Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За армията ...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой да обясни, предвид последното самолетче-нарушител, за какво точно ни е еърполисинга, след като се затруднява с такива?
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Изглежда се е движел толкова бавно, че не можели да го следват.
      Нещо не ви ли напомня на Дюн? Съвременните оръжия не минават през броните, та се ръгат с ножове ...

    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Бавна, ниско летяща цел, не е лесна за откриване и съпровождане от изтребител. Относително лесно е, след като я открие, да я свали...

    • Alexr
      Alexr коментира
      Редактиране на коментар
      Значи за целите на въздушното патрулиране трябва да имаме нещо дето може да лети ниско и бавхо, но е достатъчно добре въоръжено, за да не му се правят на интересни разни малки самолетчета. Скоростен въртолет или нещо което може да лети със скоростта на позасилил се автомобил.

  • Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
    Някой да обясни, предвид последното самолетче-нарушител, за какво точно ни е еърполисинга, след като се затруднява с такива?
    Ти пак да си дойдеш на думата за краставичката.

    Последното самолетче-нарушител, доколкото става ясно, е летяло ниско и бавно. При което положение един изтребител не би имал никакъв проблем да му забие една ракета, но определено има проблем да слезе на малка височина и да изравни скоростта си с въпросното, за да може евентуално да го отклони към някое летище.

    Доколкото в НАТО не е като в СССР, никой няма да даде заповед за сваляне на такъв нарушител, освен в случай, че предприеме нещо което бъде преценено като опасно. Например, да се засили към АЕЦ-а

    Доколкото въпросното не е предприело някакви очевидно застрашаващи нещо действия, просто са го проследили накъде отива.

    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Нормално е другите да го виждат

    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Много не съм сигурен за Ми-24, не че не предполагам, че е възможно да изпълни такава задача по прехват и съпровождане на такава цел. Ама май не съм чел до сега да е имало такъв случай.

    • Чавдар (V93)
      Чавдар (V93) коментира
      Редактиране на коментар
      Не мисля. На това хвърчило крейсерската скорост е доста близо до максималната на Ми-24. Т.е. на хеликоптер ще може да избяга. А в същото време може да свали скоростта до не много над 100 км/ч та изтребител трудно би го съпровождал.

      https://en.wikipedia.org/wiki/Piper_PA-23

  • Оказа се , че два пъти е кацал за презареждане , на летища , последно във Видин.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Селскостопански летища много, до Вд също, мъгливо и го обясни главния проследяващ. Прехвъриха го на полицията и ако нещо стане, ще е от тях. Ма на тези летища контрол от местни...

    • piron45
      piron45 коментира
      Редактиране на коментар
      И ако си бяха направили труд да го покрият нашите Органи нямаше и да го намерят. Явно са си свършили работа и вече не им трябва. Свален от регистрация в Литва, пък излетял от Унгария без никаква комуникация и летял до 500м надморска. Направо си е гавра с Льотчика и неговите асове от ВВС. Не ми се вярва нашите служби и РВД да не са предупредени за този самозванец.

    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Предупредени не означава виждащи, съвсем пък с адекватни реакции. Тебе такъв кочан ако ти е отзад
      Последно редактирано от veskov; 09-06-22, 19:51.

  • Летище на което е кацнал го знам много добре, ходил съм там няколко пъти. Разграден двор на който всеки може да отиде. В района на 12км. по права линия има още едно много по-малко (435м.) летище което е частно и е сертифицирано. Неоткрития участък на магистралата също е на няколко километра и движение там няма, но май има вече мантинели. Ако е имало една патрулка в района която по слух да дебне къде ще кацне е имало шанс да ги хванат.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Ти пък, патрулка да фаща самолет... То да не е като да крият триногата зад някой храст и да чоплят семки скрити на сянката...

