Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Толкова ли са добри "тюлените" ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

    А междупрочем в Афганистан количеството на засеян опиумен мак стигнало исторически максимум по преценка на ООН, чак 209 хиляди хектара. Толкова има плантациите с кока в Колумбия. Това заявил днеска Директор на ФСКН (Служба по борба с наркотрафик в Русия) Виктор Иванов.

    Коментар


    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      А междупрочем в Афганистан количеството на засеян опиумен мак стигнало исторически максимум по преценка на ООН, чак 209 хиляди хектара. Толкова има плантациите с кока в Колумбия. Това заявил днеска Директор на ФСКН (Служба по борба с наркотрафик в Русия) Виктор Иванов.
      Което е свързано с темата как ?
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

        Нали Афганистан също присътства в тази тема?

        Коментар


        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          А междупрочем в Афганистан количеството на засеян опиумен мак стигнало исторически максимум по преценка на ООН, чак 209 хиляди хектара. Толкова има плантациите с кока в Колумбия. Това заявил днеска Директор на ФСКН (Служба по борба с наркотрафик в Русия) Виктор Иванов.
          Ами тогава ООН да спре да им доставя пшеница, та да почнат да си сеят и от нея за сметка на мака.Хем ги стимулират, хем после статистики правят.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            Нали Афганистан също присътства в тази тема?
            В темата не знам какво присъства, предвид че зад привидно невинния въпрос се оказа просто че е поредната тема - антиамерикански плювалник, вдъхновена от невероятно сериозен източник, а именно - холивудски игрален филм

            Знам обаче кое не присъства в темата - някаква обективна информация за това дали са добри или не американските тюлени. Но тя май точно никога не е била търсена от автора на темата. Като гледам общия му тон - май да не дава Оня Горе да се окажат добри.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

              Айде да подновим темата тогава,според мен - Няма по-добри от тях и като тренировки или опит или оборудване както и традиции.

              Австралийци,Немци,Англичани.........мммммда.


              А бой сега да видим що пък не съм прав.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Айде да подновим темата тогава,според мен - Няма по-добри от тях и като тренировки или опит или оборудване както и традиции.
                Моят пък татко е боксьор и ше ги бие сичките!

                Коментар


                • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                  Първо...щото нали всички са специалисти по групите Тюлен.
                  Тюлен е изключително общо понятие - включва от морски специализирани разузнавателни групи , дълбоководни водолаз (мисля, бе беше тюлен Група през драйвъри на специализирани бъгита та до ДЕВГРУ.
                  За кои точно тюлени ще говорим?
                  ДЕВГРУ? Вие сериозно ли ? Това е ДЕВГРУ.... Най избраните от избраните- и колкото и да обясняваме колко е некачествен "матряла" - е се на трети пробир ще е качествен.... Поздравче:
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                    Принципно доста хора не могат да минат по тъмно през махалата без проблем, обаче тука се огледахме в тюленит-е-е-е. Според мен американците са относително умни бели хора, не са безкрайно мързеливи и най-вече щом е положен достатъчно труд и мисъл има резултати.....а те не е като да не тренират, анализират и прилгат наученото.

                    Коментар


                    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                      Първоначално публикуван от cheto Преглед на мнение
                      Моят пък татко е боксьор и ше ги бие сичките!

                      Сигурен сьм даже,не само ти вярвам.Аз вярвам,че са и по-смотани от това което се вижда,трима ТИМаджии щяха да се справят кьде по-добре от тия аматьори

                      Ужас,голям кеф голямо нещо,да се чуди човек ние от кои сме.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        В темата не знам какво присъства, предвид че зад привидно невинния въпрос се оказа просто че е поредната тема - антиамерикански плювалник, вдъхновена от невероятно сериозен източник, а именно - холивудски игрален филм

                        Знам обаче кое не присъства в темата - някаква обективна информация за това дали са добри или не американските тюлени. Но тя май точно никога не е била търсена от автора на темата. Като гледам общия му тон - май да не дава Оня Горе да се окажат добри.
                        Ако прочетете първия ми пост не бихте написали точно това. Всичко започна от филма и твърдението , че "е по действителен случай". После дойде ред на доста четене навсякъде докъдето се докопах до инфо ( доста и из дарк нета) . И какво точно се впрягате не мога да разбера. Наистина съм смятал, че тюлените ( споменах, че и аз съм бил военен водолаз ) са едни от най-добре подготвените. Наистина бях шокиран от историята. Незнам какво право Ви дава "супермодераторския" статус да обиждате безпочвено. Не съм нападнал или обидил никой. Или пак от позицията на "по-силния" ???
                        Както и да е. Аз изводите си ги направих и благодаря на хората, които ми обясниха смислени неща. Всъщност благодаря на хората и от "двата лагера" , защото както знаем истината винаги е по средата.
                        п.п. Живял съм в щатите (имам семестър специализация и във военен колеж) , имам адски много приятели там и ги нямам за идиоти ( онзи ден си заминаха оттук някой от тях, бяха ми на гости), харесвам доста от щатите и хората там , но наистина не харесвам повече от половината промити мозъци, както и правителствата и системата им. Това грешно ли е ?
                        Никъде не съм казал, че харесвам наща, руската, чешката ,афганската, филипинската или други системи....... Не съм казал, че руснаците или сърбите ще ги сцепят....
                        Въобще не знам за какво ме нападнахте.
                        Както и да е - поздрави .
                        висете отпуснато

