Обява

Свий
Няма добавени обяви.

...да обсъдим и веригите ... след гумите :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

    Мога да кажа 2-3 думи и то само добри, за веригите на Renthal. Моите наблюдения са следните: О-рингов Рентал ,може би е модела R3 не съм сигурен ,защото беше на мотора като го взех, в момента е на 5500-6000км мое каране реално не знам на колко е. За тези километри съм я опъвал 3 (три ) пъти. Редовно е почиствана и смазвана. Карал съм я във всякакви условия. Наближава да се сменя и със сигурност ще заложа пак на Renthal или DID.Забравих да напиша: мотора който я разтяга, е 450-кубиков.
    Силата е нищо без контрол.

    Коментар


    • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

      Първоначално публикуван от martyz Преглед на мнение
      Искам да ми предложите наистина добра и здрава верига за yz400f мойта мисля че вече е за смяна и нямам представа каква марка е..[ATTACH=CONFIG]286767[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]286768[/ATTACH]
      Колега,аз съм с YZ450F и няколко мой колеги с такива мотори караме с CZ O-ринг и сме много доволни,препоръчвам ти я!

      Коментар


      • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

        Вчера поръчах нови карловски пиньони и реших директно да сменя и веригата с по-хубава. Мотора ми е ДРЗ като съм поръчал преден пиньон с 14 зъба и заден с 47. Плана ми е да си взема още един комплект джанти, на които да сложа асфалтови гуми за из града. Предполагам тогава ще сложа задния пиньон на асфалтовите гуми, а ще взема за офф роуд пиньон с 50 или 52 зъба.

        Въпроса ми е как да изчисля колко звена трябва да е веригата? Спомням си, че имаше някъде линк към външен сайт за изчисление, но не мога да намеря конретния пост. Пък и при плана ми за различни бройки зъбаци на задния венец не знам дали няма да е проблем за веригата (със сигурност в единия случай ще е по-опъната)

        Иначе съм се спрял на два конкретни модела и ги търся къде са на добра цена (Ако имате идея няма да се сърдя). Те са:

        - DID VM 520 X-рингова
        - RK XSO Series X-Рингова
        Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

        Коментар


        • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

          Първоначално публикуван от KUDRUV Преглед на мнение
          Верига DID VZM 520 Х-ринг + зъбаци 15 и 47 за ДР Биг-а ми излезнаха 224 лв(при цена обикновенно за същото около 300лв)
          телефона е: 0877 142 709 или 0877 479 635
          П.С. аз останах доволен,все пак 80 лв надолу не са никак малко!
          А един приятел има интерес от карловски пиньони.
          Телефон или нещо друго за връзка някой може ли да ми даде?
          Ако все още не сте намерили своята половинка...започнете с четвъртинка!

          Коментар


          • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

            Ако веригата е по широка от зъбака бърка ли му се нещо?

            Коментар


            • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

              Първоначално публикуван от KUDRUV Преглед на мнение
              А един приятел има интерес от карловски пиньони.
              Телефон или нещо друго за връзка някой може ли да ми даде?

              0888237514 Николай.
              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

              Коментар


              • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                Първоначално публикуван от maxy93 Преглед на мнение
                Ако веригата е по широка от зъбака бърка ли му се нещо?
                Ако не се "бъркаше" нищо нямаше да има разработки и проектиране за различни размери и стандарти.
                Всичко щеше да е едно и съвместимо.

                Коментар


                • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                  Колеги, това е "златния" калкулатор за пиьони и верига. Нагласяш си всичко както ти се иска, пък накрая и графика можеш да си изкараш за по-хубаво.

                  http://www.gearingcommander.com/

                  Би трябвало да съм виждал линка някъде из форума, но в отделих бая време и не го намерих. И за да си отговоря на питането от по-горе: Стандартната дължина за верига на ДРЗ 400 S/E при комнинация на зъбаците 15/44 и 14/47 е 112 линка.