    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Ами не е Коиловци, няма и защо да си вардят торовете и препаратите по летищата, торят отдвна София

  • Абсурдна е версията, че е превозвал захар. Не си струва разходите за количеството, което товари такова самолетче. Пък и да зарежеш самолетчето накрая... Дрога? Посоката е много странна - това не е "Пътя на наркотика" (имаше едно време такъв филм, забранен за деца, та се мушкахме отзад в киното, като отворят вратите от предходната прожекция ).
    Явно не е превозвал... Лавров щото същият се е озовал в Турция след забраната да стигне до Белград.
    Според мен изобщо не е маловажен случай за подценяване Кой знае какво е носил - от "мръсна бомба" до добро количество стрелково оръжие или експлозиви за атентати като в Сарафово.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Не е нужно да е чак тон. И 200-300 кила са си бая сериозна пратка. Те се разтоварват за две минути, и газ на джипа.

      Ма може и всяко друго да е де, не споря, просто на мен най ми пасват наркотици. Не много товар, а парите сериозни...

    • бат'Марто
      бат'Марто коментира
      Редактиране на коментар
      Коле, целия цирк не си струва. С далеч по-малко разходи ще си вкараш контейнер от 20 тона...И то съвсем анонимно.

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Всъщност да...

  • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    ...
    Според мен изобщо не е маловажен случай за подценяване...
    Не е и важен - важните неща не се правят пред телевизора или пред радари. Даже и дрогата - там публичният екшън е съвсем неприемлив за доброто на бизнеса.

    Коментар


    • bushiDO
      bushiDO коментира
      Редактиране на коментар
      Абе, баш си е важен - самолет не се изоставя просто е така, след като е прелетял инкогнито през 4 държави!

    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Да, не пред телевизора, но всичко се прави пред радари и камери, а ние сме с отворени тв за всичко, което ни ,,пуснат". В реално време какво даваха, имаме бол конкуренция от частни и държавни

    • сто
      сто коментира
      Редактиране на коментар
      Де да знам...
      Четири държави, осем или повече конвоиращи въоръжени хвърчила,и накрая да го броим за изоставен тук, не ми се навързва нещо.
      Ще се чуе
      Последно редактирано от сто; 09-06-22, 21:07.

  • Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    Летище на което е кацнал го знам много добре, ходил съм там няколко пъти. Разграден двор на който всеки може да отиде. В района на 12км. по права линия има още едно много по-малко (435м.) летище което е частно и е сертифицирано. Неоткрития участък на магистралата също е на няколко километра и движение там няма, но май има вече мантинели. Ако е имало една патрулка в района която по слух да дебне къде ще кацне е имало шанс да ги хванат.
    Кацането и излитането е ясно , презареждането с гориво как става? В Унгария при презареждането са били шест човека в него , опитали са се да ги спрат , не са успели. Във ввидинско как са заредили? Имало е сериозна подготовка и предварително разузнаване. Не са наркотици. Да не забравяме и дрона дето прелетя няколко държави.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • Иван Жоров
      Иван Жоров коментира
      Редактиране на коментар
      Подготовка явно е имало. В цяла североизточна България са вероятно не повече от 10 места на които може да кацне. В случая явно бързо са го намерили, но са ги изтървали. Трябвало е още след презареждането във Видин да са подготвени да дебнат по летищата в посоката в която лети.

    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      И колко са между Тщ и Шумен(ако е вярно), ми на междуградското ескадрила ще кацне, тогава не я виждаха, сега не знам, може вече да е оборудвано

  • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

    Ти пак да си дойдеш на думата за краставичката....

    Последното самолетче-нарушител, доколкото става ясно, е летяло ниско и бавно. При което положение един изтребител не би имал никакъв проблем да му забие една ракета, но определено има проблем да слезе на малка височина и да изравни скоростта си с въпросното, за да може евентуално да го отклони към някое летище.

    Доколкото в НАТО не е като в СССР, никой няма да даде заповед за сваляне на такъв нарушител, освен в случай, че предприеме нещо което бъде преценено като опасно. Например, да се засили към АЕЦ-а

    Доколкото въпросното не е предприело някакви очевидно застрашаващи нещо действия, просто са го проследили накъде отива.
    Понеже нямаме нови "Ефки", пък и са неприложими в тази ситуация предлагам еър полисинга да се води с АН24, а ако също е много бърз може дърводелци и авиомоделисти да възстановят ПО2

    Сериозно: това е недопустимо!

