Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За армията ...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Военновъздушните сили на Кралство Нидерландия предислоцираха днес, 6 април, в авиобаза Граф Игнатиево 4 самолета F-35. Те ще изпълняват задачи по усилена охрана на въздушното пространство съвместно с българските ВВС до 31 май 2022 г.
    Те така ще сме ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • Dilyan Zagorchev
      Dilyan Zagorchev коментира
      Редактиране на коментар
      Ее, барем 2 месеца ще спим спокойно.Нашите им пречила мъглата първия път да литнат, сега адмиралчето ше кае, че много туристи, много пътнически самолети има и пак няма да литнат
      Последно редактирано от Dilyan Zagorchev; 06-04-22, 14:34.

  • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

    Те така ще сме ...
    Това лошо ли е?

    В една идеална Европа готвачите са италианци, полицаите германци и т.н.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Добре, в турския свят ни виждаш. Така, като сереш на НАТО и ЕС, какво прокарваш - как големия батюшка ще ни опази от турците, така ли, за това ли държиш да ни хвърлите в обятията му?

    • ezhko
      ezhko коментира
      Редактиране на коментар
      Никой освен нас няма да ни пази. Затова, вместо да се хвърляме в нечии обятия и после да се чудим защо ни "оправя" и да плюем по другите и после да се чудим защо ни бият, не би било зле да си гледаме нашите работи.

    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Това да сме част от някакъв военен съюз (да не се чете, че нато е видиш ли посредствена работа) е част от нашите работи. Йожи, бил ли си съзнателен по времето, когато сме част от ВД? Та, тогиз оти не се пенявихте да си гледаме нашите работи и да се "пазим сами"? А?

      Паий сееее...

  • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

    Това лошо ли е?

    В една идеална Европа готвачите са италианци, полицаите германци и т.н.
    Лошо е, защото още бая време ще трябва да разчитаме на други да ни пазят.

    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Бъди мъж и не се оправдавай.

    • ezhko
      ezhko коментира
      Редактиране на коментар
      Обяснявам на неразбралите.
      Не че са много разбрани.

    • caribi
      caribi коментира
      Редактиране на коментар
      Тези поне няма да ни предадат, като цялото БГ генерал

  • turtey коментира
    Днес, 15:38
    Е нали това е идеята на обединена Европа?
    Старо-древно:
    Идеята: френска кухня, немска техника, британска политика, италиански секс.
    Реализацията: британска кухня, италианска техника, френска политика и немски секс.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Тропчо
      Тропчо коментира
      Редактиране на коментар
      Току що, срина курса на еврото спрямо рублата и увеличи подръжниците на Брекзита. Евалля, евалля!

  • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

    Това лошо ли е?

    В една идеална Европа готвачите са италианци, полицаите германци и т.н.
    Лошо е-нЕмат право да пуцат...
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • О-па!

      https://pan.bg/view_article-1-553667...ignatievo.html

      Нидерландските летци ще могат да изпълняват мисии по заемане на зона за дежурство във въздуха, изпълнение на прехват на въздушна цел и визуално опознаване, разпитване, съпровождане и намеса.
      ПП.Това го твърди само московската радиоточка. Аз поне никъде другаде не намерих такава информация.

      И още нещо:

      https://offnews.bg/politika/zakov-ku...ka-774086.html

      ...Допълнителните 8 изтребителя F-16 ще са или на лизинг, или втора ръка...
      ...Възможно е изтребителите да са и друг вид...
      Важно уточнение:
      На лизинг НЕ означава на изплащане, както си мислят много хора. Това значи под наем с възможност за закупуване(в последствие) по остатъчна стойност, но закупуването НЕ е задължително.
      Последно редактирано от ЕМО; 07-04-22, 19:17.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • Няма как ако са блок 70 да са втора ръка,То такива и първа ръка май няма.Може би имаше преправени в блок 70 на Тайван ако не бъркам.

        Коментар


        • ezhko
          ezhko коментира
          Редактиране на коментар
          Изразяват съвсем точно моето мнение. Нов бардак (пардон ВВС) със стари ....
          А за въздушна полиция - ескадрила от най евтините за експлоатация серийни свръхзвукови изтребители, които все още се произвеждат.

        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Най подходящи за нас си бяха Грипен но за наш лош късмет шведите нямат тези лостове за натиск .

        • Самодържец
          Самодържец коментира
          Редактиране на коментар
          Ежо, твоето мнение излиза, че е доста повърхностно.

      • Фейслифта е друго. Той е като на Бриджит Бардо да и "изпънеш" гънките, ама другото си е същото . Сменяш ламарините и фаровете, ама "карантията" е старата-"фейс"/"лифт"


        Тука е обратното-фейса е същия, ама карантията няма нищо общо.
        Ето нагледно:

        пилотската кабина на ф-16 блок15(часовници като на Москвич)

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:f16-15.JPG Прегледи:0 Размер:51.7 КБ ID:6844344

        пилотска кабина на ф-16 блок70 (всичко е на дисплеи)

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:f16 v.jpg Прегледи:0 Размер:262.1 КБ ID:6844345
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Изтръпнали и с насрани памперси.

        • Маркони
          Маркони коментира
          Редактиране на коментар
          То ергономията е важна, факт.Ама пилотите са там на работа, не да се возят...Пък и при тези претоварвания май е по-добре да не можеш да мърдаш много-много.Виж тук:
          https://www.youtube.com/watch?v=A9S_Z_xV4Mc

        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          Освен да не се изморява, стойката и раб място трябва да осигуряват и да не се разсейва, да издържи зостатъчно дълго бодър и още мн други, не е в само в самолет. Руснаците обаче определено прекаляват с вдървяването

      • "Братята" на запад се въоръжават ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          А ние кога? Че с такива съседи...

