Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Толкова ли са добри "тюлените" ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Пред една адекватна армия основният проблем никога не е бил завладяването на една територия, а установяването на достатъчно надежден контрол над нея! Въпреки, че военната история ми е слабост от много години, поне аз не се сещам за случай в който окупаторът да е решил трайно и качествено този проблем в миналото!
    Ми на първо четене и то само от средношколски познания по история - Персия, Рим, Византия (ИРИ), Османската империя, Франция, Великобритания (последните три - в сравнително близко минало). Понеже наблягаш на трайно - умишлено не споменавам Саше Великиот и Генгис кан.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
      Залежите са от Литий, някой се интересуваше.
      Амче доктУре то тогаз те що не си пият лития.....
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Ми на първо четене и то само от средношколски познания по история - Персия, Рим, Византия (ИРИ), Османската империя, Франция, Великобритания (последните три - в сравнително близко минало). Понеже наблягаш на трайно - умишлено не споменавам Саше Великиот и Генгис кан.
        Хубави средношколски познания, но по-нагоре в темата имаше една уговорка "не броим еди кой-си" (на Mag Dog) която си пропуснал явно..?!!
        На първо четене, нито персите, нито римляните, нито ромеите някога успяват да наложат пълен контрол над завладените от тях територии, като това е и основната причина да не престават да воюват през цялото си съществуване (не става дума за битки с други "държави", а почти за непрестанното потушаване на въстания с огромни мащаби в рамките на собствените си граници). Не успяват да асимилират завладените народи и те продължават да съществуват и след смъртта на въпросните империи. За Османската империя сме писали толкова много във форума, че е обидно дори, че я споменаваш по този повод... Примера ти с колониалните империи е неоснователен (сам се сети защо) въпреки, че и тяхната не е била лесна. Единствения "завоевател", успял да установи и задържи контрола си без особени сътресения са религиите, ама ще се отклоним от темата.

        Поздрави

        П.П. Последните двама не съм ги коментирал, защото империите им приключват общо-взето веднага след смъртта им (контрола който моя род успешно упражнява над лозята и нивите си, е многократно по-дълъг...)
        Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 15-01-14, 06:11.

        Коментар


        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

          Според мен единствената грешка от хората на терен (коментирам само филма за операция Red Wings - не съм запознат по тематиката в детайли) беше, че след правилото решение за прекратяване на мисията и оттеглянето пуснаха овчарите - трябваше да ги задържат, докато се оттеглят на по-безопасно място и осъществят връзка. Иначе в базите им беше пълен хаос - апачите, които трябваше да са им в групата за бързо реагиране ги вдигнаха по някакви други задачи, по телефона си говорат некви глупости....

          п.п. Абе защо в раните си тъпчеха пръст?
          Последно редактирано от bushiDO; 16-01-14, 09:53.
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Според мен единствената грешка от хората на терен (коментирам само филма за операция Red Wings - не съм запознат по тематиката в детайли) беше, че след правилото решение за прекратяване на мисията и оттеглянето пуснаха овчарите - трябваше да ги задържат, докато се оттеглят на по-безопасно място и осъществят връзка. Иначе в базите им беше пълен хаос - апачите, които трябваше да са им в групата за бързо реагиране ги вдигнаха по някакви други задачи, по телефона си говорат некви глупости....

            п.п. Абе защо в раните си тъпчеха пръст?
            За раните:Преди мисия са натъпкани с антибиотик.Това ги предпазва от развитие на спорите на тетанус.ботулин и так дальше дето ги има нормално в почвата .Слагат хигроскопичен порьозен материал за спиране на кървенето.А може би разчитат и на лития в пръста!Иначе ако се порежеш си сложи пепел от цигара...-ще се изненадаш от резултата!
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
              Иначе ако се порежеш си сложи пепел от цигара...-ще се изненадаш от резултата!
              Йод?
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                Йод?
                По-скоро нещо кръвосъсирващо?
                Последно редактирано от derhunter; 16-01-14, 15:23.
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                  "....Иначе ако се порежеш си сложи пепел от цигара...-ще се изненадаш от резултата!..."

