Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Толкова ли са добри "тюлените" ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    В случая е използвал пръст както се казва "Но неимения лудшего".


    Демек Celox а и другите екстри ги е нямало....
    Лошо куче,това всичкото не можа ли да го напишеш на български!,че да се разбере от всички!
    Разбрах че три часа го стреляли талибаните,кървял,прострелян в двата задни крака и счупен гръб,загубил си логистиката и однаждай един талибан го прибрал в къщата си като му прожектирал "Сътворението" четири дни като преди това го спасил,запазил????/отделно стои въпроса кой му е разрешил да го пази че после да пише и говори/ и храни!!!
    Знаеш английски!Няма спор!
    Руския малко ти куца ама няма проблем.
    Последно редактирано от mihov_1969; 17-01-14, 13:58. Причина: Допълнение
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
      Лошо куче,това всичкото не можа ли да го напишеш на български!,че да се разбере от всички!
      Разбрах че три часа го стреляли талибаните,кървял,прострелян в двата задни крака и счупен гръб,загубил си логистиката и однаждай един талибан го прибрал в къщата си като му прожектирал "Сътворението" четири дни като преди това го спасил,запазил????/отделно стои въпроса кой му е разрешил да го пази че после да пише и говори/ и храни!!!
      Знаеш английски!Няма спор!
      Руския малко ти куца ама няма проблем.
      " След три часова престрелка с талибаните, Лутрел е тъпчел почва в раните си за да не умре от кръвозагуба. Бил е прострелян два пъти в краката, с гръбначна травма , без медицински пакет, карта, компас и панталони. Мохамед Гулаб го спасява, защитава го и го храни в къщата си четири дни."
      "По неимения лучшего" щом като предпочиташ.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
        " След три часова престрелка с талибаните, Лутрел е тъпчел почва в раните си за да не умре от кръвозагуба. Бил е прострелян два пъти в краката, с гръбначна травма , без медицински пакет, карта, компас и панталони. Мохамед Гулаб го спасява, защитава го и го храни в къщата си четири дни."
        "По неимения лучшего" щом като предпочиташ.
        Благодаря и спасибо для превод.товарищ.Ти си от нашите ама само се правиш!!!!
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
          Истинския асептик/антисептик в тия лекарства е йода.
          Спирта е проблема-той предизвиква некрози!
          Йодасепта.браунола и др./дето не ги знам/ не са на спиртна основа и могат и се прилагат директно и самостоятелно за дезинфекция на рани и подготовка на оперативно поле.Аз съм/и работил/я с браунол.с йодасепт не!Просто не ми харесва резултата и срока на репарация на раната.
          Спирта върши работа в доста случаи,за почистване на зоната около дълбока рана също!За промиване на изваден собственоръчно зъб мъдрец десен ми свърши работа и 55 гр.ракия ,но само за промивка ,кръвотечението тръгна изобилно,но след промивка и задържане на огнената вода в устата спря,след 3часа можех да се храня нормално като разбира се пазех мястото,на следващият ден го усещах като завяхваща рана!Нямах избор няма зъболекар,болеше яко ,бутнах колокото имам сила в две посоки ,усетих че ще излезне и с калтене и дърпане стана и то бързо ,за ужас на жена ми и децата до бронята на джипката!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            По твоята дефиниция, всичкото офицерски и сержантски състав в коя да е наборна армия (включително БНА, СА и т.н.) са наемници, които не могат да бъдат водени от патриотизъм, защото служат в армията за пари. Хайде без такива изцепки! Ако сержантския ти стаж те е навел на такива мисли, това си е твой проблем.
