Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Толкова ли са добри "тюлените" ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

    Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
    Латрел е прекарал 5 дни като гост на селото през ,което време талибаните МОЛЕЛИ да им го дадът. Което показва ,че овчарина не е бил кой да е, за да му се дърват некви бутовници-талибани.
    Има още места на света, където традициите и обичаи са на първо място. Юра може да каже повече, ако поиска......
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #77
      От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

      Първоначално публикуван от cheto Преглед на мнение
      Да бе уникални са "тюлените", бест оф дъ бест...ама в Холивуд. Между другото са почти толкова добри, колкото и флотата. Ето една старичка реална случка, може и да я знаете:

      "Запис от реално регистриран разговор между испанци и американци на честота „Извънредни ситуации по море” на навигационен канал 106 в пролива Финистер, (Галиция).
      Бурна нощ, 16 октомври 1997 г.
      Испанците: (смущения) ...говори А-853, моля веднага завийте 15 градуса на юг, за да избегнете сблъсък. Движите се право срещу нас, разстояние – 25 морски мили.

      Американците
      : (смущения) ... ви съветваме да завиете 15 градуса на север, за да не се сблъскаме.

      Испанците: Отговорът отрицателен. Повтаряме: незабавно завийте 15 градуса на юг.

      Американците: (друг глас) С вас говори капитанът на кораб на Съединените американски щати. Завийте 15 градуса на север, иначе ще се ударите в нас.

      Испанците: Не считаме това предложение за адекватно или възможно. Съветваме ви веднага да поемете курс 15 градуса юг, за предотвратите катастрофата.

      Американците: (повишават тон) С вас говори адмирал Ричард Джеймс Ховард, командващ авионосна група на САЩ. Намирам се на самолетоносача „Линкълн”, вторият по големина боен кораб в света. Придружават ме два крайцера, четири подводници и многобройни кораби за поддръжка.Аз не ви „моля”, нито ви „съветвам”, АЗ ВИ ЗАПОВЯДВАМ – незабавно завийте 15 градуса на север! В противен случай, ще предприема мерки да осигуря безопасността на своите кораби! МОМЕНТАЛНО СЕ ПРЪЖДОСАЙТЕ ОТ НАШИЯ КУРС, ДЯВОЛ ДА ВИ ВЗЕМЕ!!! МОМЕНТАЛНО, ЧУВАТЕ ЛИ!?

      Испанците: С вас говори Хуан Педро Мануел Салас Алкантара и Гарсия. Тук сме двама човека. Съпровождат ни едно куче, вечерята и две бири. Поддържат ни радиостанцията "Cadena Dial de La Coruna" и канал 106 „Извънредни ситуации по море”. Можете да вземате каквито си щете шибани мерки за да осигурите шибаните си кораби, но ние не се каним на никъде да завиваме, защото сме на сушата и представляваме фар А-853, нос Филистер, Галицийско крайбрежие на Испания. Нямаме представа кой по-големина фар сме в света, но ако веднага не престанете да дърдорите глупости и не поемете курс 15 градуса юг, ще се разбиете в крайбрежните скали.

      Американците: ОК, прието, благодаря."
      Ето това е най-точното описание на шизофренното.грандоманско.като цяло нелицеприятно поведение на САЩ по целия свят.
      Ще пия две чаши вино по случай случая!Скоро не бях чел по-информативен пост във Форума!
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #78
        От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

        Според мен въпроса не е дотам коректен, не става дума дали са най-добрите или са най-зле SEALS, аз поне несъм имал с тях никакви контакти досега и затова не мога да отговоря. Въпроса е че те отдавно твърде много се предоверяват на техническата си съставляваща, и това им често излиза през носа. И не са само те, вижте само как се оакали французите в Сомали миналата година, а и тюлените също там скоро са претърпяли фиаско в едната от техните операции.

        Коментар


        • #79
          От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
          Ето това е най-точното описание на шизофренното.грандоманско.като цяло нелицеприятно поведение на САЩ по целия свят...