                  Не знам какво има, но е факт че обилно кръвотечение намалява, или спира учудващо бързо.
                  Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                  0887/осемпет 66 4осем

                  Коментар


                  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Българската армия има известни успехи в това отношение в Македония и Албания, но те са постигнати с методи, с които не би се гордял (и не би си признал) нито един нормален военен по света (един убит български войник се е "разменял" за едно село...).
                    То нещата не са се променили много . Сега просто по погрешка някоя умна бомба пада в центъра на селото .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                      Добре де, на мен сега ми изниква друг въпрос. Ако толко много пафкат хашиш и марихуана, как им се воювана тия талибета бре ??? Не съм чул напафкан чиляк да е агресивен досега. По-скоро , и то много "ПО" всички стават френдове и миролюбиви. Странно ми стана.... Или си я преживяват като електронна игра таа война ?
                      висете отпуснато

                      Коментар


                      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Според мен единствената грешка от хората на терен (коментирам само филма за операция Red Wings - не съм запознат по тематиката в детайли) беше, че след правилото решение за прекратяване на мисията и оттеглянето пуснаха овчарите - трябваше да ги задържат, докато се оттеглят на по-безопасно място и осъществят връзка. Иначе в базите им беше пълен хаос - апачите, които трябваше да са им в групата за бързо реагиране ги вдигнаха по някакви други задачи, по телефона си говорат некви глупости....

                        п.п. Абе защо в раните си тъпчеха пръст?
                        Най бързият кръвоспиращ начин за дупка, на първо време,иначе си имат медипак,на десният крачол ,ама при тая пукотевица нямат време за подробности,имат си в пакета и специални мембрани за предотвратяване на пневмоторакс при прострелване в белият дроб ,с тях може да се кара доста време,като периодично отварят мембраната за дренаж ,откъм медицински познания са добре подготвени до степен да си гарантират максимум оцеляването при тежки наранявания, което при такава ситуация като техната си е цяло изкуство!
                        Имат и много тежки ментални/психо/ тренировки ,на които се набляга след стресовите първи седмици на селекцията,като след това не са екипни ,а индивидуални при които всичко зависи от курсанта,няма инструктор да те изтегли от басейна ,ако си на ръба на давенето,по-простата причина ,че си сам в океана ,хвърлен при точка А и те чакат при точка Б или в пустинен район ,на бърз ход и бегом ,щото може и никой да не намериш.Няма да те оставят да умреш, но отпадаш !
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                          Вие наистина ли вярвате, че в днешно време войник ще си тъпче пръст в раната? Всеки си има аптечка и то доста добре оборудвана. Някои имат гащи с турникети. А чест сийл-а (лепенката за пневмоторакс), от доста време са със клапи в едната посока, стария модел без клапа и с 14г игла за декомпресия отпаднаха.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                            Според мен тия конкретните 'тюлени' немаха много време за аптечки, та нъпълно ми се вижда възможно да било като на филма.

                            Коментар


                            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                              Аз да,без значение 21 или 22 век тапата си е тапа като те напънат.Вече колко е истина те си знаят.

                              То и ние имаме аптечки ма тютюн от цигара с една работна кърпа върху него върши прекрасна работа,не е пръст обаче ма и никой не ме стреля.

                              Ще взема да гледам и аз филма и да препрочетат книгатаТия дни
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                                Дъщеря ми иска да си празнува рождения ден на село. Къща, в която ходим 5-6 пъти годишно. Мойта работа е да извозя дотам децата и да им отключа. Тя щяла да си пали печките и бойлерите. 8 момичета, седми клас, не иска и да чуе, да се навъртам край тях. Дали да я правя тюлен?
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X