Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За армията ...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Грешка, не е за тук.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #92
      Историята показва че война се печели с нещо различно от добро оръжие
      Пример

      Имаш:
      стелт самолети
      Реактивни изтребители
      Круз ракети
      Балистични ракети
      Автоматични пушки
      И т.н. неща които никой друг няма

      И на финала орките ти влизат в столицата
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • turtey
        turtey коментира
        Редактиране на коментар
        Horten ho 229

        Така де. Всв я печели сащ щото много ресурси. Юк пак много ресурси но малко акъл и аха аха да лапат бахура.

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Смятай като Русия загуби войната на колко ще им се оцени акьла след като уж и армия имали,народ много,ресурси да искаш пък им е до задника бойното поле,а те до Киев не стигнаха.

        Жалка картинка

      • turtey
        turtey коментира
        Редактиране на коментар
        Вермахта от Варшава стига до Москва за две седмици.
        Толкоз за ркка, ра и т.н.

    • #93
      Ето какво трябва на армията

      Бие всичко,кеф ти танкове,ракетни комплекси,корабчета,жива сила……..разузнаването го водят по телефона като помага населението / е тука верно в чуждо село и керемидите бият / а и всеки можел да го управлява това / нищо сложно като гледам,моите деца и на по-сложни неща си играят /.

      Колко пък да е сложно да се произведе такова нещо? На цената на 50 танка все ще измислят нещо / мечтая си,не ми цвъкайте по мечтите моля /
       
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • blackfirefly
        blackfirefly коментира
        Редактиране на коментар
        Даваха го скоро и по ТВ в някакво предаване. Поработил е в Украйна.

      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Черния лебед , не става ли военна машина ?

      • ЕМО
        ЕМО коментира
        Редактиране на коментар
        Ами може и да става, ама не участват в конкурса. Изглежда са решили, че каргото им е по-интересно.

    • #94
      Военно летище, някъде около София. Случайно се оказа под мен. Снимката е от 2016г. Сега едвали е по-добре.

      А това, където сочи стрелката са ръждясващи танкове ...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ЛетищеОколоСофия.jpg
Прегледи:413
Размер:109.3 КБ
ID:6842712
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • blackfirefly
        blackfirefly коментира
        Редактиране на коментар
        Нищо ново с тоя клип. Свикнали сме на такива гледки. От ново бетонираното и безлюдно Банско и Черно море, та до обезкостените села по прованса...

      • ЕМО
        ЕМО коментира
        Редактиране на коментар
        Явно треа да обяснявам подробно:
        това е същото място от снимките на кбот-а. централната стоянка на 1-ИАБ Доброславци, където понастоящем се намира част от танковия ни резерв.

      • blackfirefly
        blackfirefly коментира
        Редактиране на коментар
        Е какво има да обясняваш. Ясно е. Летял съм над това летище, минавал съм покрай него, снимал съм и т.н.

    • #95
      Първоначално публикуван от Benzboss
      Ежик,като гледам евентуално може да ни потрябва срещу несериозен противник със смотана армия,примерно Руснаците та идеално ни пасва,справка Украйна
      Като гледам, шансовете са дроновете да бъдат използвани срещу евентуалното ни хайдутско движение.

      Коментар


      • ezhko
        ezhko коментира
        Редактиране на коментар
        Ако нещо е останало, то ще са хайдути без байрактари.

      • caribi
        caribi коментира
        Редактиране на коментар
        Тц, ако има , ще са няколко партизан с червена звезда на капата

      • blackfirefly
        blackfirefly коментира
        Редактиране на коментар
        Не можете да се отърсите от тея партизани и червени звезди. Защо са ви все в устата не знам... Въртите си като надрани плочи.

    • #96
      Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
      Военно летище, някъде около София. Случайно се оказа под мен. Снимката е от 2016г. Сега едвали е по-добре.

      А това, където сочи стрелката са ръждясващи танкове ...

