Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Като сме я подкарали с чуковете и брадвите За всяка работа трябва подходящия по размер чук иначе или трошиш излишно наоколо или си блъскаш залудо . И с оръжието е същото едно ти трябва в града съвсем друго на открито трето в гората или джунглата и четвърто по камънаците примерно в Афганистан . От как се водят войни по тоя свят всеки се опитва да създаде универсалното оръжие ама още на никой не му се получава напълно .
    И по тоя повод, за всяка работа различен инструмент- тук “оръжието” е само една част от AR15, така наречения lower receiver. Тая част е това, което се регистрира, там са набити серийния номер на оръжието. Горната част, приклада... са без контрол, пращат ти ги по пощата у вас.
    Искам на дълго, слагам 20 инчов upper receiver /горната част/ с доста оптика, и се правя на снайперист, искам обикновена AR, с издърпване на 2 чопа, сменям на 16 инча, ако ще съм нинджа в къща, 16 инча се сменят на 14, 12... пак с двата чопа.
    На практика от 20” цев и х18 оптика, мога да мина на 14” и червена точка бързомер за 10 секунди /ако не бързам/.
    По същия начин мога да сменям долната част вместо да си играя да сменям спусъци /нинджа в къща и 3 паунда спусък= ще си отвея ташаците/. Абсолютно Лего. Някои от моите вече съм ги забравил в каква конфигурация съм ги купувал или сглабял.
    Та така за всяка работа изисква специфичен инструмент...
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      И по тоя повод, за всяка работа различен инструмент- тук “оръжието” е само една част от AR15, така наречения lower receiver. Тая част е това, което се регистрира, там са набити серийния номер на оръжието. Горната част, приклада... са без контрол, пращат ти ги по пощата у вас.
      Искам на дълго, слагам 20 инчов upper receiver /горната част/ с доста оптика, и се правя на снайперист, искам обикновена AR, с издърпване на 2 чопа, сменям на 16 инча, ако ще съм нинджа в къща, 16 инча се сменят на 14, 12... пак с двата чопа.
      На практика от 20” цев и х18 оптика, мога да мина на 14” и червена точка бързомер за 10 секунди /ако не бързам/.
      По същия начин мога да сменям долната част вместо да си играя да сменям спусъци /нинджа в къща и 3 паунда спусък= ще си отвея ташаците/. Абсолютно Лего. Някои от моите вече съм ги забравил в каква конфигурация съм ги купувал или сглабял.
      Та така за всяка работа изисква специфичен инструмент...

      Тоест освен прикладите и цевите ти идват по пощата, на свободен режим ли са? Значи само затвора е важен, той е оръжието?
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Аз защо го разбирам цевната кутия? Не съм сигурен на български дали е това наименованието. Мисля, че Ники говори за това на снимката.


        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
          Аз защо го разбирам цевната кутия?
          Точно.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Ще ме извинявате, ама аз повечето оръжейна терминология съм я учил тук. В родната казарма варосвахме дръвчета...
            Показаното на снимката от Габоцвет е незавършен Lower Receiver. На режим е точно колкото е и парче алуминий- мога да си го държа в скута в самолет. Тукашното му наименование е 80% lower receiver. Не е завършен защото ги няма дупките за двата чопа под спусъка.
            С това нещо си купуваш шаблона за дупчене и една дрелка, и никой не те знае, дали си дупчил или не.

            Завършен lower receiver е със всичките си дупки, той вече има сериен номер, и се води оръжие. ДА, това е единствената контролирана част. Всичко друго ти го пращат по пощата, цеви включително. Никой не контролира цеви, тук прострелка при регистрация нямаме. То има регистрация само в няколко щата де.

            Чукнете на Гугъл AR lower receiver и 80% lower receiver и ще видите разликата. Ако чукнете rifle kit, ще видите че обикновено се продава цялата пушка само lower receiver го няма. Данданията идва в кашон и я заебават пред вратата, като се върнеш от работа, дано я на намериш. Допреди година така оставяха и мунициите, сега вече не може. Ама това само в Калифорния, другите са наред..

            Горното важи само за AR15/10, на Калашника ти трябва нитачка и още сума и неща, ама и там продават AK kit. На Scar 16/17 горната част е оръжието, долната е само парче пластмаса според закона.

