Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Толкова ли са добри "тюлените" ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Ти беше там и ги преброи? Или Осама ти каза, като си пиехте кафето?
    Интернет контактите са голяма работа,особенно директните, с езика се оправям и си комуникирам с тоя оня,имам си регистрации в Navy сайтове и техни групи има и покана за приключенски лагер ,ма требват пари и то доста,че далечко е.Специално за тая операция следя и се интересувам от провеждането и на имейла ми е пристигало доста,пазя си всичко пратено и от сайта на Маркъс Лътрел,Марчинко също има канал от сума години,мразя общата интернет информация и не и вярвам!Това като уточнение ,а е така от любопитсво си правя понякога експерименти,плувно физически подобни,под техното ниво ,но близки все пак ,какъв наклон за какво време можеш да изкачиш в планината с багаж без да ти блокира машинката и да дишаш сравнително нормално или да плуваш 30 метра за време под вода, и след това колко спринта ще направиш без да ти причернее и дали след това можеш да продължиш с друго!Та е такива работи ,практик съм, харесвам екстремните изпълнения, не съм спецназ, обичам тия неща,но ги правя все по рядко и без подържане на постоянна форма,тя се създава един път в по-ранните години,ма все пак чукнах48!Ако си пия кафето ,няма да е с чалма ,от другата страна съм и си го пия със свестни хора!Ае си караме по темата!Поздрави!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #47
      От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

      Незнам:
      - да те настъпи пастир
      -да носиш толко излишен багаж ( има го и на видеото има го и описан )
      -да объркаш пътя за отстъпление (при положение, че се хвалят, че могат да снимат една стотинка глътната от улично куче......)
      - два часа престрелка не звучи много като гръмнати в гръб
      -за каква засада може да става дума, като във вид засада са били самите тюлени
      - какво очаквате да прочетете по американски форум - "да, ние се усрахме защото освен анаболи, мускули и викове е необходим и мозък" .....
      -ЗАЩО носят със себе си лаптоп със секретна информация?????
      -как талибаните успяват да ги изпреварят и пресрещнат като всъщност тюлените точно тях са наблюдавали и би трябвало да видят раздвижването.....
      -8 до 10 талибани срещу 4 ма елитни....
      Не ми се продължава....
      И едно да е истина е достатъчно....
      висете отпуснато

      Коментар


      • #48
        От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        "осирация" е в кавички... С тебе последните два-три дена имаме явен проблем с комуникацията (разбираш ме точно на 180 градуса)! Поне значението на кавичките не знаеш ли? Или трябва да се обяснявам и извинявам като ученичка след всеки свой пост в този форум..?! Взе да ми писва...
        Тц, бате, немаме проблем с комуникацията и те разбирам съвсем точно, да не казвам и че доста често личното ми мнение съвпада с твоето(сам го знаеш, из разни теми сме си говорили и разни герои, не направили си труд да вникнат в казаното, даже викаха че ще ни бесят), макар и да избягвам да изразявам сериозно мнението си и то в стил, в който ще се харесва.Снощи м/у приказките казах, каквото казах и то е точно така както го казах.Просто не беше нужно да ми правиш забележки, още повече че точно в тоя момент зазвуча като ученичка...мъже сме и според мен е най-добре да си комуникираме по мъжки.Та в тоя ред на мисли, лично не очаквам от теб да се извиняваш за приказките си, казваш каквото казваш, аз м/у многото думи извличам идеята на казаното и това е.Ебем ли го дали ще ме разбереш правилно, още повече онлайн, ма се надявам да е така.

