Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Толкова ли са добри "тюлените" ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

    Точно така, сама по себе си история много интересна, и ако би филм наистина бил заснет едно към едно, то би бил наистина интересен.

    Коментар


    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

      Явно едно към едно с книгата,а идеята и на филма и на книгата е да правят мангизи,реално какво е било кой може да знае?

      Ще поровя като се пребера,да видя кой кого лъже.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Явно едно към едно с книгата,а идеята и на филма и на книгата е да правят мангизи,реално какво е било кой може да знае?

        Ще поровя като се пребера,да видя кой кого лъже.
        Ти си там на място,всяка година ,от 25 до 28 юни има Memorial days U.S.patriotism присъства и Маркъс Лътрел,отделно загиналите момчета имат Мемориал парк, имаш ли време със сигурно ще има какво да видиш и да научиш .Всички от тяхната гилдия по личните си сайтове и канали казват ,че нещо в командването е о............но, на повечето от старите им кучета не им пука да си казват нещата такива каквито са!Новият боен кораб носещ името на лейтенант Майкъл Мърфи,също сигърно е в "Коронадо "на кей!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

          А по нета ще изровя каквото мога,сега по баровете да хукна няма да стане,все ще излезе нещо.То че има нещо осрана е ясно ма като те пратят на кофти място и ти свалят пъичето и те зачешат на открито ммммм ако ще Бога на войната да си все тая.

          Флота им е тук,базата и тренировките си правят,подводниците и току извадят по някоя бърза десантна от тия с черните Зодиаци на задника.Гледам много да не се вра при корабите им,че с това име и тоя акцент ми хваща по половин час обяснения какво правя там.Това с Мемориъл Дей трябва да го пробвам или да питам някои познати тук.
          Последно редактирано от BENZBOSS; 12-01-14, 19:17.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

            Пропускаме един основен фактор - мотивация, освен тази за спасяване на собствения живот.

            USA/USSR военни навлизат в чужда държава, без ясно вътрешно оправдание.

            Досещате се предполагам срещу колко мотивирани хора се изправят...

            p.s. определено не разбрах защо му помогнаха жителите на онова село, моля запознати с местните нрави да коментират.
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

              Гост в къща е подарък от Алах. Или пратеник, не помня точно. Пуштуните имат свой кодекс на честта, пуштунвали се казва, и стриктно го спазват. Един от постулатите на пуштунвали е приказката от първото ми предложение. И го защитават всички, цялото село и цялото племе, без значение при кой гостува този гост, при старейшина или при най-бедния селянин.

              Коментар


              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                Пропускаме един основен фактор - мотивация, освен тази за спасяване на собствения живот.

                USA/USSR военни навлизат в чужда държава, без ясно вътрешно оправдание.

                Досещате се предполагам срещу колко мотивирани хора се изправят...

                p.s. определено не разбрах защо му помогнаха жителите на онова село, моля запознати с местните нрави да коментират.
                Допреди малко гледах филма, заради тази дискусия...

                Според мен помогнаха на американеца, защото са пуснали пастирите живи и здрави (с което са си подписали смъртната присъда според мен...). Когато ги пуснаха, стареца каза нещо, ама като не знам афгански, мога само да предполагам, че благодари?! В много култури, госта се смята за неприкосновен - при ескимосите, северноамериканските индианци и др., като това правило се счита за свещено. Предполагам, че и при афганците е така..?!! Тук има запознати - да споделят, ако искат - писали сме едновременно със Сибирски!

                На мен друго ми стана интересно - смениха позицията за наблюдение на селото, заради лошата пряка видимост. На тази позиция обаче имаха свръзка, макар ретранслирана от Херкулеса... Защо след като са видели и индефицирали целта, не са се върнали директно в тази точка, за да се опитат да се свържат с щаба си и завършат мисията си (в крайна сметка това им е била работата - да се обадят, че талибанския командир е в селото и да извикат тежката кавалерия, която да го елиминира). Решението да останат на място, където няма как да докладват резултатите от наблюдението си ми е меко казано странно. Поне погледнато от моята скромна камбанария - ситуацията се е получила такава каквато е, в следствие на поредица от грешни решения взети от командира на групата, вкл. и грешната посока за изтегляне - към "връх", който се оказва, че е подножие на друг връх и командването няма никаква вина за това. Разбира се, че мнението си го давам само и единствено в ролята на "кибик"!
                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 12-01-14, 20:36.

                Коментар


                • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                  Гледайки филма по БТВ, мога да си извадя извод че тия от сикрет сървиз са ги събрали от кол и въже, ама дали е точно така?
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                    Като допълнение на причините да бъде ,,помогнато" на US войника - Талибаните (1) са религиозна прослойка на Пущуните (2), малко преди тази мисия е имало конфликт между крайните (1) и умерени (2) течения в това племе...
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                      Свят ви се завие, колко пинизи трябва да знаеш и помниш в общуване с пущуните. Не дай боже да си левичар и да се здрависваш с лявата ръка, или дори да я протегнеш към пущун, или да си седиш с ходилата към него, или да му сипеш пълна чаша чай, или нещо да харесваш в къщата му и така нататък, и темподобни неща...

                      Коментар


                      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                        Това с лявата ръка важи за всичкото мюсюлманин....
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          ....
                          p.s. определено не разбрах защо му помогнаха жителите на онова село, моля запознати с местните нрави да коментират.
                          Имам познат пакистанец, който ходи на лов по границата с Афганистан (че и оттатък границата) - из дивите тези райони (лов за дивеч, а не за хора - показваше там някакви архари)...
                          Пакистанеца бе мюсулманин, но със светско образование и свободно си говорихме за техните обичаи (абе човека си беше точно западняк по манталитет - завършил университет в Лондон)...
                          Веднага го питах - не те ли беше страх в тези райони - поне доколкото съм чувал там са доста 'ектремни' местните жители...
                          Каза ми - 'аааа, няма проблем... Да, малко са особени.. Гледам да съм рисковия район в конкретен ден в седмицата - (май бе петък), защото е свещен ден за мюсюлманите...
                          Тогава те посрещат с усмивка, нагощават те, разговарят приятелски с теб и т.н... Няма да те пипнат с пръст дори да си най-големия им враг... Напротив - ще ти помогнат ако си в беда, особено ако си пътешественик. Ама на другата сутрин същия този, с който сте се прегръщали вечерта може да ти тегли куршума в гръб, ей-така, защото вчера може нещо да не си му угодил. Затова ако не съм в точния ден много внимавам'....
                          Просто други нрави... И доста странни за повечето от нас (както и повечето мюсюлмански нрави в държави доста по-близки до България)...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                            Пущуни: http://www.vbox7.com/play:e78de27c

                            Обикновени хора, имащи строги обичаи и чест, съответстващи на суровите условия на живот в планините.

                            Вероятно мнозинството от тях просто искат да бъдат оставени на мира
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              ...може да ти тегли куршума в гръб...
                              Това не ми се включва към определението хора на честта, истина ли е и защо
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                                Това не ми се включва към определението хора на честта, истина ли е и защо
                                Нямам основание да не вярвам на пакистанеца - доста години работихме добре и открито заедно. Разговора бе съвсем приятелски на ракийка и скара, като снимките, които ми показа напълно се връзваха с неговия разказ
                                А относно честта - и за мен е абсолютно подло, и неразбираемо изведнъж да се врътнеш и да убиеш този, с когото вчера сте се прегръщали...
                                Точно това имах предвид като 'странни за нас нрави'... Навярно просто следват други правила, набивани им в главите от векове...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X