    Заради паркираната Чесна на площада до Кремъл знаете ли колко оставки са подадени в ССР? А според "черните" радиостанции, между 700 и 3 000 човека са изгубили работата си и получили наказания.

    П.П. Не съм чел линкнатата статия, но съм сигурен, че за тази случка в КМБ /ала Гагич/ ще има само ПХ от единия крачол в другия.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Истината е, че никой не очаква толкова дръзко държание, и респ. не е подготвен за това. А и ако подготовката ои анализа на риска са били на ниво-шансовете за успех на самолетчето не са никак малки.
      Обаче, ако се издъниии...

    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Сигурно АХ-2 визираш, дето ръсят житото с него

  • Въпросния самолет е литовски:

    https://offnews.bg/interviu/posledni...ir-778658.html

    Това означава, че крса му приблизително е бил: Литва, Полша, Словакия, Унгария, Румъния, леко е закачил Сърбия(при Видин), България.
    Въпросния курс почти изцяло лежи върху държави от ЕС. Тезата за трафик(на хора, дрога, пари, оръжие...захар), според мен е абсолютно несъстоятелна. Трафик МНОГО по-лесно може да се извърши по суша(подсещам-маршрута е през държави от ЕС). Пилота е бил изключително опитен-кацнал е във Видин по ТЪМНО без включени светлини на изоставено летища лишено от всякаква наземна навигационна апаратура. Твърди се, че е презареждан от туби возени на борда(не е невъзможно).

    Големите въпроси:
    -защо не е прехванат-всъщност Е прехванат и воден от ВВС на поне три държави. Защо не е свален или принуден да кацне-това е отделен въпрос на който нямам отговор.
    -защо такъв самолет е важен-малоразмерна, бавна и нисколетяща цел ? По профила да ви прилича на нещо? Правилно-крилата ракета.
    -кой го е направил и защо? Може би проверка-до колко са адекватни ПВО на съюзниците.

    ПП.Прехват с хеликоптер е такава фантастика, че не знам колко филми трябва да си изгледал та да ти хрумне.
    И МиГ-29 и Ф-16 биха могли без проблем да го приземят завинаги(заедно с наглеците на борда).
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • ЕМО
      ЕМО коментира
      Редактиране на коментар
      КР има всякакви. Има и хиперзвукови, но масовките са мах скорост около 0,7М т.е. 600-700км/ч
      Последно редактирано от ЕМО; 10-06-22, 12:06.

    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Май не е ЛитОФФски.
      Аз като си нарисувам сърп и чук на москвича, руски ли го правя?

    • ezhko
      ezhko коментира
      Редактиране на коментар
      Правилни въпроси, Емо. Някои възможни според мен отговори:
      - Прехванат е частично, но не е свален, защото не е летял към Русия или Белорус. И са се почудили дали не е някаква щуротия на "западните ни партньори". И някой се е възползвал от това объркване. Твърде възможно и да е разчитал на него.
      - Профилът е много различен от този на крилата ракета. Много е бавен.
      - ГРУ е изтеглил някого (или по-скоро нещо) от Литва. Прилича на техния почерк. Мисля, че никога няма да научим.

  • Абре да ви питам - за Мамбо от Пловдив някой да я чувал? Колибър 150 в селския хангар близо до Графа?

    Да не си мисли някой,че е открил Америка
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • Заков: Самолетът нарушител е проследен от изтребител с риск за живота на пилота



      "Още преди да навлезе на река Дунав от Сърбия те веднага е трябвало да се задействат, тъй като той е прелетял над атомната ни централа, което може да породи даже международен скандал, че въобще не охраняваме централата", добави Борисов. Според него самолетът е излетял от Русия и не е случаен любителски полет, тъй като е тествал всички държави от Източния фланг на НАТО.


      Това провокира обяснение от Заков:

      Другия самальот дали ще вози кори с яйца?
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Министеро каза, че са проверили.

