Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Толкова ли са добри "тюлените" ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    Над 60- що?
    Бе нещо може рода да ни се падат,братя един вид,наследници ма от тъпите

    Ти ти много знаеш нещо а,ше ми паднеш на карти,ше те бия като Талибан куцо Тюленче.........па ако беше и смешно.......
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

      Тук се подхожда с една крива презумпция за овчарчета с геги.... Някой дава ли си сметка, че тези "овчарчета" се намират във състояние на война с десетилетия?! И нивото им на подготовка, най-вече в практическата и част, е на много високо ниво. Толкова високо, че за повечето от пишещите тук е направо недостижимо. Отделно познаване на местнотта. Не по карти или симулации, а практически. Обходена всяка една пътечка, познат всеки камък....
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

        Пропускате едно от най-важните неща. Един бунтовник (нарочно не използвам талибан) има подкрепата на 100 цивилни граждани примерно. Под подкрепа имам предвид логистична, морална, с информация....всякаква...
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

          Както се казва у дома и тухлите бият
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            ........па ако беше и смешно.......
            Смешна е цялата седянка тук, като започнеш от източниците на информация, минеш през ксенофобското обработване на тази информация и свършиш със средствата за аргументация. Никой автомат няма шанс пред клавиатурата на компютъра.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

              Единствения оцелял пише книга четена от мен на писания език,аз на това разчитам като информация,а вече според кой колко са били талибаните и по колко се имножават в дадена част на деня ба ли го,не съм бил там.Атаката може ли да е почнага и от 5 човека,да свалят хеликоптер в ниското и да наскачат останалите били те в селото или в някоя близка местност?Да цитирам какво се казва в книгата?
              Идея нямам да подценявам кой да е,ни Талибани ни Тюлени,и едните и другите са го тренирали тоя кютек с години,просто или на едните малко повече им е дошъл късмета или на другите карька.

              Не се наемам да твърдя обаче,че акъл нямат за 2 стотинки или 2 цента или 2 талибански ни чалмите ни качулките.Почна се да се прави разбор как не са си взели правилните неща па как имали неподходящо оборудване.......а кой може да надбяга талибан на който друг му носи мунициите,да имат и тая тактика в планината-носиш си пушката и 3 пълнителя да речем,а други двама мъкнат останалото нужно след теб?Тюлените на 4 човека на една седмица мисия с какво да отидат,300 патрона на човек?Питам само,идея нямам да давам оценка колко са се объркали в пакетирането.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Единствения оцелял пише книга четена от мен на писания език,аз на това разчитам като информация,а вече според кой колко са били талибаните и по колко се имножават в дадена част на деня ба ли го,не съм бил там....
                E, то там е работата, че този същият единствен оцелял, колкото повече време е минавало от случката, толкова по-голям брой противници е посочвал. Тръгнал е от 20-30 в доклада си веднага след случката и ги е размножил до 200 в книгата, която четеш ...

                LuttrellAfter Action Report: 20-30 enemy

                Marcus Luttrell on Today Show: 80-100 members of the Taliban


                Lone Survivor (memoir): 140-200 enemy


                Marcus Luttrell speeches after Lone Survivor: 200 enemy
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                  Чета ви и си мисля, колко е тъпо да се радваш на нечия смърт.. Независимо чия! Границите са толкова размити вече! Кои са "добрите" и кои "лошите"..?!! Да попрегледаме темата:

                  "Над 60 процента от SEAL са момчета с произход и корени от Източна Европа..."
                  За руснаците говорим като за братя - "братушки"...
                  На територията на днешен Афганистан са се намирали "Бактрия" и "Балхара", а в местните наречия на някои райони има удивително много български думи. Ако някой от вас види истински жив афганистанец, с учудване може да установи, че вижда себе си в огледалото.

                  Та кои бяха "добрите" и кои "лошите..?! Кои са "нашите" и кои "вашите"..?!! Най-голямото зло, което може да си причини човек, е един ден да си помисли, че знае всичко и да спре да чете! Да спре да се развива... Тази тема го доказва с пълна сила!

                  Коментар


                  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                    То откъде тръгнахме и до комплекси сигнахме... Аз в случая съм малко като малко дете, което е разбрало,че няма Дядо Мраз...
                    Иначе за теориите "дай да видим ти колко ше изтичаш или избиеш" ми е малко като в пети клас първия срок. Сигурен съм,че повечето тюлени не могат да миксират като диджей, което не ги лишава от правото да коментират ако диджея не си върши работата както трябва. За "про" и "кон" теориите.... Защо няма антишведски, антишвейцарски и т.н. настроения? Може би защото си гледат тяхната си работа и двор и не бомбандират София или Белград.... Пък теорията ,че се правели на балъци - хайде стига моля, едва ли американечкия флаг развят дори и във филм за Снежанка говори в подкрепана тази теория. За спасяването на света пак оттам от извънземни, терористи, зомбита, вампири ( и то обикновено от две три нинджи и мадама учена на 26 години с фигура на инструктор по тае бо ) и то подкрепя теорията за "правене на балъци.... Дали да продължавам.....
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                      Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                      То откъде тръгнахме и до комплекси сигнахме... Аз в случая съм малко като малко дете, което е разбрало,че няма Дядо Мраз...
                      Иначе за теориите "дай да видим ти колко ше изтичаш или избиеш" ми е малко като в пети клас първия срок. Сигурен съм,че повечето тюлени не могат да миксират като диджей, което не ги лишава от правото да коментират ако диджея не си върши работата както трябва. За "про" и "кон" теориите.... Защо няма антишведски, антишвейцарски и т.н. настроения? Може би защото си гледат тяхната си работа и двор и не бомбандират София или Белград.... Пък теорията ,че се правели на балъци - хайде стига моля, едва ли американечкия флаг развят дори и във филм за Снежанка говори в подкрепана тази теория. За спасяването на света пак оттам от извънземни, терористи, зомбита, вампири ( и то обикновено от две три нинджи и мадама учена на 26 години с фигура на инструктор по тае бо ) и то подкрепя теорията за "правене на балъци.... Дали да продължавам.....
                      И какво ще докажеш, ако продължиш..?!! На кого..?!! Предполагам, че просто ще се почувстваш по-добре (дори без да знаеш защо)..?!! "Правотата" е измамно и строго субективно чувство, а корените на всяко зло се крият в невежеството - и за тези които си мислят, че "USA is the best", и за тези които са на мнение, че "руските болни са най-здравите болни", и за тези, за които света започва и свършва с "Горно нанадолнище"...

