Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Няма нужда да се опитвам да свиквам, да са го мислили при дизайна.

    Абе, като купувате обувки, ги взимате на “краката ще ми свикнат” или гледате от раз да са ви удобни?
    Сравнението с чипика е "чаровно",но в случая не е най-подходящо. Даже на свободния пазар няма как всичко да лепне - на един волана не му е по мярка , седалката-малка и къса,педалите ,разположението и размера на скоростния лост,дълбочината на предавките,управлението на прозорците,,,,,,, даже дръжките на вратите не са еднакво удобни за всички-а не е като да няма конкуренция и борба за ергономия .............
    При оръжията има същите проблеми и никой няма да отрече, че "S" класата е най-изпипана и откъм цена,което автоматично не Я прави масово притежание. В десетките препратки се вижда ,че и руснаците знаят какво и как е добре ("колекционират си върхови световни образци за проби"),но знаят и за цената, която за момента не им се отдава- освен за малки партиди към спец части. Гонят компромисната среда.

    П.с. и малко бутикови от частна фирма https://www.youtube.com/watch?v=o_UcB9OnxQQ
    Последно редактирано от petkov_bb; 05-03-19, 20:49.

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Извинявам се че се намесвам в раздумката ви за плюсове и минуси без грам идея да имам по въпроса, но се пренебрегва едно аксиомно правило - пазарът. Той е този, който раздава и плюсовете, и минусите. Преди 30 години беше крив за нас, ако въобще беше пазар, сега не е съвсем прав, ма все пак е пазар. Предлага се каквото се търси, хубаво и евтино са отново на отделни щандове.
      Ахил е победил Хектор не защото бижутера Хефест му е "барнал" меча и щита, а защото е бил амбициран да го направи. И е щял да го направи с какво да е.
      Е, стрелата в ахилеса няма как да спреш с удобен приклад или пълнител, но не пречи да опиташ. Без огромно желание, обаче, едва ли ще се получи.

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
        ...разпространението на АК в световен мащаб... И не е само цената.
        Разбира се, даже цената е второстепенен (та направо и ентостепенен) фактор. Мислиш ли, че без руската окупация на България, ние тук щяхме да го ползваме, произвеждаме, или да му пеем (поне в мнозинството си) дитирамби. Между другото, прекарано през съответните на ползвателите стандарти "гол" армейски калашник, изобщо не е по-евтин от "гол" армейски АР (калифорнийските братя, могат да си ги кичат и двете до цената на баровска яхта, та и нагоре, но това е съвсем друг въпрос). Като и въпросните стандарти, категорично са в директна корелация със споменатото "политическо влияние".
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Разбира се, даже цената е второстепенен (та направо и ентостепенен) фактор. Мислиш ли, че без руската окупация на България, ние тук щяхме да го ползваме, произвеждаме, или да му пеем (поне в мнозинството си) дитирамби. Между другото, прекарано през съответните на ползвателите стандарти "гол" армейски калашник, изобщо не е по-евтин от "гол" армейски АР (калифорнийските братя, могат да си ги кичат и двете до цената на баровска яхта, та и нагоре, но това е съвсем друг въпрос). Като и въпросните стандарти, категорично са в директна корелация със споменатото "политическо влияние".
          Само за допълване - стойността за производство на едно оръжие може да се свали в пъти, без да се намали качеството на оръжието. Учебникарски пример е кар98к и вариантите през годините.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Оръжието е инструмент. Като чукА. И гледам има чукове от по 5 лева, има и от 50. Едните правели повече мазоли, и двата коват пирони. Никой не отрича качествата на АК /или поне аз не/. За сравнение, моите АК съм ги плащал двойно на цената на обикновенно AR15 Colt да речем.
            Поради конструкцията AR май му се налага да е по изпипан- аз не виждам затвора как ще се мести без засечки ако в горния ресивър е грапаво като на АК релсите. Газовите пръстени на болта дето се местят в болтовия носител /bolt carrier group/ и те трябва да движат по идеално гладка повърхност. И други такива...
            Едните имат производствени мощности и пари за производство на изпипани оръжия, другите бълват чукове за по 5 лева. И двата коват пирони. Ама понеже минах в средната възраст, кубинките с гелови подложки, колата с климатик, пушката без мазоли. Ама това е моя единичен случай.

