Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За армията ...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    За хвърчилата:
    Само вчера украинците свалили 8 самолета и 3 хеликоптера, а руснаците 3 самолета.
    Не виждам смисъла да имаме 8 - не стигат и за един ден бойни действия. И 80 да имаме, пак същото: летищата са лесна цел, пилотите са проблем даже и за магучая.
    Абсолютно безсмислено и много-много скъпо.
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Четене с разбиране: 8 са руски, 3 украински. Все тая - общо са 11 за един ден.
      Нашите 8 стигат за до обяд, на първия ден. А въздушната полиция може и с витлови да хвърчи. Поне са евтини.

    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      чета аз, чета.......... за свалените 8 руски казвам, че не излиза бройката, защото *****.ua писа че имат само останали 5 преди три дена........... сигурно останалите три свалени са били белоруски

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Ей не разбрахте за чий са тия самолети

      В НАТО сме,подписали сме договор да си патрулираме въздушното пространство,там трябват 4-6 бройки

      Кой ти говори за война с 8 самолета,скъпо било…….ми да си нарушаваме договора защото сме тарикати и да излизаме от НАТО тогава?

  • #62
    Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
    За хвърчилата:
    Само вчера украинците свалили 8 самолета и 3 хеликоптера, а руснаците 3 самолета.
    Не виждам смисъла да имаме 8 - не стигат и за един ден бойни действия. И 80 да имаме, пак същото: летищата са лесна цел, пилотите са проблем даже и за магучая.
    Абсолютно безсмислено и много-много скъпо.
    Аз за какво казвам, че на тази страна и на този материал армия не им трябва.

    Направо да я закриваме, щото ни е скъпо.

    Да си купим един телефонен секретар като се обадят руснаците или който там реши да дойде, да им съобщим, че сме приготвили вазелина и чакаме.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Не казвам това, просто трябва да се види с какво ги свалят и да имаме повечко от него.
      Ясно е, че въздушна сила няма как да станем. Дори с комшиите няма как да се изравним.

  • #63
    https://dnes.dir.bg/na-fokus/balgari...ni-kam-aliansa
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • #64
      kbot коментира
      Днес, 09:49
      ... А въздушната полиция може и с витлови да хвърчи. Поне са евтини.
      Някой беше предложил в затворената тема за ВВС да ползваме електричката Airbus E-Fan
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Още по-евтино - с мотоделтаплан ...

    • #65
      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

      Аз за какво казвам, че на тази страна и на този материал армия не им трябва.

      Направо да я закриваме, щото ни е скъпо.
      Каква армия? Къде?
      Не я ли закрихме преди няколко петилетки? Автомати и патрони за подлежащите на мобилизация нямаме. А и последните нямат грам военна подготовка.
      А да купуваме скъпи химери от миналия век, дето може и да ги доставят след 8 години - факт, не сме толкова богати.

      Коментар


      • caribi
        caribi коментира
        Редактиране на коментар
        то една подготовка в армията навремето олеле малеле, за 2 год имам гръмнати 6 /шест / патрона на 1 една стрелба в двора на айтоското поделение

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        В Айтос ли си бил?
        Аз там имам изстреляни безброй патрони с танковата картченица, и двайсе и няколко снаряда-истински, викаха им "щатен изстрел"
        С пистолет също страшно много патрони, чет нямат.
        Виж с автомат-само един пълнител, ама то танкистите стрелят от танка не от калаша....

    • #66
      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение

      .. А и последните нямат грам военна подготовка.
      ...
      Що, украинците дето спъват за сега безаналоговата, с каква военна подготовка са? Аз като съм дремал повече от две години по наряди да пазя някой да не избяга, с каква по-добра съм?

      Коментар


      • #67
        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение

        Що, украинците дето спъват за сега безаналоговата, с каква военна подготовка са?
        Украинците сега са много добра илюстрация какво може да се направи за 7-8 години със съдействието на страни от НАТО.

        От напълно небоеспособна и практически несъществуваща армия до такава, която съдира много висока цена от агресор с големи претенциЙ.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #68
          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Украинците сега са много добра илюстрация какво може да се направи за 7-8 години със съдействието на страни от НАТО.
          Мхм. Пушечно месо с елементи на камикадзе.
          Добрата армия не воюва на собствена територия.
          Особено без въздушно прикритие.

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Невоюването на собствена територия е първо на първо успешна политика.
            Я да си представим, ако Турция ни нападне, на нейна територия ли ще воюваме? С този баланс на силите-ще ни прегазат за половин ден, до ти-четири ч1аса най-късно.
            И понеже не се случва-значи водим сравнително успешна външна политика.

          • ezhko
            ezhko коментира
            Редактиране на коментар
            Докато имахме свястна армия - изобщо не воювахме или воювахме на турска територия. А "успешната" политика обезпечи две и половина национални катастрофи. А засега - просто не ни е дошъл редът. Армия банално нямаме.

          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Че нямаме-нямаме.
            Но щом не са ни превзели-значи политиката е достатъчно успешна.