            Хубаво че може да пишете ама първо се научете да четете и не написаното с букви по редовете а това което е между редовете . За себе си е излишно да говоря защото нямам право и не е редно . За това само ще напиша че когато постъпвах във военното училище на 14 години главата ми беше толкова объркана от демагогия че няма на къде . Сега след толкова години проумях че гол патриотизъм не се яде и не плаща сметките . И че винаги така се получава че има едни дето мотивират и едни дето биват мотивирани или по-точно едни дето ръсят патриотизъм на воля и едни дето биват заразявани с него .На теб ще оставя да напишеш отговора кои са по-добре и по-нагоре по хранителната верига . Смятам че е излишно да се хабиш за моята служба .Отдавна съм я изслужил и съм се постарал да забравя че дори че я имало . Придобил съм своите поуки от нея и се старая да не допускам нови грешки .
            Последно редактирано от alexalex69; 17-01-14, 17:33.
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Базата на Seal Team 6 е на няколко километра от клавиатурата по която чаткам сега. В града в които живея има повече военни от колкото е цялата българска армия /ако въобще е останало такова нещо/. Редовно се срещам и разговарям с хора, каквито обсъждаме тук. Пределно ми е ясно и колко пари правят, не е никаква тайна. Продължавай да мислиш че го правят за пари, няма да те разубеждавам. Всеки има право да вярва на какви ли не глупости. Аз вярвам в Дядо Коледа!
              Нито твърдя че всички го правят от патриотизъм нито казвам че всички са тръгнали за пари . Шарен свят едни се радват на едно други на друго . Не виждам причина всички да бъдат поставени под един знаменател . Имаше един строй който искаше да ни направи равни ама нещо се разболя и почина. Така че бъди винаги готов да чуеш и мнение различно от твоето .Така както аз не те задължавам да не вярваш в дедо Коледа позволи ми от моята кула да виждам друга гледка.
              Последно редактирано от alexalex69; 17-01-14, 17:34.
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Всеки има право да вярва на какви ли не глупости. Аз вярвам в Дядо Коледа!
                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                Нито твърдя че всички го правят от патриотизъм нито казвам че всички са тръгнали за пари . Шарен свят едни се радват на едно други на друго . Не виждам причина всички да бъдат поставени под знаменател . Имаше един строй който искаше да ни направи равни ама нещо се разболя и почина. Така че бъди винаги готов да чуеш и мнение различно от твоето .Така както аз не те задължавам да не вярваш в дедо Коледа позволи ми от моята кула да виждам друга гледка.
                Ти май не ме четеш какво ти пиша. Естествено, че всеки може да вярва в каквото си иска. Я виж какво съм си самоцитирал от отговора ми към теб... Да не говорим, че довечера ще си пия ракията с истинския дядо Коледа. Сега се оглеждам и Снежанка да изхвръкне от някъде...
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                  При американците има ясни и лесно разбираеми доказателства, че политиката им работи в интерес на нацията, респ. на отделните индивиди.
                  Те могат да направят тази връзка. Американската мечта явно е жива.

