Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    За мен едно много добро оръжие.



    Интересно е мнението на стрелеца.

    Ето и с какво сравнява, също нещо много истинско за мене.

    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Всъщност аз по това недоумение не изпитвам. Знам, че ти (и други разбира се) ме четеш криво. А ти самия не се изразяваш криво, просто криво си пречупваш всичко през твоята призма, без да се опитваш да влезеш в обувките на другите.
        Кое пречупвам?! Аз коментирам точно какво се вижда на видеото. Ти модернизираната ключалка не я ли виждаш? Ако я виждаш, помниш ли преди сума и страници, че споменах за такава ключалка на ЧЗ? Кое точно пречупвам? Пускаш видео, там такава ключалка, аз я посочвам, ти ми викаш че пречупвам...

        Отказвам се. Като на бялото ще викаме черно, аз съм пас.
        Съгласен съм с тебе, извинявам се за пречупването! Лек ден/или нощ при вас/!
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Кое пречупвам?! Аз коментирам точно какво се вижда на видеото. Ти модернизираната ключалка не я ли виждаш? Ако я виждаш, помниш ли преди сума и страници, че споменах за такава ключалка на ЧЗ? Кое точно пречупвам? Пускаш видео, там такава ключалка, аз я посочвам, ти ми викаш че пречупвам...

          Отказвам се. Като на бялото ще викаме черно, аз съм пас.
          Съгласен съм с тебе, извинявам се за пречупването! Лек ден/или нощ при вас/!
          Да бе, това се вижда, ама не им трябва такава ключалка на АК-то, кое ти е трудно да разбереш. На теб ти трябва, на друг не му трябва. Кое му е сложното? Та такава хипотеза, че на бялото викам черно, не съществува.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            И защо не им трябва?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              "Нищо по-малко от възможното, нищо повече от необходимото" - примерно, някъде там по средата. Мога само да предполагам, защо не им трябва, вероятно щото не тренират тактика при, която живота им да зависи от ония 1-2 секунди, така любими във форума за натискането на бутончето.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Ммм тая тема много набъбна и вече ми е трудно да я следя, но пък ми е интересна - като пълен лаик се опитвам да отсея нещо съществено от вскичко изписано до сега. В резюме стигам до следното:
                . По- бързото презареждане не е никакво предимство;
                . Удобството, модулноста и теглото не са никакво предимсто;
                . Точността не е предимство;

                Явно още доста трябва да се поизпише да стигно до заключението кое, ако не горните прави едно оръжие по-добро от друго...
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  "Нищо по-малко от възможното, нищо повече от необходимото" - примерно, някъде там по средата. Мога само да предполагам, защо не им трябва, вероятно щото не тренират тактика при, която живота им да зависи от ония 1-2 секунди, така любими във форума за натискането на бутончето.
                  Имаше едни клипове на един стрелец в инвалидна количка,там е защото не е успял да презареди бързо и по неговите думи това е едно от нещата на които трябва да се наблегне при обучението.Забавил се е малко и Талибана го е бъцнал

                  На кого да вярвам?
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    . По- бързото презареждане не е никакво предимство;
                    . Удобството, модулноста и теглото не са никакво предимсто;
                    . Точността не е предимство;

                    ..
                    Предимство са и още как.
                    Темата обаче се изроди /както обикновенно/ и започна да се спори за дреболии.
                    Когато горните предимства са с малко, дето се казва "надхвърлят изискванията" те практически не се оказват решаващи в реална бойна обстановка и не могат да се докажат пълноценно. Дали групата на попаденияте и 2.5 или 5 см. на 100 м., дали презареждането става с 1-2 секунди по-бързо при общо десетина секунди /реално/ презареждане, дали можещ да накачвш бързомерци, лазери и други джунджурии по пушкалото когато до 100-200 метра спокойно можеш да се оправиш и с щатните мерни прибори няма особено значение при статистически няколкото десетки секунди или минути живот на боеца на предна бойна линия.
                    За специалните задачи и подразделения си има други въоръжения.
                    За мен АК си е достатъчно мощно, надеждно и точно оръжие. С АР-ки досег не съм имал.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Имаше едни клипове на един стрелец в инвалидна количка,там е защото не е успял да презареди бързо и по неговите думи това е едно от нещата на които трябва да се наблегне при обучението.Забавил се е малко и Талибана го е бъцнал