            Врътката е, защо понякога не се раздадат подложки на войската, ами в учебна рота кървяхме от петите. Да де, калявахме се...
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Врътката е, защо понякога не се раздадат подложки на войската, ами в учебна рота кървяхме от петите. Да де, калявахме се...
              В това има дълбок замисъл! Кървиш и се каляваш, кървиш и се каляваш. Докато станеш ...инвалид. Ама пък когато ти дадат подложки, направо ще литнеш. Към ...Валхала.
              Последно редактирано от davc; 05-03-19, 23:33.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Оръжието е инструмент. Като чукА. И гледам има чукове от по 5 лева, има и от 50. Едните правели повече мазоли, и двата коват пирони. Никой не отрича качествата на АК /или поне аз не/. За сравнение, моите АК съм ги плащал двойно на цената на обикновенно AR15 Colt да речем.
                Поради конструкцията AR май му се налага да е по изпипан- аз не виждам затвора как ще се мести без засечки ако в горния ресивър е грапаво като на АК релсите. Газовите пръстени на болта дето се местят в болтовия носител /bolt carrier group/ и те трябва да движат по идеално гладка повърхност. И други такива...
                Едните имат производствени мощности и пари за производство на изпипани оръжия, другите бълват чукове за по 5 лева. И двата коват пирони. Ама понеже минах в средната възраст, кубинките с гелови подложки, колата с климатик, пушката без мазоли. Ама това е моя единичен случай.

                Врътката е, защо понякога не се раздадат подложки на войската, ами в учебна рота кървяхме от петите. Да де, калявахме се...
                Хахха Сега всичко ми се изясни Купуваш си мега як чук с дръжка от фибростъко, супер удобен и елегантен. Докато в един момент ергономичната дръжка не се счупи и парче джелезо не те шибне у челото. Те за това добър чук с дървена дръжка, кубинки старото производство и АК! Па вие си аресвайте пушкалата с егеер, обувките с гел и чуковете с дръжка от фибростъкло
                После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Мравка, съжалявам да те разочаровам, ама абсолютно нищичко не ти се е изяснило. И продължаваш само да се излагаш...
                  Нищо де, аз седя тук в една кола, брат ми кара, а аз скучая. Не се отказвай, време да минава, я кажи сега пак за мазолите в кубинките. Хахаха
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    От 15 годишен нося кубинки, за мен няма по удобна обувка. Ма сигурно съм некъв изрод, де да знам
                    После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Е, за последните 25 години съм носил от въшкарник до Гортекс за $1000.00. От Аляска до екватора, от пустиня до джунгла...
                      Мога и да продължавам, ама с тебе няма смисъл. Я, кажи за изрода, че ми стана интересно!
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Готекса като го залееш с масълце, коресилин и спирачна течност ко стаа? Изруд - некъв ужас некъв ад
                        После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                          Готекса като го залееш с масълце, коресилин и спирачна течност ко стаа? Изруд - некъв ужас некъв ад
                          А ако се появиш в джунглата с въшкарник, знаеш ли след колко време доктора ще се чуди с какво да ти намаже циреите? И това, ако намериш доктор. И ако той има с какво да маже. И иска да маже...
                          Че кой те кара да ползваш Гортекс като ще се мацаш с химии?! Има си правилно оборудване за всичко...
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                            ... Те за това добър чук с дървена дръжка, кубинки старото производство и АК! Па вие си аресвайте пушкалата с егеер, обувките с гел и чуковете с дръжка от фибростъкло
                            Я за по-сигурно си направи една брадва от кремък, а на краката - кожени цървулки. Хайде баста с празния спам!
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Като сме я подкарали с чуковете и брадвите За всяка работа трябва подходящия по размер чук иначе или трошиш излишно наоколо или си блъскаш залудо . И с оръжието е същото едно ти трябва в града съвсем друго на открито трето в гората или джунглата и четвърто по камънаците примерно в Афганистан . От как се водят войни по тоя свят всеки се опитва да създаде универсалното оръжие ама още на никой не му се получава напълно .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Старите българи имат една поговорка.Алата е половин майстор. (Алат-инструмент, )пак турска дума.Всеки по удобен инструмент,в един момент ти дава предимство,но фатална грешка е ако се осланяш само на това предимство.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X