Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сталин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Сталин?

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    Твърде интересно твърдение, да им пратим някой да ги оправи, че като гледам те от 300 милиона не могат да си намерят вече доста време.
    Да сте чували за народопсихология. Руснака може да го оправи само Петър Велики или Сталин, иначе безкрайно пиянство и безделничене, независимо от ресурсите или благодаря им.
    Естествено. Още ли има слепци и човеколюбци, които упорито неискат да признаят една простичка истина, а именно, че огромна държава се управлява само с диктатура. Нали се кефите, когато в САЩ полицая гръмва с кеф престъпника, просто защото оня му се е изрепчил? Кефите се, нали? И аз се кефя. Само дето още не съм чул някой обожаващ ''демокрацията'' да каже ''Ауууу, горкото латино /негро/, как му теглиха куршума!'' Ама всички ревете до полуда, когато в Москва ОМОН вкарва в правия път развилнели се банди, или кавказки групи. Щото по навик от 1990 година обичате да хапете руснаците и да ги кълнете, да ги обвинявате за всичкото ЗЛО на Земята, а в същото време /странно защо/ забравяте, че цели 50 години същите тези хора ни даваха самолети, петрол и спокойствие срещу цигари, зеленчуци, консерви и евтини почивки по Черноморието. Забравяте, че благодарение на СССР България имаше свръхмощна икономика и чудовищна армия. Забравяте, че по това време ние, българите, живеехме като богове, живеехме безплатно и спокойно, радвахме се и се обичахме. Забравяте, че бензина беше стотинки, а почивка на морето 100-150 лева. Забравяте, че след 3-4 годишна работа в Коми АССР наш'те си купуваха апартаменти и нови Лади от Кореком. А сега да видим дали работещите /гладуващи/ в Испания го могат това?
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • #47
      От: Сталин?

      Да приключим, ама...
      Толкова много въпроси има.
      Единият е, дали благодарение на него руснаците спечелиха войната, или благодарение на генералите му, народа и неизчерпаемите ресурси на огромната страна?
      Но си задавам и още един много по-важен въпрос. Дали благодарение на него и немуподобните в Китай и още някои държави, социалистиеската и комунистическата идеи не се изопачиха и компрометираха като по този начин се превърнаха в плашило за целия свят?
      Знае се каква огромна популярност са имали тези идеи в началото на миналия век, та почти до 70-80те. Колко силен е бил интернационала, не е имало страна без компартия. И в един момент идва Видов ден и на яве излиза истината. И като добавим и икономическия крах на системата, който може би е заложен също някъде през онези години?
      Дали е могло да бъде и друго? Или времената са били такива? И Троцки ли да речем, би се превърнал в сатрап?

      Коментар


      • #48
        От: Сталин?

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Като ще почиташ паметта на каторжниците, май не е много редно да ги наричаш блядове ? Това между другото.

        За останалото - казах ти още преди няколко поста - нека просто да приемем че си прав, и да приключим дискусията.
        Колега, като цяло съм съгласен с теб, но недей да мислиш, че всички каторжници са чак толкова невинни и окаяни. Идея имаш ли какви изроди е имало и има там? В никакъв случай не оправдавам изселването на цели народи, но има и нещо друго - тук от чеченците го научих, казва се масово предателство. Нали знаеш, че милиони са подкрепяли Хитлер с едничката надежда, че влизайки в СССР ще им даде така бленуваната свобода и ще си отдъхнат от чудовището Сталин. Народите в Кавказ и Прибалтика, те най-много бой са отнесли. А украинците се спасяват от изселване просто, защото са били много и физически не е възможна такава гимнастика, иначе .........
        Последно редактирано от мишоци; 26-06-10, 21:12. Причина: правопис
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • #49
          От: Сталин?

          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
          Естествено. Още ли има слепци и човеколюбци, които упорито неискат да признаят една простичка истина, а именно, че огромна държава се управлява само с диктатура. Нали се кефите, когато в САЩ полицая гръмва с кеф престъпника, просто защото оня му се е изрепчил? Кефите се, нали? И аз се кефя. Само дето още не съм чул някой обожаващ ''демокрацията'' да каже ''Ауууу, горкото латино /негро/, как му теглиха куршума!'' Ама всички ревете до полуда, когато в Москва ОМОН вкарва в правия път развилнели се банди, или кавказки групи. Щото по навик от 1990 година обичате да хапете руснаците и да ги кълнете, да ги обвинявате за всичкото ЗЛО на Земята, а в същото време /странно защо/ забравяте, че цели 50 години същите тези хора ни даваха самолети, петрол и спокойствие срещу цигари, зеленчуци, консерви и евтини почивки по Черноморието. Забравяте, че благодарение на СССР България имаше свръхмощна икономика и чудовищна армия. Забравяте, че по това време ние, българите, живеехме като богове, живеехме безплатно и спокойно, радвахме се и се обичахме. Забравяте, че бензина беше стотинки, а почивка на морето 100-150 лева. Забравяте, че след 3-4 годишна работа в Коми АССР наш'те си купуваха апартаменти и нови Лади от Кореком. А сега да видим дали работещите /гладуващи/ в Испания го могат това?
          Интересно чувство за хумор.
          LZ1AIV

          Коментар


          • #50
            От: Сталин?

            Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
            Интересно чувство за хумор.
            Ами разкажи ти нещо по-интересно . Напомням, че това е форум, а не чат. Ако ти е скучно ................. Неслучайно обичам да казвам - ако нямаш какво да кажеш, по-добре нищо не казвай, щот' се излагаш.
            Последно редактирано от мишоци; 26-06-10, 21:29. Причина: допълнение
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • #51
              От: Сталин?

              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
              Естествено. Още ли има слепци и човеколюбци, които упорито неискат да признаят една простичка истина, а именно, че огромна държава се управлява само с диктатура. ...
              Дали не бъркаш борбата с престъпността с диктатурата?
              И пак, Сталин е избивал напълно невинни. Най-показателен ми беше случая: отива една жена да пита какво да прави с бебето на вече пандизената съседка - самотна майка. Ами, прибират я и нея, че имало минимална квота за Сибир.
              Слепци, казваш...
              Може и да си въобразявам, ама ако направим една извадка от този форум - има поне 20% поддръжници тая гад побъркана. Т.е. 20% бюлетини. Четете, бе хора, ся поне е безплатно и достъпно!
              Последно редактирано от Rabin; 26-06-10, 21:38.

              Коментар


              • #52
                От: Сталин?

                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                Дали не бъркаш борбата с престъпността с диктатурата?
                И пак, Сталин е избивал напълно невинни. Най-показателен ми беше случая: отива една жена да пита какво да прави с бебето на вече пандизената съседка - самотна майка. Ами, прибират я и нея, че имало минимална квота за Сибир.
                Слепци, казваш...
                Не, не ги омешвам. И е вярно, че системата е имала много грешки. По никой начин не оправдавам насилието над невинни. А я ми кажи, защо изобщо си мислиш, че пиша всичко това за да оправдавам този, или онзи? Това, или онова? Някъде да виждаш да съм писал думичката ''оправдавам''?
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • #53
                  От: Сталин?

                  Утре ще се появи ново въплъщение и сичкото незапознато с историята ще се юрне да гласува за него. Не е до оправдаване. Че и Нострадамус май беше писал нещо такова, или бъркам.
                  Вече има убедени, че да си оставиш книгата или вестника на гарата е ненаказано престъпление.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Сталин?

                    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                    Естествено. Още ли има слепци и човеколюбци, които упорито неискат да признаят една простичка истина, а именно, че огромна държава се управлява само с диктатура. Нали се кефите, когато в САЩ полицая гръмва с кеф престъпника, просто защото оня му се е изрепчил? Кефите се, нали? И аз се кефя. Само дето още не съм чул някой обожаващ ''демокрацията'' да каже ''Ауууу, горкото латино /негро/, как му теглиха куршума!'' Ама всички ревете до полуда, когато в Москва ОМОН вкарва в правия път развилнели се банди, или кавказки групи. Щото по навик от 1990 година обичате да хапете руснаците и да ги кълнете, да ги обвинявате за всичкото ЗЛО на Земята, а в същото време /странно защо/ забравяте, че цели 50 години същите тези хора ни даваха самолети, петрол и спокойствие срещу цигари, зеленчуци, консерви и евтини почивки по Черноморието. Забравяте, че благодарение на СССР България имаше свръхмощна икономика и чудовищна армия. Забравяте, че по това време ние, българите, живеехме като богове, живеехме безплатно и спокойно, радвахме се и се обичахме. Забравяте, че бензина беше стотинки, а почивка на морето 100-150 лева. Забравяте, че след 3-4 годишна работа в Коми АССР наш'те си купуваха апартаменти и нови Лади от Кореком. А сега да видим дали работещите /гладуващи/ в Испания го могат това?
                    Ако тези другари не бяха дошли по заповед на Сталин 44 та година сега България щеше да е един малък земен рай.Комунизма унищожи България ЗАВИНАГИ
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #55
                      От: Сталин?

                      Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                      Ако тези другари не бяха дошли по заповед на Сталин 44 та година сега България щеше да е един малък земен рай.Комунизма унищожи България ЗАВИНАГИ
                      Тони, стига бе . И Левски ли го предадоха комунистите? Не мислиш ли, че всеки народ си заслужава съдбата? Не ти ли прави впечатление, че мерзостта и предателството са типични за славянските народи? Нали си бил ТИР-аджия? Не си ли виждал как закъсал колега на пътя турците спират и му помагат, а българите го подминават? И нали разграничаваш тези като дядо ми, дето умря с няколко лева в джоба и онези, които ограбиха държавата и се назоваваха комунисти, социалисти и т.н.?
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Сталин?

