Обява

Свий
Няма добавени обяви.

...да обсъдим и веригите ... след гумите :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

    Първоначално публикуван от BajIliya Преглед на мнение
    Мотора е ктм 400 ехц, пиньона е 13 зъба, задния венец е 48 зъба, карам предимно off road, предпочитам да е по-здрава
    Първоначално публикуван от iskrenhristov Преглед на мнение
    П.ПМежду другото защо не пробваш с 15 на 52 зъба.
    Според мен малките пиньони много скъсяват живота на веригата,визирам под 14.По добре увеличавайте задните.

    Коментар


    • #62
      До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

      ПМежду другото защо не пробваш с 15 на 52 зъба
      Ами защото миналата седмица си смених задния венец, беше 45 зъба, сложих му 48 зъба...Искате да кажете, че сега би било по-добре да си сменя и пиньона от 13 на 14 зъба ли?

      Коментар


      • #63
        До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

        Първоначално публикуван от BajIliya Преглед на мнение
        Ами защото миналата седмица си смених задния венец, беше 45 зъба, сложих му 48 зъба...Искате да кажете, че сега би било по-добре да си сменя и пиньона от 13 на 14 зъба ли?
        Един изваден отпред е равен горе-долу на три добавени отзад. Това при теб става все едно да неутрализираш смяната.

        Аз си купих миналия февруари мотора със Златка Ренталкова Нещорингова и от тогава сме заедно. Пиньоните обаче взеха да се заострят. Ще амортизирам цялата система докрай и ще я сменя...

        Мислих да си сложа такава-кросова - нерингова, но сега като чета, че не издържа... може би за ендуро е така.. на трасето преди манша ги четкат с телена четка, пръскат ги и си карат по доста пъти май преди да ги сменят. То спрея като е леплив и не му даваш да изсъхва, си я смазва като че ли. Сега ако я юрнеш цял ден по калта.. само за трасе. Има двама съзтезатели с някакви по 70 лв. Защото дидкова е 2лв. и нещо на прешлен...а онази вдига и коне

        Така , че смятам да пробвам ...
        Последно редактирано от iassen; 29-08-09, 19:16.

        Коментар


        • #64
          До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

          http://www.motorbike-shop.com/index.php?cPath=21_38

          А за тези какво ще кажете?

          Коментар


          • #65
            До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

            Колега нищо не мога да кажа ,не видях нито марка нито каде се правят.

            Коментар


            • #66
              До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

              На мен ми трябва верига,обаче ми е писнало от разни прехвалени марки които не искарват нищо.
              Оригиналната верига на Бета е невероятно издържлива и е от марката "Реджина".При мен изкара 5000км и все още не е мръднала в нитовете,обаче се прецакаха ролките.С предния мотор съм си купувал какви ли не и изкарват две три карания от по 100км.
              Сега имам нужда от нова и се чудя каква да е.То пари ще се дават обаче да си струва.Омръзнало ми е от скъпи боклуци.
              Ако някой има някъкво предложение........МОЛЯ !!!

              Коментар


              • #67
                До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                При мен беше същото положение, оригиналната Regina не се беше грам разпънала, но ролките започнаха да се чупят, изкара някъде около 5-6000км. Незнам кой модел е точно но ще се поразтърся и ако е на добре цена сигурно ще си взема такава отново.
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #68
                  До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                  карах с най-скъпите Х-ринг Реджина, но ролките се чупят и веригата се налага да се опъва поне 3 пъти за пробег 3000-4000 км-това е максимум живота и при мен. Мотора е КТМ 530-без никакви спрейове,метален заден венец и метален преден-като предните ги сменям по-често. Около 3 предни с една верига.
                  Имах ДИД 520VM, който изкара 8000км!!! без никаква грижа за него и само с 1 опъване и 5 предни пиньона--беше верига, купувана от Германия през 2001 година.
                  Сега чакам новата L-ринг верига на ДИД за тест.
                  A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

                  Коментар


                  • #69
                    До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                    За D.I.D. мисля че е излишно да се говори, доказали са се като едни от най-издържливите вериги. Чакаме теста на новата, догодина по това време
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #70
                      До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                      Джартов, ще си вземам афам златна X - рингова, разбрах, че и ти се колебаеш за такава....Аз я вземам и ще видим

                      Коментар


                      • #71
                        До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                        Така, време за равносметка. Някъде по-нагоре мисля бях писал, че си взех верига Tsubaki (японска). Веригата беше 160лв, + карловски пиньони за около 65лв.
                        Вече съм минал около 3500км оттогава, при бих казал доста лоши условия, понеже местата, по които караме не са никак леки. Спрейове не ползвам, но редовно смазвам веригата с масло. Предният зъбак преди 2-3 карания му се изрониха зъбите. Задният е ОК. Веригата се е разтегнала, но всички ролки и о-рингове са здрави. Все пак е достигнала лимита според мануала на ямаха - 15 звена да са до 239.3мм, така че си е за смяна. Вече не ми се правят компромиси с РАЗНИ марки, затова си поръчах комплект верига D.I.D. + пиньони. Надявам се да изкара повече

                        Коментар


                        • #72
                          До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                          Tsubaki са много добри вериги, ти кой точно модел си взе? мисля че тази от 160 е от ниския клас о-рингова.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #73
                            До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                            Краси, не помня точно модела, но предполагам е такава, каквато казваш. Според мен не е нищо особено, при положение, че D.I.D. 520VM, с каквато WR си излиза от завода, излиза 190лв. Ще пиша пак след 3-4000км, за да ви кажа как се представа Дидка

                            Едит: предполагам, че Tsubaki-то може да изкара и повече, все пак го сменям по Manual. За тези 3500км съм опънал веригата с общо около 5 резки. В момента е на 6-тата (в началото май беше между 1 и 2 някъде), и има още 4 до края мисля.
                            Последно редактирано от ACCELERATOR; 06-10-09, 19:59.

                            Коментар


                            • #74
                              До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                              Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
                              Така, време за равносметка. Някъде по-нагоре мисля бях писал, че си взех верига Tsubaki (японска). Веригата беше 160лв, + карловски пиньони за около 65лв.
                              Вече съм минал около 3500км оттогава, при бих казал доста лоши условия, понеже местата, по които караме не са никак леки. Спрейове не ползвам, но редовно смазвам веригата с масло. Предният зъбак преди 2-3 карания му се изрониха зъбите. Задният е ОК. Веригата се е разтегнала, но всички ролки и о-рингове са здрави. Все пак е достигнала лимита според мануала на ямаха - 15 звена да са до 239.3мм, така че си е за смяна. Вече не ми се правят компромиси с РАЗНИ марки, затова си поръчах комплект верига D.I.D. + пиньони. Надявам се да изкара повече
                              На следващата смяна на венци и пиньони, не заради това че аз ги продавам но пробвай с JT Sprockets, смятам ще останеш доволен.
                              [SIZE=5][FONT=Garamond][B][COLOR=red][COLOR=blue][/COLOR][/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]

                              Коментар


                              • #75
                                До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                                Тук и сега е мястото да обявя че "JT Sprockets" вече имат производство на задвижващи вериги с търговската марка "JT CHAIN". Ще се предлагат от http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=52262 .
                                [SIZE=5][FONT=Garamond][B][COLOR=red][COLOR=blue][/COLOR][/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X