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:ЛетищеОколоСофия.jpg Прегледи:39 Размер:109.3 КБ ID:6842712
      То е. Летището в Доброславци.

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:fly.jpg Прегледи:19 Размер:937.8 КБ ID:6842749
      Последно редактирано от blackfirefly; 04-04-22, 15:08.
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • gimax
        gimax коментира
        Редактиране на коментар
        Ако беше действащо Доброславци,немаше да го снимаш.

      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        А, ако Левски беше с ботуши, сега щяхме да сме Чиста и Свята ...
        Номерът е, че така изглеждат "военните" летища. Въпросното не е изключение.

      • blackfirefly
        blackfirefly коментира
        Редактиране на коментар
        Номерът е, че сме летели на едно и също хвърчило. По подобен начин изглеждат безброй съоражения в страната за съжаление...

    • #97
      На фона на нашата армия талибаните добре са екипирали техните си командоси от Ал-Фатах.Добро наследство получиха.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_2022-04-04_19-10-36.jpg
Прегледи:349
Размер:341.5 КБ
ID:6842866 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_2022-04-04_19-10-42.jpg
Прегледи:356
Размер:192.0 КБ
ID:6842867 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_2022-04-04_19-10-44.jpg
Прегледи:350
Размер:152.9 КБ
ID:6842869 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_2022-04-04_19-10-46.jpg
Прегледи:350
Размер:208.7 КБ
ID:6842871
      Прикачени файлове

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Как се пише Показуха на Ал Фатахски?

      • Stoian Ivanov
        Stoian Ivanov коментира
        Редактиране на коментар
        Ал чалъм, фотограф сеир...

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        ГолЕм го вадим знаеш ли как е?
        Аз ако се маскирам на нинджа дали ще стресна някой / децата ми се смеят,няма да са те /.

        Като почнат с тия клипове и кого лъжат не ми е ясно,голия им задник от тук се вижда. Е има един клип със Сирийските Лъвове,едни кльощави момченца който ги ритат от хеликоптер……мен това ще ме е срам да го пусна в нета,по същата причина си стоя на дивана без да пляскам смешни клипове

    • #98
      Ииииии, най-накрая една добра новина:

      https://www.dnevnik.bg/sviat/2022/04...home_mainStory

      Упс! Здравсилите сега ше ревнат-чертежи, неустойки, пре..аха ни. Спестете си го! Вече ви знаеме целия репертоар!
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Ебаси, аз хляб е мога да си купя, ако не го платя, та какво говорим за самолети за 1,7 милиарда...
        Не знам колко е практика да се плаща предварително военна стока, но и да не е-искането за предварително заплащане не го виждам като нещо чак толкова лошо.
        Да-гадно е, защото показва, че ни нямат доверие като почтени партньори, та може да не ги платим, но имиджа ни е такъв...

      • ezhko
        ezhko коментира
        Редактиране на коментар
        Кольо, ти чувал ли си някой да предплаща на 100% комбайн, но на неколкократно по-висока цена? И когато му закъснеят доставката с три години, да предплати още един и то на още по-висока цена?
        Не може да си толкова загубен...
        ПС Предплаща се нещо, което не може да бъде продадено на друг. И то само себестойноста минус стойноста като скрап.

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Да виждаш разлика между комбайн и изтребител? Аз не виждам, едно и също е. Само се чудя като дам форсаж как не се пали сламата отзад...

        Опитваш се да опростяваш сложни неща, не става толкова лесно.
        Сделките с оръжие са си особен вид, има много условности, има политика, има доверие/недоверие, и още голям куп неща които ние с теб не знаем. И още една по-малка купчинка която я знаят пък съвсем ограничен брой хора.
        Та не можем да съдим по това което виждаме каква е сделката и колко е изгодна/неизгодна.

