Обява

Свий
Няма добавени обяви.

...да обсъдим и веригите ... след гумите :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

    Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
    Иво незнам какво си сложил, но според мен си сложил рейсингова верига.
    Това са вериги без никакви уплътнители(рингове).
    Те се предназначени за състезания и животът им се измерва в минути.
    Мотокрос, суперкрос и пр. ...
    Правят се без уплътнители за да се снижи до минимум триенето и загубата на въртящ момент.
    За тези дето ги използват е важно да няма загуби на мощност, а не ги интересува, че всеки манш слагат нови верига и пиньони.
    Такава верига в кално време може и едно каране да не издържи.
    Просто се разтяга за норматив.

    п.п. Виж дали имаш рингове между прешлените и сподели тук с нас, че ми стана наистина интересно.

    Бяхме го коментирали това преди време, незнам дали не е и в тази тема по-напред.
    Така е, наричат ги още инерционни- което ще рече, че запазват и продължават движението по посоката си и в скок.
    Те са максимално олекотени, разликата с един О-Ринг при една и съща дължина достига до приблизително 0,800-0,900 кг.
    Занитването и дебелината на нитовете на прешлените е кореннно различна от предната цитирана. Някой производители дори ги правят кухи, и затова се ползват само в състезанията който Жоро е споменал.
    [SIZE=5][FONT=Garamond][B][COLOR=red][COLOR=blue][/COLOR][/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]

    Коментар


    • #47
      До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

      Колеги карам HONDA CRF 450R и веригата гледам вече е за смяна + зъбаците.
      Каква ще ми предпоръчата да си взема иначе старата ми е Златка Дидкова (DID)

      Коментар


      • #48
        До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

        Първоначално публикуван от krasimoto Преглед на мнение
        Каква ще ми предпоръчата да си взема иначе старата ми е Златка Дидкова (DID)
        Златка Дидкова Рингова

        Коментар


        • #49
          До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

          леле като чета тук този раздел за вериги и разбирам какъв бунак съм бил. дори незнам каква ми е била веригата за 2 години каране сам я смазал точно 5 пъти и то с някъкво машинно масло което намирах в маслионката на чичо ми ( в неговия гараж си държах мотора) направо ме хваща срам.

          Коментар


          • #50
            До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

            Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
            Златка Дидкова Рингова
            Да фамилията забравих Златка Дидкова Хиксрингова

            Коментар


            • #51
              До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

              Ще ви помоля някой да даде точно описание на признаците, че една верига е за смяна, по възможност без да се сваля от мотора...Благодаря предварително.

              Коментар


              • #52
                До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                http://www.reginachain.it/eng/use_an..._to04.shtml#02

                Ето ти линк с процедурки. Ако нещо не е ясно питай пак.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #53
                  До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                  Първоначално публикуван от BajIliya Преглед на мнение
                  Ще ви помоля някой да даде точно описание на признаците, че една верига е за смяна, по възможност без да се сваля от мотора...Благодаря предварително.
                  Чак пък точно.... Аз я сменям когато я натегна няколко пъти и стигне почти крайната резка за натягане. Тогава веригата е ясно че се е разтегнала достатъчно за да се смени.
                  Аз също карам с О - рингова, перфектна верига за ендуро, обаче и много тежка и сита. Сега обаче си взех MX - Z-рингова и разликата е доста видна, сигурно тежи два пъти по малко и е като жива няма никакво напрежение в прешлените. Но както казаха по горе за кал и то повече от няколко карания немисля че ще изкара. MX -овата е Regina.

                  О - ринговата с о-пръстенчета:


                  Z - ринговата директна:

                  Коментар


                  • #54
                    До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                    Z ринговата също трябва да е с О-пръстени, но в профил имат формата на Z.
                    Има и Х, и W, и незнам още какви рингове може да са измислили.

                    Но това дето казваш, че е по-подвижна и лека от О-ринговата е интересно. Лекотата се дължи по-скоро на материала, а не на гумените уплътнителите.

                    А чистите мотокрос вериги, нямат никакви ригове/уплътнители.
                    И са супер подвижни и меки при огъване.
                    То това им е целта, да не задържат инерционните сили на задвижващото колело/ла

                    Коментар


                    • #55
                      До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                      Ами факт е, имал съм ги и двете и двете съм ги пробвал има разлика и то голяма. Може да е в материала, но MX е по лека и доста по подвижна. Води се още MX - racing. Последната на снимките е точно такава.
                      По между другото на Scorpata на Трипера е точно MX без гумените о-пръстенчета. Изглежда за траяла също е важно да няма съпротивления.

                      Коментар


                      • #56
                        До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                        По хубаво от рейсинг веригите няма за който и ще да е спорт.
                        Важно е човек да може да си го позволи.
                        Щото една такава верига може да замине за едно състезание,
                        ако е кал, вода и пясък.
                        Освен всичко са и по-тесни поради липсата на уплътнителите.
                        От там пак се спестява материал.

                        Коментар


                        • #57
                          До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                          Ринговите вериги са си с гумени пръстени в какви ли не форми, Z,X,O,T ring и са си препоръчителни за ендуро, издържат часове наред каране без мазане. Кросовата верига наистина е много олекотена, дори като нова ти се струва че е леко разпъната и мотора ти литва с нея, но не за дълго както е казал Жоро В калта и водата точно за 20 минути остава без смазка и започва да скърца.
                          На световново на 1 манш съм вземал нерингова верига която става единствено за доизкарване, толкова е разтегната, така че не са приложими за нас, особено за тия които карат по кални терени.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #58
                            До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                            И без кал и с кал, все си заминава бързо. Не съм чул някои пък и не съм виждал верига на повече от 2-3 състезания. Визирам българските състезания MX, SM и др. Аз даже карам ATV, представете си какво и се случва на тая верига за да ускори 180кг. не си като 90-100кг. Иначе аз за ендуро си най харесвам X-рингова, наистина може много време без мазане и пак е добре.

                            Коментар


                            • #59
                              До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                              По всичко изглежда, че веригата ми е за смяна...Каква да си сложа в края на краищата, всеки споделя различен опит.
                              Мотора е ктм 400 ехц, пиньона е 13 зъба, задния венец е 48 зъба, карам предимно off road, предпочитам да е по-здрава, отколкото рейсингова...Прочетох някъде, че д.и.д. веригите се продават на брой прешлен...Какво ще ме посъветвате?

                              Коментар


                              • #60
                                До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                                Първоначално публикуван от BajIliya Преглед на мнение
                                По всичко изглежда, че веригата ми е за смяна...Каква да си сложа в края на краищата, всеки споделя различен опит.
                                Мотора е ктм 400 ехц, пиньона е 13 зъба, задния венец е 48 зъба, карам предимно off road, предпочитам да е по-здрава, отколкото рейсингова...Прочетох някъде, че д.и.д. веригите се продават на брой прешлен...Какво ще ме посъветвате?
                                Доскоро карах същия мотор като теб , карал съм го с Х-орингова верига на AFAM и съм супер доволен.При добра експлоатация и грижа за веригата ще караш един сезон с нея.
                                П.ПМежду другото защо не пробваш с 15 на 52 зъба.
                                Можеш да изгубиш, само това което не можеш да си купиш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X