            Защото нали-можем да се озъбим на Реджепа,. да му подхвърлим една свинска зурла в покоуте, да го дръпнем за брадата на пророка... Нали знаеш какво ще последва?
            Затова казвам,ч е засега във външно отношение се справяме някак си.

            П.П. И да имаме супер армия-ако Турция реши да ни напада-пак жална ни майка, не сме и на 10% от нейната военна мощ.
            Допреди месец си мислех така и за Русия, ама вече видях какво струват, та не се плаша.
            Пък и те скоро няма да си помислят за война, само веднъж да излязат някак от тази...

        • #69
          Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
          ...Добрата армия не воюва на собствена територия...
          Я! Проблясък!
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • #70
            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

            Аз за какво казвам, че на тази страна и на този материал армия не им трябва.

            Направо да я закриваме, щото ни е скъпо.

            Да си купим един телефонен секретар като се обадят руснаците или който там реши да дойде, да им съобщим, че сме приготвили вазелина и чакаме.
            Те, най-верните.....без вазелин ще се предложат🤣

            Коментар


            • kartechar
              kartechar коментира
              Редактиране на коментар
              Вазелин не се ползва, за да не изпуснеш пленника - след като ти го е нацепил, стискаш бузки и го водиш в плен!

            • artefekt
              artefekt коментира
              Редактиране на коментар
              Какъв плен....те ги чакат да ги освобождават от ЕС и НАТО...

          • #71
            Все си мисля, че са останали няколко хиляди боеспособни българи с нагласата на Списаревски.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • kbot
              kbot коментира
              Редактиране на коментар
              Гюро Михайлов

            • Тропчо
              Тропчо коментира
              Редактиране на коментар
              кбот, какво имаш предвид за Гюро Михайлов? Знаеш ли кой е и какво е направил?

            • kbot
              kbot коментира
              Редактиране на коментар
              Знам.

          • #72

            • Тропчо коментира
              Днес, 21:14
              Списаревски или Матросов?

            Я сказал, тьi усльiшал
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #73
              Тропчо коментира
              Днес, 21:26
              кбот, какво имаш предвид за Гюро Михайлов? Знаеш ли кой е и какво е направил?
              Докато името на Гюро Михайлов е нарицателно за балък - няма да имаме въоръжени сили.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • Тропчо
                Тропчо коментира
                Редактиране на коментар
                То и с Марко Тотев е тъй.
                П.П. Ама не за въоръжените сили.

              • kbot
                kbot коментира
                Редактиране на коментар
                Обаче Гюро изпълнил дълга си. И не нарушил заповедта. А на война това е важно.
                А Списаревски е бил твърде избухлив и нестабилен. Такива импулсивно творят много глупости и трудно изпълняват заповеди. Дали е "голям патриот" или "голям скандалджия", ако махнем пропагандата е спорен въпрос.
                (Споко, уважавам човека, ходил съм на лобното място, знам къде са две улици кръстени на него)

            • #74
              За въздушната полиция:
              Аз бях сухопътчик. И не виждам ползата, да държиш 2 самолета (30% от ВВС) в постоянна готовност. И като фръкнат на 15-тата минута какво? Отиват да се репчат на нарушителя, който съответно е нямал и намерение да прави нещо съществено, а само да дразни.
              При реална война, от хвърчилата полза няма. Твърде лесно се свалят.
              Същото и за подводниците (май щяхме да си купуваме), а в нашето море и за корабите.
              -Тябва да има малко, сравнително самостоятелни, добре окомплектовани и обучени, мобилни сухопътни единици.
              -Трябва да има съвременни средства: противотанкови, противо-самолетни и противо-корабни.
              -Трябва да има запаси и да се поддържат и подменят навреме.
              -Трябва да има обучен резерв ...
              Все неща, дето знаем че ги няма, обаче спешно ще купим самолети втора употреба, за да се репчим на врагъТ.
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • ezhko
                ezhko коментира
                Редактиране на коментар
                Въздушната полиция се грижи и за случаи на тероризъм (някой се е насочил с пътнически самолет към АЕЦ или язовирна стена), за случаи на контрабанда, за случаи на незаконно преминаване на границата по въздух и много други.
                Що се отнася до армията - необходими са всички родове войски - иначе нямаше да ги има. И е необходимо да бъдат обучени да действат съвместно. Което обезателно изисква учения с участие както на мирновременните, така и на подлежащите на мобилизация части.

            • #75
              Мхм! За балък го имаме:
              (дребните душички не ги броиме-те винаги са много хитри)

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:GM.jpg Прегледи:0 Размер:596.4 КБ ID:6840428
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • Bogoljub Gagic
                Bogoljub Gagic коментира
                Редактиране на коментар
                Пропускаш, че през знаменателния Таатов Златен Век: През 1962 г. паметникът на Гюро Михайлов е демонтиран и пренесен първоначално в казармата на 9-и Пловдивски полк, а по-късно – в поделението на Строителни войски. През 1992 година по инициатива на пловдивчани общината решава да върне паметника в центъра на града. На 3 март 1994 г. монументът е официално открит на площад „Централен“ във вида, в който е...
                Таато е знаел най-добре Щом го е махнàл - имàло е защо, налЕ?

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X