                        Коментар


                        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                          Знам ли. Нещо ми се видя че темата като конструкция и формулировка бе предопределена бързо и удобно да залитне в политиката и в това кой е лош, кой добър и кой неприятен, но предполагам че и това, както и твърдението че ползвам супермодераторския си статут за да си позволя безнаказани обиди (което само по себе си е груба обида, но да речем че не е по темата) е било абсолютно невинно

                          Но щом въпросът е бил от чист научен интерес и не користи ради - моите немеродавни пет стотинки...

                          - Определението "По истински случай" не значи нищо в холивудските филми. Значи просто че истинския случай е вдъхновил филма. Толкоз. Немалко филми правени по истински случаи наистина следят истинските събития и ги отразяват относително правдиво, но няма никакво задължение, изискване да се спазва истинността на събитията, нито някой режисьор изпитва срам ако най-безочливо ги "изтълкува" по своему. Игралните филми са филми за развлечение в огромен процент от случаите, а развлечението в огромен процент от случаите пък минава през фантазии.

                          В крайна сметка, както се разбра преди няколко години по информация пряко от Холивуд, Орфей е бил черен Точно за конкретния не мога да се изкажа, не съм го гледал. 99% съм сигурен че не са ТОЛКОВА добри колкото ги представят ВЪВ ФИЛМА


                          - Физическите нормативи за покриване от кандидат тюлени (между 17 и 29 годишна възраст) са:

                          - Плуване, 500 метра (на една страна или бруст): под 12м 30с, препоръчителни (демек - да имаш шанс да те вземат) : под 9 мин.
                          - Лицеви опори: минимум 42 за 2 минути, но реално необходими за средна оценка - около сто за две минути.
                          - Коремни преси: минимум 52 за 2 минути, но реално необходими за средна оценка - около сто за две минути.
                          - Набирания - минимум осем, без ограничения във времето, без докосване на земята и без пускане на лоста. Реално необходими - поне 15-20.
                          - Тичане, миля и половина (2414m) - под 11м 30с, реално необходими за средна оценка - под девет минути.

                          Тези не се наемам да ги коментирам трудни ли са лесни ли са, зер аз не мога да покрия нищо от това. Предполагам не е необходимо да си супермен да ги покриеш, но и не всеки ще ги мине. Това е за да те вземат, нататък предполагам можеш да вървиш само нагоре. Това че ги покриваш не те прави тюлен.

                          Идва въпроса "Толкова ли са добри ?", и увисваме, защото няма база за сравнение. Толкова добри като какво ? И ако са най-добри (което няма как да се потвърди) - с колко са по-добри ? И от кого ?

                          Тюлените са "експортна стока". Бият се навън. Мисиите им са навън. И в това отношение са добри колкото много, много добър "универсален" джип. Има ли универсален джип ?

                          Може ли група тюлени да свие сърмите на група гурки по платата в Пенджаб, на 6000 метра надморска височина, през зимата ? Или на някой САС отряд по шотландските планини, или на екип на Шайетет 13 в сърцето на Тел Авив, или, или, или ?

                          Единствената гаранция е че са сила която е максимално добре подбрана, максимално добре обучена, максимално добре тренирана, максимално добре оборудвана, максимално добре поддържана, която се праща да действа на максимален брой различни места.

                          От горното - може реално да се очаква че наистина ще имат шансове максимално добре, може би по-добре от всеки друг, да оползотворят всяка създала се ситуация (да не говорим за капацитета на поддръжката им да оформи въпросната сиуация в нещо максимално удобно) в рамките на възможното.

                          Но именно това последното тегли чертата. Супермени не са. Невъзможното няма как да го направят. Ако изтеглят само двойки, на всичко коз няма да си изкарат играта.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                            Абе май и в двата случая(филма и истинския случай) нещата са осрани от сценариста, а не от режисьора.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                              Според мен (пълне лаик)...мисията си била ОК (разузнавателна, не асасин)...не могат да колят овчари, щото не лошо после дет те видат ,даже и жените да те замерат с камъни, което явно е имало смисъл...нали Латрел овчар го спасил. После кат те фанат у дерето отгоре, къв ще да си...сичко опира до проста геометрия...пуф-паф и его резултата. А ония завалии с Чинука...във филма нямат въздушна подкрепа...доколкото четох са имали С-130 и апач....които не са стреляли...което е напълно обяснимо, щото без насочване в гората, ако се разпуцат харабийската, нема да има нужда никой да спасяват

                              Коментар


                              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                                Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                                ...доколкото четох са имали С-130 и апач....
                                Апропо: като пращат групи на такива мисии, има ли поне един човек обучен като авионасочвач?
                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X