мисля, че е бил велика личност.
    Защо? Има директно противоречие в 2 последователни изречения. 2-30 милиона, повечето напълно невинни. Поне бегло представяш ли си го? 3-4 Българии, с все малцинства, утрепани по макс. унизителен и жесток начин. За нищо. Това буди дълбоко уважение?
    Последно редактирано от Rabin; 26-06-10, 15:03.

    Коментар


    • #32
      От: Сталин?

      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
      Защо?
      Не ми се иска да превръщам темата в "Левски - ЦСКА". Затова накратко:

      1. Огромна, направо чудовищна воля
      2. Ненадминат апаратчик и майстор на задкулисните политически игри
      3. На практика съвършенният мениджър - знае как да подбира изпълнители за всяка конкретна задача и знае как да ги мотивира да дадат резултат - на всяка цена ! И да не се налага да проверява, защото знае че това което е поискал, ще бъде свършено.
      4. Страхотна работоспособност и умение да вникне във всеки проблем не в детайли и не прекалено повърхностно, а именно да нивото до което е небходимо да вниква един ръководител за да вземе информирано решение - детайлите са задача на подчинените
      5. Умение в рамките на минути да превключва от задълбочен анализ на една тема, в коренно различна такава
      6. Умението да пази огромно количество факти в главата си, и да ги използва при нужда.

      И много други. На мен дори и само т. 1 ми стига за да смятам че е велика личност. Останалото е гарнитурата.

      ИМХО, много от акционерите в компаниите от Форчън 500, биха продали единият си бъбрек за да могат да си наемат човек с неговите качества за СЕО. И биха смятали това за невероятно изгодна сделка.

      П.С. Един виц от 30-те години. Кой е най - великият алхимик на всички времена ? Другарят Сталин естествено ! Защото за 5 минути може да направи от всяко л*йно ръководен кадър, и от всеки ръководен кадър - л*йно.
      Последно редактирано от windwarrior; 26-06-10, 15:12.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #33
        От: Сталин?

        90 % от хората в този форум биха довели СССР до победа с ресурсите му зад гърба си. Просто Сталин е бил в правилното време на правилното място. Не заслужава боготворене.
        ИМХО, много от акционерите в компаниите от Форчън 500, биха продали единият си бъбрек за да могат да си наемат човек с неговите качества за СЕО. И биха смятали това за невероятно изгодна сделка.
        Да, ще вдига акции с поредния разстрел и пандиз. Вярваш ли? Ний тука за правата на мечки и кучета се лЮтим, пък то сме чакали новия Сталин. Може и да си прав.

        Коментар


        • #34
          От: Сталин?

          Къде видя да споменавам победата във Втората световна ?

          П.С. Аз явно съм от останалите 10%, щото не съм сигурен даже дали и пехотно отделение ще мога да командвам успешно. Камо ли групи армии и фронтове.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #35
            От: Сталин?

            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
            90 % от хората в този форум биха довели СССР до победа с ресурсите му зад гърба си. Просто Сталин е бил в правилното време на правилното място. Не заслужава боготворене.

            Да, ще вдига акции с поредния разстрел и пандиз. Вярваш ли? Ний тука за правата на мечки и кучета се лЮтим, пък то сме чакали новия Сталин. Може и да си прав.
            Твърде интересно твърдение, да им пратим някой да ги оправи, че като гледам те от 300 милиона не могат да си намерят вече доста време.
            Да сте чували за народопсихология. Руснака може да го оправи само Петър Велики или Сталин, иначе безкрайно пиянство и безделничене, независимо от ресурсите или благодаря им.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #36
              От: Сталин?

              Има едно нещо, което мен лично винаги ми е било непонятно. Т. нар. култ към личността. Мазохистично влечение някой да прилага към теб репресии, зверства и чисто физическо изличаване от лицето на Земята. Всичко най-гадно, което може да ти роди фантазията да се изсипе върху ти и семейството ти. Без грам вина, ей тъй, рандом. В днешни дни не виждам такава опасност от такъв "човек", но ако се появи ще има едно стабилно множество от поддръжници.
              Помързя ме да потърся къде в книгата беше написано, че лелеяният от някои хора болен мозък е пандизил и много близък член от семейството си, дали не беше дъщеря. Дори "изконно зло" както се изрази един колега не му отива, че звучи леко симпатично, гот. Няма точен епитет за тоя, не и с една дума.
              Откровено не разбирам как така "ако бях изпратен в каторга за нищо - вероятно нямаше да харесвам Сталин, ама понеже не съм - той е велик!" Вероятно щеше да го боготвориш от Сибир, бидейки жертва на "анонимка"? Анонимка, целяща някой да ти вземе квартирата, примерно.
              Мнозинството, видели на живо и изпитали абсолютно безсмислените извергщини биха предпочели да живеят "в сегашна изпаднала Русия". Поддържат го поколението, нямали "щастието" да го видят на живо, или поне да прочетат. Колко хора спечелиха от режима на Сталин, след като и той самият се е самоубил?
              Ако смятате, че е фантастика, ще ви разбера...
              Последно редактирано от Rabin; 26-06-10, 16:51.