          Това по скоро е най-точното описание на все по-широко ширещата се илюзия че антиамериканизма е удачен лек за собствени комплекси

          Не че нещо, но горният "радиообмен" е известна градска легенда, която в Европа се спряга с испански фар, а в Северна Америка - с канадски. Най-ранната и поява се приписва на хумор страницата на Ридърс Дайджест през 1939та година.

          Проверява се с трисекундна проява на обикновено критично мислене ("възможно ли е да се случи, в края на 20ти век подобна грешка ?", или с елементарна проява на здрав разум, което дойде първо.

          Американските тюлени не знам дали са най-добри, но дори и да са всиките с шкембе като моето пак няма проблем - хората разполагат с оръжието "субдебилен антиамериканизъм", изразяващ се в способността да накарат хора с претенции за нормалност и интелигентност да се превръщат автоматично в суб-дебили в момента в който им се задрънка струната за американската глупост. С такова оръжие не свят, галактика ще завладеят.
          Последно редактирано от Goblin; 11-01-14, 18:25.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #80
            От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Това е много точно описание за нещо друго, което може да бъде проблем единствено за теб и за тези които кълват на фитилите ти, до колкото е показател на общо мисловно ниво
            Много пъти си обиждал колеги и мен във Форума!Но това е твой проблем.
            Редовно произвеждаш неологизми-суб-дебили!!!
            Ако сега си се събудил с гъза нагоре си е твой проблем!
            Имам си мнение по въпроса и го изразявам като не съм нарушил никакво правило на форума!
            Дръж си почтително и прилично!
            Това че си супер модератор не ти дава право да се държиш непочтително!
            Разбира се не мога да не отчета и големите достойнства които имаш и които почитам!!!
            Ако не съм ти приятен ме остракирай завинаги както ме плашеше на лични съобщения преди време!???
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #81
              От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              Още нищо не си видял. Збигнев Бжезински в качеството си на Държавен секретар на САЩ при посещението си в Пакистан лично стрелял с РПД по афганската територия от пограничен пост в Торхам


              Твърди се, че това е Бин Ладен. Дали????

              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • #82
                От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                Докторе, ако искаш да ми се сърдиш, ама понякога създаваш в отсрешна страна впечатление за доста конфликтна и неприятна личност..... Така че не дей да се сърдиш на огледалото, ако ме разбираш какво точно ти казвам Пиис, братя......

                Това ще помоля да бъде изтрито, след като г-н Михов го прочете
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #83
                  От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  Твърди се, че това е Бин Ладен. Дали????

                  100% не е Беня Ладный ака Усама бен Ладен.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                    Много пъти си обиждал колеги и мен във Форума!Но това е твой проблем.
                    Редовно произвеждаш неологизми-суб-дебили!!!
                    Ако сега си се събудил с гъза нагоре си е твой проблем!
                    Имам си мнение по въпроса и го изразявам като не съм нарушил никакво правило на форума!
                    Дръж си почтително и прилично!
                    Това че си супер модератор не ти дава право да се държиш непочтително!
                    Разбира се не мога да не отчета и големите достойнства които имаш и които почитам!!!
                    Ако не съм ти приятен ме остракирай завинаги както ме плашеше на лични съобщения преди време!???

                    Прочети ме пак и помисли преди да се палиш. Ако теб не те е срам че интелигентен човек може да клъвне на такава глупост само понеже му звучи красиво и го гали по посока на косъма - мен ме е срам за теб и за тези които ще ти вържат.

                    Вкарвате се в калъп на взаимно оглупяване в конкретна ситуация при конкретен дразнител - не мога да не реагирам.

                    За остракирането - да, можеш да разчиташ на мен да ти наложа граници ако не си способен да си ги наложиш сам. Никога не съм го крил нито за теб нито за друг.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #85
                      От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                      Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                      Двамата професори по френски от Коиловци ли го разпознаха като "развален френски".
                      Ако правилно си спомням репортажа с единия професор по френски, имаше една негова реплика "Като ги напънахме на бой, изведнъж проговориха на български"

                      Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                      Това не променя обстоятелството, че "спецове" са изяли боя от "фолксщурма" на селото!
                      Ами не съвсем - щото намека беше колко са кекави французките спецовци (американските са по дифилт), щом като ги е ошамарил селския наказателен отряд, в състав от трима пияни камради.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                        Докторе, ако искаш да ми се сърдиш, ама понякога създаваш в отсрешна страна впечатление за доста конфликтна и неприятна личност..... Така че не дей да се сърдиш на огледалото, ако ме разбираш какво точно ти казвам Пиис, братя......