    • #99
      ezhko коментира
      Днес, 08:20
      Кольо, ти чувал ли си някой да предплаща на 100% комбайн, но на неколкократно по-висока цена? И когато му закъснеят доставката с три години, да предплати още един и то на още по-висока цена?
      Ай пак поредната ЛЪЖА. Колко беше цената на предишните осем броя? Колко е на тези? "Неколкократно" На същата цена са втората партида.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Абре цакат ни бре,предлага да се свием на кълбо,да наострим бодлите и да чакаме…..не знам какво да чакаме.

      • Bogoljub Gagic
        Bogoljub Gagic коментира
        Редактиране на коментар
        BENZBOSS коментира
        Днес, 16:39
        Абре цакат ни бре,предлага да се свием на кълбо,да наострим бодлите и да чакаме…..не знам какво да чакаме.
        Как какво да чакаме? Дай дойдат бЪртушките, да свием бодлите и да се нагъзим.

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        За братишките не с бодлите,не така…….някои от сега се гъзят

    • Чавдар (V93) коментира
      Днес, 09:37
      Как я направи сметката? Раздели сумата на бройката самолети? Ама в цената не са само самолетите. Хайде намери какво включва първата сделка, сравни позициите с включеното във втората и тогава давай заключения!

      Или от Центъра дадоха команда?
      Гледал е цената в "Лидъл" и я сравнил с тази в "алиекспрес"
      Ке умра ил` загина...
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • NovemberCharlie
        NovemberCharlie коментира
        Редактиране на коментар
        Ежко, нямаш идея какво значи думата аргумент. За сведение, твоето не са аргументи, не са и факти, а политически манипулирани твърдения

      • ezhko
        ezhko коментира
        Редактиране на коментар
        И ти ли нямаш аргументи? :")

      • NovemberCharlie
        NovemberCharlie коментира
        Редактиране на коментар
        Пич, научи думичките

    • Като изключиме дежурните простотии на езхко, положението е следното:

      https://aero-bg.com/2022/04/05/kongr...973-mlrd-leva/

      Ако някой се е заблуждавал, че втората партида ще ни излезе по-евтино, значи е накълвал на перманентните лъжи на простака на републиката. Хората си го казаха-цената е тая!
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • ezhko
        ezhko коментира
        Редактиране на коментар
        Екстрите кога ще ги платим? Преди или след като ги получим?
        И какво да чета договор, когато доставчикът в прав текст заявява, че няма да спази сроковете за доставка? ( За сведение - в САЩ договор, в който сроковете за доставка са "пожелателни" се счита за невалиден).
        Последно редактирано от ezhko; 06-04-22, 12:15.

      • Dilyan Zagorchev
        Dilyan Zagorchev коментира
        Редактиране на коментар
        Какво е значението преди или след, ще трябва да се дооборудва първата партида. Като сме купили копчето ще му купим и балтона. Най-вероятно преди, че сме непознати като платци.

      • ezhko
        ezhko коментира
        Редактиране на коментар
        Като платци сме вече познати. Като балъци - също.
        Но и продавача е вече познат като "доставчик".

    • Главният пилот на републиката рекъл:

      Радев припомни защо през 2019 година е наложил вето на решението на Народното събрание за закупуването на първите осем самолета F-16:

      „Не беше заради самолета. Пак казвам – самолетът ни предоставя прекрасни бойни способности. Наложих вето за начина, по който беше сключен този договор от българската страна. Тогава ясно казах, че правителството по това време крие реалната цена от българската общественост. Реалната цена, която ни се предлагаше за тези 8 самолета да бъдат експлоатирани по нормален начин, беше 3 млрд. лева”, уточни той.

      По думите муправителството тогава взе решение да ореже безобразно пакета и да го сведе до някакви приемливи 2.1 млрд.“

      „Тогава заявих, че тази цена ще се върне на 3 млрд. Тогава ви убеждаваха, че вторият пакет от осем самолета до пълна ескадрила от 16 самолета ще бъде по-евтина.
      Сега видяхте ли - отново предложението е 3 млрд. и няма как да бъде иначе”, допълни държавният глава.

