Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Я ми го обясни пак бавничко. Чистя пушката, отивам на стрелбището, прострелвам я, отивам наряд, пълня я с кал, и? Нали за да я изчистя трябва да махна капака, щифтове, стегички, красоти... ама като го слагам, как не губя нулата? Тия стегички нали ги разхлабвам за да махна капака? После какъв гений трябва да съм, че да ги стегна пак така?

    За 500ярда с щатните мерни прибори аз, с моите очи, не го мога. От ЕГНето е.
    Не е много бавничко, 4 минути е видеото, но всичко става ясно, ти прецени за себе си би ли те устройвало. Това е оригиналния продукт на фаб дефенс, на които азлично се доверявам и оценявам продуктите им положително.



    Как е решено при новото АК можеш да видиш на видеото с разглобяването/сглобяването му, горното видео.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
      Ники от 6 години съм пас със стрелянето. Без очилата виждам мишенета, но не и мерните прибори, с очилата обратно. Ако тепърва ще се взима нещо за кеф и забавление аканоид би било нещо такова. Лова не ме влече така че ще е пукане за кеф.

      Ааа, тук такова и в тая конфигурация е толкова забранено, че ще ме вкара в затвора. Иначе, да, и аз искам такова. Даже 2 искам, ей тъй, да има.

      До колегите- Ей това горе е единствения начин да закрепиш здраво оптика на АК. Капаци, шарнири, копченца... на няколко стотин метра оптиката ще бяга толкова, че да не уцелиш дебел сомалиец /абе, има ли въобще дебели сомалийци?/.
      Ако не съм прав, много искам да го видя решението на въпроса.
      Тая червена точка Зиг Ромео 5 /май беше 2МОА/ и да избяга малко, как да е, ама на .308 “малкото” става множко.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Самодържец, мерси за видеото. Изглежда интересно решение. $270 за капак... мамицата им, ще се трошат пак доларчета.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Самодържец, мерси за видеото. Изглежда интересно решение. $270 за капак... мамицата им, ще се трошат пак доларчета.
          В момента е 200$, колко половин калашник. Нали видя и дистанцията - 300м. Смята, че напълно достатъчно "държи нулата". Ако мина на този вариант ще споделя, за сега релсата (българска) ме устройва.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            Ааа, тук такова и в тая конфигурация е толкова забранено, че ще ме вкара в затвора. Иначе, да, и аз искам такова. Даже 2 искам, ей тъй, да има.
            Защото е късо ли, заради това ли е забранено?

            За кво ти е, рита много, ниска точност, бавно се презарежда и т.н. Между другото с тия пълнители и прекалено му загрява цевта.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Пламегасителя, пистолетната ръкохватка не съм сигурен за приклада. Ники да каже ако съм пропуснал нещо забранено в калифорнистан.
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Защото е късо ли, заради това ли е забранено?

                За кво ти е, рита много, ниска точност, бавно се презарежда и т.н. Между другото с тия пълнители и прекалено му загрява цевта.
                Забранено ни е в Калифорния, защото мексиканците, педерасите /не гейовете/ и хипитата гласуват за демократите.
                -Цевта е под 16 инча,
                -пълнителя се сваля без инструменти
                -приклада е регурелуем
                -пълнителите събират над 10 патрона
                -мога да обхвана задния хват с пръста си
                -ако и името му е определено /има забранени по име- казваш ли се Тошко, значи си кофти/.
                ...
                И още има, ама ми трябва кафе, пък и се нервирам. Ама то и Глок 4/5 са ни забранени де. Кретении. Демократи, какво да ги правиш...

                И всичкото това горе го заобикалям с парче пластмаса и една нитачка. Простотии ви казвам...
                Последно редактирано от NIKSD; 03-03-19, 19:12.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Между другото с тия пълнители и прекалено му загрява цевта.
                  Каква е връзката?
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    "Новата" концепция е и при "играчките" за по тесни пространства.https://rg.ru/2019/02/26/koncern-kal...ata-am-17.html

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Каква е връзката?
                      Връзката е ясна, повече патрони, повече пуцанье. А на практика на това цевта му има склонност към бързо прегряване.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Останах с впечатление, че нещо по-засукано имаш предвид. Така е, но пък стандартния пълнител на У-то си е с 30 патрона.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Останах с впечатление, че нещо по-засукано имаш предвид. Така е, но пък стандартния пълнител на У-то си е с 30 патрона.
                          Казах го под формата на шега. Иначе го знам за цевта от едни момчета, които обикалят понякога на централна гара с такива.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Благодаря за доверието, но около мен в радиус от стотина километра не знам да има АР-ки. А вече не съм в кондиция и не смятам, че си струва да се доказва нещо със съмнителен резултат. Какво имам впредвид? Различните групи попадения постигнати при изпитания в "лабораторни условия" говорят за качествата на цевта и боеприпасите основно и като цяло за цялото оръжие. В реални бойни условия нещата малко се различиват. Освен промяна в изброените качества от експлоатацията и стрелците са различни. Ако се стреля "от ръка" с две оръжия с 2.5 и 5 см. група мисля, че практическите резултати ще бъдат приблизително еднакви.
                              В общият случай по-малкият калибър е по-точен. Изключвам 50 калибровите снайпери при които качествата и изработката са други. В този ред на мисли АР-ката /без да съм виждал и стрелял/ трябва да е по-точна от 7.62 АК. Освен калибъра линията на приклада и масата на движещите се части като тегло и разположение над "осканалната линия" са в полза на АР-ката.
                              Сега колко по-точна? На единична не би трябвало да има голяма разлика, но на автоматична трябва да проличи.
                              И все пак стрелеца е определящия. Той може да компенсира "недостатъците" на едното и да не съумее да използва предимствата на другото.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Индийците ще произвеждат АК 203

                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X