            Всеки нормален човек, като ходи да си купи по нещо, си добавя и по няколко lower receivers към покупката. Струват по резервоар бензин, и така или иначе попълваш бумаги, взимаш си и Lower. Виждал съм касова бележка за 150 /сто и петдесет/ lower receiver. Някой е избушил кочината... Ама аз нямам място за 150 парчета в сейфа. Кофти!
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Ръгай под леглото,ни вода искат ни храна пък и не тежат тия,при цена 55 кинта ехеееее що амбалаж се събира.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Ръгам де, ама не под леглото. Над 3 закупени по едно и също време, попълваш специална бумага за multi firearm purchase / закупуване на няколко оръжия/. И те я хвърлят в кофата. Ама някой в Сакраменто е събрал гласове на изборите за тая работа.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Я капитани кажете, когато прекарвате някоя лодка, ако сте в териториални води по какъв закон за оръжията ви действат, по щатски или федерален?
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                    Я капитани кажете, когато прекарвате някоя лодка, ако сте в териториални води по какъв закон за оръжията ви действат, по щатски или федерален?
                    До 3 морски мили от брега- щатски, над 3 мили- федерален. Ако на някой му се стреля от лодка, за да не се занимаваме с глупости, гледаме да подминем 3те мили. По щатски закон, докато сме на ход, важат закони за транспортиране- дългото оръжие празно, пистолетите празни и заключени. След 3те мили, можем да посрещнем бреговата охрана накичени като за война.
                    Голям майтам пада:
                    - Кой е капитана
                    - Аз
                    - Оръжие на борда има ли
                    - Има
                    - Колко оръжие имате на борда
                    - Ами около един багажник на голяма кола
                    - Капитане, това е официален бизнес, аз съм тук в качеството си на федерален офицер
                    - Офицере, аз съм тук в качеството си на Капитан, и както е по закон, отговарям на вашите въпроси
                    - Искаш да кажеш, че наистина имате много оръжие на борда
                    - Аааа, за много нищо не съм казвал, имаме само около един багажник

                    Майтапчии! Еле тия малките на по 20 години новобранци, тъкмо излезли от училището... хахахаха И като забодат някой тъп въпрос “Защо носиш толкова оръжие”, е “ами защото не мога да вдигна повече, идва ми тежко”...
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Може би защото заглавието е за западните аналози, но много не сме споменавали за това. Но особено в контекста на последните десетина страници реших да напомня за може би най-добрия аналог на АК. И също няма как да не се върнем леко назад към клишетата за това от къде е "краднат" калашника и поради легендата, че Шмайзер го е конструирал, за това приличал на немските образци и т.н. всичко останало в тази връзка. А не можем да не се съгласим, че евреите разбират от оръжие. Явно са могли да оценят по достойнство положителните качества и съответно да внесат в конструкцията и своите подобрения.



                      И още някои неща в тази връзка -



                      Последно редактирано от Самодържец; 06-03-19, 21:30.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Тия отдавна (във въпросните десет страници) бяха споменати. От Мравката. И не са аналози, ми са си реплики.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Братята леко таковат, ама то сигурно щото са Калифорнийци....
                          Доколкото знам, поне в някои щати е законно да си притежаваш направено от самият теб оръжие. Без всякакви серийни номера. Като - както писаха самите те - "оръжие" е цевната кутия, "Lower receiver" ... На който ако му пробиеш собственоръчно дупките става юридически изработен от теб.

                          И те така. Може даже и собственоръчно изработено Люти със свободен затвор, ама не могат да се препродават.... ))))
                          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                            Братята леко таковат, ама то сигурно щото са Калифорнийци....
                            Доколкото знам, поне в някои щати е законно да си притежаваш направено от самият теб оръжие. Без всякакви серийни номера. Като - както писаха самите те - "оръжие" е цевната кутия, "Lower receiver" ... На който ако му пробиеш собственоръчно дупките става юридически изработен от теб.

                            И те така. Може даже и собственоръчно изработено Люти със свободен затвор, ама не могат да се препродават.... ))))
                            И ти леко таковаш, ама защото сигурно не си калифорниец...
                            Я дай дефиниция на “такова”, че може да се разбира по много начини.
                            В Калифорния е забранено купуването или сглобяването на класически AR15, причините ги писахме вече. За саморъчно сглобените преди време, се изискваше набиване на серийни номера и регистрация. В не класически вариант , така наречения “feautureless”, можеш да си сглобиш и от 80% или от напълно завършен ресийвър. И, както съвсем ясно казах, имам няколко такива сглобени от мен в нас.
                            За болшинството други щати тия простотии не важат, и съм го написал- купуваш 80% ресийвър, а дали си го надупчил и какво си сглобил, никой не знае.

                            Я сега пак- какво “таковаме”?
                            И всичките тия подробности около тукашния шантав закон нямат много общо с темета. Как се сглобява и колко лесно се модифицира го дадох като пример, каква е разликата му с АК. Колко тъпи демократи имаме в Калифорния, това е отделна тема.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Тъй де )) Разбира се, че и аз леко таковам. )

                              У РФ или другите парчета от Русия не мисля да е разрешено притежаването на нещо различно от ТОЗ или някоя Сайга. ))
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Да ви таковам аз да ви такоооваааам.

                                Щатите са различни,тук си имаме ЛА и Сан Франциско,лайната са напълно разбъркани,не само таковани
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X