                        Това ще помоля да бъде изтрито, след като г-н Михов го прочете
                        Сигурно е така.
                        Аз не мога да се самохарактеризирам-не е професионално.
                        Наистина паля на четвърт.но не съм много неприятен....даже не мога да се оттърва от навлеци!!!
                        Има няколко Радневци във Форума може да ги питаш!
                        Просто ми е писнало от клишета.комунисти.глобалисти.космополити.либерасти .....и так дальше!?!
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                          Просто ми е писнало от клишета.комунисти.глобалисти.космополити.либерасти .....и так дальше!?!

                          Ми недей зорлем да се набутваш в едно от клишета....... Гоблин достатъчно добре го е казал.

                          ПП Ники, чисти вече
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #88
                            От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                            Военния флот се движи по свои не съвсем логични правила... Там нещата изглеждат странни за 'обикновения' човек И там всичко е възможно...
                            Който иска флотски хумор - да прочете книжката 'Расстрелять' на Николай Покровский...
                            А относно случката с тюлените - много-точна оценка на пряката грешка в ситуацията наистина е в линка на Сибирский (а какво е принудило американците да не действат по подобен план - това едва ли някой освен тесен кръг знае):
                            Как-то осенью 1985 года меня преследовала цепь последовательных неудач при десантировании. То мы случайно на вертолете залетели в не известный ранее укрепрайон, оборудованный «духами» в ущелье, то, едва успев высадиться, мы обнаружили пастухов, которые нас наблюдали с горы. Таких случайностей было около 8–10 подряд. В течение этого времени мы либо не высаживались вовсе, либо сразу после десантирования эвакуировались. И никто из командования ни разу (!) не упрекнул нас в том, что мы не остались после обнаружения выполнять задачу. Каждый прекрасно понимал, что кроме потерь эти действия ничего дать не могли.
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                              Забелязал съм, че в българкото "бръснарско" (може да се чете и "кръчмарско") знание преобладава следното мнение за спец. частите по света изобщо:

                              -руските (съветските): "top of the top", абе мноо яки - бият и трепят всичко наред. За мен това е породено от овчето мислене породено от половинвековната (и повече) пропаганда, но така също и на тоталното "засекретяване" на осиранията в каквато и да било област на живота в СССР (Русия), камоли за тези във военната сфера.
                              -българските: тук са на почит само "Червените барети" (днес все повече със залязваща слава...), защото нали: "бяха само сираци от домовете" и пр., и пр. лакърдии:
                              -всичко друго на запад от Тимок: бе за нищо не става, само ги бият и е...т .... Ама тука са си виновни самите западняци - не стига, че нямаха възможност за пропаганда, ами и позволяват на разни журналисти да размахват посраните им гащи, та да ги видят всички.

                              Та и темата такава...
                              Я тия дето казват кой ставал, кой не - да вземат една карта на Витоша, да си начертаят един маршрут, па да си направят по него една разходка. О изненада - ще установят, че всичко дето е "по план" не отговаря и на 30% от действителността. И това като срещу теб е само природата, ами ако има и някой дето ляга и става с мисълта как да те такова ?!? То много лесно на теория.

                              П.П.: Да не се засегне някой - не омаловажавам никак източните комшии .

                              Коментар


                              • #90
                                От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                ... А относно случката с тюлените - много-точна оценка на пряката грешка в ситуацията наистина е в линка на Сибирский (а какво е принудило американците да не действат по подобен план - това едва ли някой освен тесен кръг знае):
                                Автор на този анализ един от широко известни в тесните кръгове хора, майор от запас Сергей Козлов, с боен прякор - Козлевич, кандидат в Герои Советского Союза, заслужил ветеран, един от най-резултативните ловци на керваните с оръжията в Кандагар.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X