              Коментар


              • #37
                От: Сталин?

                Под въздействието на последният ти пост изцяло си промених мнението, и вече смятам Сталин за изверг и морален урод. Имаме ли единомислие вече ?
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #38
                  От: Сталин?

                  Иронията настрана, прочете ли поне малко какво е било по негово време?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Сталин?

                    Чел съм, без да искам да те засегна - вероятно доста повече от това което ти си прочел. Препрочитам Радзински и в момента. Това какво отношение има към обсъжданата тема ?
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Сталин?

                      Няма отношение. Омир е казал, че глупаците проумяват нещата едва след като се случат. Аз съм по-зле, не проумявам, вече писах.
                      Интересен факт от филма "Последний миф" - към '39-та година Сталин е държал в главата си около 30 000 имена - на практика целия висш военен, партиен и икономически апарат (само не ме питай как са го сметнали това - и аз не знам)
                      п.с. 30 000 души бил помнел... вероятно е пропаганда от Сталиново време, това си е телефонен указател наизуст. Вероятно е можел да изяде един вагон с кюфтета наведнъж! Айде, без гарнитура да е!
                      Последно редактирано от Rabin; 26-06-10, 18:42.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Сталин?

                        Темата е капан мисля , че и руснаците още няколко века ще ги тресе шизофрения по отношение личността на Сталин..докато не излезе чиста и свята статистика с дати, имена и брой...
                        Всъшност капанът идва оттам , дали руският народ можеше да построи съвременна държава за няколко години без да се превърне в концлагер на два континента. И без да бъдат разстреляни милиони. надали..

                        Коментар


                        • #42
                          От: Сталин?

                          Volk все такива ги измисля, капани, после ни гледа сеира! Казвам го най-добронамерено.
                          Има една не много голяма държава. Изкупува качествените мозъци. Цял свят се натиска за зелена карта натам, плюейки и критикувайки ги. Нямат площта и природните богатства на Русия. Хитро извлича полза от другите две империи. Вероятно добър живот се постига не с лагери и цензура. Представих си Сталин - CEO на съвременна корпорация, още ме напушва на смях!
                          Всяко нещо си има и тъмната страна. Но, както каза Мишоци - милиони руски хора дават мило и драго да избягат от бившия лагер, простиращ се на 1/5 от сушата на планетата. По Сталиново време дори е било немислимо една обикновена екскурзия в белите държави. Затвор!
                          Насила не става.
                          Паметта на десетките милиони каторжници изисква поне познаване на фактите.
                          Последно редактирано от Ясен; 27-06-10, 22:26. Причина: по-уместен език

                          Коментар


                          • #43
                            От: Сталин?

                            Един съвет - престанете да използвате думата "блядове", за руснаци.

                            Отделно: миллионите все още мислят, че живеят в най-великата държава на света.... Е верно, Чайна и Хиндустан ги превъсхождат по бройка на населението, ама нищо особено, японците правят Ниссани и Тойоти, па те си имат УАЗ-ове, пиндостаците са измислили Джиип и Хаммер, ама па те за нищо не стават, щото се чупят.... И само много малък процент от милионите искат да напуснат ИМПЕРИЯТА, или пък имат подобна възможност.....
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • #44
                              От: Сталин?

                              Моля да бъда извинен, беше цитат без лоши чувства! Сами си имат паразит на речта, като нашето "майна" и "да-ге". Към руския народ изпитвам единствено признателност, че с хиляди са си оставили костите в България. Моля изтрийте последните ми 2 поста.
                              Последно редактирано от Rabin; 26-06-10, 20:17.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Сталин?

                                Като ще почиташ паметта на каторжниците, май не е много редно да ги наричаш блядове ? Това между другото.

                                За останалото - казах ти още преди няколко поста - нека просто да приемем че си прав, и да приключим дискусията.
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X