      • Dilyan Zagorchev
        Dilyan Zagorchev коментира
        Редактиране на коментар
        Да, ама по-надолу министърката казва, че времето в оная част на БГ било ного лошо и прехватчика рискувал живота си. То и преди мъглата им попречи, а испанските фърчила литнаха. Все вълната им пречи. Некадърници

    • Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
      Въпросния самолет е литовски:

      https://offnews.bg/interviu/posledni...ir-778658.html

      Това означава, че крса му приблизително е бил: Литва, Полша, Словакия, Унгария, Румъния, леко е закачил Сърбия(при Видин), България.
      Въпросния курс почти изцяло лежи върху държави от ЕС. Тезата за трафик(на хора, дрога, пари, оръжие...захар), според мен е абсолютно несъстоятелна. Трафик МНОГО по-лесно може да се извърши по суша(подсещам-маршрута е през държави от ЕС). Пилота е бил изключително опитен-кацнал е във Видин по ТЪМНО без включени светлини на изоставено летища лишено от всякаква наземна навигационна апаратура. Твърди се, че е презареждан от туби возени на борда(не е невъзможно).

      Големите въпроси:
      -защо не е прехванат-всъщност Е прехванат и воден от ВВС на поне три държави. Защо не е свален или принуден да кацне-това е отделен въпрос на който нямам отговор.
      -защо такъв самолет е важен-малоразмерна, бавна и нисколетяща цел ? По профила да ви прилича на нещо? Правилно-крилата ракета.
      -кой го е направил и защо? Може би проверка-до колко са адекватни ПВО на съюзниците.

      ПП.Прехват с хеликоптер е такава фантастика, че не знам колко филми трябва да си изгледал та да ти хрумне.
      И МиГ-29 и Ф-16 биха могли без проблем да го приземят завинаги(заедно с наглеците на борда).
      Нашето министърче ни говори пълни глупости с надеждата да минат. Въпросният самолет е нарушил въздушното пространство на достатъчно държави , получил е достатъчно предупреждения и заповеди , не се е подчинил. Съмнявам се , че са го виждали на радарите през цялото време. Та имаме цел без план , която не се подчинява , умишлено лети ниско. Това ако беше автомобил , щяха да го надупчат поне десет пъти , включително и в нас. За кацането му е нужен автомобил в края на пистата с включени дълги светлини , и други начини има , а не се знае с какво е бил оборудван самия самолет. Хеликоптер би бил много полезен в случая , има възможност по-бързо да го открие на земята , да се приземи бързо и да задържат нарушителите , да му попречи да излети. А съвсем спокойно може да открият огън по самолета. Какво е превозвал , възможно най-лошото е системи за маркиране на цели , насочване , навигация , заглушаване. А и шестима обучени и оборудвани бойци са доста опасен товар Може и по други маршрути по земя или море , да се провеждат подобни операции. Дано да се окаже , че шестима младежи са си направили та@ак с нато , но и това показва , че сме гола вода.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • Продавачът на самолета-нарушител: В събота го купи фирма от София


        Най-изненадващото е, че самолетът е прелетял Източния фланг на НАТО или т.нар. система air policing. Той е тествал абсолютно всички държави, това не е случаен и любителски полет - да прелети от един до друг пункт и да загуби радиовръзката. Това е много добре планиран полет", смята Борисов. Според авиоексперта най-срамното за България е, че военновъздушните ни сили не са реагирали
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • blackfirefly
          blackfirefly коментира
          Редактиране на коментар
          Тоя знае ли въобще какво е продал?!?

        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          Е пак продавачът беше заявил специално за офнюз, че не знае какви са, май румънци или украинци...

      • Громадянин України Брэндо, товариші, повернувся додому.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • сто
          сто коментира
          Редактиране на коментар
          Брендо не е пилот. Кой и за какво би му се навил?

        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          Баф го ако е само той, ми то за нашите тук и навън има такава работа за всички Топ Гън пенсионери
          Последно редактирано от veskov; 10-06-22, 20:18.

        • Самодържец
          Самодържец коментира
          Редактиране на коментар
          Е как кой и за какво би се навил - за пари!

      • Брендо има повече пари от Бил ГейЦ, така, че не се чудете. Той не е някаква наша величина. Световна величина е. Пабло Ескобар му диша прахоляка (нормално, де - производителите винаги печелят по-малко от прекупвачите).
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X