                  А иначе, забогатяването на една нация обичайно (в исторически план) е свързано не само с повишаване на ефективността й, но и с преразпределение на богатството и експлоатация на другите нации

                  На много хора не им харесва, но поне забогатяващите в случая предлагат бонуси за тези, които искат да влязат в схемата им. За разлика от други.

                  Коментар


                  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                    Хубаво че може да пишете ама първо се научете да четете и не написаното с букви по редовете а това което е между редовете . За себе си е излишно да говоря защото нямам право и не е редно . За това само ще напиша че когато постъпвах във военното училище на 14 години главата ми беше толкова объркана от демагогия че няма на къде . Сега след толкова години проумях че гол патриотизъм не се яде и не плаща сметките . И че винаги така се получава че има едни дето мотивират и едни дето биват мотивирани или по-точно едни дето ръсят патриотизъм на воля и едни дето биват заразявани с него .На теб ще оставя да напишеш отговора кои са по-добре и по-нагоре по хранителната верига . Смятам че е излишно да се хабиш за моята служба .Отдавна съм я изслужил и съм се постарал да забравя че дори че я имало . Придобил съм своите поуки от нея и се старая да не допускам нови грешки .
                    Тука си имаме поговорка за случая:
                    минало - бешело.

                    Коментар


                    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение


                      За който си мисли как американците служат за пари.... Познавам поне петима офицери и няколко сержанта от много богати семейства които служат- сигурно заради "огромните" заплати . Ай стига бе.... Заплатата на ниво Е-6 може да си я докараш в САЩ със значително по- малки рискове и труд.
                      Който не е чувал за Ерик Принс - да си прочете:
                      http://en.wikipedia.org/wiki/Erik_Prince
                      Задачка закачка- като основната мотивация са парите - за какво му е на сина на мултимилярдер да си къса гъза да става ТЮЛЕН и прочие? Това ако беше тука щеше основно да щипе чалга певиците по дупетата.... Ама не.
                      Моя позната - мастър гънари сержант от морската пехота в цивилката кара Порше и носи обувки Маноло Бланик на стойност повече от месечната и заплата , а кара Порше и носи такива цвички защото баща и държи еннайсе магазина на булевард Санта Моника в ЛА Калифорния. Сигурно и тя е в КМП за кинти. И изобщо пречупването на хората и света през собственото си изкривено от родната кретения огледало е крайно нежелателно.
                      Апропо ... това ми напомня за поколенията английски благородници които са мрели на 4 континента въпреки именията и парите си в къщи.
                      И аз бях там, и аз плаках, не мога да не се съглася повече с по-горното!

                      Тези хора знаят, с какво е написана историята им и какво струва да са това което са...

                      Бели, черни, сини, дебели, всички показват уважение и допринасят за успеха на нацията, пари, слава, евентуално идват после, ако доживеят да им се радват!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:141.4 КБ
ID:5554935Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:137.4 КБ
ID:5554936Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:146.9 КБ
ID:5554937
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                        И аз бях там, и аз плаках, не мога да не се съглася повече с по-горното!

                        Тези хора знаят, с какво е написана историята им и какво струва да са това което са...

                        Бели, черни, сини, дебели, всички показват уважение и допринасят за успеха на нацията, пари, слава, евентуално идват после, ако доживеят да им се радват!

                        [ATTACH=CONFIG]671640[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]671641[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]671642[/ATTACH]
                        Е, трябва и едно основно "умение" за тия неща - да не ти дреме да убиваш невинни и по-неразвити от теб и след това да им заграбиш благата....
                        висете отпуснато

                        Коментар


                        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                          Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                          Е, трябва и едно основно "умение" за тия неща - да не ти дреме да убиваш невинни и по-неразвити от теб и след това да им заграбиш благата....
                          Мдаа - ние понеже не грабим чужди блага и не тепаме невинни, затова и патриотизма ни куца
                          Последно редактирано от derhunter; 19-01-14, 10:17.
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                            Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                            Е, трябва и едно основно "умение" за тия неща - да не ти дреме да убиваш невинни и по-неразвити от теб и след това да им заграбиш благата....
                            Тони, в разцвета си България е правила същото, както и всяка една държава "на върха на хранителната верига"! Честно казано мен ме яд, че и сега не можем, както преди и сме само бледи сенки на предците си...

                            Коментар


                            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Тони, в разцвета си България е правила същото, както и всяка една държава "на върха на хранителната верига"! Честно казано мен ме яд, че и сега не можем, както преди и сме само бледи сенки на предците си...
                              +
                              ...и когато не можеш, но много ти се иска, и когато си надъхан и няма какво да губиш, и когато си с достатъчно назад в хранителната верига, а ценностната система ти е ден за ден, и когато някой с възможности те накара да си повярваш... ставаш виетгонг, афганец, чеченец, пакистанец и т.н.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                                Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                                Е, трябва и едно основно "умение" за тия неща - да не ти дреме да убиваш невинни и по-неразвити от теб и след това да им заграбиш благата....
                                Поне стана ясно за какво е пусната темата...
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X