                      На кого да вярвам?
                      С две думи или изобщо не е успял да презареди или талибана /може би с АК/ е бил по-бърз.
                      И в Дивия запад при дуелите е печелил по-бързъя, а не са се оправдавали с марката на револвера.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                        Дали групата на попаденияте и 2.5 или 5 см.
                        В реална ситуация, тези лабораторни 2,5см стават 25см, което иди-доди оправя нещата. Петте сантиметра обаче, съответно стават 50 и работата отива на кантар.
                        Пък нали - като гъза ти е на кантар, нещата са поставени силно интерикондантно...

                        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                        С АР-ки досег не съм имал.
                        А пробвай и пак ела. На теб барем, може да се разчита, че няма да има празни приказки.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                          Предимство са и още как.
                          Темата обаче се изроди /както обикновенно/ и започна да се спори за дреболии.
                          Когато горните предимства са с малко, дето се казва "надхвърлят изискванията" те практически не се оказват решаващи в реална бойна обстановка и не могат да се докажат пълноценно. Дали групата на попаденияте и 2.5 или 5 см. на 100 м., дали презареждането става с 1-2 секунди по-бързо при общо десетина секунди /реално/ презареждане, дали можещ да накачвш бързомерци, лазери и други джунджурии по пушкалото когато до 100-200 метра спокойно можеш да се оправиш и с щатните мерни прибори няма особено значение при статистически няколкото десетки секунди или минути живот на боеца на предна бойна линия.
                          За специалните задачи и подразделения си има други въоръжения.
                          За мен АК си е достатъчно мощно, надеждно и точно оръжие. С АР-ки досег не съм имал.
                          Да - това не са решителни предимства, но са предимства и в критичен момент е добре да са на твоя страна и не можем да ги отречем, само защото не са характерни за АК, нито да омаловажим факта, че при равни други условия може и да решат ситуацията!
                          А че АК е оръжие мощно и надеждно никой не спори! Дори в ситуация на CQC (бой на негри в тъмна нощ) можи е и по-добрия избор...

                          П.п. м/у другото прави ми впечатлени, че (по разбираеми причини) AR платформата не е особено полпулярна по нашия край и дори ерудирани (според формните ми впечатления) колеги я коментират само по картинки, се ангажирам да ударя едно рамо за организиране на стрелкови тестове с AR-10 срещу споделяне на вчпечатленията в темата.
                          Последно редактирано от bushiDO; 03-03-19, 00:32. Причина: допълнение
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                            С две думи или изобщо не е успял да презареди или талибана /може би с АК/ е бил по-бърз.
                            И в Дивия запад при дуелите е печелил по-бързъя, а не са се оправдавали с марката на револвера.
                            Заредил е по-бавно от колкото трябва,това помня от разказа му
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              В реална ситуация, тези лабораторни 2,5см стават 25см, което иди-доди оправя нещата. Петте сантиметра обаче, съответно стават 50 и работата отива на кантар.
                              Пък нали - като гъза ти е на кантар, нещата са поставени силно интерикондантно...


                              А пробвай и пак ела. На теб барем, може да се разчита, че няма да има празни приказки.

                              Интересен, но грешен начин за смятане. тези 2.5 и 5см не влизат в никви прогресии

                              Отклонение с 50см в реална бойна ще е 50+2.5см за АР и 50+5см за АК. Не пушката а стрелеца стрелят неточно под "напрежение", 4 кила железо не им пука дали са на стрелбище или около тях е пълно с талибани
                              После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                На килата джилезо от нищо не им пука. "Пане" е стрелеца. И прогресиите ми са си съвсем реални.

                                ПП
                                И кат съм казал, че на Чичо може да се разчита, точно това съм имал предвид. Няма да има "кино" от на баба ти майната си...
                                Последно редактирано от davc; 03-03-19, 00:56.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X