                        Според мен разликата м/у Сталин и Хитлер е,че Хитлер е бил доста по-умен от Сталин,и се е докопал до властта много трудно единствено и само благодарение на личните си качества,за разлика от Сталин,който е бил чисто и просто късметлия!За съжаление Хитлер е имал психични проблеми,които с времето са се задълбочавали-инак светът можеше да е друг...
                        За мен Сталин е бил доста простоват хитрец-инак нямаше да допусне да го нападнат по гол гъз,въпреки донесенията на разузнаването и всички симптоми!
                        А,знаете ли,че "бащицата на народите" месец след нападението на германците е прекарал затворен в дачата си край Москва уплашен до смърт за живота си,като се е наливал с водка,не е допускал никого,и изобщо не е участвал в управлението на страната в най-критичния момент?Изобщо мнението ми за Сталин е,че е невероятен тъпанар,за разлика от Хитлер!
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Сталин?

                          Припомняш,че тук е Форум–да,форум е,но за хора с трезво мислене и ясни позиций за основните неща.
                          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                          Като е толкова страхотен Камаза оти не го виждаме тук по Европа? Защо блядовете не успяват да пробият на европейския пазар с камиони? Що бе? Нали тяхното е по-добро? И не на последно място само благодарение на такива като вас любители на автомазохизма, руския ''гений'' успява да продава машини и части в България. Благодарение на вас и на вашата компетентност.
                          срещу това:
                          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                          Щото по навик от 1990 година обичате да хапете руснаците и да ги кълнете, да ги обвинявате за всичкото ЗЛО на Земята, а в същото време /странно защо/ забравяте, че цели 50 години същите тези хора ни даваха самолети, петрол и спокойствие срещу цигари, зеленчуци, консерви и евтини почивки по Черноморието. Забравяте, че благодарение на СССР България имаше свръхмощна икономика и чудовищна армия. Забравяте, че по това време ние, българите, живеехме като богове, живеехме безплатно и спокойно, радвахме се и се обичахме. Забравяте, че бензина беше стотинки, а почивка на морето 100-150 лева. Забравяте, че след 3-4 годишна работа в Коми АССР наш'те си купуваха апартаменти и нови Лади от Кореком. А сега да видим дали работещите /гладуващи/ в Испания го могат това?
                          (само един пример,не ми се рови за повече,не че липсват)

                          Кажи ми–Аз ли съм толкова тъп и прост(претенций за интелект наистина нямам) или ти си чешеш пръстите или пък ползваш някаква неразбираема за никого ирония или какво..?

                          На много хора им се иска да живеят по-добре,без значение дали се нарича "успял комунизъм" или друг вид идеален свят,обаче такова нещо не се е получило,а опита за това,ти ту го оплюваш,ту му симпатизираш.Ясно е,че идеален свят не може да има,защото няма идеални хора.Безсмислен е бил и опита да се построи такъв свят,като просто неотговарящите на идеалите се ликвидират.Просто това е неприложимо в мащаба,в който е било замислено и от Сталин и от Хитлер.Цената се е оказала твърде висока,а резултатите твърде незадоволителни.

                          И за да не съм съвсем офф,за Сталин мога да кажа,че никой не може да твърди нищо с абсолютна убеденост за него,само защото е чел разни книжки(па макар и впечатляващо дебели).Единствените хора,които знаят със сигурност колко е бил "велик" са хората пряко пострадали от неговото управление,всички останали са просто шайка теоритици тълкуващи историята комуто както му е изгодно(то това и е лошата страна на историята–пише се от хора за хора),а малките изключения казващи истината са неразпознаваеми сред всички тълкувания.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Сталин?

                            Е, слава Богу, Сталин не е еквивалент на всичко руско, както Хитлер - на немско. Аз също смятам, че тия хорица са имали някакви качества, но че са били изроди в душата си е безспорен факт. Тук-там съм чел мнения, че Хитлер никога не е нареждал изграждането и съществуването на концлагерите в истинският им вид, както и тези в СССР - от Сталин. Практическата им дейност се е получила в следствие престараването на отговорни другари и изопачаване на докладите до върха. Колко е вярно - не знам.... Някой да е чувал тези двамата да са инспектирали лично работата на тези "учреждения"?
                            Последно редактирано от kuzdov; 26-06-10, 23:33.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #59
                              От: Сталин?

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              претенций за интелект наистина нямам
                              Само да питам - Претенций, това някой древен римлянин ли ще да е ?

                              А за останалото - впечатляващи примери, потресаващи анализи. Възхитен съм. Отивам да запаля ритуално портрета на Йосиф Виссарионович, който държа скрит в килера. No passaran, другари ! Рот фронт !
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Сталин?

                                И двамата са имали цел тотално изтребление. Инспектирали или не, задачата е постигната!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X