                      Филма си е просто един филм - художествена творба изградена на сюжетните измислици на авторите му, за чиято основа служи една трагедия в която хора се избиват взаимно! Толкоз - няма друго! А който си мисли, че "тюлените" или които и да е други мъже, посветили живота си на войната "не стават", е обикновен глупак.

                      Коментар


                      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        И какво ще докажеш, ако продължиш..?!! На кого..?!! Предполагам, че просто ще се почувстваш по-добре (дори без да знаеш защо)..?!! "Правотата" е измамно и строго субективно чувство, а корените на всяко зло се крият в невежеството - и за тези които си мислят, че "USA is the best", и за тези които са на мнение, че "руските болни са най-здравите болни", и за тези, за които света започва и свършва с "Горно нанадолнище"...

                        Филма си е просто един филм - художествена творба изградена на сюжетните измислици на авторите му, за чиято основа служи една трагедия в която хора се избиват взаимно! Толкоз - няма друго! А който си мисли, че "тюлените" или които и да е други мъже, посветили живота си на войната "не стават", е обикновен глупак.
                        Всъщност се чуствам доста натоварен и с неприятно чувство от безсмислената смърт на тези момчета. Мъчно ми е. Мъчно ми е , че са ги вкарали в една манипулативна икономическа машина, която не се интерсува от такива като тях и те са само дребни числа за нея. Питам се - дали трябва да е такъв света?
                        висете отпуснато

                        Коментар


                        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                          Чисто и просто,някои още са в "студената война", а тук от много години става въпрос за глобален антитероризъм има и доста сътрудничество по въпроса между бивши врагове,които ясно осъзнават необходимостта от такова,така че мелянето тук надали ще промени нещо,това са братя по оръжие!Изказването на Лудо куче е истината ,когато загиват от добрите е гадно ,независимо кои са,а трябва да е обратното на което се радвам ,когато чуя новина за ликвидирани гадове!Както се казва ,"специален", не се става с ходене на цигулка след училище,такъв се раждаш,то е вътре в тебеа как ще го развиеш зависи само то тебе","ние инструкторите сме склуптори ,вие сте камъните ,нашата цел е да махнеме излишните парчета и да ви направиме по-неуязвими",това казва доста!Знам за една "зелена барета",който след скок с парашут ,едва оцелява,но след възстановяването си с протеза е отново в редиците като старши инструктор,скоро гледах и документален филм за един морски пехотинец сержант Галегос пострадал при експлозия , велик боец,също възстановен на служба, става въпрос за волята и това ,че всичко е в главата,заложено е ,скулптурата я има в камъка ,само се махат парчетата!Всичко кво и кой е по-по-най е на заден план!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                            Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                            Всъщност се чуствам доста натоварен и с неприятно чувство от безсмислената смърт на тези момчета. Мъчно ми е. Мъчно ми е , че са ги вкарали в една манипулативна икономическа машина, която не се интерсува от такива като тях и те са само дребни числа за нея. Питам се - дали трябва да е такъв света?
                            Пълни глупости - умрели са за своята си империя. Така както руснаците са мрели и продължават да мрът за тяхната, така както британците са мрели на четири континента.... И така както нашите дядовци са мрели на фронта за България. Всичко друго е семантика и въпрос на лично предразположение към една или друга империя. Разглеждайки подобни случки човек трябва да се абстрахира на моменти от личните си предубеждения и да не пречупва всичко през собствената си призма и мироглед.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              E, то там е работата, че този същият единствен оцелял, колкото повече време е минавало от случката, толкова по-голям брой противници е посочвал. Тръгнал е от 20-30 в доклада си веднага след случката и ги е размножил до 200 в книгата, която четеш ...
                              Е за това ми беше интересно,книгата съм я чел,но на доклади и съмнения не бях попадал до тоя момент / не че съм търсил де/,трябва да гледам и филма,да видя къде с какво се разминава
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                                Ми аз доколкото четох, филма си е ок без финала и без тия 200 талибана. М/у другото го извеждат посред нощ от селото с хеликоптер, който каца на едно плато с 10см по-голямо от самия хеликоптер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X