        По темата - по-нагоре казах какво мисля и не намирам особен смисъл в това да се опитваме да анализираме задълбочено ситуацията, след като не сме били в подобна.Но това не ми пречи да чета.Специално в тази тема съм склонен да приемам най-вече коментарите на Сибирски, по обясними причини, но това естествено не значи, че Мартин, Чавдар или Симо и т.н. не трябва да казват по някоя дума.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #49
          От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

          Ся, искате ли пример от скорошната случка? На 17 декември миналата година в провинция Забул бе свален американски Белкхок - http://www.presstv.ir/detail/2014/01...r-in-dec-isaf/. Е, стават на войната подобни случки, нали? Обаче, хеликоптър бе свален от взривен на земята боезаряд. Веднага ми идва на ум тн противовертолетная мина. Има ги, ето ви една от тях на снимка, росийско производство.



          Обаче тези мини са скъпи, рядки и не се експортират. Тогава с какво бе взривен Блакхок? И аз намерих възможен отговор на този въпрос, вижте сега тази снимка долу.



          Самоделна противохеликоптерната мина, показана от двама казахстанци муджахидини, с бойните си прякори Абу Усаму и Зубейр, бойци на Съюз на ислямски джихад, вярни последователи на Наджмудин Жалолов, вече пукнал лидер на този Съюз, - видео заснето в провинция Пактия, Афганистан в края на юли на миналата година.
          На всеко действие винаги има противодействието, ето още един пример.

          Коментар


          • #50
            От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

            Това последното само доказва тезата ми, че тези там съвсем не са "аборигени" (още повече тези дето тръгват да правят "контра-разузнавателна операция", и да ловуват "тюлени"...) и не виждам Тони какво се чуди толкова..?!!

            Тц, бате, немаме проблем с комуникацията и те разбирам съвсем точно....
            Разбрахме се!

            Коментар


            • #51
              От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              Това последното само доказва тезата ми, че тези там съвсем не са "аборигени" (още повече тези дето тръгват да правят "контра-разузнавателна операция", и да ловуват "тюлени"...) и не виждам Тони какво се чуди толкова..?!!
              Разбрахме се!
              Аборигени са... щото са местни .... А иначе- от гледна точка на последните конференции на тема ИВУ - това с което се сблъскат евреите в Палестина днес, ще бъде мултиплицирано за американците в Афганистан след шест месеца и за руснаците в Дагестан примерно след 8.
              И изобщо в момента над 80% от тези които воюват срещу ISAF в Афганистан странно защо не са родом от там. Е то като сирийската опозиция де... Или примерно "чешките интернационалисти"
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #52
                От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                Според мен е проста работа...(е сичко ми е игра)....просто талибити са ги заградили от по-високо и ако ще да си Дарт Вейдър брат му ,а не тюлен...след 2 часа пуф-паф са ги натръшкали...което не отменя квалификацията на тия момчета...просто талибите си познават гората по-добре. А иначе за филма....то и 9-та рота остана само един и първо им удариха радиото и на на-найси връзка....а пък интервюта с оцелелите колкото искаш има....живи и здрави.

                Коментар


                • #53
                  От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                  Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                  Според мен е проста работа...(е сичко ми е игра)....просто талибити са ги заградили от по-високо и ако ще да си Дарт Вейдър брат му ,а не тюлен...след 2 часа пуф-паф са ги натръшкали...което не отменя квалификацията на тия момчета...просто талибите си познават гората по-добре. А иначе за филма....то и 9-та рота остана само един и първо им удариха радиото и на на-найси връзка....а пък интервюта с оцелелите колкото искаш има....живи и здрави.
                  Чисто и простичко казано!+1.Въпрос на позиция и шанс,заградени от два успоредни хребета ,а те в дола между тях, като на длан, постоянен обстрел с РПГ, е шанса е малък ,та нищожен,но са натръшкали бая гадове майсторската,това е важно ,"бий се до край"!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    ... но са натръшкали бая гадове майсторската ...
                    В игралния филм, може би ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                      Четнах я темата ама не разбрах кои са гадовете?
                      Бактрийците или агресорите-руснаци и американци които тормозят един изстрадал народ!
                      Исторически погледнато Бактрия е трудна хапка-и гейчето Александър Македонски го е разбрало ама кой да чете.
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                        Ми от такава позиция, едва ли са натръшкали и един талибанин.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                          В името на паметта на загиталите няма да коментирам,за някои явно терористите са добрите,тия дето воюват срещу мирни хора и гърмеха бомби около Нова година и в Русия !Некои все едно са готови да ревнат:аллах акбар!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            В името на паметта на загиталите няма да коментирам,за някои явно терористите са добрите,тия дето воюват срещу мирни хора и гърмеха бомби около Нова година и в Русия !Некои все едно са готови да ревнат:аллах акбар!
                            Де по-кротко! Не сме на партийно събрание та да следиш да се правят само политически коректни изказвания!