      Радев обясни, че ако искаме този самолет да лети в България, да разполага с цялото оборудване и всички видове услуги, цената е 3 млрд. за втората половина.
      Ако правителството вземе решение бързо и в рамките на 2-3 месеца отговори и сключи договор, следващите 8 самолета за пълноценна ескадрила ще дойдат 2027-2028 г.

      „Това вече означава да можем да носим бойно дежурство около 2030 г. - и това е ако сключим договор сега. Ако правителството реши да се бави, празнотата от евентуално спиране на експлоатацията на МиГ-29 до този момент ще стане още по-голяма“,
      Това е положението ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • ЕМО
        ЕМО коментира
        Редактиране на коментар
        Е да де, ама тогава лили си седеше кротко в бункера, а нашите поръчки не изоставаха с две години. Киро ако има коджонес може да си направи устата. Още повече, че офертата е повече от атрактивна.

      • MFr
        MFr коментира
        Редактиране на коментар
        Киро ако има коджонес...
        Ко? Нье.

      • ezhko
        ezhko коментира
        Редактиране на коментар
        Връстници, ама летят и имат съвместимост със системите в НАТО. И имат подръжка. А и евентуално ще способстват обучението на пилотите ни.

    • То положението беше ясно от самото начало и никой не го е крил. Големия въпрос в момента е с какво да си пазим небето до 2030г, че изцепките на джобния никой не можа да ги предвиди.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
        ... Големия въпрос в момента е с какво да си пазим небето до 2030г, че изцепките на джобния никой не можа да ги предвиди.

        Това наистина е въпрос с много повишена трудност ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          Тази седмица трябва да дойдат нидерландски Ф-35. А дали са си заминали испанците?

          До 15 април пък се удължава престоя в България на испанските бойни самолети "Юрофайтър", които в момента изпълняват мисия по охрана на въздушното пространство.

        • ЕМО
          ЕМО коментира
          Редактиране на коментар
          Възраженията-към ПАНчовците:
          https://pan.bg/view_article-1-553574...ci-snimki.html

        • kbot
          kbot коментира
          Редактиране на коментар
          Разбирам аз, но не ми харесва и се опъвам. Нещо като въпроса "Чий е Крим?"
          А иначе по военно образование съм туба. И по някаква случайност си карах стажа в зенитния полк в Смолян.

      • Като си говорим за доверени партньори, не забравяте че доверието е двупосочно.
        И ако не преди, то с тази криза, нахлуване показаха че на нас може да ни се има доверие. Чак се чудя как все пак са ни предложили самолети, глупави са американците, никога не бих ги дал с оръжие на тях

        Само си припомнете военния министър Янев

        млъквам че ще почнат че троля

        Чавдаре, проблема не е техниката и с Ф22 да разполагаме няма да опазим нищо

        Коментар


        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          Пак глупости дрънкаш. С-300 в Гърция в същност бяха поръчани от Кипър. Само че турците вдигнаха патардия и заплашваха с военна интервенция. Затова гърците взеха при себе си С-300, само дето не ги включиха в националната си система за ПВО, а ги сложиха на нато-вски полигон на Крит. Ха познай от 3 пъти за какво се използват тези ЗРК! Жокерче: Израелските ВВС повече от веднъж са ходили там ...
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-04-22, 15:48.

        • Dilyan Zagorchev
          Dilyan Zagorchev коментира
          Редактиране на коментар
          154 Ф-ки и 18 Рафал, голямо балансиране. Ааа и 40-50 Мираж
          Чавдаре-Ливан, Сирия?

        • Самодържец
          Самодържец коментира
          Редактиране на коментар
          ezhko
          #105.4
          ezhko коментира
          Днес, 13:09
          Поляците имат достатъчно пушечно месо и мотивация, за да бъде инвестирано във въоражаването им срещу Русия.

          Мисля, че вече ще преминеш в графа дебили. Ама как да не, и тия ги използват срещу матушкааа...

      Активност за темата

      Свий

      Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X