          Поздравления за синия ник!!!

        • сто
          сто коментира
          Редактиране на коментар
          Тия не ги знам защо са решили че следващия път ще им дойде пак отгоре, ма те си знаят. Имали - дали.

          пп И от мен адмирации!

      • Втората партида ще я плащаме на траншове,май? Преди малко по новините.
        "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
        Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Не бой се Таралеж, то от това по-срамно има ли на къде да сме,я се огледай малко,стига се вря у шумата

        • ezhko
          ezhko коментира
          Редактиране на коментар
          Винаги има. Докато още ни има.
          Не знам къде съм сврян, но не съм на майната си като някои.

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          От твойта камбанарийка не си ма от други си точно там

      • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Сърбите с некъв уникален мазохизъм се опитват да направят от въоръжените си сили( вчастност ПВО) тотален тюрлюгювеч. Явно го оценяват като некъв "хитрый план". Подочу се, че са договорили и една осакАтена ескадрила(12самолета) Рафал...
        ПП. Равносметка:
        една ескадрила МиГ-29, една ескадрила Рафал, китайски ракети HQ-22 с голям обсег, руски ракети за обектово ПВО и американски радари.Еб@си якото!
        Последно редактирано от ЕМО; 11-04-22, 00:39.
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Как е на сръбски Показуха?

        • ezhko
          ezhko коментира
          Редактиране на коментар
          Поне не викат казахи, белоруси и венецуелци да им пазят небето.

        • ЕМО
          ЕМО коментира
          Редактиране на коментар
          То не е до показуха. Сърбите имат проблем с ориентацията...

      • Ща ви бригат шумадийците?
        от след османската империя нямат спечелена война.
        Па нека си арчат кинтите и за луноходи и летящи чинии
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • ЕМО
          ЕМО коментира
          Редактиране на коментар
          Ич ме не бригат. Обяснявам на тия дето са се притеснили.

        • turtey
          turtey коментира
          Редактиране на коментар
          А притеснили се били. Отпорките трябва да се отразяват

      • За това ли е изтрито: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A...B2%D0%B8%D1%87
        Кое наруших? Че да знам, да не правя повече така.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • Според мен , да обсъждаме танкове , самолети и друга скъпа техника , е безсмислено , нито някой ни иска мнението , нито можем да променим нещо. Старата армия не трябва да е затворена страница , трябва да се поучим от грешките и да отсеем полезните неща. Навремето имаше една организация ОСО /организация за съдействие на отбраната/ , която като замисъл трябваше да е много полезна. Имаше кръжоци по авиомоделизъм и ракетомоделизъм , имаше и радиоуправляеми системи , както и много способни деца. Но какво се поучаваше , къде беше грешката? Едно момче , което беше способно да изработи всякакъв модел самолет или ракето планер , да го управлява дистанционно и да изпълнява всякакви лупинги , при навършване на 18 г. , го пращаха в някой полк , възможно по-далече , да дава караул. В същото време , някой дивак от гората , започваха да го обучават да стреля с управляема противотанкова ракета. Резултата съм го виждал на живо.
          Мото спорта , също беше военен спорт. Всяка година имаше състезание по военизиран мото крос. Нещо като биатлон , каране по пресечена местност с калашник на гърба. Два огневи позиции , на едната се стреля с пушка по мишени , на втората се хвърлят гранати/учебни/. Това до 18 годишни. И вместо да продължи някакво развитие в армията , всичко приключваше до тук.
          Представете си в днешно време , с наличните технологии , колко полезни биха били авиомоделистите за армията. Представете си и колко полезни биха били 50 бойци с мотори или АТВ , и с РПГ на гърба , или друга система. Бързо придвижване в пресечена местност , удари от засада , от страни и в гръб , бързо изтегляне.
          И всичко това срещу не голяма инвестиция , и с оръжия собствено производство. И терена е идеален за водене на подобни бойни действия.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Прав е ако е РОБ

          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            Ежко си върти латерната с едно и също.

            Мантрата, на която е запецнал, е как всички сме роби на Запада и как никой няма нужда да има образовани хора тук.

            Я вземи го питай като и украинците са поробени от гадния Запад, като как стана така, че украинските "роби" определено надиграват онези путински орли в тактическо отношение.
            Че и с дронове собствено производство им бъркат по дупките.

          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Това е защото орките не са роби.
            Ама никак!

            Както обикновено-путинските пропагандисти обръщат всичко на 180 градуса...



        • три години по-късно (интересното е след 1' 18'')

          Последно редактирано от ЕМО; 16-04-22, 15:15.
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • ЕМО
            ЕМО коментира
            Редактиране на коментар
            И аз. Може би нашите са избрали друга стратегия...или пък никой не иска да ни продаде КАЗ.
            ПП.Въпреки това чух други интересни неща. Мрежоцентрична война? В БА? Ебаси...Левака вместо да започне с това, той почти го проспа.
            ПП2.Всъщност не си прав-полковника каза, че са им насадили СПО-при облъчване с лазер автоматично разхвърля шашки.
            Последно редактирано от ЕМО; 16-04-22, 17:47.

          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            Ма РПГ-7 или Вампир не излъчват. Както и Фагот или TOW.

          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            То пък като има активна защита щото помага... Виждаме какво става в Украйна.
            Танка малко по малко се превръща в отживелица. Смисълът му е бил през първата световна-когато се е появил, и не са имали с какво да го спрат. Тогава напредва към окопите на противника и няма спиране, позволявал е пробив в защитата на врага без почти никакъв ущърб за атакуващите.
            Обаче с появата на първото противотанково оръжие започва залеза му.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X