                  Само дето цената, на която намирам Дидка Златкова Хиксрингова-VMова е скромните 258 лв...направо си е половин женитба
                  Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                  Коментар


                  • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                    Само да вметна, че на фона на 258лв. за Дидка, ако ще и Златкова да е, 165лв. за о-рингов Рентал Р-3, направо си е подарък при това 118линков. Вече е на около 200км. повечето в кал и не е имало нужда да доопъвам веригата. За да не е като реклама, който се интересува, ще му кажа на лични от къде да си вземе такъв Рентал
                    Силата е нищо без контрол.

                    Коментар


                    • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                      Този сезон заложих на варианта Китай - с чисто експериментална (антикризисна) цел. Цената но О-ринговата 525 е под 100 лева. Ако изкара 5000км. мисля да стана фен на азиатците. За 260 лева колкото е ДИД ще сменя три вериги, а дори и Дидката не знам дали ще изкара 15000км. До момента за около 1000км. не е мръднала .
                      Honda XR600
                      Kawasaki KLX650
                      Honda XL600V Transalp
                      +359 888 6З5 9З4

                      Коментар


                      • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                        Приятел заложи на китайска верига.Кара Ямаха ВР.На 4-тият резервоар освен,че се скъса,му счупи и картера.Беше я взел за 98 лв.DID,рингов 520,златен на цвят 118 линка струва точно 180 лева.Дано да си уцелил сполучлива верига.

                        Коментар


                        • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                          Моята се разтяга страшно много, след 30 км. и пак трябва да се обтяга. Мисля, че марката е Izumi, уж японска Някой ако знае втора ръка читава или нова, но на добра цена ще съм благодарен
                          Какво ще кажете за карловските, добри ли са ?
                          Поздрави!
                          Последно редактирано от speedrifter; 10-04-11, 21:39.
                          Yamaha WR 200

                          Коментар


                          • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                            Хора недей се шегува с веригата!
                            Както колегата е писал чупят се картери...може и лошо падане на асфалт при "баница" на задното колело при късане...
                            Аз вече 6000 км с ДИД и е ОК. Мотора ми се кара без излишни издевателства,но пак си рита яко а и на мен ръката ми олеква от време на време
                            И този сезон ще изкара със сигурност 100% ! При тези цени (не че е евтино) не си струва ,поне в моя случай,да си рискувам здравето или двигателя за около 100/150 лева на сезон.
                            Поздрави и успех с избора!

                            П.П. Виж си в мануала какво пише като препоръчителна марка...може и да са тъпи японците!
                            Ако все още не сте намерили своята половинка...започнете с четвъртинка!

                            Коментар


                            • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                              Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
                              Моята се разтяга страшно много, след 30 км. и пак трябва да се обтяга. Мисля, че марката е Izumi, уж японска Някой ако знае втора ръка читава или нова, но на добра цена ще съм благодарен
                              Какво ще кажете за карловските, добри ли са ?
                              Поздрави!
                              Ето ти цени от Wemoto: http://www.wemoto.com/bikes/Yamaha/YZ_125_N/01/ Излиза ти 79 евро пиньони и верига кит ДИД!
                              Предполагам това ти е мотора. Ако не - виж си за твоя модел. Има хора в София които ги доставят на тези цени и останах доволен от тях. Ако искаш ще ти пиша на лично данни ,за да не става реклама.
                              Успех!
                              Ако все още не сте намерили своята половинка...започнете с четвъртинка!

                              Коментар


                              • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01929.jpg
Прегледи:1
Размер:74.7 КБ
ID:5267688Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01931.jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5267687Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01935.jpg
Прегледи:1
Размер:134.3 КБ
ID:5267686Днес си купих нова верига.Тия зъбаци дали са за смяна според вас?Мотора е ямаха ВР400Ф.Купих мотора преди няколко месеца и си мисля ,че предишния собственик е сменил зъбаците и веригата комплект (малко преди да го купя), но са му набутали (или умишлено е взел, ако е била евтина ) верига ,която в каталозите я дават за до 250куб. мотор и се разтяга много бързо.Може и да е менте.По тая причина си купих нова верига.Знам ,че по принцип зъбаците и веригата е хубаво да се сменят едновременно, но все пак реших да питам.Веригата ,която си купих е DC 520MTX2.Дали е добра, ще пиша в края на сезона.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X