                            Из Интернет срещнах да се подмята следното твърдение

                            ... An estimated 35 Taliban were also dead. ...
                            Т.е. предполагаеми загуби на талибаните - 35 души.

                            Ама има малък проблем. Както цитирах по-горе

                            ... The only surviving member of the four-man team, Marcus Luttrell, wrote a brief (2 1/2 page) after action report. In it, he stated that he estimated that the reconnaissance and surveillance team was ambushed by 20 to 35 ACM. Twenty was the number that was initially released by CJTF-76 Public Affairs ...
                            Според първия доклад на единствения оцелял от групата общият брой на атакувалите ги талибани е бил 20-35, а в първите официални съобщения за пресата този брой е бил посочен като 20.

                            Авторът на книгата Victory point, посветена на случката, твърди още

                            ... the military established the number at 8 to 10--based on analysis of a type of signals intelligence gathering during and immediately after the ambush, as well as human intelligence gathered in Pakistan. ...
                            Въз основа на анализ на данните от радиопрехват, събрани по време на и непоследствено след този бой, както и по данни от агентурни източници в Пакистан, военните са стигнали до извод, че броят на талибаните, участвали в засадата, е бил едва 8-10 души.

                            На този фон свободно реещото се твърдение, че талибаните били дали 35 убити, нещо ми се струва силно недостоверно. Просто аритметиката не излиза ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              В името на паметта на загиталите няма да коментирам,за някои явно терористите са добрите,тия дето воюват срещу мирни хора и гърмеха бомби около Нова година и в Русия !Некои все едно са готови да ревнат:аллах акбар!
                              Зависи на къф език

                              Може и Исус АкбарАма колко бойци имаш зад гърба си е важноПечени
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • #60
                                От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                                То и на децата им стана ясно, че тюлените не са кой знае какво.... Ама мен продължава да ме гложде например въпроса - защо ще носят с тях тъфбук ( който е имал знае за какво тегло става дума) пък и предполагам и някакъв източник за зареждане са имали (пък и секретно инфо имало на него) .... Абе може и да не се чудя чак толкова на някой неща. Ама на това дето и Сибирски го подчерта няколко пъти - как може да решиш да вземеш какви ли не дрънкулки за сметка на истински нужните неща??? Как може да не успееш да се маскираш и пласираш та да не те настъпи овчар??? Ясно ми е вече, че 10 талибани са по-добри от 4 тюлена и няколко от техните хеликоптери, ама спец войските толкова ли са ги подценявали наистина. На мен ми бие цялата случка на яко подценяване и несериозно отношение..... Или на голямо "вярване в себе си" като "спец" боец...
                                Незнам. Аз съм бил водолаз при военните и знам, че сме най-добри на стъргане на дъното на кораб от полипи. Явно и те не са много повече от нас. Просто Холиууд ги напраи много велики и митични ( далече съм от мисълта, че същото е без спонсорство и натиск от "правилните" места). Ама явно талибаните не са ги гледали тия филми и за това се е получило така...
                                За числа и пропаганда даже не коментирам. Едно време правилото беше "поне по три в наша полза" ама май напоследък е "давай по десет" .
                                За мен численността е супер елементарна за доказване - никой талибан не пропуска по възможност да покаже на видео колко са мноо и колко са надъхани. На видеата от самото начало са само 6 човека. Дори не са успели да включат и някой овчар за "калабалък".
                                висете отпуснато

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X